Blue Connect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

Jaco pisze:Trochę dziwne rzeczy piszecie o tych głośnikach.Chyba że stosujecie dodatkowe głośniki i stoją obok kompa.
Niestety Jaco takie rzeczy trafiają się w niektórych markach (czy też może raczej modelach) notbook`ów.:? Czytałem o takich przypadkach, OPTION też o tym pisze:
http://support.option.com/support/faq.p ... ticleid=75
bob
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

bob pisze: OPTION też o tym pisze:
Z tym się zgadzam bo jak podepnę pod swój głośniki to słychać połączenie modemu.Ale w laptopie nie słychać.Nawet jak podłączę wieżę też nie.Modem jak w podpisie komp MaxData AMD Mobile Sempron 2,6+
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

Laptop (przewody w nim) wzorowo ekranowany. :wink:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blue Connect

Post autor: zDaleKi »

Zawsze myślałem, ze mam notka z tzw. dolnej półki - czyli jak to mówią tanie badziewie ;) :D
Ale jak czytam Wasze problemy z notebookami i dziwnymi dźwiękami przy korzystaniu z netu komórkowego, to widzę, że jednak nie jest taki zły :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blue Connect

Post autor: Szadzik »

BliSki pisze:Zawsze myślałem, ze mam notka z tzw. dolnej półki - czyli jak to mówią tanie badziewie ;) :D
Ale jak czytam Wasze problemy z notebookami i dziwnymi dźwiękami przy korzystaniu z netu komórkowego, to widzę, że jednak nie jest taki zły :)
Hmmm, mam dokładnie to samo :)
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

Jaco pisze:Co to za laptop?Jakiej firmy i jakie ma parametry.
Jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> Bocia nieokreślił z której półki ma laptopa ,jedynie , że coś "pyrta" co może niepokoić...
BliSki napisał:
Zawsze myślałem, ze mam notka z tzw. dolnej półki - czyli jak to mówią tanie badziewie
Nie zawsze tanie oznacza badziewie.Wielu producentów mami wyśrubowanymi parametrami nie stwarzając solidnej podstawy.
Najlepiej jednak byłoby kupować sprzęt na "naszą kieszeń" przy zachowaniu starej japońskiej zasady (idź do tej restauracji gdzie jest wielu gości).Nie oznacza to kupuj to co wszyscy a jedynie to czym inni się nie "zatruli".Podstawą tu jest opinia, że w danej dziedzinie jest tylko kilku pomysłodawców,reszta kupuje koncesję.Nie zawsze warto ulegać loterii.
Ja na przykład -nie mam szczęścia w grach loteryjnych więc nie zdaję się na zrządzenie losu.Zapewniam Was, że w dobie informacyjnego chaosu dziś "badziewie" potrafi być niezwykle drogie...
bob :wink:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Jak ja kupywałem laptopa to kierowałem się zasobnością kieszeni (raty) małym pomieszczeniem (kawalerka ,żona ,dziecko).W lapku mam tylko napęd Combo (zwykła nagrywarka z odtwarzaczem DVD) i parametry jak kilka postów wcześniej.Także nic nadzwyczajnego.A zapomniał bym.Mam przecież BLUECONNECT.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

Ale działa,nie "buzzuje" w głośnikach,nie gaśnie ekran przy połączeniu z siecią,nie "biega" truck point kiedy modem jest włączony.Na dodatek masz amd i też działa.Czyli może działać... :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

bob pisze:Na dodatek masz amd i też działa.Czyli może działać... :)
Wiesz że jak kupowałem modem nie zastanawiałem się czy będzie działał z moim lapkiem.Wszystko wyszło tak że bardzo chciałem miec internet i nie myślałem o tym.Ale jak czytam forum i problemach z różnymi kartami i prockami to włos mi się jeży na głowie.Modem kupiłem oddzielnie i wywaliłem troche kasy(raty).Teraz ściągam z niego simloka aby mieć w przyszłości jakieś wyjście jeśli Era będzie nawalać z zasięgiem.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

Jaco spytaj w tym serwisie co to jest ten "password" (master code),którym ściągają simlocka z GT.Niestety w orange nie ma usługi ściągania simlocka z GT.
Na infolini mówią,że nie robią tego nawet odpłatnie.... :(
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Bob u mnie wygląda to tak:
oto odpowiedż z BOA jaką dostałem:

Uprzejmie informuję, że jeżeli nabył Pan kartę poza umową promocyjną (na przykład w ramach oferty "Telefon bez umowy" istnieje możliwość usunięcia blokady SIM-LOCK.
Blokadę można usunąć wyłącznie w salonach firmowych sieci Era. Blokada jest usuwana jedynie w urządzeniach zakupionych w ofercie promocyjnej sieci Era. Wystarczy zadzwonić lub przyjść do salonu wraz z urządzeniem, w którym ma zostać usunięta blokada SIM i zgłosić chęć usunięcia blokady SIM. Przy zgłoszeniu należy:
* okazać oryginalną fakturę zakupu oraz oryginalną kartę gwarancyjną urządzenia
* podać typ urządzenia i numer IMEI
W ciągu 48 godzin Abonent zostanie powiadomiony przez pracownika salonu o terminie wykonania operacji. Za usunięcie blokady karty SIM w urządzeniu zakupionym w niniejszej ofercie, PTC nie pobiera żadnych opłat.
Zdjęcie blokady jest bezpłatne.

Kartę oddałem do sklepu Ery i tam gościo poinformował mnie że wyśle ją do Wa-Wa.Tam mają zdjąć blokadę.Po zdjęciu poinformują mnie (Sklep) kiedy mam się zgłosić (sms-em) po kartę.Na czas (naprawy) dostałem Nokię 6310 która jest tak wolna (Gprs) że gdybym nie miał własnej 6230 to na pewno nic bym tu nie napisał.
Także nie będę nic wiedział.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

Tak,czytałem to już dlatego dzwoniłem na orangeinfo pytając o taką możliwość... (tak naprawdę to jeszcze nie pytałem tych speców od simlocka
w Katowicach).
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Jak wszystko się zakończy to napisze o tym na forum.
reniferek77
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2006-06-22, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect

Post autor: reniferek77 »

Bob to w Orange nie sciagaja simlockow z optiona?? Kurcze a ja chcialem wlasnie sciagnac:(
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

Dzwoniłem na ten numer: 510600600 i kicha :(
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

reniferek77 pisze:w Orange nie sciagaja simlockow z optiona??
Wynoszę z tego że trafiłem dobrego operatora.Ciekawe jak sprawa ma się w Plusie.A tak naprawdę to już od 7 lat jestem związany z Erą.Najpierw Tak-Tak i przeszedłem (emigrowałem) na abonament po pół roku użytkowania Tak-Tak.Wkurzała mnie formuła poniżej 10 zeta.A teraz BC i własny numer w jednym rachunku.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

Faktycznie,drobna niedogodność ,może się coś zmieni... ale nie jest znowu tak źle powiedziałbym,że operator dla mnie jest aż nadto łaskawy.Do pewnego dnia usługa była bardzo dobra (przyzwoity transfer 384 kbps ,pingi 200-250 ms ,żadnego zawieszania się modemu czy połączenia słowem UMTS)
Ale od tego wspomnianego dnia to już przesadzili :arrow:
Halifax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-12, 12:43
Lokalizacja: Jaktorów

Re: Blue Connect

Post autor: Halifax »

Witam,

Niestety z tym pyrganiem w głośnikach to niestety prawda. Aczkolwiek chyba zalezy to m. in. od karty, ja sam pozyczylem z pracy karte Option GlobeTrotter 3G EDGE, zeby przetestowac caly ten badziewny blueconnect, niestety glosniki wariuja gdy lacze sie z netem. Ogolnie blueconnect to lipa, ciezko sie czasem polaczyc, lacze czasem jest szybkie, ale tylko na chwile, zazwyczaj jest wolniejsze od modemu, ktory mam w komorce. Ja mam tygodniowego Apple PowerBooka G4, wiec sprzet jest nowiutki,
i nie byle jaki, a wiem, ze niektorzy nie maja takich problemow na tym sprzecie, wiec zakladam, ze ten model karty niezbyt wspolgra z moim kompem i jak widze nie tylko z moim:) Jesli ktos znajdzie jakies rozwiazanie to prosze o wiadomosc. [email protected]

Ja mieszkam 40 km od Wawy, na mapce Ery niby mam nawet UMTS, a net dziala makabrycznie wolno. Szybciej dziala mi nawet gdy łączę sie przez komorke. NIE POLECAM!!!
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

@Halifax - nie pisz jednego swojego posta pod swoim poprzednim.
Do tego służy edycja -> Obrazek
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Blue Connect

Post autor: canidy »

bob pisze: Ale od tego wspomnianego dnia to już przesadzili :arrow:
Jakoś nie łapię, dlaczego uważasz, że przesadzili?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

To jak pozytywne rozczarowania :D
Przepraszam za ten enigmatyzm - trzeba nacisnąć strzałkę. 8)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Blue Connect

Post autor: canidy »

A już myślałem, że czegoś nie doczytałem w tamtym wątku ;)
A strzałkę zauważyłem ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Czy ktoś posiada ofertę Blueconnect za 39 zł.Chciałbym wiedzieć jak to ma się w praktyce.Czy po przekroczeniu tego limitu można jeszcze przegladać strony i odbierać pocztę,no może ściągnąć jakiś plik.

Naprawdę nikt nie korzysta z takiej oferty Question Szkoda bo chciałbym coś śię dowiedzieć na temat jak w poprzednim poscie. :(


---------------
EDIT : Dwa posty (napisane jeden po drugim) sklejone przez Moderatora
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect

Post autor: sightt »

Ja <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z tej oferty szybkośc stron jest całkeim całkiem a prędkość mam 38 Kb/s w PC
kukes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-21, 13:43
Lokalizacja: WITKOWO

Re: Blue Connect

Post autor: kukes »

witam ! jestem nowy więc co niektórym moje pytanie wyda się śmieszne, mianowicie jeśli oleje menagera blueconnect i stworze własne połączenie dial-up to nie będą mi liczyć za połączenia z netem ?czy menegera nie należy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> instalować?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

kukes pisze:witam ! jestem nowy więc co niektórym moje pytanie wyda się śmieszne, mianowicie jeśli oleje menagera blueconnect i stworze własne połączenie dial-up to nie będą mi liczyć za połączenia z netem ?czy menegera nie należy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> instalować?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie ma nic za darmo.A menagera możesz sobie olać.
kukes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-21, 13:43
Lokalizacja: WITKOWO

Re: Blue Connect

Post autor: kukes »

żebyśmy się dobrze zrozumieli :lol: , jak utworzę własny dial -up , to oprócz abonamentu ( ja płacę 50 pln ) będą mi jeszcze doliczać dodatkowo za połączenia z netem ? czy będę płacić tylko tą kwote abonamentu ?
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Blue Connect

Post autor: etranger »

kukes a czytales regulamin BC ?
Tam masz naprawde duzo ciekawych informacji zawartych.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

kukes pisze:żebyśmy się dobrze zrozumieli :lol: , jak utworzę własny dial -up , to oprócz abonamentu ( ja płacę 50 pln ) będą mi jeszcze doliczać dodatkowo za połączenia z netem ? czy będę płacić tylko tą kwote abonamentu ?
To nie było napisać tak:
Mam telefon w Sieci ... i płacę 50 zeta za abonament.Jeśli dodatkowo będę się chciał łączyć z internetem czy będę ponosił dodatkowe opłaty za korzystanie z neta.
Jasne że bedziesz płacił zgodnie z cennikiem operatora.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

Sam sie juz pogubiłem... :)
Ale spróbuję

1. Jeżeli nie masz abonamentu na usługi internetowe (np BC), to niezależnie jak się będziesz łączył, będziesz musiał zapłacić za czas połączenia lub przesłane i odebrane dane.
Za co to juz będzie zależało od tego czy łączysz się przez GPRS czy normalny nr dostępowy.

2. jeżeli masz abonament na usługi internetowe, to możesz siedzieć cały czas w necie i niezależnie czy będzie to połączenie dial-up czy aplikacje (np BCM) nie zapłacisz dodatkowo.
Zastrzeżenie jest jedynie takie, że jeśli w umowie abonamentowej masz zaznaczone, że dotyczy to pakietowej transmisji danych (GPRS) to połączenie przez nr dostępowy będzie płatne.
Całe szczęście w taryfie DATA obsługującej Blue Connect, takie połączenia są zablokowane.
ODPOWIEDZ