Możliwy UMTS z 30 km??

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Możliwy UMTS z 30 km??

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Jak juz tu pisałem, z prawdopodobnie z 25km namierzyłem umts,
Ale nawet namierzenie to raczej się do tej stacji nie zalogujesz. Zbyt długo będzie sygnał leciał od BTS'a do telefonu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Możliwy UMTS z 30 km??

Post autor: krystianb »

Wiem o tym, tylko że jest jeszcze taka szansa, że modem zbyt małą mocą dysponował... A o wzorze na przekroczenie prędkości swiatła napisałem w zlinkowanym poście.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zeus0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-01, 09:29
Lokalizacja: ?wi?tokrzyskie

Re: Możliwy UMTS z 30 km??

Post autor: zeus0 »

Powracajac do kwestii kabla to w miedzyczasie poczytalem i rzeczywiscie h1000 na malo by sie zdal, chociaz co do przejsciowek to i tak w tym momencie mam jedna do anteny, 2ga fme laczaca konektorek do modemu, no i przy samym modemie.
Jak tylko dojdzie antena mam zamiar sobie zaciznac kabelek z pominieciem pigtail'a czyli zlacze do globetrottera bezposredio na kablu h155 (zawcze to troche straty mniej), nie przeszkadza to niczemu poniewaz polaczenie i tak na stale wiec nikt grzebal tam nie bedzie zeby sie cos pourywalo :D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Możliwy UMTS z 30 km??

Post autor: YaHooo »

zeus0 to jest moim zdaniem najlepsze wyjście :) Ciekaw jestem czy takie złącze da się zacisnąć na kablu h155.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Możliwy UMTS z 30 km??

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Ciekaw jestem czy takie złącze da się zacisnąć na kablu h155.
Tutaj takie sprzedają z tego co wiem to RF5 to zamiennik h-155, z resztą do yagi cały czas maja h-155 zarobione na optiona albo huaweii
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Możliwy UMTS z 30 km??

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze: tego co wiem to RF5 to zamiennik h-155
Tak to jest odpowiednik.
krystianb pisze:resztą do yagi cały czas maja h-155 zarobione na optiona albo huaweii
Wiesz w sumie to mało miałem do czynienia z antenami. Ale jak są no to tym lepiej. Kupujesz coś takiego i masz jeden kabel, bez zbędnych złączy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ