ed77 - nie działa po kilku minutach

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kurczak
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-02-19, 19:04
Lokalizacja: Warszawa

ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: kurczak »

A więc tak... po kilku minutach po połączeniu modem jakby przestaje działać, tzn. jest wykrywany, ale traci jakby zasięg i wtedy <nici>, pomaga czasami reset. Komp jest czysty (na innym działał normalnie, tak mi się przynajmniej wydaje :) ) Nie chodzi także o zasięg, bo w innych miejscach też nie działa (na tym samym komputerze). Dlaczego tak się dzieje? Czy dobrze mi się wydaje, że wina leży po stronie komputera?

(Orange, WinXP)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-04-03, 21:38 ]
Poprawiłem <pewne> słowo za ukrytymi gwiazdkami.
Ostatnio zmieniony 2008-04-03, 20:37 przez kurczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: YaHooo »

kurczak pisze:Czy dobrze mi się wydaje, że wina leży po stronie komputera?
Aby to sprawdzić podłącz modem do innego komputera :)

Mała rada: sprawdź ustawniena oszczędzania energii modemu oraz portów USB.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Balanger
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-03-27, 14:39
Lokalizacja: Koszalin

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: Balanger »

Wycięcie niepotrzebnego podwójnego cytatu.

A tak przy okazji, gdzie w systemie są te ustawienia energii i portów usb, o których piszesz ?
Ostatnio zmieniony 2008-04-06, 10:27 przez Balanger, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: YaHooo »

W Menadżerze urządzeń, a wejść do niego można następująco:
Prawy przycisk myszy na ikonie Mój komputer => Właściwości => karta Sprzęt => przycisk Menadżer urządzeń

W nowoowartym oknie rozwijasz sekcję modemy, wybierasz nazwę swojego modemu, klikasz na niego prawym przyciskiem myszy i wybierasz Właściwości. Odszukujesz kartę Zarządzanie energią. Trzeba odznaczyć opcję Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii.

Tak samo sprawdzasz dla USB. Z tym, że rozwijasz sekcję Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Urządzenie powinno się nazywać Główny koncentrator USB. Ale dla pewności możesz zobaczyć inne urządzenia w tej sekcji.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kurczak
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-02-19, 19:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: kurczak »

Na innych komputerach działa normalnie, więc trzeba szukać problemu u mnie. Sprawdzę jeszcze raz oszczędzanie energii, a jak nie pójdzie, to sposób dziesięciolatka - format :cwaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: YaHooo »

kurczak pisze:to sposób dziesięciolatka - format :cwaniak:
Wiem, że to nie jest ciekawe wyjście, ale może to pomóc. Ewentualnie można jeszcze spróbować przełączyć modem na inny port USB i zobaczyć czy to nie da pozytywnych rezultatów. Może być wtedy potrzebna ponowna instalacja sterowników.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kurczak
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-02-19, 19:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: kurczak »

Witam po wspomnianym formacie :hyhy: choć on sam w sobie nie pomógł - problem leżał właśnie w oszczędzaniu energii (USB)... po odznaczeniu opcji >Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii< jest ok.

YaHooo, dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: YaHooo »

kurczak pisze:YaHooo, dzięki za pomoc :)
Cieszę się, że zdołałem Ci pomóc :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kurczak
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-02-19, 19:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: kurczak »

Problem powrócił :( Sytuacja wygląda mniej więcej tak: format > net chodzi przez max 2 dni; po jakimś czasie w statystykach połączenia widać ruch, jednak FF sobie nie radzi ('ustalanie adresu serwera...' > po kilkunastu sekundach 'nie odnaleziono serwera'). GG czasem chodzi, wyłącza się po kilkunastu minutach.

Na innych kompach ok.

W wyniku działania internetu, gdy chcę coś sprawdzić w necie, muszę robić format :cfaniak:

Ma ktoś pomysły, za sprawą czego tak się dzieje? Wcześniejsze rady nie działają.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: YaHooo »

A czego używasz do łączenia się z internetem? Proponuję wyrzucić wszystkie managery połączeń i zacząć od ustanowienia dial-up'a.
Ewentualnie możesz spróbować podłączyć modem pod inny port USB, albo nawet poprzez aktywny koncentrator USB bo piszesz, że na innych komputerach jest ok.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: ed77 - nie działa po kilku minutach

Post autor: Jo_gurt »

Ja bym jeszcze przejechal kompa dobrym antyvirusem - czasem takie jaja sa kiedy sie zlapie jakiegos bakcyla. System masz aktualizowany?
ODPOWIEDZ