problem z commanderem 2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jaro2323
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-05-01, 21:53
Lokalizacja: gmina Ozorków

problem z commanderem 2

Post autor: jaro2323 »

Witam wszystkich przed chwilą do was dołączyłem i mam do was kilka pytań.Na początek podam moją konfiguracje: modem commander 2 + Antena kierunkowa ATK24 (system operacyjny windows vista).Antene zakupiłem niedawno. Uważnie śledze wasze forum i właśnie w nim wyczytałem że antena powinna poprawić jakość internetu, ale nie poprawiła.Przed zamontowaniem anteny zasięg w iplus menagerze miałem na 2-3 kreski na 7 możliwych po zamontowaniu 5-6 kresek zasięgu. Poprawił się tylko zasię reszta pozostała bez zmian. Mój transfer wynosi na antenie 2-4 KB/s.Internet działa mi oczywiście na GPRS, a liczyłem że dzięki antenie wyłape EDGE. Do zasięgu EDGA mam 1,5 km a do najbliższego BTS-a jakieś 7 km.Mieszkam na wsi i nie bardzo mogłem wybrać inną opcje podłączenia internetu niż tylko z telefonii komórkowej. Bardzo prosze was o pomoc.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: problem z commanderem 2

Post autor: bob »

jaro2323 pisze:mam do was kilka pytań
A jakie są pytania ?
jaro2323
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-05-01, 21:53
Lokalizacja: gmina Ozorków

Re: problem z commanderem 2

Post autor: jaro2323 »

Dlaczego nie wyłapuje mi EDA, specjalnie po to zakupiłem antene ale jak sie okazało nic niedała tak myśle chyba że nie umiem jej ustawić? Czy antena potrzebuje dodatkowego zasilania czy lepszy będzie zasilacz czu aktywny HUB USB?Dlaczego nie wyłapuje mi EDGA?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: problem z commanderem 2

Post autor: Jaco »

jaro2323 pisze:Do zasięgu EDGA mam 1,5 km a do najbliższego BTS-a jakieś 7 km.
A skąd ta pewność że ten nadajnik ma EDGE? Jeśli korzystasz z iPlusa musisz wiedzieć że PLUS ma niezbyt dobry zasięg EDGE właśnie w mniejszych miejscowościach. Może źle oceniłeś kierunek i nieprawidłowo ustawiłeś antenę. Patrzyłeś na tę stronę http://www.wieprz.net/bts/ jakie wokół ciebie są nadajniki?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z commanderem 2

Post autor: YaHooo »

jaro2323 pisze:myśle chyba że nie umiem jej ustawić?
Antenę trzeba ustawiać bardzo dokładnie na BTS'a. Najlepiej obserwując sygnał za pomocą komendy AT+CSQ wydanej w hyperterminalu.
jaro2323 pisze:Czy antena potrzebuje dodatkowego zasilania czy lepszy będzie zasilacz czu aktywny HUB USB?
Nie antena nie potrzebuje żadnego zasilania. HUB'a też nie potrzebujesz jeżeli nie masz problemów z wydajnością prądową portu USB w komputerze. Po podłączeniu mocnej anteny pobór energii przez modem nawet zmaleje.
Jaco pisze:PLUS ma niezbyt dobry zasięg EDGE właśnie w mniejszych miejscowościach.
Nawet zdarza się, że w centrum większych miast (u mnie) są kłopoty z EDGE (nawet jak jest UMTS/HSDPA) i jest tylko GPRS :shock:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jaro2323
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-05-01, 21:53
Lokalizacja: gmina Ozorków

Re: problem z commanderem 2

Post autor: jaro2323 »

Nie_mam bardzo jak sprawdzić w zasięgu jakiego BTS-a jestem teraz ale przez kilka sekund transfer miałem 25KB/s.Gdyby ktoś mógł sprawdzić to mieszkam w województwie łódzkim ,powiat zgerski ,gmina ozorków, miejscowość pełczyska
Poprawiono błąd.
Ostatnio zmieniony 2008-05-02, 14:44 przez jaro2323, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ