Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamyk125
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-26, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: kamyk125 »

Witam
Mam pytanko-Czy ktos wie ktory telefony maja najlepszy zasieg?
Chodzi o to ze plywam na statkach i lapie tylko siec norweska TELENOR i tylko wtedy jak jest dobra pogoda.Mam telefon nokie e51 a moj znajomy ma tez nokie ale nie wiem dokladnie jaki model(kosztuje ok 200 zl) i on ma czesciej zasieg niz ja.Myslalem ze to moze wina sieci bo ja mam w Heyah a on w Plusie ale to przeciez bez roznicy bo i tak korzystamy z roamingu i lapiemy tylko TELENOR.

Wiec moze ktos wie dlaczego tak sie dzieje ze on ma prawie caly czas zasieg a ja sie mecze chociaz moj telefon kosztowal 800 zl.

Ktore telefony maja na prawde dobre zasiegi??
Dzieki i pozdro
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: ja.michal »

kamyk125, ostatnio płynąłem na Bornholm. Mam E51 moja mamuśka 3310. Ja mam Playa ona Erę. Okazało się, że ona złapała wcześniej roaming a ja później z tym, że na innej sieci. Przeskanowałem wszystkie sieci i faktycznie miałem tą co się jej telefon podłączył. Okazało się, że mnie odrzuca. Po prostu Play ma podpisaną umowę z 2 sieciami a z pozostałymi dwiema nie. Podobnie możesz mieć i Ty.

[ Dodano: 2008-08-26, 22:38 ]
Chociaż z tego co piszesz to u niego szybciej łapie. Na tym samym statku jesteście?
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: tomekk55 »

A może macie w e51 ustawiony tryp podwójny lub tylko umts i dlatego szuka wam pierw 3g i to tyle trwa
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
kamyk125
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-26, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: kamyk125 »

Tutaj nie chodzi o to czy dany operator ma podpisana umowe czy nie.
Obydwoje lapiemy zasieg, siec jest norweska wiec obydwoje mamy roaming i tu nie ma znaczenia czy era lub plus ma podpisana umowe z norweskim TELENOREM.

Chodzi o to ze obydwoje lapiemy norweska siec (wlasnie tylko Telenor)
Problem polega na tym, dlaczego moj znajmomy ma czesciej zasieg i ma lepszy zasieg niz ja.Ja tez lapie siec ale nie tak czesto jak on.
Po prostu wydaje mi sie ze jest tutaj przyczyna w telefonach i dlatego moze wiecie ktore telefony maja najlepsze zasiegi.
pozdro
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: temp333 »

Sprobuj przelaczyc na tryb GSM i wtedy zobacz. Jesli chodzi o telefony to rewelacyjny zasięg ma np. N95. Tam gdzie SE C902 lapie tylko w trybie GSM, tam Nokia ma czasem cztery krechy 3G. Odzwierciedla sie to tez na polaczeniach HSDPA - w SE C902 rzadko przelacza sie na 3.5G, a najczesciej dziala EDGE, a na N95 jeszcze nigdy nie przerzucilo mnie na EDGE. Moge smialo polecic ten telefonik jako tel z mocnym zasięgiem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: ja.michal »

kamyk125, spróbuj tak jak pisze temp333. Na dopiero jak włączyłem GSM to zaczęło łapać sieć. E51 faktycznie szuka najpierw 3G.
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: tomekk55 »

Pisałem o tym wyżej.

Moja n82 w mieście zawsze chodzi na 3.5G, wiec to wina syfnej marki jaką jest SE
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: ja.michal »

tomekk55, o czym Ty piszesz? :] E51 to nokia. Po 2 chodzi teraz o to, żeby telefon złapał w ogóle zasięg i po to aby dzwonić a nie po necie łazić. :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: Sundance_kid »

Najlepszy telefon to taki z antenką :hyhy:
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: tomekk55 »

ja.michal pisze:tomekk55, o czym Ty piszesz? :] E51 to nokia. Po 2 chodzi teraz o to, żeby telefon złapał w ogóle zasięg i po to aby dzwonić a nie po necie łazić. :)
Ehh takie merytoryczne nieporozumienie. Wiem że E51 to Nokia.

Pisząc:
Moja n82 w mieście zawsze chodzi na 3.5G, wiec to wina syfnej marki jaką jest SE
Chciałem się odnieść to wypowiedzi tempa333
Sprobuj przelaczyc na tryb GSM i wtedy zobacz. Jesli chodzi o telefony to rewelacyjny zasięg ma np. N95. Tam gdzie SE C902 lapie tylko w trybie GSM, tam Nokia ma czasem cztery krechy 3G. Odzwierciedla sie to tez na polaczeniach HSDPA - w SE C902 rzadko przelacza sie na 3.5G, a najczesciej dziala EDGE, a na N95 jeszcze nigdy nie przerzucilo mnie na EDGE. Moge smialo polecic ten telefonik jako tel z mocnym zasięgiem.
ja.michal pisze:Po 2 chodzi teraz o to, żeby telefon złapał w ogóle zasięg i po to aby dzwonić a nie po necie łazić. :)
To przełączenie sie na tryb GSM nie pomaga?
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: ja.michal »

To przełączenie sie na tryb GSM nie pomaga?
Nie wiem. kamyk125 jeszcze nie napisał czy już to próbował zrobić.
kamyk125
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-26, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: kamyk125 »

Panowie!
Dziekuje za informacje.Telefon mialem w trybie podwojnym i mi dlugo szukal sieci wiec przelaczylem na tryb GSM i dalej to samo czyli ze moja nokia e51 nie lapala zasiegu a telefon mojego kolegi(tania nokia) lapala zasieg, wiec dla mnie to troche dziwne ze mam telefon za 700 zl i nic a koles ma nokie za 200 i normalnie lapie zasieg.Tak jak mowilem, wydaje mi sie ze to nie jest wina karty,operatora tylko telefonu bo obydwoje mielismy roaming wiec to czy ja mam w erze czy w plusie czy w idei nic nie zmienia, bo ja oczywiscie lapalem tez siec ale pozniej albo w o ogole.
pozdro
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: ja.michal »

No wiesz w E51 masz GSM, UMTS i WiFi. Do tego telefonik jest dość cienki jeśli chodzi o grubość. Wiem bo mam też ten model. Po prostu mogła się nie zmieścić jedna, wielka antena. ;)
kamyk125
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-26, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: kamyk125 »

Nie no wiem co ma nokia e51 bo mam ten telefon dlatego troche zdziwilo mnie to ze gorszy model noki,tanszy i starszy jest po prostu lepszy jesli chodzi o zasieg, a w tym momencie chodzi mi tylko o to (czyli o zasieg) dlatego zwrocilem sie z pytankiem do Was czy wiecie jaki telefon ma najlepszy, najsilniejszy zasieg
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: tomekk55 »

Hmm... pewnie wiesz że na zasięg wpływa wiele czynników, i nie sadze ze można powiedzieć "XX ma najlepszy zasięg". Podejrzewam że w innych warunkach Ty złapiesz zasięg a kolega nie.
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: YaHooo »

tomekk55 masz rację, dlatego może lepiej operować pojęciem czułości telefonu. Czyli przy jak niskim sygnale potrafi nawiązać połączenie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
EmTeeDee

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: EmTeeDee »

nie wiem który telefon ma najlepszą antenę ale mogę polecić SEw300i którego używam -u mnie w ''lesie''ma on najlepszy zasięg miałem nokie 5300 i N95 one miały słaby zasięg nawet po przełączeniu na gsm-czyli wniosek jest taki słaba antena :hyhy:

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-08-30, 23:45 ]
Poprawa błędów prze boba.
Ostatnio zmieniony 2008-08-31, 22:57 przez EmTeeDee, łącznie zmieniany 2 razy.
milva
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-04, 22:28
Lokalizacja: Konin

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: milva »

Sorry za odkopanie tematu sprzed pól roku, ale mam ten sam problem :]

Otóż moja mama wymieniła telefon na nowy. Do tej pory korzystała z Sagema My X6-2 i cały czas miała jako taki zasięg (dało się pogadać). Ostatnio przesiadła się na nowego Samsunga D900i, korzystała z niego ok. tygodnia i musiała wrócić do Sagema, bo zasięgu przez większość czasu nie miała. W lesie ciężko z zasięgiem, ale Sagem daje radę, a Samsung nijak. Sprawdzę, czy nie ma włączonego trybu podwójnego, ale wątpię, żeby to pomogło.

Tu moje pytanie: jaki telefon kupić? :gwiazdki: Ma ktoś podobne doświadczenia i może polecić jakiś konkretny model? Kupowanie kolejnych telefonów w ciemno nie ma sensu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o mocy anten w telefonach, a producenci chyba tego nie podają..?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: Blido »

milva, a próbowałaś z wzmacniaczem antenowym przyklejanym pod baterię, takim jak ten:
Obrazek
Takie ustrojstwa kosztują na Allegro ok. 2-3 zł a mogą poprawić sprawę.
milva
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-04, 22:28
Lokalizacja: Konin

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: milva »

Blido, oczywiście, że próbowałam - na takim końcu świata sprawdza się każdą możliwą metodę na poprawienie sygnału ;)

zdecydowanie nie działa, a było testowane jednocześnie w kilku różnych telefonach..

Dlatego pytam czy ktoś wie jaki model telefonu mógłby najlepiej odbierać słaby sygnał w leśnych warunkach a zarazem żeby to nie był wyżej wspomniany Sagem :]
Ostatnio zmieniony 2009-02-20, 20:39 przez milva, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: Patryk »

milva pisze:Tu moje pytanie: jaki telefon kupić?
Może jakąś Nokię ?
Moja 6120c jest świetna pod tym względem - nawet na jednej kresce GSM z wielokrotnego odbicia (w dolinie górskiej) da się jeszcze pogadać.

A dla Samsungów to typowe bolączka - antena pod baterią :zdziwko:
Ostatnio zmieniony 2009-02-20, 20:36 przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: ja.michal »

Dobrą antenę ma E51. Minus to, że bateria trzyma 48h. ;) Czasem 3 dni.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: Jo_gurt »

ja.michal pisze:Minus to, że bateria trzyma 48h. ;) Czasem 3 dni.
Moja trzyma 3-4 dni. 3 jak porozmawiam, 4 jak tylko smsy i bardzo krótkie rozmowy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: ja.michal »

Jo_gurt, to ja bardziej korzystałem z tego telefonu. ;) Internet, GG, telefony, smsy. No i cały czas 3G i HSDPA jak byłem w sieci.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: przemox.1 »

Z trzech telefonów co miłem ( Nokia 3310 , Nokia 6230i ,SE K550i) u mnie najlepszy zasięg miła Nokia 3310 ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jaki telefon ma najlepszy zasieg??

Post autor: Sundance_kid »

przemox.1 ale bądź co bądź o modemie to u niej nie słyszano ;)
ODPOWIEDZ