Z komórkowym modemem w Polskę...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: ja.michal »

marens pisze:Musielibyśmy utworzyć spis na co należy zwracać uwagę przy testach.
No tak. Taki formularz online, który wypełnia user. :)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Taki formularz online, który wypełnia user.
a nawet wątek podwieszony,do którego by się wpisywało lokalizacje i opinie,jak co działa...

[ Dodano: 2008-09-25, 22:42 ]
marens pisze:Chyba znalazłyby się osoby dysponujące SIM iPlusa, Orange Free, Blueconnect, Play Mobile.
iPlusem dysponuję,Orange (a raczej Ideą ;) ) dysponować będę...sporo jeżdzę po Polsce,sporo korzystam z mobilnego Internetu,to co nieco napiszę może :)
o iPlusie mógłbym już wiele powiedzieć po roku i dwóch miesiącach korzystania,ale jeszcze potestuję Orange z miesiąc i wrzucę porównanie na forum ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: bob »

Z jedenastu powodów to mało możliwe.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:Może zrobić formularz, który użytkownicy będą wypełniać i na tej podstawie zrobimy artykuł?
Jest to jakiś pomysł, może nawet i dobry ;) Ale czy wyniki będą obiektywne? Zapewne głos oddadzą w większości Ci, którzy mają problemy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: bob »

BliSki pisze:Zapewne głos oddadzą w większości Ci, którzy mają problemy.
I Ci którzy pracują dla operatorów? :hyhy:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: zDaleKi »

bob pisze:I Ci którzy pracują dla operatorów?
Hehe, też możliwe :hehe:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: marens »

bob pisze:Z jedenastu powodów to mało możliwe.
Niestety znalazłoby się ich więcej.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: Sundance_kid »

marens pisze:Takim przykładem jest Era u mnie w domu.
A u mnie Plus. W jednym pokoju (na nieszczęście w tym w którym stoi komputer) ledwo działa.
Jestem za, i przy okazji jakaś forumowa integracja :zdrowko:
Juz widzę te testy :hyhy: Chyba będziemy testowac cos innego :hyhy:
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: Adamusek xD »

Sundance_kid pisze: A u mnie Plus
A u mnie nic (na szczęście) wszystkie BTSy wielkiej trójcy mam za oknem (czyt. 2km) po drugiej stronie domu, a do pokoju w którym jest komp dociera z BTS oddalonego o 10km.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: Jaco »

U mnie nadal stoi nie uruchomiony BTS Ery i jakoś nie spieszy im się. Ponadto stoi wieża od TPSA z której mieliśmy telefony stacjonarne. Piszę że mieliśmy bo prawdopodobnie jest już wyłączona i ma ją przejąć ORANGE choć to ta sama firma. Telefony działają już na zmienionym paśmie i z nadajników oddalonych o kilkanaście kilometrów.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: yagi »

Patryk_ pisze:Orange właśnie kończy przełączanie większości swoich nodeB w miastach z radiolinii na światełka od TP :) - pewnie dlatego najlepiej działa
U mnie to samo, gorzej z predkosciami. Za to jest jeden plus takiego rozwiazania i mama nadzieje ze reszta opow ruszy tylki w tym kierunku - jest mozliwosc korzystania z komorki/neta w czasie burzy. Przy gorszej pogodzie czesto stopa bledow na radioliniach powoduje ze pomimo zasiegu nie mozna wykonac polaczenia :(
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: ja.michal »

Jaco pisze:U mnie nadal stoi nie uruchomiony BTS Ery i jakoś nie spieszy im się.
U mnie Plusa i też im się nie spieszy. :]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:U mnie Plusa i też im się nie spieszy. :]
Tak samo jak u mnie Plus postawił kilka masztów, ale na żaden nie jest jeszcze uruchomiony.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: ja.michal »

Czekaja na zgode. :P
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: YaHooo »

ja.michal mi tam zgoda nie potrzebna. Osiągam chyba max tego co mój modem może osiągnąć pod Windows'em :P
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: MAREKMAREK »

żeby tak doczekać czasów kiedy hsdpa lub umts będzie wszechobecne, ale dla mnie to i tak bez różnicy, po co mi np. prędkość 3 lub 7 mb jak i tak mam limit 500 mb, a jak go przekrocze to mam 16 kb/s . Limit powinien być proporcjonalny do prędkości, wiadomo że na gprs sztuką jest przekroczyć 500 mb, ale nie miał bym się czym chwalić mająś choćby 3 mb/s jak i tak nie wykorzystam tego dobrodziejstwa :(
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Osiągam chyba max tego co mój modem może osiągnąć pod Windows'em :P
Wielkie "chyba" ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: YaHooo »

MAREKMAREK pisze:Limit powinien być proporcjonalny do prędkości,
A co jak dużo podróżujemy i zmienia nam się technologia z HSDPA na GPRS?
bob pisze:Wielkie "chyba" ;)
Aha no i zapomniałem dodać, że mam nieaktualizowany firmware. Obsługuje "tylko" 3.6mbps.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: MAREKMAREK »

w sumie masz rację, ja wypowiadam się tylko za siebie. Jakbym miał hsdpa to nie świętowałbym aż tak bardzo ponieważ mając np 500 mb limitu, nie pościągam sobie wypasionych filmów itp. Internet mobilny nie służy po prostu do ściągania mega plików i trzeba sobie to do głowy wbić. Piszę to bo po prostu trochę czasu przeglądałem inne posty i widać że niektórzy to by chcieli filmy ściągać, grać w sieci. marzenia.... :gwiazdki: ja tam mam edge i nie narzekam. edge do stron wystarcza, a większych plików po prostu nie ściągam. Co do proporcjonalności to każdy przyzna mi racje że 500 mb to przesada....
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:ja.michal mi tam zgoda nie potrzebna. Osiągam chyba max tego co mój modem może osiągnąć pod Windows'em :P
Mi bardziej chodzi o to, żeby internet działał stabilnie a nie poziom EDGE.
Niech odpalają ten BTS i już. :]

Co do 500MB to mało nawet jak na EDGE. Jak się dużo chodzi i swobodnie to się wychodzi całość.
Przy prędkości słabszej czyli 15KB/s w ciągu 24h zużyjemy 129,6MB. Oczywiście 24H się nie siedzi,
Przy założeniu 6h dziennie w necie to wychodzi 972MB miesięcznie.
Mało to 500MB nawet jak na słaby EDGE.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: MAREKMAREK »

Czy jest jakaś metoda na podwyższenie zasięgu modemu huawei e220 ? Jak wiadomo nie ma wejścia na antenę. Jakiś przedłużacz usb ?? Mam stale 5 kresek EDGE, ale w niektóre dni internet chodzi tak wolno, że trzeba sobie trochę poczekać na niektóre stronki :(
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: YaHooo »

MAREKMAREK pisze:Jakbym miał hsdpa to nie świętowałbym aż tak bardzo ponieważ mając np 500 mb limitu
Niestety taki limit jest co najmniej śmieszny.
MAREKMAREK pisze:Internet mobilny nie służy po prostu do ściągania mega plików i trzeba sobie to do głowy wbić.
Masz tu częściową rację. Jak się ma limit 5-13 GB oraz jest się z zasięgu HSDPA, to czemu nie.
ja.michal pisze:Mi bardziej chodzi o to, żeby internet działał stabilnie a nie poziom EDGE.
Niech odpalają ten BTS i już. :]
No cóż w sumie to postawienie kolejnego BTS'a korzystnie wpływa na obciążenie pozostałych stacji ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: Boras »

MAREKMAREK pisze:Internet mobilny nie służy po prostu do ściągania mega plików i trzeba sobie to do głowy wbić. Piszę to bo po prostu trochę czasu przeglądałem inne posty i widać że niektórzy to by chcieli filmy ściągać, grać w sieci. marzenia....
Teoretycznie nie służy, ale chyba by mógł służyć. Wystarczy trochę woli operatorów. Bo mając te kilka GB zamiast 500 MB limitu można już sobie coś ściągnąć, a będąc w zasięgu HSDPA w wiele gier da się grać online. Kiedyś w iplusie przed limitem można było załączyć jakiś program p2p i sobie pościągać trochę, gdyż limit nakładany był dopiero po restarcie połączenia (sam tak robiłem) Teraz używam "półmobilnego" Playa i jestem zadowolony, czyli mogę sobie ściągnąć większy plik a i przetestowałem granie online i jest ok. Jak wejdą nowe technologie dostępu do internetu to operatorzy komórkowi albo uatrakcyjnią swą ofertę albo wypadną z gry i tyle. Taki Play stawia swoich nadajników w miastach chyba więcej niż stara trójca i w miastach, których używałem sprawuje się wyśmienicie. Ale są też osoby, które narzekają więc złota zasada "najpierw testujemy" powinna obowiązywać nadal.
Ostatnio zmieniony 2008-09-29, 08:05 przez Boras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: Jaco »

MAREKMAREK pisze:Czy jest jakaś metoda na podwyższenie zasięgu modemu huawei e220 ? Jak wiadomo nie ma wejścia na antenę.
Poczytaj:Huawei E220 z zewnętrzną anteną
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: YaHooo »

Boras pisze:Jak wejdą nowe technologie dostępu do internetu to operatorzy komórkowi albo uatrakcyjnią swą ofertę albo wypadną z gry i tyle.
Jakoś ja w to nie wierzę. Play wszedł z nową ofertą, a reakcja innych operatorów była bardzo słaba. Oczywiście np. Plus wprowadził nowe oferty, ale moim zdaniem mniej atrakcyjne niż Play.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: Sundance_kid »

YaHooo pisze:Jakoś ja w to nie wierzę.
Ja srednio. Bardziej wierzę w rozbudowę darmowych hot spotów w mniejszych miejscowościach/na wsiach. Wiele osób jest skazanych tylko na internet komórkowy więc tak czy siak podpisza umowę, a gdy będa mieli alternatywy myślę, że da to trochę do myślenia i będą musieli autrakcyjnic ofertę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: YaHooo »

Sundance_kid pisze:Bardziej wierzę w rozbudowę darmowych hot spotów w mniejszych miejscowościach/na wsiach.
To jest bardzo interesująca perspektywa. Taki hot spot oferuje łącze 256-512kb/s więc wielu osobom to wystarczy. Jednak jak zwykle to bywa w Polsce z realizacją tego projektu jest różnie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: marens »

YaHooo pisze:Niestety taki limit jest co najmniej śmieszny.
Oni sobie sami wbijają gwóźdź do trumny.

ERA 49 zł za 500 MB
ORANGE 60 zł 1500 MB
PLUS 75 zł 3000MB

Dopłacając 25zł mamy 6x większy limit
Dopłacając 15zł mamy 2x większy limit.

Ofertę Ery wybrałbym tylko w przypadku kiedy miałbym dostępny tylko i wyłącznie GPRS z wszystkich sieci.
Wybrałbym EDGE Orange lub Plusa gdyby np Era miała tylko HSDPA w moim mieście.
Albo zastanawiałbym się nad wyższym abonamentem.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-09-29, 15:57 ]
Poprawa cytatu.
Ostatnio zmieniony 2008-09-29, 14:56 przez marens, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: krystianb »

marens Z tego co wiem po podpisaniu umowy w erze za 47,58zl mozna przejść podobno na abo 2GB za 79zl.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z komórkowym modemem w Polskę...

Post autor: marens »

krystianb pisze:mozna przejść podobno na abo 2GB za 79zl
Nie wygląda to aż tak źle, ale 49zł = 500mb tragicznie.
ODPOWIEDZ