Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Newka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-23, 22:30
Lokalizacja: B?onie

Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Newka »

Witam,moj problem jest inny nie zauwazylem zeby ktos mial cos podobnego ,a wiec na samym poczatku, gdy zakupilem ten internet wszystko działało jak należy prędkość dochodzila do 250 kb/s zadnych przerw w polączeniu nie bylo lecz to trwało raptem 2 -3 tygodnie po czym zaczelo sie psuc ,a to sie rozlacza polaczenie albo nie dochodzą sygnały ,a nie pisze nic ze polaczenie zostalo przerwane tylko poprstu tak jakby sie zawieszał.Rowniez mam problem z modemem mianowicie wydaje mi sie ze jak go dotkne to tak jakby sie odrazu polaczenie zrywalo (jak podalem powyzej "jakby nie dochodzily sygnaly polaczenia") mam go podlaczonego przez kabel usb ,a jak <font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font> podlaczyc bezposrednio do komputery to komputer restartuje sie. Prosze pomocy.
Newka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-23, 22:30
Lokalizacja: B?onie

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Newka »

A więc czy ktos pomoze ? :D
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Jaco »

Newka pisze:po czym zaczelo sie psuc ,a to sie rozlacza polaczenie albo nie dochodzą sygnały
Może majstrują coś przy nadajnikach?
Newka pisze:wydaje mi sie ze jak go dotkne to tak jakby sie odrazu polaczenie zrywalo
A nie upadł ci przypadkiem?
Newka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-23, 22:30
Lokalizacja: B?onie

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Newka »

Ale to co by majstrowali przez tydzien w nadajnikach ? (z tym dotykaniem to mylne stwierdzenie było ;])
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Jaco »

Newka pisze:Ale to co by majstrowali przez tydzien w nadajnikach
Nawet nie wiesz ile mogą dłubać. Poczytaj forum a przekonasz się sam. Dzwoniłeś do BOA?
Newka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-23, 22:30
Lokalizacja: B?onie

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Newka »

Na razie nigdzie nie dzwoniłem, bo myslalem ze to moja wina i chcialem na wlasna reke naprawic to. Zreszta maja mnie tam chyba w tym orange dosyc :P od razu po zakupie codziennie chodzilem pytac sie co sie dzieje ze internetem :P)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Newka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: bob »

Newka pisze:Ale to co by majstrowali przez tydzien w nadajnikach ?
Mogą nawet miesiącami "majstrować". :hyhy:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Patryk »

bob pisze:Mogą nawet miesiącami "majstrować".
dokładnie.
U mnie na wiosce Plus odpalił nowego BTSa GSM900 ponad miesiąc temu i cały czas coś majstrują przy nim - EDGE znika,zrywa,cell info raz się pojawia,raz nie,a cały czas pracuje w trybie testowym - terminale standardowo się do niego nie logują,nie widać go też (jego kanału) w "otoczeniu sieciowym ;) " w netmonitorze.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Ufo atakuje »

Najpierw sprawdź czy czasem nie masz jakiegoś problemu z kompem. Zainstaluj na świeżym systemie i zobacz jak to pracuje. Jeśli problem jest z siecią sprubuj pokombinować z umiejscowieniem tego modemu i sprawdź z krórym BTS-em się łączysz.

Problem sieciowy mogłaby rozwiązać antena, ale w tym modemie nie ma gniazda do niej. Jeśli masz tylko EDGE, to dlaczego wybrałeś taki modem?
Newka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-23, 22:30
Lokalizacja: B?onie

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Newka »

No To tak przed wczoraj i wczoraj znow smigalo jak nalezy ,bo przeinstalowalem modem ,ale gralem sobie w gre przez internet i nagle sie jakby modem rozlaczyl tzn.: przestal swiecic i nie bylo polaczenia (a to w ciagu kilku sekund) nastepnie reinstalowalem modem ze 4 razy i nadal nei dzialal jak nalezy ( Modem jest gprs,edge,3g,hsdp(czy jakos tak ) i przy predkosci 250 kb/s pisalo ze polaczylem sie z 3G+ tylko ze zadnej kreski zasiegu nie ma (ale i tak działało )a jak wlacze na EDGE to sciaga max po 20 kb/s. WIEC PYTANIE BRZMI: CO MAM ROBIC (mam nadzieje ze to problemy u nich z nadajnikami a nie u mnie )
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem Bussines everywhere i modem Option Icon 225

Post autor: Jaco »

Newka pisze:WIEC PYTANIE BRZMI: CO MAM ROBIC
A system masz czysty? Może złapałeś jakiegoś syfa i robi swoje.
ODPOWIEDZ