Plus awaria - brak transmisji danych

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: szalony »

Witam i mam prosbe do uzytkownikow o napisanie jesli mieli juz cos podobnego- jak dlugo Plusowi zajmowalo czasu naprawa zgloszenia ? U mnie w Aleksandrowie Lodzkim na jednej stacji od czwartku padla transmisja danych (Id 1166 lac 31051)- zglosilem to do wsparcias Iplusa i do dzis bez zmian nie moge korzystac z internetu :/ Po obiawach chyba cos na stacji padlo-sie zawiesilo - podejrzewam ze zdalny restrat bts by wystarczyl ? Rozmowy glosowe-sms dzialaja prawidlowo .

[ Dodano: 2008-10-05, 11:15 ]
Jak w Poniedzialek tego nie naprawia to chyba bede piosal reklamacje- place za Iplusa i nie moge z niego korzystac... za kazdy dzien 2zl - piechota 2zl nie chodzi :hyhy:
Ostatnio zmieniony 2008-10-05, 09:16 przez szalony, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: YaHooo »

szalony a jesteś pewien, że to wina stacji? U mnie jak coś się działo z transmisją 3g na nodeB to nie działałało przez 2 tygodnie :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: szalony »

Pewny to nie jestem... Byc moze cos robia z nia bo na "dniach" ta stacja powinna miec umts... Ale po obiawach mam wrazenie ze to jakas awaria a nie planowane prace. Tylko na tej jednej stacji nie ma danych - na pozostalych 2 bts w miescie dane sa, przy probie laczenia - zero odpowiedzi nie ma zadnych chocby minimalnych paczek danych ...Telefony i modemy nie loguja sie wcale do gprs/edge- komunikaty rozne zaleznie od sprzetu - blad polaczenia/dane niedostepne itp...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: YaHooo »

No to stawiałbym właśnie na te prace modernizacyjne. Często jak kombinują coś z bts'em to nawet nie można się połączyć.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: szalony »

Jakby ten brak danych mial oznaczac ze za "chwile" umts wlacza na tej stacji to ok- przeboleje to :D Ale boje sie ze to jakas "zwiecha" i przez tygonie nie bede www w domu- ta stacje mam dominujaca .

[ Dodano: 2008-10-05, 11:31 ]
Choc z drugiej strony to "dziwne" przez prawie 10lat na tym bts nie bylo zadnej awarii- rok temu zmodernizowali ta stacje o pasmo umts- w lutym wlaczyli ja doslownie na 5minut... Do dzis 3G nie ma :( I teraz ta "awaria" danych... Hmm
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: YaHooo »

szalony pisze:Ale boje sie ze to jakas "zwiecha" i przez tygonie nie bede www w domu- ta stacje mam dominujaca
No to wtedy domagaj się zwrotu abonamentu za każdy dzień gdy Ci usługa nie działa :hyhy:

A nie masz jak podłączyć anteny do swojego modemu?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: szalony »

Z antenami nie kombinowalem - zasieg zawsze mam dobry - jestem 700metrow od tej stacji i tylko sporadycznie lapie sygnal z innych stacji - antena za wiele nawet by mi nie dala bo jak mam silny sygnal z jednej stacji to i tak by sie wlaczala a wtedy mam zwieche sesji... Nic poczekam , ale teraz widze :hyhy: e jaki to bol jak czlowiek od neta sie zaleznia .
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: YaHooo »

Z tą anteną chodzi mi o to, że mógłbyś ją skierować na inny BTS który działa i miałbyś cały czas internet.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: szalony »

YaHooo pisze:Z tą anteną chodzi mi o to, że mógłbyś ją skierować na inny BTS który działa i miałbyś cały czas internet.
Wiem co masz na mysli :) ale ten "numer" nie przejdzie nawet jakbym chcial go zrobic - za silny sygnal mam z sektora i tak by mi sie 11662- wcinala... Chyba ze tak jak w noki np 6630 mozna netmonitorem konkretny kanal wymusic :D Ale nie mam juz tych starych-dobrych nokii, a nie mam czasu sie bawic w lamanie symbiana by miec go na nowych nokiach...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: YaHooo »

szalony pisze:Wiem co masz na mysli :) ale ten "numer" nie przejdzie nawet jakbym chcial go zrobic - za silny sygnal mam z sektora i tak by mi sie 11662- wcinala
Aha no to rzeczywiście kiepsko. Zatem pozostaje Ci tylko czekać oraz atakować BOK...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: Ufo atakuje »

YaHooo pisze:No to stawiałbym właśnie na te prace modernizacyjne. Często jak kombinują coś z bts'em to nawet nie można się połączyć.
U mnie w okolicy Play na jednen dzień( a może więcej) wyłączył wszystkie stacje UMTS między Żyrardowem a Pruszkowem. Jak jechałem do pracy telefon nie zalogował się do żadnej stacji Play-a, jak wracałem wszystkie już były. :roll: Plus zrobił lepszy numer bo na jeden dzień włączył mi jakąś stację UMTS a później ślad po niej zaginął (a był full zasięg i pełna prędkość UMTS) :cry:
szalony pisze:a nie mam czasu sie bawic w lamanie symbiana by miec go na nowych nokiach...
...a szkoda, warto o to trochę powalczyć jak się korzysta z internetu komórkowego. Tym bardziej, że ponoć testów jest tam więcej, czyli pewnie jest bardziej rozbudowany. Widziałem gotowe pliki sis pod symbiana 9.1 i 9.2, tylko chyba trzeba je podpisać, żeby się zainstalowały.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: krystianb »

Ufo atakuje pisze:Plus zrobił lepszy numer bo na jeden dzień włączył mi jakąś stację UMTS a później ślad po niej zaginął (a był full zasięg i pełna prędkość UMTS)
Wygląda to na test na dziko bez pozwolenia urzędowego :rotfl: może kiedyś na stałe włączą...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: pidsud »

Mnie też dosięgła awaria Plusa, w czwartek, ale przez jakiś krótki czas. Po południu chciałem coś sprawdzić w necie, na wyświetlaczu nokii błąd "Chwilowe problemy z siecią", na Samsungu "rejestrowanie komputera w sieci" w nieskończoność. Wina BTS-a to nie była bo łapię zasięg z czterech. Obleciałem cały pokój i nie działało więc dałęm sobie spokój i wyłączyłem kompa. A wieczorem już działało.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: Patryk »

szalony pisze:jak dlugo Plusowi zajmowalo czasu naprawa zgloszenia ?
W mnie w zeszłym roku pad GPRS-u/EDGE na jednym sektorze (głos hulał w najlepsze) załatwiali przez całe 5 dni :dobani:
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Plus awaria - brak transmisji danych

Post autor: szalony »

Juz wszystko od wczoraj dziala, podejrzewam ze wystarczyl zdalny-reset btsa... Szkoda ze przez 3dni to robili ;) mam 2 iplusy przez 3dni nie mialem neta - hmm nie wiem czy pisac reklamacje by rachunek o 12zl obnizyli :hyhy:
ODPOWIEDZ