Zerwanie umowy-Sferia

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sebovskyy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-06, 21:40
Lokalizacja: warszawa

Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: sebovskyy »

Mam internet sferia giga...Jestem w 200% nie zadowolony z tego internetu i mam pytanie czy wie moze ktos ile kosztuje zerwanie umowy przed czasem???? Pozdr.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: ja.michal »

W zależności od pakietu różnie to jest. W umowie (lub innych dokumentach które przy umowie były) którą podpisywałeś masz to napisane.
W Sferi jakoś tak sukcesywnie zmniejsza się opłata za rezygnację. Im bliżej końca umowy tym mniejsza opłata.
sebovskyy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-06, 21:40
Lokalizacja: warszawa

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: sebovskyy »

Dzieki Wielkie.
Dominik0007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-22, 10:26
Lokalizacja: ssssssssss

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: Dominik0007 »

Trochę odświeżę Już mam 2 lata internet w Sferii :klnie: pozostał mi jeszcze aż rok a internet jest coraz gorszy, chociaż myślałem, ze gorszy już nie może być. Chciałem kupić antenę do modemu (kilka topików niżej) ale pewnie wydam 120 zł i internet nadal będzie beznadziejny. Max. prędkość internetu to 150 kbps. Na dodatek internet zaczął się rozłączać co jakiś czas, dlatego chciałem zerwać z nimi umowę. Dlatego moje pytanie w jaki sposób zrobić to najlepiej. I jaką ew. zapłaciłbym karę za zerwanie umowy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: ja.michal »

Dominik0007, masz w umowie jaka jest kara umowna.
sebovskyy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-06, 21:40
Lokalizacja: warszawa

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: sebovskyy »

Odkąd otworzyłem ten temat minęło trochę czasu, na szczęście ten problem już mam za sobą, ponieważ zerwałem umowę ze sferią tyle, że do końca lipca mi odłączą internet i telefon.
Dominik0007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-22, 10:26
Lokalizacja: ssssssssss

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: Dominik0007 »

sebovskyy Ty szczęściarzu :] Mnie prawdopodobnie czeka zmiana operatora. Niestety mogę mieć tylko bezprzewodowy i podejrzewam, że gdzie indziej będzie tak samo. A Ty jaki masz?
sebovskyy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-06, 21:40
Lokalizacja: warszawa

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: sebovskyy »

Otóż wcale nie jestem szczęściarzem :) bo mieszkam na skromnym osiedlu które powoli się powiększa i zerwanie umowy ze sferią to jedno, a drugim problemem jest to, że Panowie z TP orzekli, że nie mam opcji założenia linii telefonicznej. Dzwonie, naciskam na nich wiadomo jak to jest z TP ale zobaczymy, bo do Sferii nie powrócę, a też nie będę używał iPlusa czy też blueconnecta bo sądze, że to jeszcze gorsza opcja niż Sferia.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: bob »

sebovskyy pisze:a też nie będę używał iPlusa czy też blueconnecta bo sądze, że to jeszcze gorsza opcja niż Sferia.
W mega wielkiej ironii. ;)
Dominik0007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-22, 10:26
Lokalizacja: ssssssssss

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: Dominik0007 »

No właśnie ja też nie mogę mieć w TP bo jest za stara linia itp. XXI wiek i nawet nie ma żadnego normalnego internetu bezprzewodowego w tym kraju :P Zawsze pozostaje internet satelitarny...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: krystianb »

Dominik0007 pisze:XXI wiek i nawet nie ma żadnego normalnego internetu bezprzewodowego w tym kraju
Bezprzewodowy nigdy nie będzie normalny, kabel zawsze będzie szybszy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Dominik0007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-22, 10:26
Lokalizacja: ssssssssss

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: Dominik0007 »

Już nawet nie chodzi o to, żeby był najszybszy. Wystarczy, żeby miał chociaż te 2,5 mega i był bez limitów. Sferia oferuje 1 GB tygodniowo (podobno) a to jest raczej mało. Internet kablowy jest szybszy ale zawsze tak nie będzie. Kiedyś (za kilkanaście, kilkadziesiąt lat) będzie najzwyczajniej niemodny. Internet bezprzewodowy jest wygodniejszy a to, że teraz jest wolniejszy.... Kiedyś były telefony stacjonarne, które zostały zastąpione przez bezprzewodowe telefony komórkowe.
Bezprzewodowy nigdy nie będzie normalny, kabel zawsze będzie szybszy.
Nawet teraz internet kablowy nie jest normalny, skoro TP nawet nie może zapewnić jakiegokolwiek internetu, bo tak jest w moim przypadku i wielu innych osób.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: Patryk »

Dominik0007 pisze:Wystarczy, żeby miał chociaż te 2,5 mega i był bez limitów.
Pokaż mi kraj,w którym internet mobilny ma takie parametry :rotfl:

[ Dodano: 2009-06-24, 20:55 ]
Dominik0007 pisze:Kiedyś (za kilkanaście, kilkadziesiąt lat) będzie najzwyczajniej niemodny.
:rotfl:

Uważałeś w szkole na fizyce ? :hyhy:
Pasmo radiowe nie jest z gumy niestety.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zerwanie umowy-Sferia

Post autor: zDaleKi »

Rozmowy o telefonii (z kablem i bez) wydzieliłem do HP. >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ