Internet > router > pc > laptop. Jak udostępnić net

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bielik3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-10-12, 12:54
Lokalizacja: Kraków

Internet > router > pc > laptop. Jak udostępnić net

Post autor: bielik3 »

Witam!
Moja sytuacja wygląda następująco. Mam internet z GHNETu. Jest on rozdzielony przez router kablowy na dwa pokoje. Router znajduje się w drugim pokoju a do mnie idzie tylko kabel i jest podpięty do PC. Niedawno kupiłem laptopa i postanowiłem że udostępnię internet z PC przez sieć wifi do laptopa. Kupiłem więc karte wifi na PCI do stacjonarnego żeby stworzyć z niego serwer ( interesuje mnie korzystanie z internetu na laptopie tylko gdy jest włączony PC ). No i problem tkwi w tym że nie mogę w żaden sposób udostępnić połączenia internetowego. Próbowałem programami jak i udostępnianiem wbudowanym w Windows. W obu komputerach mam windows xp Pro sp3. Czy takie połączenie jest w ogóle możliwe? Jeśli tak to w jaki sposób ? Proszę o pomoc!!!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet > router > pc > laptop. Jak udostępnić net

Post autor: wojteks »

:faq: u góry strony
Tam pisze jak podzielić/udostępnić internet (ICS)
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet > router > pc > laptop. Jak udostępnić net

Post autor: Jo_gurt »

bielik3, lepiej jakbyś dokupił do routera AP, byłoby to znacznie wygodniejsze, łatwiejsze w konfiguracji i stabilniejsze.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet > router > pc > laptop. Jak udostępnić net

Post autor: YaHooo »

bielik3 zapewne masz adres na karcie podłączonej do routera adres 192.169.0.x lub podobny. Jak tak to musisz pogrzebać w rejestrze i zmienić domyślny adres karty na którą ma być udostępniony internet (192.168.0.1) tak jak to opisał MaxFM w pierwszym poście z wątku w którym jest mój post o udostępnianiu iPlusa za pomocą ad-hoc.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bielik3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-10-12, 12:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet > router > pc > laptop. Jak udostępnić net

Post autor: bielik3 »

Po żmudnych kombinacjach w końcu się udało. Nie podziałała zmiana ip routera ani inne zwykłe sposoby. Dopiero po modyfikacji rejestru internet ruszył. Tak więc dziękuje za naprowadzenie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet > router > pc > laptop. Jak udostępnić net

Post autor: YaHooo »

bielik3 pisze:Dopiero po modyfikacji rejestru internet ruszył. Tak więc dziękuje za naprowadzenie
Proszę bardzo.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ