Wyższe umieszczenie modemu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AdexN
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2008-11-04, 21:51
Lokalizacja: Łódzkie

Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: AdexN »

Witam, posiadam iplusa i modem huawei 169. Mam problem ze skaczacym zasiegiem (2-4 kresek w sieci edge). Podobno iplus odbiera lepiej na wiekszych wysokosciach. Czy zakup dluzszego kabla usb i podwieszenie modemu pod sufitem daloby jakis efekt?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: YaHooo »

AdexN nie zaszkodzi spróbować. ale pamiętaj, że przy długim kablu USB mogą pojawić się problemy ze spadkiem napięcia na przewodzie. Spowoduje to spadek mocy dostarczanej do modemu i problemy z jego poprawnym funkcjonowaniem.

Jeśli już to ja bym przestawił modem bliżej okna które znajduje się od strony BTS'a z którego łapiesz najsilniejszy sygnał.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
AdexN
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2008-11-04, 21:51
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: AdexN »

Musze edytowac, jednak nawet przy oknie (jedynym w moim pokoju) sygnal skacze. Jest jakies rozwiazanie (oprocz anteny zewnetrznej)? Szczegolnie wymagajacy nie jestem, stale 200kb/s by mi starczylo.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: wojteks »

AdexN pisze:jednak nawet przy oknie (jedynym w moim pokoju)
Masz rolety aluminowe?

Jeżeli tak to wystaw modem miedzy szybę a roletę a jak nie to modem wystaw za okno (szybę).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: YaHooo »

AdexN pisze:Szczegolnie wymagajacy nie jestem, stale 200kb/s by mi starczylo.
No to Cię nieco zmartwię, bo 200kb/s to jest niemal max tego co oferuje EDGE (max. 238.6kb/s).

Jeżeli chodzi o samo EDGE to ono też jest wrażliwe na siłę sygnału jaką modem wyłapuje. Aby mieć dobre osiągi to musisz mieć dużą siłę sygnału sieci. Chyba jedynym wyjściem będzie antena zewnętrzna jeżeli nie zadziała to co napisał wojteks.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
AdexN
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2008-11-04, 21:51
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: AdexN »

Ustawienie modemu przy samej szybie nic nie poprawilo, bylo nawet ciut gorzej w stosunku do parapetu (nie wiedziec czemu). Za okno w sumei mozna spróbować, ale a)poki co kabel nie siegnie b)modem moze sie posypac przy zimowych temperaturach.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-04, 22:48 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-11-04, 22:47 przez AdexN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: YaHooo »

AdexN pisze:modem moze sie posypac przy zimowych temperaturach.
Bardzo prawdopodobne.

Dlatego najlepiej będzie jak kupisz jakąś antenkę do modemu. Możesz sobie pzreczytać ten wątek z naszego :faq:
> Jak dobrać antenę do naszego modemu/telefonu? Budowa anten. <
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
AdexN
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2008-11-04, 21:51
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: AdexN »

Wielkie dzieki za pomoc. Z tego co widze przedluzacz usb to groszowe sprawy wiec kupie chocby na probe, jesli to nie przyniesie skutku bede sie bawil dalej.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: YaHooo »

AdexN pisze:Z tego co widze przedluzacz usb to groszowe sprawy wiec kupie chocby na probe
Tylko pamiętaj aby nie kupić jakiejś tandety. Taki kabel musi być gruby, bo płynie przez niego duży prąd. Tak samo zwróć uwagę na to aby wtyki miały dobry styk (poznasz to po tym, że wchodzą ciężko w gniazdo).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
AdexN
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2008-11-04, 21:51
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: AdexN »

Bede szukał w sklepie, ale to mała miejscowość więc nie nastawiam sie na zakup na miejscu. Który kabel z allegro mógłbyś polecić?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyższe umieszczenie modemu

Post autor: YaHooo »

Wiesz generalnie zakupy na allegro to czasem loteria. Tak jest w przypadku np. anten. Niestety nie mogę polecić konkretnego kabla z allegro. Powinieneś kierować się tym co napisałem w poprzednim poście. Chyba, że znajdzie się na forum ktoś kto przetestował konkretny kabel u sprzedającego i może go polecić do takiego zastosowania.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ