Huawei e220 Pytanie

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wiszo2306
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-11-05, 18:36
Lokalizacja: Ostro??ka

Huawei e220 Pytanie

Post autor: wiszo2306 »

Mam modem Huawei e220 w erze i transfer waha się od 0!! do 95 kps czasami. Mam pytanie czy ktoś nie znalazł sposobu by zwiększy prędkość internetu przez jakiś program lubprzez jakieś podłączenie antenki. Z góry thx

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-05, 20:58 ]
Przesunąłem wątek do bardziej odpowiedniego subforum.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e220 Pytanie

Post autor: YaHooo »

wiszo2306 pisze:Mam pytanie czy ktoś nie znalazł sposobu by zwiększy prędkość internetu przez jakiś program
Raczej nie polecam takich programów. Potrzebują one zewnętrznego serwera kompresującego dane w locie. A takie mają tendencję do przerw w działaniu.
wiszo2306 pisze:lubprzez jakieś podłączenie antenki
Modem ten nie posiada wyjścia na antenę, ale możesz próbować go rozebrać i dolutowac kabel anteny zewnętrznej. Więcej jest w przyklejonym wątku w tym subforum.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wiszo2306
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-11-05, 18:36
Lokalizacja: Ostro??ka

Re: Huawei e220 Pytanie

Post autor: wiszo2306 »

Jak przylutować prosił bymo instrukcje bo znalazłem kiedyś ale nie mogłem jej przetłumaczyć bo była po angielskuhttp://www.bez-kabli.pl/images ... unsure.gif jeśli już ktoś coś takiego zrobił niech napisze
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Huawei e220 Pytanie

Post autor: Ufo atakuje »

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... &start=105

Tylko musisz to zrobić z głową gdyż tracisz gwarancje i w razie złego lutowania modem do wyrzucenia.
:]
Awatar użytkownika
Godlech912
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-09-08, 17:56
Lokalizacja: Jablonowo pomorskie

Re: Huawei e220 Pytanie

Post autor: Godlech912 »

Ja miałem e220 i podobny transfer. Zamieniłem się z gościem na allegro na Comandera 2 kupiłem antenę i mam transfer na poziomie 200 kbps :) :hyhy:

Moje zdanie jest takie, że nie powinno być modemów bez wyjścia na antenę...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e220 Pytanie

Post autor: YaHooo »

Godlech912 pisze:że nie powinno być modemów bez wyjścia na antenę...
Chyba, że ktoś działa w centrum miasta tak jak ja i ma dobry zasięg.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
przemekwas1
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2008-07-19, 19:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Huawei e220 Pytanie

Post autor: przemekwas1 »

Ja slyszalem , ze ten modem ma wyjcsie na antene zewnetrzna tylko pod obudowa. Nie wiem czy to jest prawda ale tak wyczytalem chyba nawet na tym forum
AdiosAmigos

Re: Huawei e220 Pytanie

Post autor: AdiosAmigos »

przemekwas1 pisze:Ja slyszalem , ze ten modem ma wyjcsie na antene zewnetrzna tylko pod obudowa. Nie wiem czy to jest prawda ale tak wyczytalem chyba nawet na tym forum
jest ale jakies do testow po wyprodukowaniu, nie do uzywania.. owszem niby sa jakies konektory, od jakies motorolli bodajże pasuje, ale strasznie drogie :)
Ostatnio zmieniony 2008-11-11, 11:42 przez AdiosAmigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei e220 Pytanie

Post autor: krystianb »

AdiosAmigos pisze:od jakies motorolli bodajże pasuje, ale strasznie drogie
Od motoroli to ktoś przerobił konektor, a taki co niby pasuje kosztuje koło 120zl.

[ Dodano: 2008-11-11, 13:11 ]
Aha zapomniałem, to testowe złącze jest przygotowane na kilkanascie użyć, po kilkudziesieciu ma sie prawo rozleciec i wtedy modem czy z podłączoną anteną czy bez i tak zasięgu nie bedzie miał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ