[zasięg] Zasięg a połączenie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gus1977
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-02-28, 21:37
Lokalizacja: Wawa

[zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: gus1977 »

Witam,
Zakupiłem rodzicom na wieś ów CDMA na próbę. Niestety miejsce w jakim mieszkają jest na granicy dwóch nadajników. Dokupiłem antenę i zainstalowałem ją pod dachem ( na dach nie bardzo miałem ochotę wchodzić bo śnieg, wiatr itd.). Poziom sygnału na modemie jest -78dB ten drugi poziom -110 dB ( diversity).
I teraz najciekwasze, ping do dowolnego serwera to 70ms (od czasu do czasu 300-400, ew. raz na jakiś czas sie jedno echo znika). Natomiast WWW czy połączenie SSH nie działają, przegladarka dostaje adres IP i pobiera dane ...... i nic. Od czasu do czasu udaje sie pobrać conajwyżej stronę Google. Co jeszcze ciekawsze, na samym początku jak tylko podłączyłem modem bez zewętrznej anteny to interna działał ok. przez jakieś 15 min. strony się ładowały i było ok. Potem już mi się ta sytuacja nie zdarzyła. Dzwoniłem do Orange i Pan powiedział mi, że tam to on niesprzedałby tego internetu i zasugerował mi zwrot modemu. Czasu mam do 19 marca więc jednak nie chciałbym się tak łatwo poddać :-) ( bo sprawdziłem ten internet 10 km. od tego miejsca i byłem pod wrażeniem stabilnosci i predkości jego działania).
Mieliście może taki problem ? Jakieś sugestie ?

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-03-01, 15:11 ]
Usunięto mapę.
Zamieszczenie map ze stron operatorów jest niezgodne z prawem.
Ostatnio zmieniony 2009-03-01, 15:10 przez gus1977, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: Sundance_kid »

gus1977 skoro bez anteny jest dobrze to może w niej tkwi problem?
gus1977
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-02-28, 21:37
Lokalizacja: Wawa

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: gus1977 »

Dzialalo tylko przez jakies 15 min i od tego momentu tylko ping nie zawodzi, w tym jest problem - nie samym pingiem czlowiek w sieci zyje.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-02, 20:15 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-03-02, 20:14 przez gus1977, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: Sundance_kid »

gus1977 a jak podpinasz modem? Jaki komputer (blaszak, laptop)?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: YaHooo »

gus1977 a próbowałeś innej przeglądarki? A gg wtedy działa?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
acprzemu
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2008-02-23, 09:48
Lokalizacja: Cięćk

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: acprzemu »

Chyba wiem w czym tkwi problem , otóż Regulamin stanowi, że
Klient, zawierajac Umowe, zobowiazany jest do podania dokładnego adresu miejsca, w którym bedzie korzystał z Oferty w okresie
trwania umowy o swiadczenie usług telekomunikacyjnych. W uzasadnionych przypadkach, w szczególnosci w razie zmiany miejsca
zamieszkania, Abonent moze dokonac zmiany miejsca wskazanego zgodnie z ust. 2. powyzej. Zmiana miejsca korzystania z oferty jest
skuteczna pod warunkiem wyrazenia zgody przez PTK Centertel Sp. z o.o. i istnienia technicznych mozliwosci swiadczenia usługi przez
PTK Centertel Sp. z o.o. w nowym miejscu wskazanym przez Abonenta.


A ty podpisałeś umowę u siebie a korzystasz u rodziców .
gus1977
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-02-28, 21:37
Lokalizacja: Wawa

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: gus1977 »

Przy podpisywaniu umowy sprzedawca pyta o miejsce instalacji, więc nie musi być to miejsce zakupu. Modem uruchomiony 12 km dalej działa wprost idealnie,VoIP działa bez zarzut, WWW i SSH też śmigają. Wczoraj dzwoniłem do obsługi klienta i tam najpierw Pan próbował mi wmówić, że ów antenę zewnętrzną należy podłączyć do obu gniazd (?!!@) bo oba nadaja/odbierają dane. Trochę go naprostowałem. Sprawdził lokalizację i stwierdził, iż dobry zasięg wg. orange będzie w okolicach lipca bo trwają modernizacje sprzętu (brzmiało to tak jakby oranż uruchomił usługę na czym miał w obawie przed utratą koncesji). Z pozytywnych ciekawostek to Pan zdradził, że w połowie roku będą dostępne w ofercie hybrydowe routery z 3G. Jeśli więc zaniknie sygnałz CDMA to modem przełączy się na GPRS.
Co do samego problemu to Pan był zdziwony, że przy poziomie sygnału -78dB to nie działa prawidłowo, więc zgodni co do zdziwnienia zakończyliśmy rozmowę.

Czas mam do 19 marca, potem oddam chyba ten router bo nic z u nich nie wywalczę.

[ Dodano: 2009-03-03, 09:49 ]
YaHooo pisze:gus1977 a próbowałeś innej przeglądarki? A gg wtedy działa?
Ani IE ani FF ani telnet port 80 ( choć temu ostatniemu udawało się najwięcej). Skype i GG rozmowy działają, ale nie po to biorę CDMA, żeby poczatować ;-)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: YaHooo »

gus1977 pisze:Skype i GG rozmowy działają, ale nie po to biorę CDMA, żeby poczatować ;-)
No to może masz problem z serwerem DNS? Spróbuj ustawić DNS na np. OpenDNS jak tu > [Tutorial] Jak ustawić stałe adresy serwerów DNS <. I zobacz jak to wtedy będzie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
gus1977
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-02-28, 21:37
Lokalizacja: Wawa

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: gus1977 »

YaHooo pisze:No to może masz problem z serwerem DNS? Spróbuj ustawić DNS na np. OpenDNS jak tu > [Tutorial] Jak ustawić stałe adresy serwerów DNS <. I zobacz jak to wtedy będzie.

Też to podejrzewałem ale przeglądarka "wisi" już po otrzymaniu adresu IP, podobnie ma sie z SSH pokazuje IP pod które się łączy.
Mam wrażenie, że siedzi jakieś transparentne proxy, które nie do końca działa prawidłowo, ew. ta tchnologia nie radzi sobie z dużymi odległościami, nawet przy dobrym sygnale (a wg. modemu bardzo dobrym ;-) ).
Pozdrawiam,

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-03, 11:44 ]
Wycięcie zbędnego autocytatu.
Ostatnio zmieniony 2009-03-03, 11:44 przez gus1977, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: YaHooo »

gus1977 pisze:Mam wrażenie, że siedzi jakieś transparentne proxy, które nie do końca działa prawidłowo
Może tak być.
gus1977 pisze:ew. ta tchnologia nie radzi sobie z dużymi odległościami, nawet przy dobrym sygnale (a wg. modemu bardzo dobrym ;-) ).
Moim zdaniem to nie jest wina odległości skoro gg działa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
gus1977
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-02-28, 21:37
Lokalizacja: Wawa

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: gus1977 »

Niestety panowie z pomarańczowej pomarańczy twierdzą że u nich wszystko jest w jak najlepszym porządku i już mi się pomysły skończyły jak ich jeszcze uszczypnąć.
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: Mikele »

Poziom sygnału na modemie jest -78dB ten drugi poziom -110 dB ( diversity).
Nie wiem czy czasem masz nieodpowiedni poziom sygnału diversity :nienie:
Próbowałeś po mieszkaniu, działce szukać lepszego sygnału?
Pierwszy poziom sygnału masz całkiem dobry, ale ten drugi mnie zastanawia.
Jakie diody się świecą na modemie? Dioda signal jaki kolor?
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
gus1977
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-02-28, 21:37
Lokalizacja: Wawa

Re: [zasięg] Zasięg a połączenie

Post autor: gus1977 »

Witam,
mnie ten diversity tez zastanawia, ale podejrzewam ze to jest sygnal z drugiej anteny, ktora odkrecilem ( jak byly przykrecone obie to w obu przypadkach poziom byl 98dB). Nie sprawdzalem czy jest mozliwosc wylaczenia jej z pozimu konfiguracji modemu.

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-03-03, 21:06 ]
Poprawa pisowni. Zgodnie z regulaminem zdania zaczynamy z dużej litery i kończymy kropką.
Ostatnio zmieniony 2009-03-03, 21:05 przez gus1977, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ