Jaką wybrać antene.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
barca11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-10, 22:48
Lokalizacja: kock

Jaką wybrać antene.

Post autor: barca11 »

Witam. Mieszkam w Kocku i mam iplusa z modemem huawei e220. Miasto Kock nie jest najlepszym miastem do tego typu internetu. Aktualnie korzystam z połączenia gprs a zasieg mam ok 2-3kresek. Bylem w radzyniu podlaskim oddalonym od Kocka ok 25km i tam byl zasieg hsdpa. Czy jest mozliwosc aby dokupic taką antene aby sciagnela zasieg z Radzynia?? Jesli tak to proszę o podanie modelu. Wiem ze do modemu huawei e220 da sie podlączyc antenę bo czytalem o tym i wiem ze jest wyjscie na antene. Za pomoc z góry dziękuje.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-11, 10:10 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-03-11, 10:09 przez barca11, łącznie zmieniany 1 raz.
jarek
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Jaką wybrać antene.

Post autor: Blido »

barca11 pisze:bylem w radzyniu podlaskim oddalonym od kocka ok 25km i tam byl zasieg hsdpa.
Szczerze mówiąc, nie ma szans na HSDPA z odległości 25km. Nawet w przypadku optycznej widoczności, wątpię że udałoby Ci się nawiązać połączenie z uwagi na bramki czasowe. Sprawdź na stronie http://mapa.btsearch.pl/ czy nie masz może bliżej domu jakiegoś innego NodeB-a.
Skoro teraz masz GPRS, to warto byłoby pokusić się o antenę na 900MHz żeby złapać szybszy EDGE. Do 900MHz polecam anteny Dipola, np. taką. Będzie też potrzebny odpowiedni konektor do E220, ale indukcyjny raczej odpada. Wiem z własnego doświadczenia że nic nie da, ponieważ w E220 antena wewnętrzna jest zbyt daleko od obudowy. Inna sprawa, że próbowałem z 2100MHz, na 900MHz jest łatwiej, ale takie rozwiązanie będzie mało skuteczne. Nie obejdzie się zatem bez rozkręcania modemu.
Ostatnio zmieniony 2009-03-11, 14:10 przez Blido, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaką wybrać antene.

Post autor: YaHooo »

barca11 pisze:Wiem ze do modemu huawei e220 da sie podlączyc antenę bo czytalem o tym i wiem ze jest wyjscie na antene.
To nie jest prawda. To złącze to jest złącze używane w procesie produkcyjnym do sprawdzenia modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ