Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kielbasa_17
### BAN ###
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-22, 16:13
Lokalizacja: Kuchary

Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: Kielbasa_17 »

Kupilem w sobote router z orange. i nie moge znaleźć sieci. karte mam aktywna bo dzwonilem do orange. za kazdzym razem jak chce sie polaczyn mam BRAK SIECI .
Wie ktos jak mozna to naprawic???

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-03-22, 19:14 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 19:14 przez Kielbasa_17, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: Blido »

Kielbasa_17, rozwiń to trochę. Komp jest połączony z routerem przez WiFi? Nie moze znaleźć sieci domowej, czy router nie może zalogować się do sieci CDMA? Może nie jesteś w zasięgu.
Kielbasa_17
### BAN ###
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-22, 16:13
Lokalizacja: Kuchary

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: Kielbasa_17 »

komp jes podlaczony za pomoac kabla ethernet.
i wlanczam program AxessManager wpisuje PIN i wyskakuje mi brak sieci.

[ Dodano: 2009-03-22, 16:40 ]
jak bys kto mugl szybko dopisac

[ Dodano: 2009-03-22, 16:44 ]
Blido, Blido, mubys mi pomuz w sparwei tego router???

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2009-03-22, 17:16 ]
7. Użytkownik, który swoimi wypowiedziami będzie zaniżał poziom Forum, w szczególności poprzez:


a. niestosowanie się do zasad ortografii,
Resztę doczytaj tu : http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1321
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: zetes »

Patrząc od przodu - jest przełącznik który ma być przesunięty w prawo (w kierunku kabla) ethernet.
Kielbasa_17
### BAN ###
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-22, 16:13
Lokalizacja: Kuchary

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: Kielbasa_17 »

przełącznik jest dobrze ustawny na pozycji Ethernet
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: zetes »

Skoro nie świeci się kontrolka to: albo nie ma zasięgu sieci, albo router jest uszkodzony. Zasięg można sprawdzić przenosząc router w inne miejsce lub stosując antenę zewnętrzną. Można próbować uruchomić (router pod pachę) np. u kolegi. Podejrzewam że uruchamianie przez USB da jeszcze gorszy efekt. Nie dowierzałbym że usługa jest aktywowana. Praktyka dowodzi (np. rachunki za usługę) że mają tam niezły bałagan :(
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: Blido »

Kielbasa_17 pisze:wlanczam program AxessManager wpisuje PIN i wyskakuje mi brak sieci.
Moim zdaniem to ewidentnie wskazuje na brak zasięgu CDMA. Masz OFPro na próbę? Dali Ci bez szemrania?
gorbi24
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2009-02-24, 12:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: gorbi24 »

Ja brałem na próbę i nie było żadnego problemu a zasięgu na mapie zupełnie brak.Ruter już oddany bo niestety w ciągu miesiąca nie włączyli nadajnika w pobliżu mojej miejscowości.Z oddaniem nie było żadnego problemu.Nawet nie sprawdzali czy wszystko jest w środku tylko od razu kazali iść do kasy po zwrot kasy.Kierownik wyszedł pokazać antenę zewnętrzną DIPOLA którą też miałem założoną i mówił,że z tą anteną jest możliwy odbiór w każdym miejscu w kraju.Tak mu mówili na szkoleniu.A u mnie nawet z tą anteną nie chce się połączyć.
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: zetes »

gorbi24 pisze:Kierownik wyszedł pokazać antenę zewnętrzną DIPOLA którą też miałem założoną i mówił,że z tą anteną jest możliwy odbiór w każdym miejscu w kraju.
Zysk energetyczny zyskuje się na antenach typu YAGI tzn. dipol, direktory (to te na kierunku) i reflektor (to z tyłu - eliminuje zakłocenia). Sam dipol daje niewielki zysk, no i powinna to być antena dostosowana do pasma (częstotliwość). Długość kabla ma znaczenie dla WFS (współczynnika fali stojącej) który ze względu na tłumienie powinien być zbliżony do jedności. Jak widać gotowe (fabryczne) anteny nie zawsze dają dobre efekty. Im więcej direktorów tym antena pracuje bardziej wąskopasmowo, a w sprzedaży na to pasmo widziałem conajmniej dwa typy anten. Wg. producenta różnią się - ceną , długością kabla (typowo to 5 lub 10 m) i zyskiem (w db) :gwiazdki:
dok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-22, 19:27
Lokalizacja: Podlasie

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: dok »

podobny problem "Brak sieci" przy połączeniu przez USB, przez ethernet jest połączenie.

[ Dodano: 2009-03-22, 20:37 ]
Przez około 40 dni łączyłem się przez USB za pomocą Axessmanagera bezproblemowo, nagle "Brak sieci". Wizyta w salonie-błąd na karcie sim, który od ręki poprawiono.Dałem jeszcze do serwisu ruter -działał poprawnie.Jednak przez USB nie zawsze mogę się połączyć - w axessmanager czasem brak profilu, którego nie mogę utworzyć. Łączenie przez Ethernet -jest sieć, a po włączeniu programu axessmanager pojawia się profil.Czyżby nadal szwankowała karta sim?

[ Dodano: 2009-03-22, 20:51 ]
Połączenie ethernet często zrywane przy bezczynności -dioda sygnał czerwona. Nie jest to wina zasięgu - EvDO ok 85, dioda na zielono. Kupiłem kartę wi-fi, odkilku dni testuję to połączenie, jest jak na razie OK, łączenie z internetem bez problemów i nie zostało zerwane.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26173
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: wojteks »

zetes pisze:Długość kabla ma znaczenie dla WFS (współczynnika fali stojącej)
Długość kabla jest bez znaczenia dla WFS jeżeli antena jest prawidłowo skonstruowana.
Nie pomagam na PW!
Kielbasa_17
### BAN ###
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-22, 16:13
Lokalizacja: Kuchary

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: Kielbasa_17 »

Ja mam zasieg, bo ja nie zalatwialem to w orange tylko w tp. Koles do mnie przyjechal, ale zamin przyjechal sprawdzal czy mam zasieg no i mam. Ale wziąlem od kolesia laptopa i podlaczylem do niego router i przejchalem sie samochodzem z wlaczonym laptopem i routerem. Ale nie znalazl zasiegu i jak zawsze bylo Brak Sieci, nawet kontrolka sie nie zapalil.;/
Czyli moze byc uszkodzony router??

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-22, 21:48 ]
Poprawa pisowni. Kolego stosuj się do regulaminu forum.
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 21:48 przez Kielbasa_17, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: Patryk »

zetes pisze:Długość kabla ma znaczenie dla WFS
W paśmie 70 cm przejmować się długością kabla to zakrawa na masochizm :hyhy:
To nie osiemdziesiątka czy nawet CB...
leeway
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: leeway »

Miałem podobny problem, jeśli nawet nie taki sam. Ciągle miałem brak zasięgu, jeździłem z modemem pod sam BTS i nic, w końcu się okazało, że dostałem uszkodzony router. Radzę pomyśleć nad oddaniem do salonu niech sprawdzą, w końcu nawet niby nowe prosto z salonu trafiają się felerne.
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: zetes »

@dok - moim zdaniem nie powinno być zerwania połączenia tylko przejście w stan uśpienia. Aktywność np.wpisanie adresu i kliknięcie - powinno przywrócić połączenie.

@Patrk; @wojteks - zwracanie uwagi na długość kabla nie jest masochizmem właśnie w tym paśmie (tłumienie) ze względu na bardzo małe moce jakimi dysponują BTS-y. M.in długością kabla i jego przycinaniem - w centymetrach - (z równoczesną kontrolą reflektometrem) uzyskuje się jak najmniejsze tłumienie. Dostarczana siłą sygnału (moc) jest nieporównywalna z cytowanym pasmem 3.5 Mhz czy CB. Proszę zwrócić uwagę, że piszę ....moim zdaniem... :D . I to by było na tyle z mojej strony w tym temacie. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: YaHooo »

zetes pisze:długością kabla i jego przycinaniem - w centymetrach
Popatrz na tłumienie kabla h155 http://www.dipol.com.pl/przewod_koncent ... 70_100.htm W paśmie 450MHz jest ono około 0.166dB/m. Więc nawet metr więcej nic nie zrobi złego ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Kielbasa_17
### BAN ###
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-22, 16:13
Lokalizacja: Kuchary

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: Kielbasa_17 »

jednak router byl popsuty wysalem go dzisjaj za 14 dni maja go odeslac ale techik z tp przywiuzl mi na chwile inny i mialem transfer 1,7 mega;]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem Z siecia ORANGE FREEDOM PRO

Post autor: Jaco »

Kielbasa_17, widzę że lekceważysz sobie nasz regulamin i polecenia moderatora,dostajesz kolejny punkt do swojego konta. Pamiętaj że 3 punkt będzie dla ciebie zakazem pisania na forum.Używasz przeglądarki FireFox która jest wyposażona w moduł sprawdzania pisowni z którego nie umiesz skorzystać a bierzesz się za podłączanie routera :cwaniak:
ODPOWIEDZ