Pytanie odnośnie wydajności iPlusa

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Smok

Pytanie odnośnie wydajności iPlusa

Post autor: Smok »

wie ktos moze z was jakim programem sprawdzic wydajnosc wlasnie iPlusa...?? zaznacze tylko ze zdecydowalem sie na opcje dla abonentow, tnz nie nabylem modemu jedynie aktywowalem usluge.... posiadam nokie 6230...

pozdrawiam

Smok
Smok

iPlus

Post autor: Smok »

i co powinien pokazac??
jest gdzies tu opis tego jak powinno w pelni sprawnie dzialac...??
ale dzieki zaraz sobie go sxiagne... i napisze co wyszlo...

[pzdrawiam

Smok
Gość

Re: Pytanie odnośnie wydajności iPlusa

Post autor: Gość »

i jak sprawdziles jak Ci chodzi - ja mam dokladnie takie samo polaczenie (6230+kabel+lapek) i uwazam, ze to tragedia - internet przez gprs / edge jest tak wolny, ze nie nadaje sie do niczego (no moze z wyjatkiem maila w trybie txt) - w porywach do 100 kbps ale zaznaczma tylko w porywach normalnie to ok 27 a wczutanie jakies stronki z obrazkami to juz calkowicie mozna zasnac

moze mam cos zle skonfigurowane - jakie sa wasze opinie


pozdr,
optiker

Re: Pytanie odnośnie wydajności iPlusa

Post autor: optiker »

chyba nie jest tak zle (oczywiscie z wyjatkiem stron przeladowanych grafika) mam SonyEricsson T610+Toshiba Portege 7200 w iPlusie po IRDA i jakos to bryka ale bede musial przesiasc sie na tel z EDGE (jak zyskam przyspieszenie 100-150% to bedzie satysfakcja:) Pozdrawiam
zmija

Re: Pytanie odnośnie wydajności iPlusa

Post autor: zmija »

Ja niedawno uruchomiłem sobie właśnie iPlusa. Mam Siemens S55+Irda+PC. Działa mi to cholernie wolno(chyba ze 4x wolniej niż jak się łącze przez modem tpsa). Strone zeby otworzyc np. oneta to ze 4minuty. Napoczatku myslalem ze moze zla konfiguracja Irda->Siemens, ze albo zla irda albo cos z siemensem, ale jednak chyba caly ten iPlus jest do d..... Pokombinuje jeszcze cos ale chyba nic nie przyspiesze. Ostrzegam strone oneta to otwiera ze 4minuty!! Ni do sciagania ni do czytania!!
ertes232

Re: Pytanie odnośnie wydajności iPlusa

Post autor: ertes232 »

gc 89 niedaleko od btsa edge na odbiciach ( brak widocznosci bezposredniej z nadaj ) iplus 500 -------------- lublin
nie narzekam a wnocy ładnie sie ładują stronki = kumpel ma w idei i można sie wyspać
Maku

Re: Pytanie odnośnie wydajności iPlusa

Post autor: Maku »

Wczoraj odpaliłem Iplusa na mojej 6630 w 3mieście i śmiga aż miło, w grudniu moja dzielnica ma być pokryta 3G więc powinno być jeszcze lepiej. Co do śmigania stronki otwierają się szybciutko, ściąganie plików na poziomie 20kb/s czasami nawet ciut szybciej, rozmawiałem nawet na skype. Dzisiaj idę podziękować telekomunie ;)
Pit^

Re: Pytanie odnośnie wydajności iPlusa

Post autor: Pit^ »

Ja mam IPlusa ( modem + PC ) 3 dni w Piasecznie k. Wawy.Chodzi mi to koszmarnie, sciąga maksymalnie 10 kb/s a stronki otwieraja sie w przeciągu 20 sec.Wiec zbytnio niejestem z tego zadowolony, poszedłem do plusa i mówie jaki problem a oni mi na to że moze nieweszła mi częstotliwość edge tylko na gprs chodzi.Wiecie może jak to sprawdzić?(oprócz zdzwonienia do ich jak oni to mówią: "PROFESJONALNEGO centrum obsługi,gdzie nikt nic niewie) :?:
ODPOWIEDZ