Zwiększenie zasięgu.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
z lasu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-04, 17:47
Lokalizacja: z lasu

Zwiększenie zasięgu.

Post autor: z lasu »

Witam. Mój problem dotyczy tego ,że mieszkam w lesie na totalnym odludziu i mam marny zasięg (czasami wcale go nie mam). I myślałem nad podłączeniem zewnętrznej anteny i zawieszeniem jej na wysokim drzewie (ok.15metrów) tylko obawiam się straty sygnału na tak długim odcinku. Czy byłoy to dobre rozwiązanie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26174
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zwiększenie zasięgu.

Post autor: wojteks »

z lasu pisze:Mój problem dotyczy tego ,że mieszkam w lesie na totalnym odludziu i mam marny zasięg
Jakiej technologii oczekujesz: GPRS, EDGE, UMTS/HSDPA?. Możesz zastosować router 3G i wtedy kabel antenowy będzie krótki a do domu sygnał pójdzie po ethernecie (100m może być kabla)
Nie pomagam na PW!
z lasu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-04, 17:47
Lokalizacja: z lasu

Re: Zwiększenie zasięgu.

Post autor: z lasu »

Mogę oczekiwać tylko EDGE-a bo nie ma innego zasięgu. A o routerze który działa w paśmie GSM mogę zapomnieć bo jest dośc drogi. Ale jak podłącze antenkę z 20m kabla to będzie duża strata na kablu czy nie?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Zwiększenie zasięgu.

Post autor: Blido »

z lasu, a czy drzewo na którym zamierzasz zamontować antenę nie chwieje się na wietrze? Przy użyciu anteny kierunkowej może to nieco utrudnić sprawę.
z lasu pisze:Ale jak podłącze antenkę z 20m kabla to będzie duża strata na kablu czy nie?
Duża na tyle że antena może nic nie pomóc. Generalnie odradza się stosowanie kabla antenowego dłuższego niż 10m.
z lasu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-04, 17:47
Lokalizacja: z lasu

Re: Zwiększenie zasięgu.

Post autor: z lasu »

Drzewo się nie chwieje. A zainstalowanie anteny na dachu domu prawie nic nie zmieniło(sprawdzałem już).
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Zwiększenie zasięgu.

Post autor: Sundance_kid »

z lasu a jak widoczność z nadajnikiem? Jaki wysoki las? Jaki typ?
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

zwiększenie zasięgu

Post autor: viktor »

Nie mam zamiaru i nie mam na celu napędzać sobie postów. Wiele nauczyłem się na tym forum chciałbym się odwzajemnić. Początkujący dla początkującego
- Do z lasu Czytając Twoją wypowiedz to jest ona bardzo enigmatyczna. Bo jak należy odnieść się do wypowiedzi. „Bo zainstalowanie anteny na dachu nic nie zmieniło”. Pytanie jakiego typu antenę zastosowałeś – mam nadzieje że nie z allegro. Jaki zastosowałeś rodzaj kabla i ile metrów.? Mam nadzieję że nie RG 316. Jaki modem z usb czy bez? Jaki wysoki budynek ile metrów do koron drzew? Jakimi metodami sprawdzałeś parametry połączenia – moc sygnału Itd. Pytań pytań.
Tutaj otrzymałeś już odpowiedz: „Duża na tyle że antena może nic nie pomóc. Generalnie odradza się stosowanie kabla antenowego dłuższego niż 10m” . Jeżeli to przekroczyłeś powieliłeś na dachu to nie spodziewaj się efektów.
W moim przypadku zanim zdecydowałem się na zainstalowanie anteny ( optymalizacja kosztów) poszedłem w kierunku poszukiwania najlepszego sygnału. Też mam las ale nie dookoła Prostymi metodami modem przymocowany taśmą w pozycji poziomej na rurze złącze USB też zabezpieczone taśmą aby nie wypadło. Długość kabla USB 5 m + budynek w moim przypadku. Następnie poprzez częstą zmianę miejsca poszukiwanie najlepszego sygnału w TopNetinfo. Oczywiście po każdej zmianie miejsca odczekanie co pewien określony czas sprawdzenie mocy sygnału. (pisałem i zamieściłem na forum parametry połączenia) Potem do anteny zastosowałem krótki kabel RF5
Życzę powodzenia Być może metody są zabawne i śmieszne uśmiechniętych odsyłam do mojego tekstu w opisie.
Ps. Przepraszam nie zauważyłem jestem już użytkownikiem forum dzisiaj jeszcze byłem początkujący ale się cieszę :hurra:
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Zwiększenie zasięgu.

Post autor: Blido »

viktor pisze:Być może metody są zabawne i śmieszne
Dlaczego śmieszne? Pomysłowość się ceni ;)
ODPOWIEDZ