Klub miłośników Google Chrome

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: SQ08 »

Nie bez powodu jestem zwolnennikiem Safari i Chrome. :D
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Nowa wersja Google Chrome w ślad za urodzinami
wrz 16, 2009

W dwa tygodnie po swoich pierwszych urodzinach przeglądarka Google Chrome doczekała się właśnie trzeciego stabilnego wydania, o czym można przeczytać na łamach oficjalnego bloga Google. Na liście nowości znalazła się optymalizacja wydajności - Chrome 3.0 ma być szybszy od poprzednika o 25% jeśli chodzi o obsługę javascriptów, nowy wygląd pustej karty - można dostosować ją do własnych potrzeb, wsparcie dla HTML 5, znacznie poprawiony Ombibox, jak również wsparcie dla skórek...
http://www.dobreprogramy.pl/Nowa-wersja ... 14454.html
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Wczoraj firma Google udostępniła wtyczkę do przeglądarki Internet Explorer - Google Chrome Frame. Jak wynika z testów przeprowadzonych przez redaktorów serwisu Computerworld, dzięki niej IE8 jest znacznie szybszy. Prawie 10-krotnie!
Google Chrome Frame wyposaża aplikację Microsoftu w silniki WebKit i V8 (szybsza obsługa skryptów JavaScript), wsparcie standardów HTML5 i CSS3. Wtyczka przeznaczona jest dla Internet Explorera w wersji 6, 7 i 8.

Dziennikarze serwisu Computerworld przeprowadzili testy nowego rozwiązania przy wykorzystaniu benchmarku SunSpider JavaScript. Okazało się, że dzięki Chrome Frame przeglądarka Internet Explorer 8 obsługuje JavaScript średnio 9,6 raza szybciej.

Warto dodać, że liczne testy wykazują, iż spośród liczących się na rynku przeglądarek internetowych Google Chrome jest najszybsza.
http://www.idg.pl/news/350300/IE8.prawi ... Frame.html
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Jak donosi serwis internetowy Shanzi.com, pierwsze urządzenie pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Google Chrome OS może trafić do sprzedaży już pod koniec października br.
http://www.idg.pl/news/350775/Komputer. ... esiac.html
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

Jeśli na focie to ten OS Google to wygląda jak pingwin.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Bo on ma mieć flaki pingwina. Osobiście mam nadzieję, że nie będzie tego widać za bardzo.

[ Dodano: 2009-10-06, 19:51 ]
Google Chrome ze skórkami od artystów

Dostępne dotychczas motywy dla przeglądarki Chrome nie należały do zbyt wyszukanych. Google zaprosiło więc znanych artystów do stworzenia własnych wersji. Dzięki temu już teraz podziwiać można nową, obszerną kategorię ciekawych skórek.

Wśród ich autorów znajdują się znani artyści, muzycy, filmowcy oraz projektanci mody z całego świata – m.in. Dj Tiesto, Mariah Carey, Oscar de la Renta, Tom Sachs, Dolce & Gabbana czy Vivienne Westwood. Co ciekawe pojawił się wśród nich również przedstawiciel naszego kraju - i to nie byle jaki - słynny polski grafik Andrzej Mleczko

Nowe skórki można obejrzeć na filmie zaprezentowanym za pośrednicem oficjalnego bloga Google oraz ściągnąć poprzez oficjalną galerię w nowej kategorii "Motywy utworzone przez artystów". Wszystkie działać będą na wersji Google Chrome 3.0.195.3 i nowszych.
http://www.dobreprogramy.pl/Google-Chro ... 14783.html
Mleczko narysował dla Google'a. Słonia i mrówkę

Dolce & Gabbana, Anita Kunz, Mariah Carey, Jonathan Adler, a wśród nich Andrzej Mleczko. Co łączy nazwisko polskiego grafika z zagranicznymi sławami świata sztuki i mody? Wszyscy wzięli udział w nowym projekcie Google Chrome - specjalnym graficznym opracowaniu przeglądarki internetowej.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... gle_a.html

[ Dodano: 2009-10-06, 19:57 ]
Galeria motywów: https://tools.google.com/chrome/intl/pl ... index.html
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

W ostatnim, 21 numerze Komputer Świata jest obszerny test przeglądarek. Chrome jest najszybszy :]
Natomiast dla tych użytkowników, którym przeszkadza nadmierne szpiegowanie przez google ich poczynań w internecie, zamieszczono na DVD pełną wersję programu GoogleClean :ok:
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Natomiast dla tych użytkowników, którym przeszkadza nadmierne szpiegowanie przez google ich poczynań w internecie, zamieszczono na DVD pełną wersję programu GoogleClean
Tu jest coś podobnego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/SRWare_Iron
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Dla korzystających z AdMunchera:

Zauważyłem dziś, że Chrome lepiej sprawuje się, kiedy w ustawieniach AdMunchera (Option>Caching>Request modification) usuniemy "ptaszka" (który domyślnie jest włączony). Chodzi tu o zarządzanie cache i wydaje się, że przeglądarka pozostawiona samej sobie sprytniej sobie radzi. Mam wrażenie, ze strony szybciej się ładują i słupki na wykresie programu Net Meter są cieńsze (więc mniej danych podbieramy).

Sprawdzę to jutro bardziej fachowo, żeby nie wprowadzać nikogo w błąd subiektywnym "widzimisie".

[ Dodano: 2009-10-18, 21:48 ]
Wszyscy użytkownicy dystrybucji Linuksa już mogą cieszyć się przeglądarką internetową, która ostatecznie znajdzie się w najnowszym systemie operacyjnym Google'a - Chrome OS. Niestabilna wersja 4.0.222.6-r28902 do pobrania jest dostępna jako paczka i386 DEB
http://www.chip.pl/news/internet-i-siec ... s-wyciekla

Teraz widzę sens instalowania Ubuntu 9. Nie wiem tylko, czy uruchomię na tym Play'a ( Hauwei E220). Uruchomię?
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: kszaq »

valdens pisze:Nie wiem tylko, czy uruchomię na tym Play'a ( Hauwei E220). Uruchomię?
Uruchomisz. Modem jest wykrywany automatycznie, bez jakichkolwiek dodatkowych sterowników. Jedyne, co trzeba ustawić, to wybrać PLAY z listy operatorów. :)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Google Chrome ma już 5% rynku przeglądarek na świecie

Według danych firmy analitycznej Clicky przeglądarka Google zanotowała poważny wzrost udziału w rynku. A jak ma się konkurencja?
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/pro ... iecie.aspx

[ Dodano: 2009-10-28, 11:14 ]
Hehe, ale bajer :D http://www.youtube.com/googlechromethemes

Tylko obejrzyjcie do końca :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

Nie powiem, ciekawy filmik. :] Może budzić niepokój. :roll:
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

kszaq pisze: Uruchomisz. Modem jest wykrywany automatycznie, bez jakichkolwiek dodatkowych sterowników. Jedyne, co trzeba ustawić, to wybrać PLAY z listy operatorów. :)
Cytat przycięty przez Moderatora ->ja.michal - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!
Potwierdzam :)
Jedyne, co mnie wkurza w tym Ubuntu, to skomplikowana instalacja czegokolwiek. Cudem udało mi się zainstalować VLC, ale gdyby ktoś mnie pytał, to nie wiedziałbym jak to zrobiłem :zdziwko: . Dlatego Chrome'a sobie na razie odpuszczę, zwłaszcza, że lisek wygrywa na dodatkach :hyhy:
Ostatnio zmieniony 2009-10-28, 20:27 przez artureal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

artureal pisze:Jedyne, co mnie wkurza w tym Ubuntu, to skomplikowana instalacja czegokolwiek
Tzn wklepanie sudo apt-get install wybrany-soft to chyba nie jest zbyt skomplikowane? ;)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

Nooo, nie pamiętam, ale to na pewno nie było takie proste :D Nawet biorąc pod uwagę moje skromne umiejętności oraz brak doświadczenia z Ubuntu :czyta:
ja.michale, tak przycięty cytat stawia pod znakiem zapytania sens mojej wypowiedzi, a nie każdy czyta poprzednie posty, please.
Skoro na władzę nie poradzę, to niniejszym objaśniam: nie każdy modem jest wykrywany automatycznie, niektóre wymagają instalacji dodatkowych sterowników oraz wyboru operatora ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

artureal, w sumie to nam się tutaj mały chaos zaczyna robić. Proponuję zakończyć temat poboczny lub powrócić do Google Chrome. ;)
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: raven18 »

Nie wiem czy było, (bo nie chce mi się czytać poprzednich postów :]
Chrome OS beta :cfaniak:
http://209.85.129.132/search?hl=en&sour ... aqi=g-s1g9
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Wow, dajcie znać, jak to działa. Sam bym się tym zajął, jeszcze dziś, ale wieczorem mam samolot do Sheffield :papa:
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

Jeśli jesteś ciekaw, co Google wie o Tobie:

to sprawdź - usługa dostępna jedynie dla posiadaczy konta w googlach.

Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby za komuny dysponowano takimi informacjami o każdym obywatelu; Orwell w "1984" był, jak się okazuje, nawet zbyt ostrożny w swych przewidywaniach :/ :zly:
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: raven18 »

A co o Tobie wie? U mnie tylko wyświetliło adres e-mail i nick ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

U mnie podobnie e-mail i nick. No i ile mam wiadomości w poczcie gmaila ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: YaHooo »

U mnie tak samo, żadne poufne informacje. U mnie jeszcze liczbę kontaktów na poczcie. Raz zalogowałem się (z ciekawości) na iGoogle i wywaliło jakie strony przeglądałem, to wszystko :]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

To zależy od tego, jak długo macie konto w Google i jak często się udzielacie będąc zalogowanymi użytkownikami poczty. Oczywiście Google zbiera te same informacje o każdym adresie IP, z którego wpisze się cokolwiek w przeglądarkę, ale do tych danych nikt (przynajmniej w teorii) nie ma dostępu.
Jeżeli chodzi o mnie, to kiedy wlazłem w historię przeglądanych zasobów sieciowych, miałem okazję zrobić sobie wieczór wspomnień: wpisywane w wyszukiwarkę hasła, adresy stron, obejrzane zdjęcia i video, a nawet oglądane mapy - wszystko pięknie skatalogowane od początku otwarcia konta gmail, czyli prawie trzech lat, aż do dzisiaj. O niektórych "przeglądanych zasobach" wolałbym z różnych względów jak najszybciej zapomnieć, nie wspominając już o możliwości przecieku, a tymczasem odnośniki do nich tkwią sobie zapisane nie wiadomo po co gdzieś na serwerach Google'a, pomimo deklaracji, że wszelkie prywatne dane będą usuwać po sześciu miesiącach.
Innymi słowy, z kontenerów-serwerów tej firmy można teoretycznie wyciągnąć znacznie więcej informacji o człowieku, niż np. z Naszej-Klasy, gdzie każdy zamieszcza tylko to, co chce, by o nim wiedziano. Zgroza!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: YaHooo »

artureal pisze:To zależy od tego, jak długo macie konto w Google
Mam od jakichś 2 lat.
artureal pisze:i jak często się udzielacie będąc zalogowanymi użytkownikami poczty
To jest moja pierwsza podstawowa zasada: nie przeglądam internetu będąc zalogowanym jednocześnie na pocztę w google. No chyba, że ktoś ze znajomych mi prześle linka na poczcie i kliknę w niego. Wtedy już ta stronka zalicza się do przeglądanych jako zalogowany.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

Teraz też to jest moja podstawowa zasada, ale kiedyś o tym nie wiedziałem ;) A co już poszło w eter, tego już nikt nie wymaże, warto o tym pamiętać.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: krystianb »

Aha to wszystko o czym piszecie da się wyłączyć, jedyne pytanie czy dalej nie jest gdzieś ukryte. Ja jak zobaczyłem to, to się przestraszyłem, drążyłem temat tak długo aż się udało, przynajmniej dla lepszego samopoczucia już nie mam tam historii przeglądanych stron.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: raven18 »

To ja zapytam - jak to włączyć? U mnie nie ma nic, nie mam konta w gmailu ale w igoogle i tylko wyświetla adres e-mail.
mrbartecki
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-10-22, 20:32
Lokalizacja: okolice Bydg.

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: mrbartecki »

Chrome z tego co udało mi się zobaczyć zbyt dużo informacji wysyła do google więc wolę FF :hyhy:
B525s-23a, RBM5
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: kszaq »

mrbartecki, jeśli lubisz Chrome, a martwisz się o swoją prywatność, to możesz wypróbować SRWare Iron, czyli Chromium (opensource'owa wersja Chrome) z powyrzucanymi "funkcjami" szpiegowskimi.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: raven18 »

Opis budowy i samego systemu Chrome
http://www.heise-online.pl/open/feature ... 67254.html

Tak w ogóle to nie spodziewałem się niczego specjalnego po Chrome OS, jednakże mogli bardziej się postarać.
ODPOWIEDZ