CO TO ZNACZY?? //protokół kontrolny połączeń PPP zakończony/

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aga_q

CO TO ZNACZY?? //protokół kontrolny połączeń PPP zakończony/

Post autor: aga_q »

Witam
Słuchajcie, wczoraj z rana, przy próbie połączenia się z netem (EDGE77, ORANGE), po wprowadzeniu pinu a w trakcie autoryzacji pojawił się właśnie taki monit, po czym dialer się rozłącza.

Telefon do BOKU (ktory za tone reklamacji już mnie chyba nie lubi, hehe) skończył się informacją, że u nich problemu nie ma i wina leży w moim kompie i reklamacjji nie przyjmą.

Dodam, ze nic nie istalowałam nowego, nic nie usuwałam, a avast nie wykrył żadnych wirusów ani nic... Ponownie zaistalowałam oprogramowanie i to tez nie pomogło. Sprowadzony informatyk twierdzi, że komp okiej... O co może chodzić?

Błagam o pomoc tutejszych specjalistów od orange'a ;) Może ktoś już zawalczyl z czyms takim, albo zna się na takowych określeniach i wytłumaczy mi na polski o co chodzi?

z góry dzięki
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: //protokół kontrolny połączeń PPP zakończony/

Post autor: Szadzik »

aga_q pisze:Witam
Słuchajcie, wczoraj z rana, przy próbie połączenia się z netem (EDGE77, ORANGE), po wprowadzeniu pinu a w trakcie autoryzacji pojawił się właśnie taki monit, po czym dialer się rozłącza.

Telefon do BOKU (ktory za tone reklamacji już mnie chyba nie lubi, hehe) skończył się informacją, że u nich problemu nie ma i wina leży w moim kompie i reklamacjji nie przyjmą.

Dodam, ze nic nie istalowałam nowego, nic nie usuwałam, a avast nie wykrył żadnych wirusów ani nic... Ponownie zaistalowałam oprogramowanie i to tez nie pomogło. Sprowadzony informatyk twierdzi, że komp okiej... O co może chodzić?

Błagam o pomoc tutejszych specjalistów od orange'a ;) Może ktoś już zawalczyl z czyms takim, albo zna się na takowych określeniach i wytłumaczy mi na polski o co chodzi?

z góry dzięki
Kurczę, kilka razy mi się coś takiego zdarzyło, ale już nie pamiętam jak ten problem rozwiązywałem.
Najlepiej zadzwoń pod *800 i powiedz, że masz problemy sprawdzą czy u nich się nic nie dzieje, bo na zwykłej infolinii to tylko kit wciskają. W każdym razie na 90% jestem pewien, że to ich wina.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: CO TO ZNACZY?? //protokół kontrolny połączeń PPP zakończony/

Post autor: Vipera »

Chyba udało mi sie coś znaleźć na ten ten temat.
Zerknij na stronę pomocy on-line Microsoft'u
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: CO TO ZNACZY?? //protokół kontrolny połączeń PPP zakończony/

Post autor: lkmc »

U mnie ten blad sie pojawial gdy mialem podany bledny APN (mialem wpisane pro.plusgsm.pl na karcie bez wykupionego zewn. IP )
slawoj95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-03-10, 22:49
Lokalizacja: MI?SK MAZ

Re: CO TO ZNACZY?? //protokół kontrolny połączeń PPP zakończony/

Post autor: slawoj95 »

witaj aga

dziśiaj miałem ten sam problem,moim zdaniem jest to problem portu com,
podłączyłem modem pod inne usb, zainstalowałem jeszcze raz dialera i jest teraz git. myśle że coś się dzieje z portem gdy podączam dysk wymienny,
konsole do gier, ale może się myle
mimi

Re: CO TO ZNACZY?? //protokół kontrolny połączeń PPP zakończony/

Post autor: mimi »

Hej
Mi też się pojawił taki komunikat w piatek rano, ale Pan w BOK powiedział, że to jest ich wina. Podobnież coś modernizowali. Ok. 12-tej już się połączył bez problemu. Pozdrowienia
ODPOWIEDZ