[problem] torrent

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolka29
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-09, 19:37
Lokalizacja: kraków

[problem] torrent

Post autor: kolka29 »

Mam orange freedom od dwoch tygodni. Smiga calkiem ok jest tylko jeden problem-o ile ze stronek sciagam z predkoscia dochodzaca do 1mb to torrentami ni cholery-max 10 kilo. Testowalem rozne programy sprawdzalem porty wszystko niby ok. Wrzucam sobie jakikolwiek plik z maksymalna dostepnoscia i lipa-szarpie max 10 kilo.
Ktos mial taki problem???
Moj modem to mv410r.
Bede wdzieczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: [problem] torrent

Post autor: Oficer »

Torrent to jest badziewie i jest tak zawsze łącze nic do tego nie ma.Od torrentow zalezy ilosc ludzi i seedow dlatego torrenty nie sa stabilne.
mk321
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-24, 23:02
Lokalizacja: okolice Mińśka Maz.

Re: [problem] torrent

Post autor: mk321 »

Jak wyżej. Potwierdzam. Z torrentami to jest, że nie ściąga z maksymalną prędkością. Zależy to od wielu czynników (których na pewno wszystkich nie znam :P). Chociaż ja pamiętam, że programem Azureus i w okolicach 23-3 (w nocy), ściągało się prawie max czyli ok. 100kb/s, ale też spadało (do 10kb/s albo stawało całkiem) a nieraz wzrastało.
Ale już więcej z tego nie ściągam, bo po 1 szkoda limitu (bo liczą się dane wysłane i pobrane - wiem jeszcze nie ma ale niedługo będzie więc trzeba się przyzwyczaić). Po 2 prędkość ściągania np. z Rapida jest stała (mówię w nocy bo w dzień to mniej niż 30kb/s) czyli ponad 100kb/s a czasem nawet więcej. Po 3 głównie przez torrentowców będą wprowadzone limity (ale to już było poruszane na forum). Ogólnie jeśli coś musisz ściągnąć to lepiej ze stronek hostingujących pliki typu: odsiebie, Rapidshare, Hotfile itp. Linki do tego można znaleźć na różnych forach (głównie kryjących się pod nazwą m.in. warez).

A po za tym to chyba musisz być miłośnikiem Linuksa.. bo piratów pewnie nie ściągasz (chyba, że w domu masz oryginalny soft a ściąganie traktujesz jako kopie zapasową).

A po za tym ten internet nie jest do ściągania plików.. tylko do przeglądania internetu. No czasem można coś ściągnąć ale nie liczone w GB :]
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [problem] torrent

Post autor: Blido »

mk321 pisze:piratów pewnie nie ściągasz (chyba, że w domu masz oryginalny soft a ściąganie traktujesz jako kopie zapasową).
Ściąganie plików chronionych prawem autorskim z sieci P2P to zawsze przestępstwo, ponieważ podczas ściągania udostępnia się te pliki innym osobom. Wymieniony przez Ciebie przykład jest adekwatny w przypadku ściągania z serwerów FTP i HTTP, bo wtedy rzeczywiście ściąga się wyłącznie na własny użytek. Trzeba jednak oczywiście mieć licencję na ściągany soft. Jeśli chodzi o muzykę i filmy, to ściąganie z serwerów nie jest przestępstwem w Polsce, czy się te filmy/muzykę posiada czy nie, w przeciwieństwie do ściągania z P2P (znów chodzi o udostępnianie).
mk321 pisze:A po za tym ten internet nie jest do ściągania plików.. tylko do przeglądania internetu. No czasem można coś ściągnąć ale nie liczone w GB :]
Dobrze że jest ktoś kto to rozumie :ok: . Panowie, nie przesadzajcie z tym P2P, OFP to zaledwie jedna nośna i bardzo łatwo zapchać łącze. Nie kuście operatora do egzekwowania limitów ;) . Jak już ktoś chce coś ściągnąć, to jak przedmówca radził, z serwerów HTTP/FTP(z umiarem oczywiście), one nie działają na łącze tak zabójczo jak P2P, które otwiera nawet kilkaset połączeń TCP/IP jednocześnie i co chwilę pinguje komputery innych użyszkodników.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] torrent

Post autor: YaHooo »

Blido pisze:które otwiera nawet kilkaset połączeń TCP/IP jednocześnie i co chwilę pinguje komputery innych użyszkodników.
Ja bym nieco podywagował na ten temat ;) Dobrze skonfigurowany klient nie będzie tak robił, bo można ustawić rozsądną (np. do 7-10) liczbę jednoczesnych połączeń i będzie wtedy ok, sieć nie powinna się przypchać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [problem] torrent

Post autor: KrissTofferr »

Torrent nadaje się do pobierania tylko tych plików które są w danym momencie popularne, czyli takich na które jest aktualnie zapotrzebowanie wśród użytkowników. Torrent to narzędzie które jak każde inne można używać z różnym skutkiem.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] torrent

Post autor: YaHooo »

KrissTofferr pisze:czyli takich na które jest aktualnie zapotrzebowanie wśród użytkowników.
Chyba, że się ciągnie po limicie, wtedy to nie ma znaczenia, bo i tak prędkość jest przycięta przez operatora.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kolka29
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-09, 19:37
Lokalizacja: kraków

Re: [problem] torrent

Post autor: kolka29 »

Ok. Ale nadal nikt nie podal sensownej odpowiedzi dlaczego tak wolno. Mialem w innym miejscu zamieszkania neta o szybkosci 1mb-standartowy net na sieci tepsy. Nie bylo problemu 1mb przy przegladaniu www i 100 kilo na downloadzie przy torrentach. Tymczasem w przypadku tego internetu nic z tego. Ciekawi mnie po prostu dlaczego tak sie dzieje.
Poza tym nie oszukujmy sie net nie sluzy tylko do przegladania www. Czy ktos z was uzywa neta wylacznie do przegladania www?
Awatar użytkownika
irek764
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-06-07, 18:04
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: [problem] torrent

Post autor: irek764 »

kolka29 pisze: Poza tym nie oszukujmy sie net nie sluzy tylko do przegladania www. Czy ktos z was uzywa neta wylacznie do przegladania www?
Tak ja korzystam w ten sposób,www,poczta,gg,czasami ściągnę jakiś programik,ale nie z torrentów.
Przecież ten net do tego służy,masz limit 3gb i chyba to mówi samo za siebie,że to nie internet dla zasysaczy.
Gdyby wszyscy korzystali właściwie z OFP,nie było by narzekania że net czasem wolno chodzi.
A sam odczuwam skutki zasysaczy i chyba będzie jednak lepiej jak zaczną ciąć po limicie,bo przy przeglądaniu www,poczta,gg,fora te 3gb wystarczają na miesiąc przy codziennym kilkugodzinnym korzystaniu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] torrent

Post autor: YaHooo »

kolka29 pisze:Ale nadal nikt nie podal sensownej odpowiedzi dlaczego tak wolno.
Na każdym torrencie Ci tak działa? Bo może korzystasz z jakiegoś słabego trackera, albo seedy mają słabe łącza i nie chcą wysyłać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [problem] torrent

Post autor: KrissTofferr »

Przetestuj szybkość na torrencie który jest popularny (i legalny). Na przykład:
OpenOffice.org 3.1.0 - Windows - Polish (pl)
mk321
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-24, 23:02
Lokalizacja: okolice Mińśka Maz.

Re: [problem] torrent

Post autor: mk321 »

kolka29 pisze:Nie bylo problemu 1mb przy przegladaniu www i 100 kilo na downloadzie przy torrentach.
Neostrada 1Mb to 1Mb/s (megabit nie megabajt). A podane w magabajtach (czy kilobajtach) to 1Mb/s = 1024Kb/s czyli 1024/8=128KB/s (kilobajtów). Dlla jasności 1KB (kilobajt) = 8Kb (kilobitów). *
Więc prędkość była taka sama.
kolka29 pisze:Ale nadal nikt nie podal sensownej odpowiedzi dlaczego tak wolno.
Jak nie? Głównie to, że torrenty są ta zbudowane i dlatego wolno ;)

A może najpierw przetestuj prędkość ściągania nie z torrentów i zobacz z jaką prędkością się pobiera. I wyjdzie ileś tam, i jeśli prędkość przy pobieraniu z torrentów będzie trochę mniejsza to.. według mnie jest wszystko ok.

* Jak się mylę to mnie poprawcie ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [problem] torrent

Post autor: Patryk »

kolka29 pisze:Poza tym nie oszukujmy sie net nie sluzy tylko do przegladania www.
Ale nie służy też do zaciągania filmów :]
Bo to głównie filmami dzieci Neo zapychają łącza.
Nie lepiej za 5,50 wypożyczyć w wideotece...?
mk321
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-24, 23:02
Lokalizacja: okolice Mińśka Maz.

Re: [problem] torrent

Post autor: mk321 »

Dzieci Neo (i nie tylko) to głównie zasysają gry i filmy.. ale te z youtuba. A takowych z wypożyczalni nie da się wypożyczyć...
Ale gry to oczywiście ze sklepu powinno się brać.

No dobra bo już offtop się robi... Przypomnę, że chodzi o niską prędkość ściągania z torrentów a nie czym się zapychają łącza.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] torrent

Post autor: YaHooo »

mk321 pisze:Przypomnę, że chodzi o niską prędkość ściągania z torrentów a nie czym się zapychają łącza.
Dlatego zrób jak radził KrissTofferr i spróbuj zobaczyć jak działa bardzo popularny torrent OpenOffice'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [problem] torrent

Post autor: Blido »

YaHooo pisze:Dobrze skonfigurowany klient nie będzie tak robił, bo można ustawić rozsądną (np. do 7-10) liczbę jednoczesnych połączeń i będzie wtedy ok, sieć nie powinna się przypchać.
Można, ale co wtedy z prędkością ściągania? :] Ludzie zazwyczaj ograniczają upload i będzie szło bardzo wolno. Ja w zasadzie często korzystam z torrentów, ale robię to tylko po limicie. Kiedy robię coś offline w tle uTorent ściąga sobie coś z predkością 1,5-2kB/s. Jakiś tydzień i mam jeden album muzyczny :hyhy: .
kolka29 pisze:Mialem w innym miejscu zamieszkania neta o szybkosci 1mb-standartowy net na sieci tepsy. Nie bylo problemu 1mb przy przegladaniu www i 100 kilo na downloadzie przy torrentach. Tymczasem w przypadku tego internetu nic z tego. Ciekawi mnie po prostu dlaczego tak sie dzieje.
Przy ściąganiu torrentów dużą rolę odgrywają pingi, które w OFP jak i we wszystkich innych technologiach bezprzewodowych są większe niż w xDSL. Możesz też mieć źle ustawiony port forwarding.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] torrent

Post autor: YaHooo »

Blido pisze:Można, ale co wtedy z prędkością ściągania? :]
To zależy. Jak ja czasem coś ciągnę to z peerów z np. USA miałem transfery rzędu 20KB/s, więc to już nie jest tak wolno :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kolka29
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-09, 19:37
Lokalizacja: kraków

Re: [problem] torrent

Post autor: kolka29 »

Wiec tak-sprawdzalem pliki popularne z dobra lub bardzo dobra dostepnoscia-lipa, wszedzie to samo. Sprawdzalem porty, wszystko ok-odblokowane.
Rozumiem, ze to net tylko raczej do przegladania, nie mam zamiaru sciagac czegokolwiek, po prostu sprobowalem, wyszla lipa i bylem ciekaw dlaczego tak sie dzieje.
Z tego co wiem limitu jeszcze nie ma-tak twierdzila pani z obslugi technicznej orange kilka dni temu.
Druga sprawa-kolega wczesniej wspominal ze niby limit jest i ze 3 gb wystarczy na miesiac kilkugodzinnego siedzenia w sieci codziennie.
Otoz pozwole sie nie zgodzic.
Kiedys robilem maly test-zainstalowalem net metera i sprawdzalem ile ciagnie jak tylko smigam po www-po kilka godzinek dziennie.
Wychodzilo od 200 do nawet 5oo mb dziennie!
Wiec mysle,ze te 3gb to tak raczej max oszczednie chyba, ze na sprawdzenie poczty, gg i takie tam.
EmTeeDee

Re: [problem] torrent

Post autor: EmTeeDee »

kolka29 pisze:Kiedys robilem maly test-zainstalowalem net metera i sprawdzalem ile ciagnie jak tylko smigam po www-po kilka godzinek dziennie.
Wychodzilo od 200 do nawet 5oo mb dziennie!
Wiec mysle,ze te 3gb to tak raczej max oszczednie chyba, ze na sprawdzenie poczty, gg i takie tam.
W dobie kryzysu trzeba oszczędzać :hyhy: a tak po za tym to jeżeli będą limity to wtedy będziemy się martwić-ustali się ''budżet''co ściągnąć , a co nie , a po limicie będzie się sprawdzać pocztę. :rotfl: Ja miesiąc rozliczeniowy zaczynam 10-go i już dziś mam 714,54MB dowloadu , i 442,54MB uploadu gdyż jest długi weekend i od rana do nocy namiętnie gram online(lepsze to jak moda na sukces) żeby nie weekend to by było mniej. ;) Każdy ma inne zainteresowania ja np.nie słucham muzyki i nie ściągam filmów.
Awatar użytkownika
czarny
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-03-16, 20:34
Lokalizacja: z prowincji

Re: [problem] torrent

Post autor: czarny »

onimusza666 pisze:od rana do nocy namiętnie gram online
Jeśli można wiedzieć.a w co tak kolega namietnie gra :?
Może też bym spróbował. :cfaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] torrent

Post autor: YaHooo »

kolka29 pisze:Wiec tak-sprawdzalem pliki popularne z dobra lub bardzo dobra dostepnoscia-lipa, wszedzie to samo.
Więc, albo to jest wina operatora, albo tego jaki masz ping. Ewentualnie klienta sieci torrent. Tak samo ważne są jeszcze jego ustawienia.
kolka29 pisze:Wychodzilo od 200 do nawet 5oo mb dziennie!
To zależy jakie się stronki ogląda. Ja potrafię się wyrobić z transferem dziennym na poziomie 35-40MB. A potrafię siedzieć niemal cały dzień.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kolka29
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-09, 19:37
Lokalizacja: kraków

Re: [problem] torrent

Post autor: kolka29 »

Tak, to jakie stronki sie przeglada to istotna sprawa.
Niestety ale dzisiaj net to nie samo co kila lat temu-reklamy, animacje, filmy flv itd.
Czy sie chce czy nie ale zwykle przegladanie wiele mb na downloadzie uczyni.
Przegladam wiele stron z filmami flv, muza, fotami, grafika itd bo sie takimi fazami interesuje.
I uwazam, ze te 3bg to stanowczo za malo na dzis jesli chodzi o samo tylko przegladanie sieci.
Nie wyobrazam soie, ze mam placic 50 czy 60 dych za neta i nie moc ogladac teledyskow, trailerow i nie wiadomo czego tam jeszcze legalnie na www, ze bede musial predzej czy pozniej ograniczyc odwiedziny stron pokroju deviantart bo limit sybko sie wyczerpie.
Wiadomo limitu jeszcze nie ma ale bedzie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [problem] torrent

Post autor: YaHooo »

kolka29 pisze:Przegladam wiele stron z filmami flv, muza, fotami, grafika itd bo sie takimi fazami interesuje.
Właśnie dlatego nie wystarczy Ci limitu. Ale chyba koło 8GB to już dałoby radę jakoś przetrwać oglądając cięższe strony.
kolka29 pisze:Nie wyobrazam soie, ze mam placic 50 czy 60 dych za neta i nie moc ogladac teledyskow, trailerow i nie wiadomo czego tam jeszcze legalnie na www, ze bede musial predzej czy pozniej ograniczyc odwiedziny stron pokroju deviantart bo limit sybko sie wyczerpie.
Racja, ale część ludzi (w tym ja) nie mają innego wyboru niż internet komórkowy, bo nie ma możliwości, albo nie opłaca się kłaść kabla do domu jednorodzinnego. Zaś radiówek porządnych nie ma w okolicy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [problem] torrent

Post autor: marens »

Też cześć ludzi się sporo przemieszcza i nie chce kabla.
maroo_s
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-07-15, 20:44
Lokalizacja: Kraków, Busko-Zdrój

Re: [problem] torrent

Post autor: maroo_s »

10 klipów na youtube i już masz 200-300MB. Jasna sprawa że limit pójdzie się ciąć bardzo szybko. Ja cały czas jadę na iPlusie, bo korzystam głównie w weekendy, gdy jestem na wsi. Po prosty przyzwyczaiłem sie, że nie przeglądam youtube i uważam np. z aukcjami w których jest po 30 zdjęć. Nie to żebym sie jakoś szczególnie ograniczał, po prostu uważam. W takiej postaci wyrabiam się w 25MB/weekend (doładowuję 30zł na miesiąc).

Na łączu z którego korzystam w tygodniu (2Mbit) uruchamiałem torrenta kilka razy, z konieczności (bardzo nie lubię tej usługi :dobani: ) i nigdy nie udało mi się ściągać czegoś z prędkością wyższą niż 1/2 przepustowości łącza. Natomiast transfery z FTP/HTTP są na 100%.
---------------
Pozdrawiam
Marek
ODPOWIEDZ