czy na 100% będę miał zasięg?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radzio2303
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-01-23, 16:26
Lokalizacja: Wyszonki Ko?cielne

czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: radzio2303 »

Witam
Będę starał się nie rozpisywać ;)

Otóż no masztu CDMA znajdującego się w Wyszonkach Kościelnych mam ze swojej miejscowości w lini prostej nie więcej niż 3km. Po drodze nie ma żadnego lasu, pagórków (tak szczerze to jedynie dom sąsiadów ;))

i teraz pytanie
W związku z tym że chciałbym trochę przyoszczędzić na starcie czy warto jest zaryzykować i podpisac umowę od razu na 3 lata (bez możliości zwrotu przed 30 dniami)??
Chodzi mi głownie o to że taka odległość daje gwarancję że ten internet będzie chodził? Nie chodzi mi o jakies "zawrotne prędkości", jedynie o to żeby chodził lepiej niż Orange Free Standard - żal ;P

umowa na 24 miesiące (możliwość zwrotu przed 30 dniami - 249zł(modem)+ 19zł (aktywacja)=268zł)
umowa na 36 miesięcy (bez możliwości zwrotu przed 30 dniami - 99zł(modem)+ 19zł (aktywacja)=118zł)

oszczędzam na starcie: 249zł - 118zł=131zł
Wiem że ogólnie zapłace więcej bo 12 miesięcy abonamentu ale jeśliby miało chodzić lepiej od Orange Free Standard to mogę nawet na 10 lat podpisać.


I jeszcze jedno małe pytanko
mam w tej chwili umowę na Orange Free Standard która upłyneła już 3 miesiąće temu i czy przy podpisywaniu na OFP dostanę jakieś lepsze warunki?

czekam na jakąś poradę
pozdrawiam
Awatar użytkownika
roshkov
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2009-02-24, 13:00
Lokalizacja: wieś

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: roshkov »

Jeśli ten BTS jest już uruchomiony i piszesz, że nie ma żadnych przeszkód to zasięg będzie :]
Ja na Twoim miejscu bym nie ryzykował, bo nie wiadomo czy ten BTS jest mocno obciążony i czy osiągalna prędkość będzie Cię zadowalać.
No i umowa na 3 lata... Przez te 3 lata może dojść wielu użytkowników...
Ale jeśli miałeś wczesniej edge to ofp powinien chodzić lepiej.
Popytaj się sąsiadów, moze maja ten internet.
The man in black fled across the desert, and the gunslinger followed.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: adixm »

radzio2303 pisze:Witam
Będę starał się nie rozpisywać ;)

Otóż no masztu CDMA znajdującego się w Wyszonkach Kościelnych mam ze swojej miejscowości w lini prostej nie więcej niż 3km.
I jeszcze jedno małe pytanko
mam w tej chwili umowę na Orange Free Standard która upłyneła już 3 miesiąće temu i czy przy podpisywaniu na OFP dostanę jakieś lepsze warunki?

czekam na jakąś poradę
pozdrawiam
Jesli BTS jest juz uruchomiony to zasieg bedzie na 100%, tym bardziej ze nie masz przeszkod..Co do Orange FS to oczywiscie dostaniesz lepsza oferte, ale Orange Freedom Pro bedzie lepszym rozwiazaniem chyba ze BTS bedzie kosmicznie przeciazony(bardzo prawdopodobne, jesli nie ma tam bardzo mozliwosci innego dostepu do neta). A obecnie "jedziesz" na edge czy gprs??
radzio2303
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-01-23, 16:26
Lokalizacja: Wyszonki Ko?cielne

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: radzio2303 »

adixm pisze:
Jesli BTS jest juz uruchomiony to zasieg bedzie na 100%, tym bardziej ze nie masz przeszkod..Co do Orange FS to oczywiscie dostaniesz lepsza oferte, ale Orange Freedom Pro bedzie lepszym rozwiazaniem chyba ze BTS bedzie kosmicznie przeciazony(bardzo prawdopodobne, jesli nie ma tam bardzo mozliwosci innego dostepu do neta). A obecnie "jedziesz" na edge czy gprs??
Obecnie to jadę na komórce jako modemie bo modem z orange mi się całkowicie i dosłownie "rozkleił" ;)
Mam Nokie n73 więc chyba na EDGE

Co do masztu to w mojej okolicy nie słyszałem żeby ktoś miał ten internet
Prawie 100% ludzi nie wie nawet że na wieży, którą wybudowali jakieś 5 lat temu w ogóle coś jest. ;) Podpytałem jednak kolegi na którego posesji to stoi to powiedział mi, że 2 miesiące temu range coś tam załozyło i teraz wszystkim w tej wsi telewizory snieżą ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: ja.michal »

radzio2303 pisze:2 miesiące temu range coś tam załozyło i teraz wszystkim w tej wsi telewizory snieżą
Zawitało CDMA i działa. ;) Taki objaw jest w okolicy przy starych antenach. :)
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: SQ08 »

Aha... :rotfl:

O tym śnieżeniu to nawet chyba 3 miesiące temu na wp.pl czytałem... xD
To nawet prawdę napisali w tym artykule na to wychodzi.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: ja.michal »

SQ08, w tej sprawie to i na UKE było (jest). :cwaniak:
Zdjęcia nawet są w pdfach. :cfaniak:
Jak poprawić odbiór programów TV
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Taki objaw jest w okolicy przy starych antenach.
Przy "starych antenach" takiego objawu nie ma,tylko przy względnie nowym szajsie z targu (wbudzające się wzmacniacze dennej jakości+szerokopasmowej anteny).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: ja.michal »

Patryk_, faktycznie. Źle się wyraziłem. Tu głównie o te wzmacniacze chodzi. ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: Patryk »

Kiedyś nie było takiej manii stosowania wzmacniaczy jak teraz,bo anteny były lepsze,a jeśli juz trzeba było,to produktu Telmora,Radmora czy Badmora były odpowiedniej jakości i konstrukcji :)
Wojsko siało po tych pasmac ze znacznie większymi mocami,i problemów nie było.
radzio2303
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-01-23, 16:26
Lokalizacja: Wyszonki Ko?cielne

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: radzio2303 »

widzę że się ciekawa dyskusja rozpoczęła ;)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: przemox.1 »

Tadeusz pisze:bez żadnych wzmacniaczy.
Czy dekoder nie ma przypadkiem :niepewny:
W końcu satelita to 10GHz ( albo 11GHz) więc jej CDMA nie zakłóci :hyhy:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: Patryk »

przemox.1 pisze:Czy dekoder nie ma przypadkiem
Konwerter ma wzmacniacz i przemiennik z tych 10-11 GHz na 950-2050 MHz,bo przesłać 10 GHz kablem koncentrycznym nie jest tak łatwo.

[ Dodano: 2009-06-15, 22:24 ]
Tadeusz pisze:lepszej jakości
Chyba żartujesz :]

Analogowy przekaz naziemny w dobrych warunkach odbioru jest o wiele lepszy jakościowo,niż wszelkie DVB-x (mowa o rozdzielczośći SD oczywiście),a już w szczególności w przypadku konkretnych kanałów - TVP1/TVP2,które na platformach cyfrowych są oferowane w koszmarnej jakości związanej z bardzo silną kompresją.

Nawet DVB-T (odbieram mux ze Skrzycznego w MPEG-2) jest lepsze,mimo,że to tylko sygnał testowy,choć to też zależy od konkretnego kanału - ze Skrzycznego TVP1/2 rewelacja,dużo lepiej niż z TNK/C.Polsatu,TVP Katowice już gorzej,a TVP Sport tragedia...jedna pikseloza,jak kiepski divx= jakość TVP z platform cyfrowych.

A w analogu masz 8 MHz pasma dla każdego kanału na sztywno,nie ma możliwości kompresji,więc nie kusi oszczędnosć pasma i jakość jest zawsze stała.
Tylko zaryzykował bym stwierdzene,że większość Polaków nigdy nie zaznała wysokiej jakości przekazu naziemnego...z własnej winy...analog kojarzy się tylko ze śniegiem,odbiciami,etc.

I jeszcze twierdzisz,że sat jest za darmo lub za niewielką opłatą...tyle,że na zestaw najtańszej platformy (TNK) +instalacja antenowa nie urągająca wszystkim normom i zdrowemu rozsądkowi (typu czasza 60 cm we wschodniej i środkowej Polsce) trzeba wyłożyć ponad 300 zł.

Moim zdaniem naziemna cyfrówka jeśli będzie dobrze zrobiona i zarządzana rozsądnie, stanie się lepszym wyjściem dla okazjonalnych oglądaczy,nie wymagających kanałów płatnych,niż pchanie się na siłę w satelitę.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: bob »

Tadeusz pisze:zwykłą siatkową antenę z szerokopasmowym wzmacniaczem (taniocha do kupienia na każdym bazarze)
Tadeusz pisze:co widzę na ekranach znajomych, sąsiadów itd. czyli: śnieżenie, odbicia, pasy, jakies echa czegoś nieokreślonego...
Ogromny związek. Antena bez wzmacniacza jedenasto-elementowa czy dziewiętnasto-elementowa będzie znacznie lepsza na UHF. Do tego niekiedy w takiej instalacji trzeba użyć dwóch czy trzech (jedna np. na VHF siedem lub jedenaście elementów) czy anten ze zwrotnicą i tłumikiem na konkretny kanał.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: Patryk »

Tadeusz pisze:porównuję tu zwykłą siatkową antenę z szerokopasmowym wzmacniaczem (taniocha do kupienia na każdym bazarze) - do odbioru telewizji naziemnej, analogowej - z odbiorem satelitarnym.
To też napisałem,że z własnej winy ludzie decydują się na śnieżenie czy odbicia,stosując badziewne instalacje antenowe :]
Zdecydowana większość naszego kraju to płaskie tereny,gdzie problemów z odbiorem nie ma,pod warunkiem stosowania się do podstawowych zasad doboru anten...
A co do ceny - komplet dwoch anten Yagi dobrej jakości (VHF+UHF) +zwrotnica +kabel to nie wiecej niż 150 zł.
tranquilas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-16, 18:27
Lokalizacja: Tczew

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: tranquilas »

Głupie pytanko mam.Czy będąc w zasięgu UMTS/HSDPA jestem również w zasięgu CDMA?
http://zasieg.orange.pl/mapAction.do?co ... 0&mlon=0.0
Miejscowość Boręty 1
Ostatnio zmieniony 2009-06-17, 19:38 przez tranquilas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

tranquilas nie
tranquilas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-16, 18:27
Lokalizacja: Tczew

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: tranquilas »

No to zostaje mi przedłużenie umowy w Wimaxie Netii lub Era Wimax.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: ja.michal »

tranquilas, masz WiMax i chcesz się w CDMA bawić?!
Oj chłopie nie wiem co mówisz. ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

tranquilas zobacz na btsearch.pl jak z BTSami CMDA w Twojej okolicy.
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: czy na 100% będę miał zasięg?

Post autor: Nalewka »

U mnie dopiero kolejna korespondencja z bokiem wyjaśniła, że O dopiero planuje założyć nadajnik na bts-ie w grudniu!!! I tak dobrze, że 2009 roku, a nie za trzy lata...

Tj. sprzęt sprzedają, system O łyka każdą lokalizację, na liście uke bts już jest, a w realu sygnału brak. I jak zwykle to klient jest 70 pln w plecy, bo przecie firma dała (?) reiuter na próbę, no nieee?

Muszę sobie pobluźnić, bo dzięki temu muszę wrócić do modemu via pcimcia.

Ponarzekam chwilkę i już sobie idę :dobani:
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
ODPOWIEDZ