Najlepszy mobilny internet

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Najlepszy mobilny internet

Post autor: Jarek7 »

Witam,proszę o poradę waszymi zdaniami na temat dobrego intenretu mobilnego.Wiem ze internet mobilny jest gorszy niz przez kabel ale <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> telefonu stacjonarnego:( (bo nie ma warunkow technicznych) Chodzi mi oto abyscie mi pomogli rozgryzc ktora siec daje najlepsza ofertę itp.Dajmy ze kazda sieć u mnie pujdzie (Play,Plus,Orange,Era itp).Może sami posiadacie taki internet to wyrazcie swoja opinie tutaj:)

Mam nadzięje ze mnie zrozumieliscie ;)hehhe :]


Jeszcze chciałem się spytac bo nie będe zakladał niepotrzebnego tematu...jaki jest jeszcze internet oprócz mobilnego,adsl,satelitarnego ?:)

Sorry ze tak dziwnie napisalem ale sie spieszyłem :) jak mnie nie zrozumieliscie to napisze jeszcze raz a powoli :)

Pzdr :)
Excel38
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2009-10-27, 14:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: Excel38 »

Jeśli chcesz korzystać z internetu często to play bo najmniejszy limit to 500mb za 15zł, jeśli rzadziej to plus bo najmniejszy limit to 25mb za 5zł. Ale plus jest gorszy od play bo w plus 500mb kosztuje 35zł.myślę że rozumiesz ;) ja też bym miał w play tylko że nie ma u mnie takiego zasięgu. Era odpada bo za 5zł 5MB(plus ma za tyle 25MB jak wyżej napisałem), a orange to głupota bo nie ma pakietów, a internet bez pakietów=żaden internet ;) . Nie wiem czy chodzi ci o abonament czy na kartę, to co napisałem wyżej to oferta na kartę. Ale myślę że jeśli chodzi o abonament to play też wymiata(teraz jest promocja, za 40 pare zł jest 10gb). A i jeszcze moje dwie porady: pierwsza to jeśli masz komputer to wszystko układa się odwrotnie, bierzesz orange freedom i masz bardzo tanio, radiowo, i bez limitu. Druga rada: jeśli jednak te oferty z limitami i rozmyślasz między play a plus i np. Masz zasięg play 3g, a plus 2g , albo odwrotnie to bierz ten gdzie masz 3g. Możesz to sprawdzić tak:
1.bierzesz telefon komórkowy
2.szukasz w ustawieniach ustawienia sieci albo coś w tym stylu
3.wyszukujesz sieci...
4.jak znajdzie to ci pokazuje czy dana sieć jest 3g czy 2g
P.s powyższa porada działa tylko w telefonach 3g(które działają na sieci UMTS)
Ostatnio zmieniony 2009-11-16, 17:02 przez Excel38, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze Szukam Tańszego Internetu :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: YaHooo »

Jarek7 pisze:Chodzi mi oto abyscie mi pomogli rozgryzc ktora siec daje najlepsza ofertę itp.
Ja bym zrobił najpierw rozeznanie ktyóry operator ma najlepsze osiągi w mojej okolicy. Tzn. kupił prepaidy sieci i potestował jak to działa :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: Jarek7 »

Własnie patrzałem na necie wszystkie te sieci komórkowe i Play ma bardzo dobrą ofertę...nawet w 30min dostalem odpowiedz od Play !!! (az mi sie wierzyc nie chciało :P ) i napisali mi ze nadajnik znajduje sie odemnie jakies 5-6km od mojego domu...jak myslicie sa jakies szanse na zasięg ?:)

Dzięki Excel38 i YaHooo za pomoc :)
Ostatnio zmieniony 2009-11-16, 17:17 przez Jarek7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: YaHooo »

Jarek7 pisze:napisali mi ze nadajnik znajduje sie odemnie jakies 5-6km od mojego domu...jak myslicie sa jakies szanse na zasięg ?:)
Jeśli nie masz wielkiej ściany lasu na drodze do stacji, to są wszelkie szanse na Playa :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: Jarek7 »

Dzięki jeszcze raz :)

No właśnie tylko ze po drodze trochę lasu jest :/ ale myślę jak była by szansa dokupienia anteny do modemu i postawić taką antenę na dachu to były by wtedy duże szanse...A chciałbym się spytać czy opłaca się brać erę (blueconnect),bo słyszałem takie plotki i nie tylko ze ok. 1-1,5km znajduje się od mojego domu nadajnik blueconect'a i brałem pól roku temu ten internet i mialem 4-5 kresek zasięgu a net chodził kiepsko..jaka to mogła być przyczyna ?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: sp6huk »

Excel38 pisze:to play też wymiata
Play to wymiata tylko i wyłącznie pod względem ceny ale co do jakości to już nie koniecznie :] Po prostu jaka cena taka jakość :hyhy:
Excel38 pisze:teraz jest promocja, za 40 pare zł jest 10gb
Jak dobrze się orientuję to za 45 zł 10 GB mogą mieć tylko aktualni klienci PLAY'a i osoby które biorą internet bez modemu, i żadna to promocja bo jest tak od dawna.
Excel38 pisze:bierzesz orange freedom i masz bardzo tanio, radiowo, i bez limitu.
Hmmm...mam do tego lekkie wątpliwości freedom bez limitu ? I do tego radiowo ? Zapewne wyczytałeś to ze strony ORANGE w zakładce INTERNET i poniżej internet domowy, i na samym dole napisane jest tak "połączenie przez linię telefoniczną lub radiowe" ale czy tu nie chodziło przypadkiem o Orange Freedom Pro ? Orange lekko wprowadza klientów w błąd :] czy to ja nie potrafię już czytać ze zrozumieniem ?
Jarek7 pisze:A chciałbym się spytać czy opłaca się brać erę (blueconnect)
Zrób najlepiej tak jak radził wcześniej YaHooo sprawdź który operator ma najlepsze transfery i wybierz wtedy tego "najlepszego" ;) Więc jeśli blueconnect działał by najlepiej to jak najbardziej go bierz,
Jarek7 pisze:mialem 4-5 kresek zasięgu a net chodził kiepsko..jaka to mogła być przyczyna ?
Zapewne była przeciążona stacja bazowa, i wtedy dobry sygnał w niczym Ci nie pomoże,
Jarek7 pisze:nadajnik
stacja bazowa, nodeB, BTS, nie ma takiego czegoś jak nadajnik jeżeli chodzi o sieci komórkowe z uwagi na to, że sygnał musi być wysłani jak i odebrany, a nadajnik ma za zadanie tylko wysłanie sygnału, tak dla uściślenia sprawy to napisałem :D
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: Jarek7 »

sp6huk pisze: [....]
Zapewne była przeciążona stacja bazowa, i wtedy dobry sygnał w niczym Ci nie pomoże,
Dzięki za pomoc ;) Ale ten internet miałem aż 3 dni...i sprawdzałem szybkość w dzien i w nocy i sie nic nie zmieniało..taka sama predkosc prawie byla ;) w dzien sciągało się 15kb/s a w nocy 18kb/s :hyhy:
Ostatnio zmieniony 2009-11-16, 21:33 przez Jarek7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: sp6huk »

Jarek7 pisze: w dzien sciągało się 15kb/s a w nocy 18kb/s :hyhy:
kb/s czy kB/s ? Limit nie był wtedy przekroczony ? A może to oferta na kartę była ? Jak dawno testowałeś tego blueconnecta ?
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: Jarek7 »

yyyy....było to chyba kb/s sciągało się bardzo wolno...nie, limit nie był przekroczony wziałem wtedy blueconnecta na probe na 3 dni,modem był w pudleku zapakowany zaklejony wiec <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie byl przekroczony limit,nie bylo to na abonament :)Pól roku temu brałem...jakos w czerwcu-lipcu
Excel38
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2009-10-27, 14:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: Excel38 »

Moja ciocia ma orange freedom bez limitów i radiowo, ja też się dziwiłem, ale to prawda! Może to i orange freedom pro, ale mi chodzi o to że bez limitu ;]

sp6huk ma rację, play ma dobrą cenę ale jakość słabszą, np. Zasięg, przykładem jestem ja, mam w plusie bo w mojej miejscowości nie ma zasięgu play! A tak to tam bym miał.
Ostatnio zmieniony 2009-11-16, 20:51 przez Excel38, łącznie zmieniany 2 razy.
Zawsze Szukam Tańszego Internetu :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: sp6huk »

Excel38 pisze:Może to i orange freedom pro, ale mi chodzi o to że bez limitu ;]
Nie ma Orange Freedom Pro bez limitu, jest tylko jedna opcja z limitem 3GB.
Ciocia nie ma przypadkiem Orange Freedom po kablu ?
Excel38
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2009-10-27, 14:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: Excel38 »

Nie, stoi laptop, podłączone jest do niego takie urządzenie na którym jest narysowany znaczek orange, ma 4 anteny. Jeśli chodzi o kable to tylko laptop jest podłączony do zasilania i te urządzenie też do zasilania
Ostatnio zmieniony 2009-11-16, 20:48 przez Excel38, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze Szukam Tańszego Internetu :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: sp6huk »

Excel38 pisze:Nie, stoi laptop, podłączone jest do niego takie urządzenie na którym jest narysowany znaczek orange, ma 4 anteny. Jeśli chodzi o kable to tylko laptop jest podłączony do zasilania i te urządzenie też do zasilania
Czyli router do CDMA Axesstel, bo limitów to nie było w Orange Freedom Pro ale to przeszłość, od jakiegoś czasu limity zostały założone :]
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: Jarek7 »

Wszyscy dostali 'pomógł' :ok:

a ja mam takie coś dziwnego....korzystam z telefonu jako modemu i mi sie pliki pobieraja 10-15kb/s i jak chcę włączyć np. nasza-klasa to laduje mi sie z 30 sekund a na telefonie N-K ładuje mi sie 5 sekund.

Ciekawostke dodam ze to forum ładuje mi sie w 1 sekunde :P czyli najszybciej :hyhy:
Excel38
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2009-10-27, 14:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: Excel38 »

sp6huk pisze:Czyli router do CDMA Axesstel...
Tak! Axesstel! A można mieć to jeszcze?
Zawsze Szukam Tańszego Internetu :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: sp6huk »

Excel38 pisze: A można mieć to jeszcze?
O brak limitu Ci chodzi ? Jeżeli tak to niestety jest to niemożliwe, no chyba, że orange ma jakąś dziurę w systemie i ciocia ma brak limitu :rotfl: Ale bardzo w to wątpię.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Najlepszy mobilny internet

Post autor: adixm »

No panowie ciekawa mobilizacja w Orange, jesli sami dzwonia po abonentach ktorzy maja telefon na karte z propozycja na Orange Free to bardzo musi im zalezec na klientach na mobilny internet:)A co lepsze koles wiedzial mniej ode mnie, bo zapytalem go o oferte 39,5 i pol w pakiecie z Orange Freedom i calkowicie chocbym sie urwal z choinki:/
ODPOWIEDZ