Dlaczego tak jest?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Dlaczego tak jest?

Post autor: Jarek7 »

Hey,dlaczego tak mam ze jak sciągam byle jaki plik to pierwsze 20 sekund pobierania jest bardzo szybkie dajmy z prędkoscia 30KB/s a puzniej pobiera sie tylko z 10KB/s ??Podczas pobierania nie wchodze na żadne stronki nic....jest moze jakis program do optymalizowania prędkosci czy cos ?
Pobieram przez Mozille.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Dlaczego tak jest?

Post autor: sp6huk »

Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że nie masz łącza o przepustowości gwarantowanej, twój provider mógł ustawić jakieś priorytety, łącze (providera) jest obciążone, a więc za wiele nie zdziałasz.


--EDIT-- Nie zauważyłem wcześniej, że masz iPlusa, jeżeli o niego chodzi to się nie dziw, że prędkość drastycznie spada przy pobieraniu pliku, bo w internecie mobilnym to nic nadzwyczajnego.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego tak jest?

Post autor: YaHooo »

sp6huk pisze:masz iPlusa, jeżeli o niego chodzi to się nie dziw, że prędkość drastycznie spada przy pobieraniu pliku, bo w internecie mobilnym to nic nadzwyczajnego.
Dokładnie, ja mam tak samo. Z tym, że prędkość na początku jest powiedzmy 400kB/s potem stabilizuje się na np 250kB/s.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ