Problem z TP-Link WR543G

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
politan
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-12-19, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Problem z TP-Link WR543G

Post autor: politan »

Witam!
Ostatni zakupiłem router TP-Link WR543G. Rozdzielam internet osiedlowy (RJ-45, wszystko oparte o adres MAC). Z konfiguracją routera sobie poradziłem. Rozdzielam go na 2 komputery. 1 to stacjonarny, który łączy się kablem a drugi to laptop, który łączy się bezprzewodowo. DHCP jest wyłączone a adresy są przypisywane ręcznie. Teraz opiszę mój problem. Router działa, internet dostarczany jest do obu komputerów lecz... tylko przez 50 minut. Tzn. internet działa, wszystko wygląda w porządku a po 50 minutach bum... "Ustalanie adresu serwera...". Dzieje się tak i na komputerze, który łączy się przez kabel jak i na tym, który łączy się bezprzewodowo. Po 50 minutach znalazłem taki trick... Wyjmuje kabel z portu WAN w routerze. Przekładam go w kartę sieciową, którą mam w laptopie, czekam kilka sekund i przepinam kabel z powrotem w port WAN w routerze. Internet działa znów przez 50 minut... i tak w kółko. Co mam robić?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: wojteks »

politan pisze:wszystko oparte o adres MAC
Czy masz zrobione "Clone MAC" z karty sieciowej kablowej na port WAN routera?
Nie pomagam na PW!
politan
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-12-19, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: politan »

Oczywiście, że mam. Bez sklonowania adresu MAC internet w ogóle nie działa.

--update--
Przed samym wyłączeniem się internetu słyszę w routerze tak jakby zwalniało coś w środku i takie ciche piknięcie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: wojteks »

politan pisze:Przed samym wyłączeniem się internetu słyszę w routerze tak jakby zwalniało coś w środku i takie ciche piknięcie.
Dziwne, może router się zawiesza/przegrzewa. Sprawdź w innej sieci czy będzie tak samo.
Nie pomagam na PW!
politan
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-12-19, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: politan »

Co do przegrzewania to raczej nie bo jest zimny. Zawieszanie ? Też chyba odpada bo ciągle nalicza mu czas działania. Wyjmuje kabel, wkładam do innej karty sieciowej, przekładam z powrotem i działa... Nie wiem czego to wina.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: wojteks »

politan pisze:Nie wiem czego to wina
Może to jakieś dodatkowe zabezpieczenie ze strony dostawcy. Przykładowo analiza TTL pakietów wychodzących od Ciebie. Zabezpieczenie skuteczne, niemożliwe do wykrycia, łatwe do obejścia przez modyfikację TTL z poziomu Windows albo routera z podbijaniem TTL.
Nie pomagam na PW!
politan
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-12-19, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: politan »

wojteks pisze:łatwe do obejścia przez modyfikację TTL z poziomu Windows
A jak to zrobić ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: wojteks »

politan pisze:A jak to zrobić ?
Google umarło?
Nie pomagam na PW!
politan
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-12-19, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: politan »

Nie, nie umarło i ma się dobrze. Szukałem wcześniej i znalazłem np.: http://www.grzegorz.net/articles/index.php?id=xpttl . Wolałem zapytać tutaj specjalistów ;). Jaką wartość ustawić ? 1 ? Szesnastkową czy dziesiętną ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: wojteks »

politan pisze:Jaką wartość ustawić ?
O jeden większą niż jest teraz, skoro jest 128 to ustaw 129 (dziesiętnie)
Nie pomagam na PW!
politan
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-12-19, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: politan »

Nie było teraz jej w ogóle. Utworzyłem nowy klucz DWORD. Tak więc jaką ustawić ?

--update--
To nie było TTL. Chyba mi się udało ! Zmieniłem adres LAN ze 192.168.1.1 na 192.168.2.1. Później zmieniłem IP ze statycznego na dynamiczne (chociaż mój ISP przydziela statyczny) i jak na razie działa.
Infotimes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-28, 10:48
Lokalizacja: Iława

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: Infotimes »

Nie jestem specem ale może to też pomoże:

Wyłączanie IPv6 w Firefoxie
Często w przeglądarce widnieje status "Ustalanie adresu serwera" i łączy dopiero po 2 minutach. Ale gdy szukasz w zakresie strony www jest ok?.

Przyczyną może być to że masz włączone IPv6. Większość serverów DNS cały czas używa IPv4.

Jeżeli nie chcesz mieć włączonego IPv6 to wpisz w okno przeglądarki about:config i naciśnij Enter, następnie w polu filtr wpisz ipv6 i podświetl wpis network.dns.disableIPv6 klikając na niego prawym przyciskiem myszy. Wybierz - przełącz.

To wyłączy IPv6. Większość serverów DNS cały czas używa IPv4, więc prawdopodobnie przyspieszy to przeglądanie internetu.
Ostatnio zmieniony 2009-12-27, 21:03 przez Infotimes, łącznie zmieniany 1 raz.
Esencją wiedzy jest: mieć ją po to, aby jej używać - Konfucjusz
politan
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-12-19, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z TP-Link WR543G

Post autor: politan »

Internet działa do dziś. Pomogła zmiana adresu na dynamiczny :). Dziękuję za odpowiedzi !
Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ