Ktory lepszy jako modem: C975 czy A835?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Ktory lepszy jako modem: C975 czy A835?

Post autor: wonski »

Witam!!
Przeszukalem juz chyba cale forum i nie znalazlem odpowiedzi na dreczace mnie od jakiegos czasu pytanie :( a mianowicie:

Ktory z telefonow bedzie lepszym modemem UMTS Motorola C975 czy Motorola A835? Chodzi mi o usluge iPlus w sieci Plus GSM. Myslalem na ten temat troszeczke i znalazlem wiecej plusow dla A835, ale nie wiem czy ten telefon moze <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> dzialac jako modem przy polaczeniu przez Bluetooth z kompem :(

plusy dla C975:
+niewielkie rozmiary w stosunku do drugiego telefonu
+wedlug forumowiczow na 100% dziala jako modem (thx IKMC za poprzedniego posta)
+miejsce na podpiecie anteny zewnetrznej
+mozliwosc wymuszenia UMTS (korzystania tylko i wylacznie z 3G)

minusy dla C975:
-problemy z softem i simlockiem (91I), a tylko takie sa do kupienia na allegro :( za rozsadna cene
-krotki czas pracy na baterii przy kozystaniu z UMTS nawet posiadajac kabalek ladujacy z USB (jest on po prostu za slaby)
-kabel mimo wszystko ogranicza mobilnosc :/

plusy dla A835:
+posiada Bluetooth (ale czy da sie w ten sposob korzystac z netu na kompie?)
+byla lub jest jeszcze w ofercie sieci Plus GSM
+gdyby byla mozliwosc polaczenia Bluetooth to telefon moglby byc caly czas na ladowarce, korzystajac w domu

minusy dla A835
-ktos na tym forum mial z nia jakis problem
-nic nie wiem o tym telefonie

PODSUMOWUJAC:
1. Czy Motorola A835 udostepnia lacze internetowe przez BT oraz czy posiada ona miejsce na konektor antenowy?
2. Czy ktos na tym forum korzysta z A835 jako modem, jezeli tak to prosze o opinie?
3. Czy jezeli juz dziala przez BT to czy jest w niej taki problem jak np w nokii 6650, czyli bardzo wolne lacze BT w telefonie, co ogranicza przepustowosc netu w kompie?
4. Ktory z tych fonow byscie wybrali?

Dodam tylko ze oba telefony laczac wszystkie koszty sa w podobnej cenie na allegro, czyli ze wszystkim (kabelki, simlocki itd itd) ok 350 zl.

POzdrawiam
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

ja mam v 980

Post autor: seboo »

Ja mam v 980 i bardzo sobie chwale mozliwosc wymuszenia trybu 3 G - kabel rzeczywiscie ogranicza mobilnosc - ale nie jest az tak strasznie niewydolny - ja musze ladowac telefon co 3 , 4 - 6 godzinne sesje polaczen - oczywiscie zalezy jak ktos chce uzywac telefonu - jezeli do gadu gadu i stron www nie ma zadnego problemu - jezeli chce ktos ciagle transmitowac dane typu sluchac streamingu to rzeczywiscie moze sie okazac ze trzeba bedzie ladowac telefon codziennie bo starczy on na okolo 9 godzin przy pelnym naladowaniu - bez kabla ladujacego to okolo 1.5 godziny ciaglej pracy - seria C 975 jest bardzo dobra

Aha w/w czasy sa dla korzystania z UMTS-u - telefon niezle sie wtedy potrafi rozgrzewac :)[/b]
arab79
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2006-05-05, 10:30
Lokalizacja: Londyn

Re: Ktory lepszy jako modem: C975 czy A835?

Post autor: arab79 »

Seboo mam pytanko:) Czy do V980 można podłączyć antenkę zewnętrzną? Jaki masz transfer przez ten telefonik??
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

v980

Post autor: seboo »

V 980 ma zewnetrzna antenke ale nie ma konektora dla zewnetrznej anteny - nie wiem czy mozna wykrecic ta mala antenke i uzywajac tego przylacza dokrecic jakis kabel do zewnetrznej balkonowej czy dachowej anteny

Zasieg umts mam 2 / 5 kresek - ostatnio sa problemy z iplusem - choc dotyczylo to wszystkich - w czasach swietnosci mialem i chyba znowu to sie zdarza :) - 400 kbit - tak na oko 43 kilobajty / sek max[/b]
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Ktory lepszy jako modem: C975 czy A835?

Post autor: wonski »

Dzieki za odpowiedz dotyczaca Motki C975. Czy jest ktos, kto zna odpowiedzi na moje pytania dotyczące A835?

pozdrawiam

PS. moze moderator lub admin beda wiedziec??
ODPOWIEDZ