Problem z SE GC79

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
meandro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-07-01, 15:51
Lokalizacja: Lublin

Problem z SE GC79

Post autor: meandro »

Otoz zakupilem tytułowy modelm w iPlusie. Podpinam go do kompa przez adapter. Instaluje się wszystko pięknie - wszsytko powykrywane bez zastrzeżeń. Włączam ten iPlus menager i kij. nie mogę się połączyć. Nie wykazuje zasięgu. W ustawieniach w numerze SMSC jest napisane "karta nie jest gotowa".

męczę się już dwa dni. Szukałem na forum ale nigdzie nie mogę <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> odpoiwedzi na to... może już ze zmęczenia albo nikt nie miał takiego problemu. Nie wiem. W każdym razie proszę o pomoc.
Maciej
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-19, 14:15

Re: Problem z SE GC79

Post autor: Maciej »

Jaki masz system??
Przezuc sie na wirelles menagera.
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z SE GC79

Post autor: crow6 »

Albo Wirless Manager od Sony Ericssona albo polaczenie Dial-Up (chociaz majac WM bedziesz otrzymywal smsy - np. ten o zblizaniu sie do limitu transferu).
Probowalem oczywiscie tez Managera od iPlus'a ale on nie wykrywal mi GC79 nawet na laptopie (bez zadnych przejsciowek itd)...
meandro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-07-01, 15:51
Lokalizacja: Lublin

Windows XP

Post autor: meandro »

system windows XP. w salonie plusa mówili mi, że urządzenia mogą się ObrazekgryśćObrazek (chociaż nic takiego nie jest wykazane). zaraz załaduje dial-upem. ale jak próbowałem już wcześniej to chyba miałem błąd 621 czy coś takiego. czy może 623. zaraz sspróbuję ponownie.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z SE GC79

Post autor: Enzo »

meandro pisze:Podpinam go do kompa przez adapter. Instaluje się wszystko pięknie - wszsytko powykrywane bez zastrzeżeń. Włączam ten iPlus menager i kij. nie mogę się połączyć. Nie wykazuje zasięgu. W ustawieniach w numerze SMSC jest napisane "karta nie jest gotowa".
Miałem podobny problem, tylko u mnie komunikat wyglądał tak: "Proszę włożyć kartę". Dobrym rozwiązaniem było sprzedanie GC79 :wink: i zakup telefonu który służy jako modem.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

gc79

Post autor: matinati »

Na początku zabawy z tym modemem też miałem taki problem nie chciał się zainstalować i inne historie. Zrobiłem to tak:
1. Postawiłem system Windows XP Pro na nowo.( w czasie instalacji pamiętaj aby modem był wyjęty z przejściówki!!!)
2. Potem instaluje Wirless managera od GC79 (ważne po instalacji w ostatnim oknie instalatora zaznaczamy opcję że chcemy zrestartować kompa bardzo ważne gdy takiego info brak wtedy mówię wam że jest coś nie tak w systemie!!!)
3. Wkładamy kartę do przejściówki. Zainstalują się sterowniki do niej.
4. Konfigurujemy Wirless managera apn itd.
5. Korzystamy
6. Tak u siebie zainstalowałem wszystko i śmiga pięknie!!! POWODZENIA :wink:

A zapomniałbym kompa mam na AMD XP 2000+ płyta: Nforce2 przejściowka: wykrywana jako RICOH i modem : SE GC79
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: gc79

Post autor: zDaleKi »

Ta sama dyskusja toczy sie w temacie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=2966
Dlatego proponuje dalszą część dyskusji tam prowadzić.

Dlatego zamykam temat.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Zablokowany