[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nikelajer »

Hmm.. mam kolejny problemik. Siedze juz na widzie 7 w wersji RC i mam problem z poprawnym wyswietlaniem transferow w okresie. Ba, w ogole nie moge ustawic okresu rozliczeniowego bo gdy ustawiam ze ma byc okres od 2009-05-14 do 2009-06-14 to na nastepny dzien/ponone wlaczenie programu te daty to: 2009-05-14 do 2009-05-14 i tak co dziennie o 1 dzien sie zmienia... Po zmianie zeby pokazalo od 14 dalej nic sie nie dzieje i pokazuje transfer z dzisiaj tylko... :/
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Chris-Kr, ptr mam pomysł jak to zrobić, niestety chwilowo brak mi czasu. Za parę dni do tygodnia powinno się to zmienić.
Nikelajer dzięki za info, w przeciągu paru dni postaram się to poprawić.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: fiuzi »

Nikelajer, nie tylko u Ciebie jest taki bug, z tym okresem rozliczeniowym; ja na xp sp3 też takie coś zauważyłem...
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: viktor »

Nikelajer pisze: mam problem z poprawnym wyświetlaniem transferów w okresie itd./
Mam ten sam problem pod WinXP Professional po ustawieniu i zamknięciu programu Top_netInfo ver.3.35 beta i ponownym uruchomieniu okres rozliczeniowy- początek następnego okresu rozliczeniowego powraca do daty dzisiejszej
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Awatar użytkownika
BlueDisconnect
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-03-21, 18:28
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: BlueDisconnect »

janek222:
Jakiś czas temu dodałeś do programu funkcję zapisującą dane BTS-a plus siłę sygnału i kilka jeszcze informacji. Obecnie próbuję udowodnić mojemu OP, że jest problem z zanikiem sygnału w mojej miejscowości.

Mógłbyś dorzucać CSQ jako dodatkową informację do tworzonego pliku laccidlist dla każdego wpisu ??? CSQ bardziej do Nich przemawia. :D
TP-MR3020+Huawei E3131 z Aero2 :cfaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

janek222 mam taką małą propozycję drobnej zmiany w programie. Moc sygnału podajesz tak:
-83dBm, 15dBi, 25%

Zauważyłem, że dla niektórych użytkowników te 15dBi może być mylące (próbują dodawać dBi zysku anteny by mieć moc sygnału po dodaniu anteny). Może by zmienić jednostki na CSQ? Czyli zapisać jako 15CSQ.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Postaram się wszystkie powyższe a może i poniższe sugestie w najbliższym czasie uwzględnić w programie. Niestety chwilowo brak czasu spowolnił rozwój TNI.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

janek222 rozumiemy to :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
BlueDisconnect
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-03-21, 18:28
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: BlueDisconnect »

YaHooo pisze:janek222 mam taką małą propozycję drobnej zmiany w programie. Moc sygnału podajesz tak:
-83dBm, 15dBi, 25%

Zauważyłem, że dla niektórych użytkowników te 15dBi może być mylące (próbują dodawać dBi zysku anteny by mieć moc sygnału po dodaniu anteny). Może by zmienić jednostki na CSQ? Czyli zapisać jako 15CSQ.
Czy to znaczy, że dBi i CSQ to jest ta sama wartość i jednostka ????? :zdziwko:
TP-MR3020+Huawei E3131 z Aero2 :cfaniak:
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.36 beta.
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Umożliwiono wysyłanie SMSów na numery o długości 10 cyfr.
2. Poprawiono zapamiętywanie początku i końca okresu rozliczeniowego.
3. Zmieniono dBi na CSQ.
4. Umożliwiono automatyczne wykrywanie modemu i portu do komunikacji AT podczas startu programu: Ustawienia -> Auto modem i port
BlueDisconnect pisze:Czy to znaczy, że dBi i CSQ to jest ta sama wartość i jednostka ?
Nie do końca. Zgaduję że CSQ to jest skrót od Check Signal Quality. W odpowiedzi na tą komendę otrzymywane są dwie wartości, pierwsza to dBi a druga po przecinku jest związana z błędami. W tej chwili będzie błędnie wyświetlane CSQ tylko z wartością dBi ale może to uchroni użytkowników przed innymi pomyłkami.

Uwaga! Zmiany nie zostały jeszcze dobrze przetestowane.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
BlueDisconnect
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-03-21, 18:28
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: BlueDisconnect »

janek222 napisał:
Nie do końca. Zgaduję że CSQ to jest skrót od Check Signal Quality. W odpowiedzi na tą komendę otrzymywane są dwie wartości, pierwsza to dBi a druga po przecinku jest związana z błędami. W tej chwili będzie błędnie wyświetlane CSQ tylko z wartością dBi ale może to uchroni użytkowników przed innymi pomyłkami.
Hmm...
W komendach AT można wysłać polecenie wyświetlenia CSQ i otrzymuje się wartość np: 10.99. Czy to jest 10dBi oraz 99 to błędy??? :zdziwko:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez BlueDisconnect, łącznie zmieniany 1 raz.
TP-MR3020+Huawei E3131 z Aero2 :cfaniak:
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

BlueDisconnect pisze:otrzymuje się wartość np: 10.99. Czy to jest 10dBi oraz 99 to błędy?
Po kropce jest szybkość transmisji bitów błędu kanału (ponoć wg specyfikacji parametru RXQUAL, norma GSM 05.58). Wartość 99 zarówno przed kropką jak i po kropce oznacza że parametr nie jest znany.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

janek222 pisze:Zgaduję że CSQ to jest skrót od Check Signal Quality. W odpowiedzi na tą komendę otrzymywane są dwie wartości, pierwsza to dBi a druga po przecinku jest związana z błędami.
Dokładnie taką wartość miałem na myśli :)
janek222 pisze:W tej chwili będzie błędnie wyświetlane CSQ tylko z wartością dBi
U mnie teraz pisze coś takiego:
-79 dBm, 35%, CSQ 17

Więc bardzo dobrze działa :ok:
Dziękuję za taką drobną poprawkę :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
BlueDisconnect
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-03-21, 18:28
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: BlueDisconnect »

Wygląda na to, że wpisy w pliku nie są wg kolejności dokonywania wpisu tylko są pogrupowane po BTS-ach. Tak miało być??

[ Dodano: 2009-05-21, 20:06 ]
Opcja przesuń do tray-a jest w grupie autostartu, a działa także po zaznaczeniu po normalnym uruchomieniu programu z dwukliku bez autostartu z systemem. :)
Można ustawić minimalizację po kliknięciu na "-" i "x" i program ładnie wskakuje do tray-a.
Jak jest skonstruowana procedura zapisu danych BTS-ów do pliku? Czasowo zapisuje co jakiś okres, czy zapisuje w momencie wykrycia zmiany parametrów zapisywanych? :)
TP-MR3020+Huawei E3131 z Aero2 :cfaniak:
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

BlueDisconnect pisze:Wygląda na to, że wpisy w pliku nie są wg kolejności dokonywania wpisu tylko są pogrupowane po BTS-ach. Tak miało być??
Tak.
BlueDisconnect pisze:Czasowo zapisuje co jakiś okres, czy zapisuje w momencie wykrycia zmiany parametrów zapisywanych?
Zapisywane są co kilka sekund (nie pamiętam dokładnie co ile). Jeżeli nie ma zapisanego BTSa to jest dopisywany nowy, jeżeli nie ma mocy sygnału to jest dopisywana, jeżeli jest moc to jest aktualizowany dla niej czas.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
BlueDisconnect
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-03-21, 18:28
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: BlueDisconnect »

janek222 pisze:Zapisywane są co kilka sekund (nie pamiętam dokładnie co ile). Jeżeli nie ma zapisanego BTSa to jest dopisywany nowy, jeżeli nie ma mocy sygnału to jest dopisywana, jeżeli jest moc to jest aktualizowany dla niej czas.
Możesz ten czas wyciągnąć do opcji? Tak, żeby można było wpisać lub wybrać częstotliwość zapisów? :)

Twój program może służyć nie tylko do łączenia się z internetem. Posiadasz może nawigację GPS? :ok:
TP-MR3020+Huawei E3131 z Aero2 :cfaniak:
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

BlueDisconnect pisze:Możesz ten czas wyciągnąć do opcji? Tak, żeby można było wpisać lub wybrać częstotliwość zapisów?
Teoretycznie tak natomiast chwilowo nie widzę potrzeby. Ten czas jest w sekwencji z innymi operacjami i niechętnie bym to ruszał.
BlueDisconnect pisze:Twój program może służyć nie tylko do łączenia się z internetem. Posiadasz może nawigację GPS?
Posiadam ale nie jestem pewien o czym myślisz. Może odkryłeś Pliki -> Poi -> Pokaż (http)?

[ Dodano: 2009-05-21, 21:47 ]
BlueDisconnect pisze:Możesz ten czas wyciągnąć do opcji?
Te dane są aktualizowane po każdym odczycie parametrów z modemu i wyświetleniu ich w oknie głównym programu. Ze względu na to częstszy ich zapis jest bezcelowy. Musiałbym stworzyć osobną funkcję np. w komunikacja AT (tak jak jest z CSQ)... ale tak jak wyżej pisałem nie widzę potrzeby.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
BlueDisconnect
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-03-21, 18:28
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: BlueDisconnect »

Mam na myśli dodanie funkcji obsługi nawigacji w celu dopisania do pliku z informacjami o BTS-ach także pozycji modemu. Taka hybryda mogłaby służyć do bardzo skutecznego określenia zasięgu i lokalizowania BTS-ów.
Może to zabrzmiało zabawnie, ale mam od dłuższego czasu problemy z "szarpanym", falującym zasięgiem Ery, a Oni oczywiście się wypierają. Od początku umowy nie było problemów z zasięgiem, a po pół roku siła sygnału znacznie spadła. Podejrzewam, zmianę lokalizacji anten, a więc zrobili mi kuku. :cry:
Zapewne jesteś bardzo zajęty i nie jesteś na pewno zainteresowany udostępnieniem źródła programu i nie dziwię się bo też bym nie udostępnił takiej perełki.
... a może jesteś w stanie udostępnić tzw. końcówkę pozwalającą zwiększać funkcjonalność programu w ograniczonym stopniu pod Twoją kontrolą. Coś w rodzaju makr rodem z MS Office-a.
Uważam, że program jest coraz bardziej rewelacyjny i można ten fenomen rozwijać w nieskończoność.

[ Dodano: 2009-05-21, 22:05 ]
janek222 pisze:Te dane są aktualizowane po każdym odczycie parametrów z modemu i wyświetleniu ich w oknie głównym programu. Ze względu na to częstszy ich zapis jest bezcelowy. Musiałbym stworzyć osobną funkcję np. w komunikacja AT (tak jak jest z CSQ)... ale tak jak wyżej pisałem nie widzę potrzeby.
Rozumiem, więc działa to w rytmie z całym programem. :) To co widać na ekranie jest notowane.
TP-MR3020+Huawei E3131 z Aero2 :cfaniak:
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

BlueDisconnect pisze:Mam na myśli dodanie funkcji obsługi nawigacji w celu dopisania do pliku z informacjami o BTS-ach także pozycji modemu. Taka hybryda mogłaby służyć do bardzo skutecznego określenia zasięgu i lokalizowania BTS-ów.
Oczywiście że mogę to zrobić tylko po co i ile osób w rzeczywistości by z tego skorzystało. Przecież każdy może odpalić odczyt CSQ co sekundę w Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT -> CSQ. Jadąc samochodem widać w którym miejscu jaką mamy moc sygnału. Nie musimy nic namierzać, przecież widzimy gdzie jesteśmy. Po za tym i tak większość używa internetu tylko w domu a pozostali widzą czy mają zasięg czy nie.
BlueDisconnect pisze:Może to zabrzmiało zabawnie, ale mam od dłuższego czasu problemy z "szarpanym", falującym zasięgiem Ery
Ale dla Ciebie ważne jest miejsce a nie cyferki z GPS, jak chcesz napisać do Ery to możesz spisać ręcznie wybraną pozycję z GPS.
BlueDisconnect pisze:po pół roku siła sygnału znacznie spadła
Ale jak tu może pomóc jakiś program?
BlueDisconnect pisze:Zapewne jesteś bardzo zajęty
To nie ma większego znaczenia.
BlueDisconnect pisze:nie jesteś na pewno zainteresowany udostępnieniem źródła programu
Nie udostępniam źródeł tego programu.
BlueDisconnect pisze:a może jesteś w stanie udostępnić tzw. końcówkę pozwalającą zwiększać funkcjonalność programu w ograniczonym stopniu pod Twoją kontrolą.
Tak, tylko pytanie czy to ma sens, jest potrzebne? Jak coś jest naprawdę potrzebne staram się na bieżąco robić. Reasumując, moim zdaniem te namiary GPS Ci w niczym nie pomogą.
Pozdrawiam
Janek
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nikelajer »

YaHooo pisze: -79 dBm, 35%, CSQ 17
Hmm, to ja mam -93dBM, 4%, CSQ 10... z deka slabo :/ rozumiem ze te % to sila sygnalu?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Nikelajer pisze:z deka slabo
Ale jeszcze nie tragicznie :)
Nikelajer pisze: rozumiem ze te % to sila sygnalu?
W sumie nie wiem co to oznacza, lecz te % bardziej odpowiadają kreskom podawanym przez inne programy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nikelajer »

No niby nie, ale co smieszniejsze to na takich samych wartosciach raz otwieram strone 2 minuty a raz pobieram plik z predkoscia 200kB/s (tak w ogole to mam nowy rekord- 399kB/s i to przez dluzsza chwile :D)

zeby nie bylo OT: czy powinno tak byc ze jak zaznacze aby wartosci podawalo mi w kilobajtach a nie w kibibajtach to predkosci na dole typu maxdls, max uls itp dalej sa w kiBach?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Nikelajer pisze:czy powinno tak byc ze jak zaznacze aby wartosci podawalo mi w kilobajtach a nie w kibibajtach to predkosci na dole typu maxdls, max uls itp dalej sa w kiBach?
Nie :) Już poprawiłem, wersję 3.36a beta można teraz podmienić ręcznie. Najnowszą wersję można pobrać tu: http://www.sklepy.ehost.pl/top_netinfo.zip (link z pierwszego postu).
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.36 beta.
[...]
4. Umożliwiono automatyczne wykrywanie modemu i portu do komunikacji AT podczas startu programu: Ustawienia -> Auto modem i port
Dzięki, fajna sprawa :)
Żongluję w tej chwili trzema modemami na zmianę :)
Automatyczne ustawianie portów działa doskonale, natomiast jest pewien problem z automatycznym wybieraniem właściwego modemu.
W większości przypadków modem jest wybrany prawidłowo, ale co jakiś czas program jako aktywny ustawia mi wbudowany analogowy modem telefoniczny i wtedy oczywiście połączenia nie udaje się nawiązać.
Sprawa jest o tyle perfidna, że w głównym oknie programu wyświetla się ten modem, który powinien zostać wybrany, a dopiero po wejściu do Ustawienia->Wybierz-edytuj połączenie->Edytuj, widać że wcale nie ten modem został wybrany i ustawiony, lecz zwykły modem telefoniczny.
Krzysztof
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ja.michal »

Chris-Kr, wyłącz w managerze urządzeń modem analogowy. I tak z tego nie korzystasz pewnie. Z resztą jak większość ludzi dziś. ;)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

ja.michal pisze:Chris-Kr, wyłącz w managerze urządzeń modem analogowy.
Kolejny dowód na to, że rozwiązania najprostsze są najlepsze :)
I tak z tego nie korzystasz pewnie. Z resztą jak większość ludzi dziś. ;)
Nie korzystałem z niego ani razu!
Krzysztof
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ja.michal »

Chris-Kr pisze:Kolejny dowód na to, że rozwiązania najprostsze są najlepsze :)
No tak. ;)
Chris-Kr pisze:Nie korzystałem z niego ani razu!
No ja ze swojego jak dostałem laptopa i w firmie padło stałe łącze to siedziałem kilka dni na analogowym. Potem wziąłem BlueConnect. :) Dawno temu bo jakieś 4 lata temu.

[ Dodano: 2009-05-22, 01:46 ]
Chris-Kr, poszukaj może jeszcze w biosie bo może da się wyłączyć modem całkowicie. Wtedy nawet w systemie go nie będzie widać.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Teraz TNI chodzi tak,że palce lizać!
Przekładam modemy i to z kartami róznych operatorów, a nic w programie nie muszę zmieniać! Wkładam nowy modem i już mogę się łączyć, bez żadnego konfigurowania ustawień!
Janku! :zdrowko:
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:Teraz TNI chodzi tak,że palce lizać!
Chris-Kr, ja.michal, to impreza do rana :zdrowko: :szampan: :gwiazdki:
Pozdrawiam
Janek
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ja.michal »

Impreza imprezą ja nie wiem jak ja jutro będę odpowiadał na zaliczeniu. :gwiazdki: :cry:
Dobra. Idę spać bo na tą 8.30 trzeba być na uczelni. :/
Zablokowany