Port PCMCIA w Acer 3003

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robin7
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-09-05, 18:36

Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: robin7 »

Witam, Mam mały problem z podłączeniem modemu do portu PCMCIA w laptopie Acer 3003. Usługę dostarcza iPlus. Modem jest zainstalowany w kompie ale komputer nie moze go odszukać. Po kliknieciu połącz wyskakuje komunikat - włóz kartę. W serwisie powiedzieli że może to byc zbyt niskie napiecie na porcie lub port moze być wyłączony. Z obserwacji wynika, że chodzi o to drugie. Port PMCIA mozna włączyc w Biosie, ale laptop ten ma takiego Biosa, że nie mam pojęcia jak to zrobic? Czy ktoś może mi powiedzieć krok po kroku jak włączyć w Biosie port PMCIA? Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: magmike »

Czy nie jest to konflikt z procesorem AMD? Było już o tym na forum, poszukaj.
pozdrawiam, magmike
robin7
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-09-05, 18:36

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: robin7 »

Niestety, nie mogę znaleźć. :( A czy ktoś wie jak sprawdzić port PMCIA w Biosie?
robin7
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-09-05, 18:36

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: robin7 »

Kurde. Siedzę nad tym drugi dzien i nic. Co mam z tym zrobić? Jestem wsciekły... Pomocy
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: magmike »

Wystarczy w wyszukiwarce wpisać "acer"
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... light=acer
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... light=acer
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... light=acer
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez magmike, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, magmike
robin7
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-09-05, 18:36

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: robin7 »

Wielkie dzięki. Niestety nie mam SE tylko Globetrotter. Czy ktos wie jak te modemy współpracują z AMD? Jakie najczęsciej wystepują problemy?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: bob »

Aaaa... To chodzi o SE ?
To wpisz w wyszukiwarkę : ACER AND SE
A jak o globetrotter to:
ACER AND GLOBETROTTER
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: bbart »

Witam.
Kupiłem modem GC79 z usługą iPlus i niestety modem ten nie chciał współpracować z moim notkiem, więc go sprzedałem. W zamian kupiłem modem Sierra Wireless Aircard 750 z sieci Vodafone i o dziwo internet ładnie śmigał (jak na GPRS) bez zrywania połączenia ani zawieszania modemu. Później postanowiłem kupić coś pod EDGE i kupiłem Option Globetrotter Combo EDGE i znów okazało się, że ten modem ma problemy z procesorami AMD. Dopiero po fakcie przeczytałem gdzieś na forum, że Optiony tak jak SE mają problemy z niektórymi notkami opartymi na procesorach AMD. Jeżeli chcesz modem do PCMCIA do kup coś Sierra Wireless albo Merlin, a jak nie zależy Ci na modemie PCMCIA to kup sobie telefon. Ja od kilku dni używam Samsunga X700 i w końcu mogę śmiało powiedzieć, że mam przyzwoitej prędkości internet bezprzewodowy.

PS. Modem Sierra Wireless Aircard 750 (GPRS) jest do sprzedania :-)
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: bob »

A może to problem w takim stylu ?
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3624
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: Jaco »

No to co ja mam powiedzieć.Option Globetrotter Combo Edge i mam laptopa Maxdata z prockiem AMD Sempron 2600 +.U mnie nie ma żadnych problemów z modemem.Śmiga dobrze.Tęsknię jedynie za lepszym zasięgiem ale to już inny wątek.
robin7
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-09-05, 18:36

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: robin7 »

Witam. Odinstalowałem port PCMCIA i zainstalowałem ponownie. O dziwo. Działa bez zarzutu. A co sądzicie na temat anten do Tego typu modemów? Jakie polecacie? Chodzi mi o antenkę raczej niewielką, usytuowaną przy karcie. Możecie coś ciekawego polecić? Dzięki za wszystkie rady poprzednie. Człowiek uczy sie cały czas. :D
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: bob »

Podaj dokładna instrukcję tego co zrobiłeś ,żeby działało to może być ważne dla innych użytkowników ACER`a jak widziałeś trochę było na forum "błądzących" w tym temacie.
Co do anteny nie podpinam zewnętrznej ale na pewno ktoś coś doradzi. :D
robin7
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-09-05, 18:36

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: robin7 »

bob pisze:Podaj dokładna instrukcję tego co zrobiłeś ,żeby działało to może być ważne dla innych użytkowników ACER`a jak widziałeś trochę było na forum "błądzących" w tym temacie.
Nie wiem, czy to pomoże innym użytkownikom, ale dokonałem prostej rzeczy. Dotychczas mój Acer nie widział modemu. Tak jakby port nie był zainstalowany. Wszedłem w Menedżera urządzeń i odistalowałem wszystko, co wiązało się z portem PCMCIA. Ostatecznie wyrzuciłem sam port. Później reset kompa i sprzęcik musi wykryć port oraz zainstalować sterowniki. Wtedy po zainstalowaniu tego, następuje instalacja z płyty iPlusa. Kolejny reset. Kiedy komp jest wyłączony podłączam modem do portu. Gdy komp się uruchamia o dziwo, widzi nowe urządzenie i konfiguruje połączenie. Polecam korzystanie z połączenia dostępnego w Panelu Sterowania-skrót utworzyć na pulpicie, zamiast menedżera Iplusa. Komp znacznie szybciej się łączy z netem. Obecnie chodzi dobrze. Mam modem Edge. Prędkość około 100 mb/s. Mozna wytrzymać:) Pozdrawiam :lol: :D
slav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-08-20, 10:42

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: slav »

witam, mój Acer 3620 też polubił się z modemem Option:) cuda się zdażają :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: bob »

Czyli tak na prawdę nie ma problemu z ACER`em i jest to najnormalniejszy laptop na świecie ? A karta OGT nie jest bublem ?
Szczerze mówiąc po tym co pisaliście (użytkownicy ACER`a)do tej pory zacząłem omijać z daleka ten sprzęt.
Jak widać problem nie leżał również w AMD.
Jest to ważny wątek na tym forum.Mam nadzieję ,że każdy posiadacz tego laptopa skorzysta z niego.
Brawo @robin7 !Warto wytłuścić czcionkę w tym Twoim przepisie,co też czynię. Ok ?
robin7
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-09-05, 18:36

Re: Port PCMCIA w Acer 3003

Post autor: robin7 »

Witam i dziękuję za uznanie mojej skromnej osoby :lol: Jeśli komus mogłem pomóc to cieszę się bardzo. Mam Acera od 10 miesięcy i mimo róznych zasłyszanych opinii, -odpukać :D - nie mam powodów do narzekań. Procek AMD sprawdza się dobrze, jak i osprzęt. Sporo też słyszałem o zawieszaniu sie tych laptopów. Musze znów pochwalić Acera. Zdarzyło mu się to raptem kilka razy. Mój brat ma Intela III i o wiele częściej problemy. Oczywiście nie twierdze, że Intel jest gorszy, jednak AMD też może dobrze pracować. Mam nadzieję, że właściciele Acerów w końcu przekonają się, że sprzęt nie jest zły. A ja liczę na stanowisko szefa sprzedaży w firmie Acer :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
ODPOWIEDZ