Rozlaczanie sie internetu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcinek062
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-10-26, 15:41
Lokalizacja: Grupa

Rozlaczanie sie internetu

Post autor: marcinek062 »

Posiadam orange freedom pro i od jakiegos czasu zauwazam problem rozlanczania sie internetu a po tym w axesstelu braku zasiegu i braku mozliwosci polaczenia sie z internetem. Na poczatku myslalem ze to moj axesstel ale inni z mojej miejscowosci maja ten sam problem. Nie raz nie da sie polaczyc caly dzien a nie raz internet chodzi jak przez edge. Troszeczke to denerwuje juz. Dodam ze ten internet mam juz 3 lata i nie bylo problemow do teraz. Dodam jeszcze ze w lini prostej do nadajnika mam 4 km. Pisalem moj problem na stronieorange ale zero odzewu. Czy to moze byc jakas awaria nadajnika?
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: centrix23 »

U mnie podobna sytuacja. Router gubi sygnał w godzinach wieczornych. Stawiam na jakieś problemy z btsem. W innych porach dnia problemu nie zauważyłem. Kiedyś też mialem problem z gubieniem sygnału w mv410, ale tu okazał się uszkodzony sprzęt. Mam nadzieje, że tym razem gubienie sygnału spowodowane jest przez jakieś chwilowe zawirowania na btsie...
marcinek062
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-10-26, 15:41
Lokalizacja: Grupa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: marcinek062 »

No ja dzisiaj takie problemy miałem między godziną 12 do 14 lecz dwa tygodnie temu problemy były od samego rana do wieczora.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Orange Ekspert »

Podajcie nazwę miejscowości w jakiej stwierdzacie utrudnienia w działaniu usługi internetowej Orange. Sprawdzę działanie okolicznych nadajników i pomogę w wyjaśnieniu sprawy.


Pozdrawiam,
Patryk.
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Duriel »

Ja także mam problemy z częstymi skokami pingu(normalnie mam ok 80-100 a teraz skacze mi do 150-200), do tego rozłącza mi internet lub w ogóle przestaje przesyłać dane na które częściowo pomaga restart połączenia. Problem występuje już od ponad dwóch tygodni, jest to strasznie uciążliwe w grach online ponieważ uniemożliwia jakąkolwiek płynną rozgrywkę. Mieszkam w miejscowości o nazwie Wysokie, gmina Wysokie, powiat Lubelski. Jeśli można, niech Pan sprawdzi czy jest to wina BTS'a znajdującego się w miejscowości Giełczew.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Orange Ekspert »

Duriel pisze:Ja także mam problemy z częstymi skokami pingu(normalnie mam ok 80-100 a teraz skacze mi do 150-200), do tego rozłącza mi internet lub w ogóle przestaje przesyłać dane na które częściowo pomaga restart połączenia. Problem występuje już od ponad dwóch tygodni, jest to strasznie uciążliwe w grach online ponieważ uniemożliwia jakąkolwiek płynną rozgrywkę. Mieszkam w miejscowości o nazwie Wysokie, gmina Wysokie, powiat Lubelski. Jeśli można, niech Pan sprawdzi czy jest to wina BTS'a znajdującego się w miejscowości Giełczew.
Z jakiej usługi internetowej korzystasz, Orange Free czy posiadasz internet radiowy Orange Freedom Pro?
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Duriel »

Orange Free, korzystam z CDMA
kristofer82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-21, 20:00
Lokalizacja: dln

Rozłączanie

Post autor: kristofer82 »

U mnie w godz. wieczornych też rozłącza a do tego ta prędkość, której nie ma.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Orange Ekspert »

Duriel pisze:Orange Free, korzystam z CDMA
Nadajnik działa prawidłowo. Brak alarmów podobnych zgłoszeń z tego rejonu. Zasięg nie jest idealny w tym rejonie w technologii CDMA pomimo niedużej odległości od stacji bazowej (możliwe że ukształtowanie terenu wpływa na te parametry siły mocy nadawczej w to miejsce). Warto sprawdzić kartę na innym urządzeniu lub wykonując test w Salonie (karta może zawierać błędy).

kristofer82 pisze:U mnie w godz. wieczornych też rozłącza a do tego ta prędkość, której nie ma.
W jakiej miejscowości korzystasz z internetu mobilnego?
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: jarek999 »

Od ponad 1,5roku mam dostęp CDMA w Nordisku. W godzinach wieczornych nie jest różowo ale 0,5Mbps zawsze wyciąga, jeżeli miałem problem z współpracą modemu AnyDATA 510L z routerem to po telefonie do BOK uzyskałem pełne wsparcie i 2 razy do mnie oddzwoniono czy już jest wszystko w porządku (także oby się nie pogorszyło na przyszłość po tych konsolidacjach w grupie Z.Solorza). Ale jak czytam posty wyżej to wręcz wierzyć się nie chce jak operator Orange zlewa klienta świadcząc komercyjną usługę (dla przypomnienia miałem na wiosnę problem z kartą SIM dostępu darmowego Aero2-nie rejestrowała się w sieci i po napisaniu e-mail do BOK po kilkunastu godzinach problem usunięto bezpowrotnie). Zarazem wyrażam szacunek dla Orange Ekspert za próby ogarnięcia tej masy występujących problemów i walki o wizerunek Orange. :ok: P.S Konkurencja również powinna się obudzić bo tj. przykład godny naśladowania (może lepszy od durnych reklam za miliony?). ;)
jareq
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Duriel »

Okazało się, że na karcie są błędy. Niestety po usunięciu ich w salonie Orange problem nie ustąpił. Czy jest możliwość wymiany karty na inną?

Swoją drogą, czasem przekładam tą kartę do modemu anydata i z powrotem do axesstel'a, czy to mogło być przyczyną uszkodzenia i występowania tych błędów?
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Orange Ekspert »

Duriel pisze: Czy jest możliwość wymiany karty na inną?
Jeżeli w dalszym ciągu problem występuje w wyniku pojawiających się nieprawidłowości na karcie a usunięcie błędów nie daje pozytywnego rezultatu sugeruję całkowitą wymianę karty w formie duplikatu. Karta aktualnie przez Ciebie użytkowana może być bardziej podatna na kolejne błędy, które w efekcie nie są usuwane a tylko czasowo blokowane. Nie znam jednak szczegółów ekspertyzy wykonanej przez pracownika, więc ciężko jest mi się wypowiedzieć w tej sprawie.

Niemniej jednak, proponuję wyrobienie duplikatu karty SIM.
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Duriel »

Chciałbym jeszcze spytać, czy częste przekładanie tych kart do innych modemów może powodować występowanie tych błędów, i czy można ewentualnie dostać jeszcze zapasową kartę żeby nie bawić się w przekładanie.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: jarek999 »

Duriel pisze:Chciałbym jeszcze spytać, czy częste przekładanie tych kart do innych modemów może powodować występowanie tych błędów
:] Jakich znowu błędów-to jest sukces marketingowy aby klientowi wmówić taką regułkę. :rotfl: W tym chipie są zawarte podstawowe dane do autoryzacji połączenia, baza jest na serwerze operatora -miałem poprzednią kartę iPlusa chyba z 5 lat-tyle razy była przekładana że starł się kolor i nr, nigdy nie było z nią problemów, pracowała w netbooku, różnych telefonach, modemach. W czerwcu przy update nowej umowy dostałem nową USIM z dostępem do LTE. Popracowała raptem kilka miesięcy (od listopada problemy z logowaniem, aż w końcu w ogóle nie chciała autoryzować połączenia. Jak zadzwoniłem do obsługi technicznej to w ciągu minuty sprawdzenie nr. etc i info obowiązkowa wymiana-nie działa i nie będzie działać poprawnie "nie ma takiej opcji", wykonano update oprogramowania na stacjach operatora! Tu jest problem-oprogramowanie na serwerach Orange-póki operator sobie z tym nie poradzi będzie klientom opowiadał różne bajki. :cfaniak:
jareq
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Duriel »

No niestety, po wymianie karty na nową problemy dalej występują. W sobotę pojadę do innego salonu sprawdzić tą nową kartę... Jeśli to nic nie da, pozostaje mi czekać, może za jakiś czas wszystko wróci do normy.
marcinek062
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-10-26, 15:41
Lokalizacja: Grupa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: marcinek062 »

Witam dawno nie zaglądałem do tego wątku ponieważ po zadzwonieniu do BOK i opowiedzeniu o problemie stwierdzono że z nadajnikiem wszystko jest ok lecz znowu sytuacja z gubieniem zasięgu się pojawia. I również nie tylko u mnie lecz w całej okolicy. Nadajnik znajduje się w miejscowości Nowe Marzy "Kuj-Pom" A jeszcze mam pytanie czy opłaca się inwestować w router axesstel 610? chodzi mi o rev.b.

[ Dodano: 2012-12-15, 17:58 ]
marcinek062 pisze:Witam dawno nie zaglądałem do tego wątku ponieważ po zadzwonieniu do BOK i opowiedzeniu o problemie stwierdzono że z nadajnikiem wszystko jest ok lecz znowu sytuacja z gubieniem zasięgu się pojawia. I również nie tylko u mnie lecz w całej okolicy. Nadajnik znajduje się w miejscowości Nowe Marzy "Kuj-Pom" A jeszcze mam pytanie czy opłaca się inwestować w router axesstel 610? chodzi mi o rev.b.
Edit. Po kilku godzinnym czekaniu udało mi się jako jedynemu połączyć się z internetem inny znajomi jeszcze się męczą z połączeniem. Lecz są problemy z dużym pingiem, przeglądać strony się da ale w gry grać już się nie da.
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Duriel »

Wczoraj dzwoniłem do BOK. Podobno za te rozłączenia i skoki pingu odpowiada modernizacja nadajników z siecią T-Mobile. Pod koniec rozmowy konsultant wspomniał, że problemy powinny ustąpić w okolicach nowego roku. Poczekamy, zobaczymy ;)
marcinek062
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-10-26, 15:41
Lokalizacja: Grupa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: marcinek062 »

Mam nadzieje że szybko te problemy ustąpią. Ponieważ przypominały mi się czasy kiedy miałem tylko zasięg edge i latałem po całym domu aby zasięg znaleźć.
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Kamil444 »

witam ja tez gdzies tak ok od 2 tygodni mam problemy z pingiem tak laguje ze nie da rady grac,skoki pingu itp wiecie o co chodzi?
czy ktos gra normalnie od ok 2 tygodni bez lagow bo u mnie nie da rady
marcinek062
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-10-26, 15:41
Lokalizacja: Grupa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: marcinek062 »

Jak już tutaj pisaliśmy to przez rozbudowę nadajników orange z t-mobile. W salonie oraz przez kontakt z BOK powiedziano mi że nie wiadomo do kiedy będą trwały prace oraz nie wiadomo do kiedy mogą występować problemy z połączeniem. Więc zostaje tylko czekać. A jak zawsze płacić rachunki im trzeba a oni mogą robić co chcą. Mogę tylko pocieszyć że dzisiaj przez 2 godzinki nie miałem neta ponieważ axesstel nie mógł się połączyć z siecią.
marcinek062
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-10-26, 15:41
Lokalizacja: Grupa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: marcinek062 »

Witam już myślałem że jest po problemie internet działał jak należy lecz znowu zaczęły się problemy z połączeniem. Mam prośbę do Orange Ekspert czy można sprawdzić czy w miejscowości NoweMarzy (Kuj-Pom) Nadajnik CDMA działa bez problemu?
Caliver
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-06, 07:33
Lokalizacja: Wyrzyki

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Caliver »

U mnie na podlasiu ten sam problem. Przez pare dni bylo dobrze lecz od wczoraj ten sam problem. Ping skacze jak szalony a do tego czasami gubi zasięg. Konsultant z Orange zapewnil mnie ze wszystkie prace juz są skończone na nadajniku tak więc w czym jest problem teraz?
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: Kamil444 »

u mnie też problemy z pingiem,internet gubi pakiety,w nic sie grac online nie da i tak juz od ok 3 tygodni
to jakaś kpina rachunki płacisz co miesiąc te same a jakość usługi dno
a nie dawno przedłużyłem umowę na 2 lata
jak tak mam sie mordować jeszcze 2 lata to ja dziękuje
zielaczekzip10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-07, 14:19
Lokalizacja: warszawa

Re: Rozlaczanie sie internetu

Post autor: zielaczekzip10 »

Witam przyłączam sie do tematu tak samo jak u innych użytkowników skaczący ping i zrywanie połączenie w godzinach 18-23 (6-10 razy na godzinę) moja lokalizacja Warszawa ul Księżycowa. Czy expert orange wie cos o BTS-ach w mojej okolicy (antena zewnetrzna skierowana na Bemowo)
ODPOWIEDZ