[OFP] Antena do AnyData ADU 890W

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sayel
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-03-07, 22:04
Lokalizacja: Wilimy

[OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: Sayel »

Witam. Posiadam takową antenę http://www.dipol.com.pl/antena_freedom_ ... _A6910.htm

Niedawno nabyłem wymieniony w tytule tematu modem. Czy istnieje jakiś konektor który mógłbym zastosować by podłączyć tę antenę?

Zastanawiam się również czym jest pasek na dole managera do łączenia się? Ma to coś wspólnego z zasięgiem zgaduję. Nie ma o tym ani słowa w manualu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: YaHooo »

Sayel pisze:Czy istnieje jakiś konektor który mógłbym zastosować by podłączyć tę antenę?
Nie wiem czy jest konkretnie na złącze TNC, ale na FME tak http://www.cybertech.com.pl/p34,konekto ... fme-m.html Zawsze można kupić wtyk FME i zamontować je w miejsce tego na kablu który masz przy antenie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Sayel
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-03-07, 22:04
Lokalizacja: Wilimy

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: Sayel »

Coś takiego być może? http://allegro.pl/przejsciowka-wtyk-fme ... 18889.html
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26159
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: wojteks »

Sayel pisze:Coś takiego być może?
Potrzebujesz gniazdo TNC na gniazdo FME prawdopodobnie.
YaHooo pisze:Zawsze można kupić wtyk FME i zamontować je w miejsce tego na kablu który masz przy antenie.
Zwykle wtyk FME jest przy pigtailu ( konektor do ADU 890W http://allegro.pl/konektor-antenowy-do- ... 76854.html ) więc na kablu powinno być gniazdo FME http://www.dipol.com.pl/gniazdo_fme_zag ... E84905.htm

Pewnie gdzieś da się zamówić od razu z TNC gniazdo na modem, trzeba pytać u sprzedawców anten i konektorów.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze:Zwykle wtyk FME jest przy pigtailu
Właśnie dlatego napisałem aby zmienić wtyk od anteny. Ale jeśli można kupić TNC<--->modem to takie rozwiązanie by było najlepsze.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Sayel
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-03-07, 22:04
Lokalizacja: Wilimy

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: Sayel »

Zdobyłem antenę z konektorem do mojego modemu jednakże mam teraz następujący problem. Modem z podłączoną anteną przynosi 0 zysku o ile uda się połączyć. I jeśli już to ping jest ogromny i prędkość kilkukrotnie mniejsza niż na antenie dołączonej do modemu.

Czy można coś pokręcić przy skręcaniu anteny? Czy możliwe, że elementy przykręciłem ze złej strony czy to nie ma znaczenia? Dodam, że wiem gdzie celować anteną.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: YaHooo »

Sayel pisze: Czy można coś pokręcić przy skręcaniu anteny? Czy możliwe, że elementy przykręciłem ze złej strony czy to nie ma znaczenia? Dodam, że wiem gdzie celować anteną.
Raczej nie. Antena jest i tak cała metalowa, więc nie będzie miało to znaczenia. Chyba, że elementy nie są symetryczne. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to złe mocowanie kabla antenowego.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Sayel
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-03-07, 22:04
Lokalizacja: Wilimy

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: Sayel »

Zatem nie wiem. Próbowałem na wiele sposobów. Antena z dipola do niczego, 1-2 kreski zasięgu. Standardowa, 4-5. Celowałem w różnych kierunkach.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26159
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: wojteks »

Sayel pisze: że elementy przykręciłem ze złej strony
Zrób zdjęcie jak to poskładałeś, montaż ma znaczenie.
Sayel pisze: Próbowałem na wiele sposobów
Antena na maszcie czy w ręce?
Nie pomagam na PW!
Sayel
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-03-07, 22:04
Lokalizacja: Wilimy

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: Sayel »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę nie ostre ale mam nadzieję, że wystarczą.

Antena montowana na maszcie.

Puszkę otworzyłem by sprawdzić kable ale wszystko wygląda solidnie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: YaHooo »

Mi się wydaje, że jest ok. Przyczepiłbym się tylko do tego ostatniego kabla. Izolacja żyły środkowej wygląda jakby przykręcona do złącza. A powinna być tam goła żyła środkowa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26159
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Antena do AnyData ADU 890W

Post autor: wojteks »

Sayel pisze:ale mam nadzieję, że wystarczą
Niby OK, też ten kabel rzucił mi się w oczy.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ