9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alemamfaze
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-31, 13:15
Lokalizacja: Chłopowo

9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

Post autor: alemamfaze »

Witam. posiadam internet w plusie cdma z modemem dgt ct-680, odradzano mi tego modemu, ale wbrew pozorom chodzi w miare czybko. ale mniejsza z tym. mam 9 gb transfeu no i teraz chcialem pooszczedzac troche wyliczylem ze na dzien wypada mi ok. 300 mb. nawet pobralem licznik transferu, ale ja mam darmowe noce no i nawet jesli bym dodal te darmowe noce to wyszlo by 6 gb. czyli to nawet nie jest caly transfer. ogolnie to stracilem 3 bg w pol miesiaca czyli nawet polowy transferu ktory moglem stracic nie stracilem. chcialem zapytac czy ktos mial podobny problem i czy jak zadzwonie do biora obsugi to przywroca transfer jakos. bo jesli dalej tak bedzie to rezygnuje z iplusa. dodam ze jakies 10 dni temu instalowalem windowsa 7. czy to moglo miec jakichs wplyw na to?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26159
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: 9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

Post autor: wojteks »

alemamfaze pisze:dodam ze jakies 10 dni temu instalowalem windowsa 7. czy to moglo miec jakichs wplyw na to?
Mogło mieć bo zassał wszystkie poprawki pewnie, inna oprogramowanie też się mogło uaktualnić.
Weź też pod uwagę że liczy się suma danych wysłane i odebrane.
Nie pomagam na PW!
alemamfaze
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-31, 13:15
Lokalizacja: Chłopowo

Re: 9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

Post autor: alemamfaze »

na pewno nie pobieral nic, bo wszystko wylaczalem, a w moim mierniku jest napisane od 17.03.2013 łącznie 5.92 gb 142 godziny. jak mowilem mam darmowe noce to siedze czesto i tez mi naliczalo. w dzien oszczedzalem i staralem sie nie wyjsc poza 300 mb. ogolnie to mialem na oko z 3 gb stracone a wczoraj mi wylaczyli transfer. ale teraz bez transferu dosyc szybciej chodzi, bo wczesniej pobieralem dane z predkoscia 2 kb/s a teraz 5-7 kb/s i strony sie szybko dosyc wczytuja.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26159
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: 9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

Post autor: wojteks »

alemamfaze pisze:a w moim mierniku jest napisane od 17.03.2013 łącznie 5.92 gb 142 godziny
Kiedy masz okres rozliczeniowy? 6GB to całkiem dużo jak na 2 tygodnie, czy przed przejściem w darmowe noce rozłączasz połączenie i łączysz się ponownie?
Nie pomagam na PW!
alemamfaze
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-31, 13:15
Lokalizacja: Chłopowo

Re: 9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

Post autor: alemamfaze »

nie rozlaczam i nie lacze sie ponownie, nigdy tego nie robilem i jakos transfer starczal mi na caly czas a nie raz pobieralem juz gry ktore maja wiecej niz 10 gb. a nowy transfer przychodzi mi 17 kwietnia
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26159
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: 9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

Post autor: wojteks »

To tylko BOK coś może pomóc albo po prostu są święta i wszyscy w okolicy siedzą w internecie (pogoda temu sprzyja).
Nie pomagam na PW!
alemamfaze
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-31, 13:15
Lokalizacja: Chłopowo

Re: 9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

Post autor: alemamfaze »

dzwonilem niedawno do biora obslugi to zaczal mi gadac jakies glupoty o tym, ze te programy rejestrujace zle pokazuja i nalegal zebym dokupil jeszcze gigabajty a cennik wynosi 25 zl za 1 gb hahaha.
a ja na iplusie tez patrzalem czy nie zmarnowalem wiecej niz 300 mb na dzien. mi sie wydaje ze to jakichs blad systemu. a jak nie to zostalem zrobiony w ciula. rozwiazuje umowe z plusem za 5 miesiecy. a tak chwalilem ta siec. teraz sie to zmienilo

[ Dodano: 2013-03-31, 15:11 ]
i teraz siedz 2 tygodnie bez transferu i czekaj 2 godziny na zaladowanie sie strony. ulomny internet z plusa ;/
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: 9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

Post autor: Andrzejz78 »

i teraz siedz 2 tygodnie bez transferu i czekaj 2 godziny na zaladowanie sie strony
Akurat na to to nie narzekaj bo net Ci jakoś chodzi Gdybyś miał nową umowe to po wykorzystaniu pakietu jest blokada(odcięcie) neta(przynajmniej tak w mobilnym jest) ;)
alemamfaze
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-31, 13:15
Lokalizacja: Chłopowo

Re: 9 gb transferu stracone niecale 4 i koniec?

Post autor: alemamfaze »

noooo :D wkoncu mam transfer, a jesli jeszcze raz po 2 tygodniach strace caly to nie wiem co zrobie xD net chodzi jak marzenie i oby tak do nastepnego 17 dnia miesiaca :)
ODPOWIEDZ