Formuła WWW i pobieranie P2M

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wujek22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-05-15, 15:19
Lokalizacja: Ostrów mazowiecka

Formuła WWW i pobieranie P2M

Post autor: wujek22 »

Witam. Zastanawia mnie czy jak bym przedłużał umowę w Play i wziął Formułe WWW to przy pobieraniu przez p2m nie schodził by transfer? Ponieważ pobieranie danych p2m odbywają się przez przesyłanie danych z http. A nigdzie nie było napisane w regulaminie że schodzi transfer ze pobieranie przez http danych
Ostatnio zmieniony 2013-05-15, 16:26 przez wujek22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Formuła WWW i pobieranie P2M

Post autor: YaHooo »

wujek22 wystarczyło wejść na stronę Playa http://www.play.pl/uslugi/formula-www/ rozwinąć szczegóły i zobaczyć to:
Usługa nie obejmuje m.in.:

ruchu typu P2P (np. Bittorrent, Skype, Spotify i podobne),
ruchu typu TFTP, FTP, SCP ,SFTP i podobnych służących do transferu plików (pobieranie plików zamieszczonych na serwerze),
korzystania z protokołów poczty elektronicznej takich jak imap, pop3, smtp i podobne oraz ich szyfrowanej wersji),
korzystania z komunikatorów internetowych ( np. GaduGadu i każdy inny komunikator internetowy),
korzystania z szyfrowanych połączeń typu HTTPS, IPSEC VPN, SSL VPN lub podobnych połączeń typu VPN i ruchu opartego o elementy pośredniczące w przekazywaniu ruchu traktowane przez przeglądarkę jako proxy ( np. Opera Mini proxy),
wysyłania i umieszczania danych za pomocą protokołu HTTP, w tym wysłanie zapytania na stronę WWW (przykładowo poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej, uczestnictwo w czacie internetowym),
pobierania danych audiowizualnych ( np. youtube.com, tvnpplayer, video.com),
streamingu danych audiowizualnych (np. m.youtube.com),
pobierania plików, w danych audio (np. mp3, wave) lub audiowizualnych (np. mpeg, divx, avi),
pobierania danych aplikacyjnych (PDF, doc, xls, ppt i podobnych),
każdego innego ruchu opartego o protokół IP taki jak TCP, UDP, ICMP, SCTP i podobne.
Jakiekolwiek pobieranie plików wlicza się do limitu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
djseba3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-05-20, 19:13
Lokalizacja: KrK

Re: Formuła WWW i pobieranie P2M

Post autor: djseba3 »

Haha...
Panowie mam formułę www i dzisiaj włączyłem internet, zalogowałem się na catshare i pobrałem ten plik: txt
I naliczyło mi 20kB (w zaokrągleniu 100kB z pakietu) i 25920 kB darmowe. Czyli po zmianie rozszerzenia pliku na graficzny można pobrać go a i tak nie odliczą z miesięcznego transferu :)

[ Komentarz dodany przez: krystianb: 2013-05-21, 13:20 ]
Nie interesuje nas co pobierasz.
Ostatnio zmieniony 2013-05-21, 12:20 przez djseba3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Formuła WWW i pobieranie P2M

Post autor: wojteks »

djseba3 pisze:a i tak nie odliczą z miesięcznego transferu
Aż nie udoskonalą systemu bilingującego/zliczającego. Wystarczy prosta analiza czy to przypadkiem nie jest rar/zip/7z/exe czy inny skompresowany plik.
Nie pomagam na PW!
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Formuła WWW i pobieranie P2M

Post autor: moher »

Wtedy można dokleić do jpg na końcu archiwum zip i kolejna "ewolucja" zabezpieczenia pokonana.

Niestety w tym wypadku trzeba się bardziej postarać o umieszczenie spreparowanego pliku.
djseba3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-05-20, 19:13
Lokalizacja: KrK

Re: Formuła WWW i pobieranie P2M

Post autor: djseba3 »

Panowie koniec tematu. Miałem źle ustawioną godzinę w lapku o kilka minut. Transferu nie naliczyło bo było przed dziewiątą (a do dziewiątej jest darmowy). A te kilka kB naliczyło już po dziewiątej. Teraz pobierałem plik drugi raz i odliczyło z miesięcznego pakietu.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Formuła WWW i pobieranie P2M

Post autor: krystianb »

Cóż zgodnie z regulaminem. Do limitu nie wliczają się tylko pliki będące częścią stron www, wszystko na co się klika pobierz jest już poza limitem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ