Spadł download w neo

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sterownik
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2011-12-17, 18:51
Lokalizacja: Michałowo

Spadł download w neo

Post autor: sterownik »

Kilka dni temu zauważyłem że coś mi net zwolnił - mam neostrade adsl (Fiber czy jakoś tam). Sprawdziłem i faktycznie zamiast 80mb było 10mb. Zadzwoniłem na infolinie i o dziwo po 2h zapukało 2 majstrów. Posprawdzali, popatrzyli zresetowali cos u siebie i stwierdzili ze jest ok. Ze dziwne i ze zgłoszą wyżej i na tym się skończyło (zero kontaktu). Dodam ze upload mam mieć 8mb i takowy jest. Juz po wizycie panów z orange zauważyłem cos dziwnego.
Obrazek
Nic w kompie nie zmieniałem ale czy to nie jest cos u mnie schrzanione?
Macie jakiś pomysł jak to odkręcić?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Spadł download w neo

Post autor: wojteks »

sterownik pisze:ale czy to nie jest cos u mnie schrzanione?
Może być uszkodzony kabel ethernet lub może być przełączona karta kablowa na 10Mbps, na początek sprawdziłbym z innym kablem, potem z innym routerem żeby sprawdzić czy karta prawidłowo łączy się na 100Mbps czy nawet na 1Gbps (w zależności od karty i switcha/routera).
Nie pomagam na PW!
sterownik
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2011-12-17, 18:51
Lokalizacja: Michałowo

Re: Spadł download w neo

Post autor: sterownik »

Zmieniłem kabel - bez efektu
Próbowałem inne wyjścia w routerze - bez efektu

Sprawdzałem wifi na lapku i w testach miałem 16mb, a jak pisałem na stacjonarnym po kablu nigdy nie przekracza 10. Niestety lapek nie chciał się połączyć po kablu, więc tego nie sprawdziłem.

Co dalej?
Przeinstalować kartę sieciową? Jak? Ja jej nigdy nie instalowałem. Zawsze po formacie i wgraniu win7 już działało.
Czy inne pomysły?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Spadł download w neo

Post autor: YaHooo »

Sprawdź w zaawansowanych właściwościach karty sieciowej w Menadżerze Urządzeń. Powinna tam być opcja pozwalająca na wymuszenie łączenia się po 100Mb/s. Kartę sieciową możesz odinstalować właśnie też z tego miejsca. Klik prawą myszą na karcie i odinstaluj. Wtedy możesz ponownie wyszukać nowy sprzęt i zainstalować nowe/inne sterowniki.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ