problem z internetem mobilnym Orange

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

problem z internetem mobilnym Orange

Post autor: proteka »

Witajcie. od 1 lipca zmieniłem laptop, a od początku sierpnia mam windows 10 (może to się wiąże z problemem). Od kilku tygodni mam tez problem z internetem mobilnym z Orange. Jest to problem drobny ale uciążliwy. Jestem teraz na wsi w zasięgu internetu hspa+. Niestety jak czasami włączam modem to pojawia się napis DC HSPA+ i wtedy internet chodzi bardzo wolno, nawet wolniej jak w przypadku edge. Czasami nawet potrafi się przełączyć podczas korzystania z internetu na to dc hspa+. Bardzo to jest denerwujące. Wtedy tylko pomaga wyłączenie transmisji modemu i ponowne go załączenie, wtedy z reguły wskakuje na hspa+. Jak temu zaradzić? Poradzicie coś?
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z internetem mobilnym Orange

Post autor: Orange Ekspert »

@proteka, w jakiej miejscowości korzystasz z naszego internetu? Jaka to jest dokładnie oferta i z jakiego modelu modemu korzystasz? Czy testowałeś kartę SIM w innym urządzeniu? Problem nadal występuje?
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: problem z internetem mobilnym Orange

Post autor: proteka »

Korzystam z internetu we wsi Bobolice (powiat Myszków). Mój modem to Huawei e3372. Korzystam z internetu na abonament. Ostatnio nie testowałem karty sim w innym urządzeniu. Od 2, 3 dni problem znacznie zmniejszył intensywność występowania.
sephirose
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2015-05-10, 10:21
Lokalizacja: Kruszwica

Re: problem z internetem mobilnym Orange

Post autor: sephirose »

Pamietaj o wylaczeniu WUDO w Windows 10 ,bo mozesz sie zdziwic pakietami i laczem.

WUDO Windows 10
Ostatnio zmieniony 2015-08-11, 17:05 przez sephirose, łącznie zmieniany 1 raz.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: problem z internetem mobilnym Orange

Post autor: DejaVu »

Wakacje są , to i małolaty ''odpoczywają'' od szkoły ;) a dzisiejsza młodzież nie umie się inaczej bawić jak przed komputerem :facepalm:
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z internetem mobilnym Orange

Post autor: Orange Ekspert »

@proteka, sprawdziliśmy i nie mamy informacji o utrudnieniach czy awariach w tej miejscowości. Spróbuj jeszcze przetestować działanie urządzenia w innym miejscu.
mati42
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-01, 15:16
Lokalizacja: wsi

Re: problem z internetem mobilnym Orange

Post autor: mati42 »

Pytanie z innej beczki mógłby mi ktoś pomóc? potrzebuje konektor do mojego routera MF283 podesłał by ktoś link z przejsciówkami do tego modelu
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: problem z internetem mobilnym Orange

Post autor: dzejk »

konektor ze złączem SMA,
tu masz gotowy zestaw antenowy http://allegro.pl/antena-lte-4g-15dbi-d ... 25008.html
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: problem z internetem mobilnym Orange

Post autor: piotrek2308 »

Orange Ekspert pisze:@proteka, sprawdziliśmy i nie mamy informacji o utrudnieniach czy awariach w tej miejscowości. Spróbuj jeszcze przetestować działanie urządzenia w innym miejscu.
Często idzie to usłyszeć :super: :hurra: :brawa:
ODPOWIEDZ