Zmiana Firmware w modemie Siemens Es75

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tommy
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-04-21, 21:22

Zmiana Firmware w modemie Siemens Es75

Post autor: tommy »

witam

Czy udało się komuś przeprowadzić aktualizację Firmware w modemie Siemens Es 75 .Jeżeli tak to bardzo bym prosił o jakąś instrukcję.Pozdrawiam
zywiec515
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-13, 14:41
Lokalizacja: Debrzno

Re: Zmiana Firmware w modemie Siemens Es75

Post autor: zywiec515 »

tommy pisze:witam

Czy udało się komuś przeprowadzić aktualizację Firmware w modemie Siemens Es 75 .Jeżeli tak to bardzo bym prosił o jakąś instrukcję.Pozdrawiam
Ja dzisiaj wgrałem sobie nowy firmware z pozytywnym skutkiem :)
A więc:
1. Sprawdzamy jakia wersję firmware mamy w modemie komędą AT.
Jak to zrobić? Musimy mieć modem podłączony do komputera :), najlepiej od razu pod kabelek COM--->COM (nie usb). Wchodzimy do Hyperterminala(Menu Start>Programy>akcesoria>komunikacja>HypeTerminal), tworzymy nowe polaczenie(w okienko nazwa wpisujemy cokolwiek, wybieramy dowolna ikone), wciskamy ok. Wyskoczy nam okienko i ostatnia opcja "Połącz używając:" - wybieramy port com pod który podpielismy modem( u mnie com1)-->wciskamy ok>>wybiramy prędkość(115200)>>wciskamy ok>>
Gdy wszystko jest ok na pasku dolnym okna powinno sie pojawić "Połączono" :)
Teraz wpisujemy komendę do sprawdzenia wersji oprogramowania a więć wstukujemy komendę ATI i potwierdzamy enterem.
W odpowiedzi uzyskujemy mniej wiecej cos takiego: "SIEMENS
MC75
REVISION 01.001"
Soft który można sciągnąć tutaj :Firmware Wswup mc75 02.002 jest w wersji:02.002 więć jeżeli masz niższy przechodzimy dalej jeżeli taki sam to nie ma sensu aktualizować ;-)
Gdy już sciągneliśmy firmware rozpakowujemy go do jakiegos katalogu np: na C:\es75
Teraz ważne!! Upewnij się zę nie ma karty sim w modemie, masz podłączony modem pod kabe łączący comy (COM--->COM) oraz zasilanie z zasilacza.
Uruchamiamy WinSwupa (wswup mc75 02002.exe) nie zaznaczamy ani opcji Pre-Check ani Post-Check. Wczesniej przy modemie odlaczamy zasilanie (wyciagamy wtyczkę-->wciskamy START w programie i natychmiast wkladamy wtyczkę zasilająca( to taka symulacja wcisniecia czerwonej słuchawki w telefonie).
Jak juz program załapie, to czekamy az się wgra nowy soft, jak już zakonczy, to wyciagamy zasilanie i wkładamy spowrotem.
No i mozemy sie cieszyć z nowego softu( i nie przerwanych połączeń ;-)
Dodam ze nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia wynikłe z tej instrukcji. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność!!!!
Ja zrobiłem tak jak opisuje powyzej i wszystko smiga az miło :)
Pozdrawiam
S?awek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-04, 13:56
Lokalizacja: Che?m

Nie wiem co się stało!

Post autor: S?awek »

Hejka. Niestety moja próba zmiany firmware nie powiadła się i nie wiem co zrobić... heh.
Postąpiłem jak wyżej opisane i choć przy samej zmianie nie było samych problemów to po ponownym uruchomieniu modemu, wsadzeniu karty SIM przy próbie połączenia programem od netkom-u EDGE Speed ES75 USB wywala komunikat

"ERROR!
You are using wrong SIM card
Please use card of suggested GSM operator only"

Przed aktualizacją Blueconnect chodził normalnie tylko zrywał połaczenia i z akceptacją karty nie było problemu. Jeśli ktos zetkną się z podobną sytuacją to prosiłbym o udzielenie mi kilku wskazówek w jaki sposób mógłbym rozwiazać ten problem.
Modem przed zmianą Firmware posiadał simloka na erę. Dodam jeszcze, że próba połączenia Dial-up nie działa, wywala komunikat że to błąd sprzętowy.
adamosyra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-12, 14:53
Lokalizacja: Slask

Re: Zmiana Firmware w modemie Siemens Es75

Post autor: adamosyra »

Wgrałem wersję z tej czeskiej strony i przy 02.002 modem się włącza, a w terminalu pojawiają się śmieci :/ jest EXIT z jakimś dłuuugim kodem i potem śmieci :/ mają też wersję 4.001 i przy próbie wgrania jest error, który wg instrukcji oznacza próbę wgrania firmware do nieprawidłowego modułu :( macie jakieś pomysły czemu firmware z MC75 nie chce działać na ES75? :/
ODPOWIEDZ