Potrzeba trzech informacji o huaweii e800

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Crazydrake
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-21, 11:17
Lokalizacja: Czudec/Rzeszów

Potrzeba trzech informacji o huaweii e800

Post autor: Crazydrake »

Pomogliście mi wybrać modem teraz potrzebuje w związku z nim innej pomocy. Kupiłem Huaweii E800 i chciałbym wiedzieć czy taantena faktycznie obsługuje tez 3G i HSDPA?Druga sprawa, czy da się jakoś wymusić programowo na modemie żeby korzystał tylko z jednego sektora BTSa? I trzecie pytanie czy jest gdzies lista komend at dla niego bo w sumie to teraz działa mi tylko at+csq, a chciałbym sprawdzić z jakim btsem jestem połączony
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Potrzeba trzech informacji o huaweii e800

Post autor: YaHooo »

Crazydrake pisze:Kupiłem Huaweii E800 i chciałbym wiedzieć czy ta antena faktycznie obsługuje tez 3G i HSDPA?
Jak zapewne się zorientowałeś na forum nie polecamy anten z Allegro. Jak celujesz w zasięg 3g to najlepiej jest wziąć jakąś antenę dedykowaną na te pasmo (i do tego kierunkową). Bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Crazydrake pisze:czy da się jakoś wymusić programowo na modemie żeby korzystał tylko z jednego sektora BTSa?
Raczej mało prawdopodobne, ale może w rozszerzonym zestawie komend specyficznym dla Twojego modemu jest taka komenda.
Crazydrake pisze: trzecie pytanie czy jest gdzies lista komend at dla niego
Możesz próbować komendą AT+CLAC Ale nie każdy Huawei to obsługuje. Najlepiej było by znaleźć w internecie opis komend dla modemu. Ale huawei niechętnie się dzieli takimi informacjami i ja po długich poszukiwaniach takiego opisu dla Huawei E630 przestałem szukać.
Crazydrake pisze:a chciałbym sprawdzić z jakim btsem jestem połączony
Od tego jest komenda:
AT+CREG=2
AT+CREG?
Ale nie zawsze przyjmuje ona parametr 2. Np mój E630 nie przyjmuje, ale za to ma komendę AT+CLAC której nie ma z kolei E220, a powyższe dwie działają :gwiazdki:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Crazydrake
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-21, 11:17
Lokalizacja: Czudec/Rzeszów

Re: Potrzeba trzech informacji o huaweii e800

Post autor: Crazydrake »

Dzięki za pomoc. Niestety komendy at+creg nie działają tak więc będę żył w nieświadomości. Co do anteny to chyba kupię sam konektor do modemu bo mam jeszcze antenę od GC89 na EDGE tak że powinno to działać.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Potrzeba trzech informacji o huaweii e800

Post autor: YaHooo »

Crazydrake pisze:antenę od GC89 na EDGE tak że powinno to działać.
Tylko uważaj na jaką częstotliwość jest ta antena, bo EDGE jest na 900 oraz 1800MHz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ