Antena kierunkowa a PING

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Godlech912
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-09-08, 17:56
Lokalizacja: Jablonowo pomorskie

Antena kierunkowa a PING

Post autor: Godlech912 »

Witam!

Mam pewien problem. Obecnie korzystam z anteny kierunkowej Dipol ATK10 i jestem dość zadowolony z transferu jednak mam koszmarne pingi które wynoszą ok 1000 ms !!! Nawet przy wyłączonych komunikatorach, firewallu itp niekiedy ping przekracza nawet 1000 ms! Podczas gry multiplayer w Counter Strike ping dochodzi nawet do 4000!!! Dodam, że przy badaniu pingu w windowsie (uruchom-cmd) na 25 pakietów nie gubi żadnego...

Do najbliższego BTS-a z którego zresztą korzystam (EDGE) mam ok. 5 km.

Moje pytanie brzmi:

Czy opłaca mi się zmienić antene ATK10 na ATK20? Moja ma 13,5 dbi a ATK20 ok 16 dbi. Czy będzie to miało wpływ na zmiejszenie PINGU?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Antena kierunkowa a PING

Post autor: Sundance_kid »

Godlech912 moim zdaniem nie. Na EDGE nie oczekuj super niskich pingow.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Antena kierunkowa a PING

Post autor: YaHooo »

Godlech912 pisze:Do najbliższego BTS-a z którego zresztą korzystam (EDGE) mam ok. 5 km.
Raczej stawiałbym na obciążenie sieci. Jak masz antenę kierunkową to możesz poszukać nawet dalszego BTS'a ale może on być mniej obciążony i będziesz mógł mieć lepsze pingi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Antena kierunkowa a PING

Post autor: sardo nunspa »

Godlech912 pisze:
Moje pytanie brzmi:

Czy opłaca mi się zmienić antene ATK10 na ATK20? Moja ma 13,5 dbi a ATK20 ok 16 dbi. Czy będzie to miało wpływ na zmiejszenie PINGU?
Może i zmieni, ale nie pograsz sobie komfortowo na EDGE w Coutera, przydałby się UMTS.
Latka lecą...
ODPOWIEDZ