Play Online - abonament 5/10GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: krystianb »

adixm pisze:iphonie
Rozumiem że wersja 3G? Być może specyfika telefonu, nie spełniającego norm "czułości" 3G, coś tam kiedyś o tym było.
adixm pisze:samsungu omnia
Być może ustawienie trybu tylko GSM, lub złego pasma 3G. Takie najbardziej prawdopodobne spostrzerzenia, choć oba mogą się zdarzyć prawdopodobnie w obu urządzeniach.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Sundance_kid »

adixm z tego co pamiętam antenka/czujnik (słowo mi uciekło, poprawcie) do 3G w iPhone było bardzo kiepskie i łapało sygnał z niewielkiej odległości. Może podobnie z Omnią.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: YaHooo »

adixm pisze:dlaczego na iphonie i samsungu omnia nie lapalo mi sygnalu play online a na k800i jak testowalem pozniej wieczorem to mam full sygnal,
A wymuszałeś na iPhonie oraz Samsungu tryb tylko 3g?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Phoenix1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-22, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Phoenix1989 »

Dzwoniłem wczoraj 4 razy do BOK , powiedzieli , że zwiekszą przepustowość w ciągu godziny.Efekt jest taki , że nic się nie zmieniło przeciętna prędkość 50 kb/s jak w ogóle odbiera jakieś pakiety,przeważnie nie odbiera wcale pakietów. Płace , za możliwość korzystania przez miesiąc a nie 21 dni , ale widać mają w zakątku melioracyjnym klienta :(
Ostatnio zmieniony 2009-05-16, 11:45 przez Phoenix1989, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: YaHooo »

Phoenix1989 pisze:Płace , za możliwość korzystania przez miesiąc a nie 21 dni
Czyli co, masz założony limit?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Phoenix1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-22, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Phoenix1989 »

W sumie to nie wiem , ale z tego wynika , że tak. Nie mam pojęcia co może być powodem tego limitu , skoro wykorzystałem dopiero 1,5 gb z 10gb , rachunki płacone w terminach.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Czyli co, masz założony limit?
To nie limit... mam to samo net stoi...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: YaHooo »

Phoenix1989 pisze:Nie mam pojęcia co może być powodem tego limitu , skoro wykorzystałem dopiero 1,5 gb z 10gb
Bo ja zrozumiałem, że przez 21 dni wykorzystałeś limit ;)

Ale w świetle tego co kolega krystianb napisał to być może coś nie tak u Playa jest... Więc trzeba pisać reklamacje.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: ja.michal »

Coś Play szaleje. W prepaidzie nie mogę sprawdzić na stronie ważności i ile GB zostało. To samo przez *155# po przełożeniu do telefonu. Wyskakuje "awaria systemu".
Prędkość ok. Przed chciwą ściągałem plik 10MB i średnia prędkość wyszła 987,68 kb/s.

[ Dodano: 2009-05-16, 20:30 ]
Dodam coś jeszcze.
Majstrują w całym systemie bo mi pokazuje w zarządzaniu kontem telefonu, że mam ponad 53000min do Play i na stacjonarne a faktycznie mam koło 920.
Do tego wprowadzają nowe kody USSD. Dziś dostałem informacje, że jest nowy kod *125#, żeby pokazać wielkość ostatniej, niezapłaconej faktury, kwotę do kiedy etc.
Ostatnio zmienili numery bankowe do płatności. Do tego wprowadzili w panelu USSD informacje o numerze konta do zapłacenia faktury i kilka innych rzeczy.
Może stąd to zamieszanie?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: YaHooo »

ja.michal może tak być. Jednak zastanawiam się dlaczego takie zmiany (zapewne w ich oprogramowaniu) mają wpływ na osiągi sieci.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: ja.michal »

Bo jakiś update, serek się przepcha. Synchronizacje bazy. Dalej trzeba naliczać pakiety, minuty, opłaty, dane etc więc trochę zasobów trzeba nadwyrężyć żeby w jednej części zrobić a potem kolejną włączyć. Przecież to nie jeden serwer to obsługuje. ;) A nie wgrasz przecież do wszystkiego na raz oprogramowania nowego bo musiałbyś sieć wyłączyć, a tak chodzi z oporami, ale jakoś chodzi. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: YaHooo »

Tak, chyba masz rację ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
neopl
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2008-08-30, 18:47
Lokalizacja: Dolny Slask Zlotniki

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: neopl »

Elo.
Takie pytanka mam, jak określić czy mam BTSa play czy plusa bo na telefonie wyświetla Play. Czy możliwość zrezygnowania z iPlusa jest dalej możliwa w związku ze zmiana regulaminu, bo jeszcze niedostałem żadnej informacji od nich. Jak polecacie zostać w iPlus 3GB za 75zł ok 6mc do końca umowy, Hsdpa ograniczone do ok 1MB prawie cały czas pingi ok 100-150ms. Czy przejść do play jeśli ma HSDPA (jest tam umowa na 12mc??), chociaż dialog do końca tego roku ma u mnie wymienić linie na światłowody. Pomocy!!!! :gwiazdki:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Jo_gurt »

neopl, jeśli masz jakieś perspektywy na kabel to IMHO nie ma się co pakować w 12 miechów.
A Playa możesz przetestować na prepaid. Może się np. okazać, że BTS przeciążony i będzie działał jak kupa.
Awatar użytkownika
neopl
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2008-08-30, 18:47
Lokalizacja: Dolny Slask Zlotniki

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: neopl »

Wiadomo ze kabel ale narzazie nic z tego dopóki nie będzie światłowodu, a czekać na dialog (juz czekam z pare lat zanim wymienia, chociaż ostatnio byli umie i niby do końca tego roku) to tez nie wiem co zrobic. Jeszcze jeśli jest napis Play na telefonie tzn ze jest BTS play? Moze jak ustwic telefon Nokia E65 to bym sprawdził. Ktoś pomoże w określeniu BTSa Plusa raz pytałem ale nie uzyskałem odpowiedzi Plus HSDPA BTS:LAC:2012,CID:233, 5 pd pd-ws spisane z Topnetinfo poprawnie.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Sundance_kid »

neopl w wielu telefonach pokazuje się R jak to jest Play na nadajnikach Plusa.
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Jojo »

Sundance_kid pisze:w wielu telefonach pokazuje się R jak to jest Play na nadajnikach Plusa.
Też bym tak chciał, ale niestety nie we wszystkich. Dla porównania nokia 5300 wyświetla się tylko Play i nic poza tym, nawet jak się korzysta z sieci plusa, natomiast w noki 3510i jest na wyświetlaczu informacja, objawiająca się nazwą sieci czyli Plus i niżej dopiero jest napis Play.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
krix
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2008-06-07, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: krix »

Jojo, to tak samo jak w NEC e616V. Tylko tam nie pisze plus, tylko zamiast tego jest "26001" a pod tym PLAY_PL.
ODPOWIEDZ