Play zmienia regulamin!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Play zmienia regulamin!

Post autor: kult_kazika »

Dzisiaj otrzymałem rachunek oraz pismo, w którym Play informuje, że zmienia regulamin świadczeń telekomunikacyjnych. Ciekawym punktem regul. jest niewątpliwie ostatni, który głosi, że jeżeli Abonent nie zgadza się ze zmianami, może zwać umowę, bez żadnych roszczeń od operatora. Ale na samym dole napisane jest jednak, że owszem można zerwać, jednak zmiany, które wprowadził Play wynikają bezpośrednio ze zmiany prawa, a to nie kwalifikuje się do zerwania umowy. Jeżeli abonent zerwie umowę, czeka go kara.
A już myślałem, że Play popełni błąd, taki jak w przypadku Plusa i ludzie, którzy przeszli z Plus do Play, powrócą na stare śmieci :D
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: Boras »

A to ciekawe, czyli łaskawie można zerwać bez żadnych konsekwencji nie licząc konsekwencji w postaci kary za zerwanie? :D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: wojteks »

A już myślałem, że Play popełni błąd, taki jak w przypadku Plusa i ludzie,
Plus nie popełnił błędu (może trochę się pośpieszył z nowym regulaminem ale to był wynik rozmów z UKE). Od 6 lipca zmieniło się prawo i zmiany regulaminu wymuszone przez zmianę prawa (ustawę/rozporządzenie itp.) nie są powodem do bezkarnego zrywania umów.
Nie pomagam na PW!
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: Boras »

No tak ale z tego co napisał kult_kazika, to wynika, że Play informuję, że jednak można zerwać umowę bez żadnych konsekwencji a następnie podaje, że jednak konsekwencje będą ;). Są mało konsekwentni z tego wynika :rotfl:
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: kult_kazika »

DODAM TYLKO, ZE TYCZY SIĘ TO ZARÓWNO USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH ORAZ INTERNETU. Gdybym miał skaner przeskanowałbym to pismo i wrzucił. Przepraszam za duże litery, ale się spieszę ;P

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-07-15, 12:06 ]
Punkcik za pisanie dużymi literami.
Grzechu
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 565
Rejestracja: 2009-02-12, 18:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: Grzechu »

Przepraszam za duże litery, ale się spieszę ;P
A dużymi pisze się szybciej? Nie wiedziałem :zdziwko:
Chodzi o to pismo? http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... ulamin.jpg
źródło: www.telepolis.pl
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: slobodan »

To mozna zrywac , czy nie ? jestem uzytkownikiem mixtury i chetnie powiem bez konsekwencji papa :papa:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: krystianb »

slobodan pisze:To mozna zrywac , czy nie ?
Jak znajdziesz w regulaminie punkt, którego zmiana nie była wymuszona prawem i jeszcze to im udowodnisz (najprawdopodobniej przed sądem) to zerwiesz umowe bez konsekwencji. (choć i tego nie jestem pewnie, bo prawnikiem też nie jestem)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: kult_kazika »

Tak grzechu, chodzi o to pismo. A co do mojego ostrzeżenia i głupich docinek, to napiszę tylko, że nie miałem czasu na poprawienie posta, a miałem włączonego CapsLocka, stąd wielkie litery.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: YaHooo »

kult_kazika pisze:Ciekawym punktem regul. jest niewątpliwie ostatni, który głosi, że jeżeli Abonent nie zgadza się ze zmianami, może zwać umowę, bez żadnych roszczeń od operatora. Ale na samym dole napisane jest jednak, że owszem można zerwać, jednak zmiany, które wprowadził Play wynikają bezpośrednio ze zmiany prawa, a to nie kwalifikuje się do zerwania umowy. Jeżeli abonent zerwie umowę, czeka go kara.
No to w tym momencie Play zaprzecza sam siebie. Mogliby prościej napisać:
Zmiany wprowadzone w regulaminie wynikają ze zmian w prawie i nie stanowią podstawy do zerwania umowy przez abonenta bez kary wynikającej z umowny
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: ja.michal »

Nie zaprzecza tylko informuje o podstawach prawnych. Jest jak powinno być. Informuje o jednym i o drugim.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: YaHooo »

Ale moim zdaniem wprowadza tylko zbędny zamęt. Oczywiste dla mnie jest, że dużo ludzi jak przeczyta, że jest możliwość rezygnacji z umowy, to nie doczyta do końca, że nie można.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:Ale moim zdaniem wprowadza tylko zbędny zamęt. Oczywiste dla mnie jest, że dużo ludzi jak przeczyta, że jest możliwość rezygnacji z umowy, to nie doczyta do końca, że nie można.
Musi tak informować bo jedno to informacja o możliwości zerwania umowy a pod spodem musi informować o tym że zmiana regulaminu wynikła ze zmiany prawa i nie podlega bezkarnemu zerwaniu.

Muszą być obydwie informacje.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze:Muszą być obydwie informacje.
No to prościej by było (dla mnie) napisać mniej więcej jak napisałem tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=199880#199880
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: ja.michal »

No nie. YaHooo, to będzie niepoprawnie. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: YaHooo »

Ok, ja się nie znam :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: marens »

YaHooo pisze:No to w tym momencie Play zaprzecza sam siebie. Mogliby prościej napisać:
(wprost)

Drodzy abonenci, namówiliśmy Was wszystkimi możliwymi drogami na przejście z Polkomtela do naszej sieci. Pominęliśmy, że mamy beznadziejnej jakości infrastrukturę zapchane 3G oraz 2G które sieje na 30-40km i zbiera wszystkich możliwych abonentów abyśmy nie musieli płacić za roaming krajowy.

Teraz UKE kazało nam zmienić regulamin, wiedzieliśmy o tym od dawna ale nie chcieliśmy stracić klientów których robimy w balona jakością usług, niekompetencją bok dla których koszt połączeń jest cechą podrzędną gdyż nie wykonują wielkiej ilości połączeń i mogą sobie pozwolić na wyższe stawki. Więc wysyłamy wam nowy regulamin zmieniony zgodnie z literą prawa jednak nic nie możecie zrobić.

Przecież jesteśmy fair a Plus/Bauc gra nie fair w stosunku do nas i czepiają się o nieistotne fakty. To że Plus nie zagrał tak samo jak my Era i Orange pokazuje że są głupi a nie umie zrobić interesu tak jak my. Mamy rzeszę coraz bardziej niezadowolonych klientów którzy czekają aż skończy się umowa i nie chcą mieć z nami nic wspólnego.

Pokazujemy wam gest Kozakiewicza przysyłając nowy regulamin.
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Play zmienia regulamin!

Post autor: artureal »

Dokładnie.
Teraz Polkomtel powinien w rewanżu ruszyć z reklamą nakłaniającą klientów Playa, by w związku ze zmianą regulaminu przechodzili do Plusa i zacząć wysyłać do nich smsy :P
Zanim sąd im tego również zakaże, jak w przypadku Playa, kampania reklamowa akurat dobiegnie końca. Teraz każdy przechwycony klient jest na wagę złota; szkoda, że nie dotyczy to także obecnych abonentów :dobani:
ODPOWIEDZ