Debranding modemów Option

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

Chcąc zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne modemu kupionego u operatora komórkowego oraz wymienić dashboard na niebrandowany, prosto od producenta, zwykle napotykamy na problem - flasher ze strony WWW Optiona, SuperFire.exe, nie chce obsłużyć naszego modemu, gdyż jego product number jest inny, niż terminali sprzedawanych bezpośrednio przez producenta.

Obrazek

Czy musimy się więc pogodzić ze starym firmware, np. bez możliwości użycia sterowników HSO pod Linuksem i z wirtualnym CD-romem z nieciekawym menedżerem od operatora?
Otóż nie.
Wystarczy przeflashować modem wg instrukcji poniżej, dokonując niewielkiej modyfikacji w pliku SuperFire.exe.

Poniższy sposób działa na pewno na modemach Icon II 7.2,GT Max 7.2 i Icon 225 - w przykładzie użyłem GT Maxa 7.2 od Orange PL.
Najpewniej działa też na innych terminalach firmy Option, korzystających z flashera SuperFire.

UWAGA ! Aktualizacja oprogramowania wewnętrznego modemu wiąże się z pewnym niewielkim ryzykiem uszkodzenia sprzętu - wszystkie czynności opisane w niniejszym poście wykonujemy na własną odpowiedzialność !
Pamiętamy także o zamknięciu wszystkich zbędnych aplikacji przed uruchomieniem flashera, oraz o zapewnieniu stabilnego, bezprzerwowego źródła zasilania komputera (w pełni naładowana bateria w laptopie/UPS w przypadku komputera stacjonarnego).

Wystarczy tych disclaimerów...no to zaczynamy ;)

Zakładam, że modem jest poprawnie zainstalowany w systemie.
-Uruchamiamy flasher Superfire.exe, zaznaczamy opcję generowania pliku log.

Obrazek

-Klikamy "Next" i za chwilę otrzymujemy komunikat o niewspieraniu naszego modemu, oraz zapisany w bieżącym katalogu plik Superfire.log.

-Otwieramy ów plik - wyszukujemy w jego końcowej części wiersza:

Kod: Zaznacz cały

17.141: CPagePreparation::Do: unsupported card (GX0201-10917).
Widnieje w nim dwuczłonowe oznaczenie modelu (pierwszy człon) i wersji (drugi) naszego modemu - tu GX0201 oznacza GT Maxa 7.2 Ready, a 10917 model produkowany dla Orange.

-Za pomocą np. tego konwertera on-line: http://www.dolcevie.com/js/converter.html
zamieniamy pierwszy człon oznaczenia modemu na kod szesnastkowy i zastępujemy dwukropki podwójnymi zerami.
Przykładowo, GX0201 szesnastkowo to 4700580030003200300031.

-Otwieramy plik superfire.exe w hex-edytorze i wyszukujemy powyższy ciąg szesnastkowy:

Obrazek
Obrazek

Widać kryje (lub kryją - w przypadku innych modemów - w przypadku GT Maxa 7.2 jest jak widać tylko jedna wersja dozwolona) się tam dozwolone oznaczenia modelu i wersji.
Model zostawiamy w spokoju, za to wersję zamieniamy na tą odczytaną wcześniej z pliku superfire.log:

Obrazek

-Zapisujemy zmiany w pliku superfire.exe, zamykamy hexedytor.

-Uruchamiamy ponownie program flashujący i oto efekt:

Obrazek

-klikamy "Next" - rozpoczyna się aktualizacja oprogramowania.

Proces kończy się stosownym komunikatem:

Obrazek

Po którym następuje reset terminala i ew. instalacja nowych sterowników.

UWAGA: w przypadku niektórych modemów, nie posiadających aktywnej funkcji "ZeroCD" (czyli wirtualnego CD-romu ze sterownikami i menedżerem połączeń), pod koniec procesu aktualizacji może pojawić się błąd - nie jest to nic istotnego, po prostu flasher próbuje wgrać też nowy dashboard, a modem tego nie obsługuje.
Jednak większość terminali bez ZeroCD po aktualizacji softem ze strony Optiona zyskuje tą funkcję, z najnowszym GT Connectem.

Modem po udanym flashowaniu "generycznym" softem zmienia identyfikator USB Product ID (PID) - przywracany jest PID optionowski, także prawdopodobnie jest to rozwiązanie w przypadku np. modemów od Orange i routera Linksys WRT54G3G, który z oryginalnym firmware odmawia współpracy z brandowanymi kartami.

Życzę powodzenia :ok:

K O N I E C ;) ;)
---------------------------------------
Firmware prosto od producenta oraz najnowsze sterowniki (konieczne w przypadku aktualizacji firmware w modemach bez ZeroCD) do Twojego modemu Option możesz ściągnąć po podaniu IMEI urządzenia tu:
http://www.option.com/en/support/software-download/

Prosty hexedytor, użyty w powyższym tutorialu, jest dostępny do pobrania za darmo tu:
http://www.physics.ohio-state.edu/~prewett/hexedit/

[mod]
1. Obrazek
2. Obrazek
3. Obrazek
4. Obrazek
5. Obrazek
6. Obrazek
7. Obrazek
[/mod]
Ostatnio zmieniony 2011-01-27, 23:16 przez Patryk, łącznie zmieniany 4 razy.
lukiR
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2008-06-22, 10:48
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Debranding modemów Option

Post autor: lukiR »

Poległem w pierwszym kroku ponieważ u mnie nie ma opcji "Generate log file"...
Próbuję zaktualizować Icona 225 z Orange.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

lukiR pisze:u mnie nie ma opcji "Generate log file"...
Używasz flashera SuperFire,czy starszego,z osobnymi plikami z firmware ?
lukiR
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2008-06-22, 10:48
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Debranding modemów Option

Post autor: lukiR »

Używam Superfire pobranego wczoraj ze strony Optiona po Twoim tekście. Tak to u mnie wygląda:

Obrazek

Ma ktoś pomysł jak inaczej wyciągnąć to oznaczenie modemu? Próbowałem za pomocą komend AT i przeglądałem logi na dysku związane z modemem, ale nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

lukiR, w przypadku Icona 225 chyba można się posiłkować tym,co pisze na "tabliczce" znamionowej na modemie.
Spróbuj,powinno być tam oznaczenie modelu i wersji.
lukiR
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2008-06-22, 10:48
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Debranding modemów Option

Post autor: lukiR »

Oznaczenie modemu to GI0225 - 11197. Zmieniłem wersję na HEX i niestety nie ma takiej wartości w pliku Superfire.exe, który pobrałem, więc chyba nie ma możliwości aktualizacji tego modemu.
jarop
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-18, 15:16
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Debranding modemów Option

Post autor: jarop »

W.g. mnie nie trzeba żadnych specjalnych zabiegów.
Odsyłam do tematu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=20970, tam jest odnośnik do specjalnego firmware Optiona GTM 378 E.
Ja skorzystałem z trochę innego firmware Optiona i też flashuje bez problemu: http://rapidshare.com/files/138816451/S ... Z.zip.html.
Flasher po polsku:-)
To nic że od Sony, ja mam F-S i też śmiga 7,2 i obsługuje GPS.
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Jareva »

Szkoda że nic nie ma na simlok. :(
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Debranding modemów Option

Post autor: guteq »

A ja napiszę to, czego jakoś nikt jeszcze nie napisał... Patryk, dzięki ogromne za ten świetny tutorial !!! Dzięki Tobie już sobie 2 modemy flashnąłem najnowszym firmware wprost ze stronki Optiona :hurra:
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Debranding modemów Option

Post autor: KrissTofferr »

Patryk, Jaką odpowiedź daje GT Max 7.2 na polecenie:

Kod: Zaznacz cały

ATI9
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

Kod: Zaznacz cały

Manufacturer: Option N.V.
Model: GlobeTrotter HSDPA Modem
Revision: 2.5.11Hd (Date: Feb 11 2008, Time: 15:10:46)
xavier2009
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-22, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: xavier2009 »

Czy po aktualizacji firmware'u konieczna jest zmiana sterowników modemu? Dodatkowo mam problemy z uruchomieniem połączenia dial-up (błąd nr 633 przy próbie nawiązania połączenia), które wcześniej działało be zarzutu. W tej chwili oczywiście mogę uzyskać połączenie, ale jedynie przez oprogramowanie GlobeTrotter Connect.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

xavier2009, zależy,czy modem przed aktualizacją był w trybie RAS,czy w NDIS (lub NDIS+RAS (?) ),i chyba też zależy od danego modelu.
Nie możesz stworzyć połączania dial-up dlatego,że modem przeszedł w tryb NDIS,i działa jak karta sieciowa,nie jak modem analogowy.

Sterowniki niestety trzeba zmienić po aktualizacji na najnowsze,tym bardziej,ze zazwyczaj wcześniej zainstalowane drivery od operatora w ogóle nie zadziałają.
xavier2009
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-22, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: xavier2009 »

Przed aktualizacją modem był w trybie RAS i działał bez problemowo w trybie dial-up. Teraz widzę, że jest widoczny w systemie jako NDIS, ale pozwolił mi na instalację najnowszych sterowników modemu (ze strony producenta). Sytuacja jest taka, że w menedżerze urządzeń systemu operacyjnego mam GlobeTrotter HSxPA - Network Interface w interfejsach sieciowych oraz modem GlobeTrotter HSxPA - Modem Interface w kategorii "Modemy". Wydaje się, że w takim razie powinienem móc skorzystać z połączenia dial-up, ale ciągle mam błąd nr 633 z komunikatem, że modem jest już w użyciu lub nie został właściwie zainstalowany. Nadmienię tylko, że wszystkie aplikacje (Globetrotter connect, menedżer połączeń operatora sieci, itp.) są wyłączone. Zwracam się z prośbą pomoc gdyż nie chcę być uzależniony od oprogramowania producenta, a móc korzystać ze zwykłego połączenia dial-up.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Debranding modemów Option

Post autor: YaHooo »

Jak modem działa w trybie NDIS to dial-upa nie da sie zrobić. Rozwiązaniem jest to > Konfigurowanie połączenia NDIS < Polecam link Sposób 2.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

YaHooo pisze:Polecam link Sposób 2.
Dokładnie,to najlepsza opcja,i działa praktycznie tak samo,jak dial-up - można kartę po prostu włączać i wyłączać :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Debranding modemów Option

Post autor: YaHooo »

Patryk pisze:Dokładnie,to najlepsza opcja,i działa praktycznie tak samo,jak dial-up
A powiedziałbym, że nawet lepiej. Bo wtedy można ustawić automatyczne łączenie się z internetem i mieć od razu po załadowaniu systemu działający internet bez klikania gdziekolwiek oraz instalowania jakichkolwiek programów :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Debranding modemów Option

Post autor: Patryk »

YaHooo pisze:Bo wtedy można ustawić automatyczne łączenie się z internetem
RAS też można wstawić do autostartu,ale w sumie racja,to już nie to samo.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Debranding modemów Option

Post autor: YaHooo »

Patryk pisze:RAS też można wstawić do autostartu,
Tyle, że z doświadczenia wiem, że nie zawsze to działa jak powinno. Albo to tylko u mnie tak jest ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Tyle, że z doświadczenia wiem, że nie zawsze to działa jak powinno. Albo to tylko u mnie tak jest
Nie tylko u Ciebie, do tego ras sam nie wstanie po hibernacji czy uśpieniu (przynajmniej tak mi się wydaje)

Aha do tego już wszyscy zapomnieli o tym że NDIS jest wydajniejszy, sam option się do tego w jakichś papierach przyznawał. Pisali że max 5.5 w ras, 6.5Mb w ndis pod windozą.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
xavier2009
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-22, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: xavier2009 »

Dziękuję Wam za pomoc, ale ja jednak nie zamierzam poprzestać i nadal podejmuję próby uruchomienia dial-up. To co udało mi się ustalić to, że po instalacji sterownika modemu i podłączeniu się do odpowiedniego portu COM za pomocą putty działają komendy AT, więc wydaje się, że wbrew temu co napisaliście tryb modemu działa również. Mam tylko problem taki, że po zdefiniowaniu połączenia dial-up i jego uruchomieniu modem daje komunikat, ze już jest w użyciu (błąd nr 633) i nie bardzo wiem co z tym zrobić.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Debranding modemów Option

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:do tego ras sam nie wstanie po hibernacji czy uśpieniu (przynajmniej tak mi się wydaje)
W ogóle w przeważającej większości sterowniki modemu nie pozwolą na hibernację/uśpienie :niepewny:
krystianb pisze:NDIS jest wydajniejszy, sam option się do tego w jakichś papierach przyznawał. Pisali że max 5.5 w ras, 6.5Mb w ndis pod windozą.
Dokładnie to jest wielka zaleta :)
xavier2009 pisze:więc wydaje się, że wbrew temu co napisaliście tryb modemu działa również.
Nie mam tego modemu, ale mi się wydaje, że to jest po prostu interfejs dla komend AT.
xavier2009 pisze: po zdefiniowaniu połączenia dial-up i jego uruchomieniu modem daje komunikat, ze już jest w użyciu (błąd nr 633) i nie bardzo wiem co z tym zrobić.
A przy tworzeniu połączenia dial-up wybierasz odpowiedni modem oraz port COM? Dalej można by próbować przełączyć kartę w tryb modemu za pomocą komendy AT_OIFC=1,0,1,3 Tylko robisz to na własną odpowiedzialność ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
xavier2009
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-22, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: xavier2009 »

Po podłączeniu się do odpowiedniego portu COM z użyciem terminala wydałem komendę AT_OIFC? i uzyskałem odpowiedź at_oifc=2,1,1,0. Po wydaniu komendy at_oifc=1,1,1,0 dostałem w odpowiedzi ERROR.

[ Dodano: 2009-12-23, 00:56 ]
Udało się;) Wywołałem następujące polecenia na urządzeniu "Option GlobeTrotter GT Max 7.2 Ready":
1)Uruchomiłem terminal (putty.exe)
2)Wydałem polecenia:
at_oifc=?

_OIFC: [2-3], [0,1], [1], [0-5]
mdm, diag, app1, pcsc/gps
MDM (0: N/A) (1: N/A) (2: ndis) (3: modem and ndis)
DIAG (0: none) (1: enable)
APP1 (0: none) (1: enable)
PCSC/GPS (0: none) (1: pcsc enable) (2: GPS enable) (3: app2 enable) (4: GPS & PCSC) (5: GPS & app2)

OK
at_oifc?
_OIFC: 2,1,1,0

OK

at_oifc=3,1,1,0
OK
3) Wyjąłem i włożyłem ponownie kartę modemu do komputera i rozpoczął się automatycznie proces wykrywania sterowników
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Debranding modemów Option

Post autor: YaHooo »

Zatem moja wina ;) Bo chciałem Ci przełączyć kartę w tryb samego modemu ;) Oraz miałem nieco inny opis komendy:

Kod: Zaznacz cały

_OIFC=<modem><diag><app1><pcsc>
<modem>
0: Not allowed value but means no modem present.
1: Modem
2: NDIS
3: FLIP FLOP (FOR TEST PURPOSES ONLY)
<diag>
0: no diag driver
1: diag driver present
<app1>
0: Not allowed value but means no app1 present.
1: App1 driver loaded.
<pcsc>
0: do not load any driver
1: load PCSC driver
3: load normal modem driver.
Ale teraz widzisz, że po wydaniu komendy AT_OIFC? modem był w trybie NDIS.

I teraz pytanie, czy po tym działa Ci dial-up?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
xavier2009
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-22, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debranding modemów Option

Post autor: xavier2009 »

Połączenie dial-up działa bez zarzutu. Urządzenie funkcjonuje poprawnie również z menedżerem połączeń dostarczanym przez operatora GSM. W chwili obecnej mogę wybierać pomiędzy NDIS, a dial-up, czyli w pełni korzystać z wad/zalet obydwu rozwiązań. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Debranding modemów Option

Post autor: YaHooo »

xavier2009 pisze:Połączenie dial-up działa bez zarzutu.
I to jest najważniejsze :)
xavier2009 pisze:Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Nie ma za co, od tego jest forum :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Debranding modemów Option

Post autor: ja.michal »

Jak ktoś chce gotowy firmware do debrandingu icona II (7.2) to bardzo proszę. :)
http://rapidshare.com/files/346389872/o ... NGE.PL.zip

Oczywiście na własną odpowiedzialność wgrywacie go.

Przypominam, że należy najpierw zainstalować aplikację Orange, aby modem był widziany. Następnie wyłączyć aplikację całkowicie (i wyjąć kartę sim).
Wgrać powyższy firmware.
Usunąć po wgraniu aplikację Orange.
Zainstalować sterowniki Optiona dostępna na stronie w moim podpisie. Zainstalować GT Connect 3.1.
Włożyć modem i cieszyć się działaniem. :)
lukiR
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2008-06-22, 10:48
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Debranding modemów Option

Post autor: lukiR »

Ja skorzystałem z tego gotowego firmware do debrandingu Icona 225 z Orange: link
xman750
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2009-08-24, 22:48
Lokalizacja: Glasgow

Superfire problem z wgraniem starszej wersji softu

Post autor: xman750 »

Witam
czy wie ktos jak zmodyfikowac plik superfire do iCON 431 aby wgrywal soft (nie firmware) nawet jesli wykryje ze na modemie jest juz taka sama lub nowsza wersja ? bede wdzieczny za pomysly
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Superfire problem z wgraniem starszej wersji softu

Post autor: frutis »

xman750 pisze:Witam
czy wie ktos jak zmodyfikowac plik superfire do iCON 431 aby wgrywal soft (nie firmware) nawet jesli wykryje ze na modemie jest juz taka sama lub nowsza wersja ? bede wdzieczny za pomysly
Instalatory Option'a (Superfire) zawierają firmware oraz oprogramowanie. Nie da się wgrać samego oprogramowania. Nie wiem też czy jest możliwe wgranie ponownie tej samej wersji firmware (inni producenci dają taką możliwość). Ale jeśli tak to:

1. Pobieramy firmware ze strony Option'a dla naszego modelu modemu
2. Pobieramy jakiś 'resource editor' (mnie osobiście przypadł do gustu XN Resource Editor)
3. Otwieramy plik z firmware za pomocą edytora
4. Przechodzimy do sekcji String Table/129
5. Modyfikujemy parametr o Id 2049 (wpisujemy tam parametr odpowiedni dla naszego modelu lub ciąg kilku parametrów rozdzielonych znakiem '~' np. GI0431-10000~GI0431-10001~GI0431-10002)
Obrazek
6. Zapisujemy zmiany w pliku

Jest to 'trochę prostszy' sposób na modyfikację instalatora od tego opisanego w pierwszym poście.

Dla leniuchów gotowy instalator z najnowszym firmware dla modemów Option 431 (obsługuje modele od GI0431-10000 do GI0431-20000).
ODPOWIEDZ