Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Józek »

Znajdzie się jakaś sieć że tylko dowód osobisty potrzebny?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Blido »

Zależy jaką umowę podpisujesz. Jeśli na czas nieokreślony i nic od sieci nie dostajesz (modemu ani telefonu w promocyjnej cenie) to wystarczy sam dowód. W przeciwnym razie musisz albo udokumentować swoje dochody, albo wpłacić kaucję w wysokości 700-800zł która jest zwracana po pewnym czasie (zazwyczaj po 6 miesiącach).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: YaHooo »

No chyba, że się jest studentem. To wtedy jednak raczej nie żądają zaświadczenia o zarobkach.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Patryk »

Józek pisze:Znajdzie się jakaś sieć że tylko dowód osobisty potrzebny?
Zasadniczo to w każdej sieci wystarczy sam dowód,tyle,że bez wpłacenia kaucji zabezpieczającej w wysokości standardowo miedzy 700-800 zł nie masz co liczyć na zawarcie umowy,jeśli jesteś klientem "z ulicy".
Kaucja w Plusie jest zwracana (na Twój wniosek,i tylko wtedy,gdy wszystkie faktury terminowo opłacałeś) po min.6 miesiącach,w Orange niestety nie (dopiero po zakończeniu umowy).

Wyjątkiem jest Era (teoretycznie uproszczona procedura,czyli "na dowód",obowiązuje w przypadku taryf stacjonarnych - ADSL,Wimax,Era Domowa i aktywacji mobilnych bez tefefonu/modemu,ale też nie wiadomo,co system wypluje),Multimo Mobile i chyba Plus miał kiedyś promocję iPlus49 na dowód.

Oczywiście wszystko pod warunkiem czystego konta w BIK i rozmaitych BIGach,bo inaczej to nawet zaświadczenie o zarobkach nie pomoże.

[ Dodano: 2009-12-31, 11:38 ]
YaHooo pisze:To wtedy jednak raczej nie żądają zaświadczenia o zarobkach.
Ale czasami wyskakuje kaucja 200-300 zł.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: YaHooo »

Patryk pisze:Ale czasami wyskakuje kaucja 200-300 zł.
Ale taką łatwiej jest wnieść niż 700-800zł :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: marens »

Odnośnie Orange wystarczy wyciąg z konta, z ostatnich 3 miesięcy.
Play zapłacony rachunek na siebie, może być np. Cyfra+. Sam zrobiłem swojego czasu taki numer, że wziąłem Cyfrę+ na siebie aby móc bez kaucji wziąć P4.
Plus wystarczy wypukła karta kredytowa, jak ją zdobyć ;)
http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... ebit-Gold/
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: kamilekk93 »

W Pley wymagaja dowodu osobistego jesli bierzesz sama karte z Abonamentem.W erze na usługe typu Blueconnect Wymagaja dokumentu tożsamości i zaswiadczenia o dochodach.Przy podpisywaniu umowy o Wimax nie chcieli zaświadczenia o dochodach sam sie zdzwiłem nawet przy podpisywanu umowy przy kurierze nie chcieli kopi dowodu osobistego.. Pozdrawiam Kamilekk93 :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: ja.michal »

Patryk pisze:Kaucja w Plusie jest zwracana (na Twój wniosek,i tylko wtedy,gdy wszystkie faktury terminowo opłacałeś) po min.6 miesiącach
W Erze chcą 700zł kaucji dla BC koło 100zł, a 1000zł za opcje z laptopem. Zwracają po 6 miesiącach po wcześniejszym napisaniu pisma. Jeśli się z jakimś rachunkiem opóźniłeś to z tej kaucji pobierają i oczywiście kwota zwracanej kaucji jest pomniejszona odpowiednio.

W Sferii do podpisania umowy wystarczy dowód osobisty i zwykła karta debetowa (nawet nie kredytowa). Ja podpisałem bez problemu na Visa Electron eKONTO.
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Józek »

Czyli dowód nie wystarczy? ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: wojteks »

Józek pisze:Czyli dowód nie wystarczy?
Jeżeli wcześniej nie miałeś umowy z operatorem komórkowym to raczej dowód nie wystarczy (czasami umowa o TV cyfrową/telefon stacjonarny może pomóc).
Nie pomagam na PW!
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Józek »

Niestety nie miałem miałem umowy z żadnym operatorem. ;) Father mój ma i cesje przepisze na mnie czyli coś 10GB w Play Online. :hyhy:
komitel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-01-01, 02:21
Lokalizacja: Zamosc/Szczecin

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: komitel »

Moment...

W sieci Plus jest promocja "iplus wez na probe na dowod"
Zalezy ile masz lat. Jesli powyzej 21 to jest b duza szansa, ze dowod wystarczy.
Do spisania umowy na pewno wystarczy, jesli program Rainbow Cie polubi to do aktywacji oraz otrzymania modemu rowniez.
Jesli w Twoim wypadku wyskoczy jednak kaucja wtedy bedzie trzeba przyprowadzic babcie, bo emerytowi to najlatwiej zawsze aktywacje dostac ;-)

Jesli masz jakies pytania sluze pomoca. Troche wiem, poniewaz sam to sprzedaje :-)

[ Dodano: 2010-01-01, 02:56 ]
Jeszcze kilka informacji... moga sie przydac.

Play - predkosc 512 lub 1024 kbps
Plus - predkosc do 21 Mbps (realnie w Szczecinie najwiecej mialem ~6,5Mb/s na urzadzeniu 7,2Mb/s)

Play - blokada simlock na modemie, jest problem z jej usunieciem w Salonie Play nawet po zakonczonej umowie
Plus - wszystkie modemy bez blokady simlock

Sprawdz jak dziala u Ciebie Play, ja sam osobiscie uzywam prywatnie Playa. Na poczatku chodzil mi na 1,5Mb/s i mi to wystarczalo, Obecnie maja duze pozyskanie nowych Klintow i siec nie daje rady. Predkosc jest ponizej 1Mb/s i pojawia sie problem przy sciaganiu wiekszych plikow. Dane z autopsji, a nie dlatego ze chwale to co sprzedaje :-)

PS Sorki ze w 2-ch oddzielnych postach

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-02-17, 10:38 ]
U nas i tak posty się sklejają ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez komitel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Sławek
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: krystianb »

komitel pisze:Sprawdz jak dziala u Ciebie Play, ja sam osobiscie uzywam prywatnie Playa. Na poczatku chodzil mi na 1,5Mb/s i mi to wystarczalo
To ciekawe, bo ja testowałem nawet nowiutkiego NodeB poniżej tygodnia po uruchomieniu i więcej niż 1Mb nie chciał dać. Ale przez pół roku póki go na mapie play nie było to był 1Mb/s/24H/dobę. Teraz jest tragedia, zaczynam się rozglądać za jakąś cesją normalnego neta.
komitel pisze:Play - blokada simlock na modemie, jest problem z jej usunieciem w Salonie Play nawet po zakonczonej umowie
Jeśli to modem huawei (a prawie wyłącznie takie play sprzedaje) to problemu z simlockiem nie ma, wystarczy imei do rio bravo i po problemie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Patryk »

krystianb pisze:Teraz jest tragedia, zaczynam się rozglądać za jakąś cesją normalnego neta.
Zdarzają się np.na Allegro oferty iplusów (chyba procentowo zdecydowanie najwięcej z wielkiej trójki) z 2-3 miechami do końca umowy.

[ Dodano: 2010-01-01, 10:35 ]
komitel pisze:Do spisania umowy na pewno wystarczy, jesli program Rainbow Cie polubi to do aktywacji oraz otrzymania modemu rowniez.
Jeszcze trzeba pamiętać o konieczności podania telefonu stacjonarnego lub abonamentowego Plusa,pod którym odezwie się ktoś,kto potwierdzi dane delikwenta ;)
Chyba,że już ten archaiczny wymóg znieśli...

[ Dodano: 2010-01-01, 10:35 ]
komitel pisze:emerytowi to najlatwiej zawsze aktywacje dostac
W końcu najpewniejszy płatnik :hyhy:
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Józek »

Cóż zakupię modem i na prepaidzie śmigne. :D
komitel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-01-01, 02:21
Lokalizacja: Zamosc/Szczecin

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: komitel »

Numer kontaktowy musi byc telefonem stacjonarnym lub komorkowym abonamentowym w kazdej sieci lub ewentualnie Mix w sieci Plus. Odpadaja wszelkie prepaidy i Mix'y innych operatorow niz Plus.
A dlaczego tak jest? A dlatego ze Dzial Aktywacji Plusa probuje dokonac zasilenia konta numeru kontaktowegoi w przypadku Mixa innego niz MixPlus taka proba zakonczy sie sukcesem. A w tym momencie Plus nie jest w stanie rozpoznac mixa od prepaida. A dlatego, ze uzytkownicy Mixa nie sa umieszczani w ksiazkach telefonicznych operatorow.
Ale jest jedna mala furtka jesli nie posiada sie abonamentu i telefonu stacjonarnego.
Trzeba pamietac, ze telefon stacjonarny to nie tylko TP, moze to byc poprawnie skonfigurowany VOIP ;-)

Kilka miesiecy temu, przynajmniej na razie, Plus odszedl od wymogu podawania telefonu kontaktowego (stacjonarny lub komorkowy abo+mix w plusie) do pracodawcy.

[ Dodano: 2010-01-01, 13:53 ]
krystianb pisze:To ciekawe, bo ja testowałem nawet nowiutkiego NodeB poniżej tygodnia po uruchomieniu i więcej niż 1Mb nie chciał dać
Tu nie chodzi jakiego sprzetu uzywam, a o czas i miejsce.
Play osiagal 1,5, a nawet prawie 2Mb/s zaraz po starcie uslugi.
Ja nabylem internet w Play w pierwszym tygodniu gdy taka usluge zaczeli w ogole oferowac.
Niestety obecnie Play te czasu swietnosci juz ma za soba, a lepszy modem w kontekscie tego operatora w zasadzie nic nie pomoze.
A o BOK Play to nawet nie warto wspominac... jakosc obslugi jest zalosna.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez komitel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Sławek
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Patryk »

komitel pisze:A dlatego ze Dzial Aktywacji Plusa probuje dokonac zasilenia konta numeru kontaktowegoi w przypadku Mixa innego niz MixPlus taka proba zakonczy sie sukcesem.
Sprytne.

[ Dodano: 2010-01-01, 14:51 ]
komitel, mógłbyś jeszcze napisać,jak sprawy się mają w przypadku aktywacji bez modemu (umowa na rok),czy są szanse,że przejdzie na sam dowód,i będziemy mieli pełen obraz sytuacji w Plusie ;)

[ Dodano: 2010-01-01, 14:53 ]
komitel pisze:Play osiagal 1,5, a nawet prawie 2Mb/s zaraz po starcie uslugi.
A to się zgadza.
2 Mbit/s na pustych stacjach w okolicy,bo oni wtedy łącza 2x2 Mbit/s dzielili na kilka(naście !) lokalizacji :hyhy:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: krystianb »

komitel pisze:Tu nie chodzi jakiego sprzetu uzywam, a o czas i miejsce.
Play osiagal 1,5, a nawet prawie 2Mb/s zaraz po starcie uslugi.
UPS ja prawie rok po starcie dopiero abo wziąłem. A co do sprzętu to sam używam moim zdaniem sprzętu dużo lepszego niż huawei. Wręcz te stare modemy 1.8 z niższymi modulacjami stabilniej pracują moim zdaniem, niedługo będę miał nadzieję porównanie, bo czas kupić coś nowego.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: marens »

Patryk pisze:komitel, mógłbyś jeszcze napisać,jak sprawy się mają w przypadku
kiedy ktoś zerwał umowę z opłaceniem kary umownej i ją opłacił
Mogą się pojawić jakieś schody, czy niekoniecznie?
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: regedit »

marens pisze:Plus wystarczy wypukła karta kredytowa, jak ją zdobyć ;)
http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... ebit-Gold/
Chyba żartujesz. Przecież to jest karta DEBETOWA. Chyba tylko ktoś "wyjątkowy" by się nie zorientował, że karta z napisem "Debit" jest kartą kredytową.
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: marens »

regedit pisze:Chyba tylko ktoś "wyjątkowy" by się nie zorientował, że karta z napisem "Debit" jest kartą kredytową.
Jak widać da się ;)
Chociaż bardziej powinno być "kredytowa" tzn wypukła.
Ważne aby nie było napisu "Electronic use only"
Jak najbardziej jest to debetówka :roll:
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Józek »

Pewnie was to z dziwi ale internet dadzą na dowód rozmawiałem z konsultantami Play,Plus,Orange. ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: krystianb »

Józek pisze:Pewnie was to z dziwi ale internet dadzą na dowód
Dać dadzą, ale po wpłacie odpowiednio dużej kaucji, chyba że nie chce się brać modemu/telefonu. Nie dotyczy to osób które są klientami danego operatora.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: Józek »

Odpowiedz ich brzmiała tak:
Cytuje:
,,Jeśli bierzesz telefon to dowód nie wystarczy, ale jeśli zaś bierzesz internet to tak"

Nie wiem co o tym myśleć. ;)
włóczęga
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2009-12-17, 17:50
Lokalizacja: POS/DW

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: włóczęga »

Sam brałem iPlusa jakiś czas temu na abo. Już pracowałem więc nie miałem problemów żeby przedstawić zaświadczenie o zarobkach, ale jak o podawanie tego numeru Plusa to pic na wode. Pan mnie poprosił o niego ale jak mu powiedziałem, że nikt z rodziny niema to powiedział, że może być dowolny tylko musi być abo. Nie wiem jak to jest teraz bo z zaświadczeniem nie mam problemów ale jak uczyłem się jeszcze w szkole średniej wziąłem mixa w Idei wtedy jeszcze na stałe zameldowanie. Sprzedawca miał lekkie obiekcje ale zgodził się.
Ostatnio zmieniony 2010-01-16, 10:09 przez włóczęga, łącznie zmieniany 1 raz.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Najmniejsze wymagania przy podpisywaniu umowy?

Post autor: kedi »

Zamawiałem w tym tygodniu w eshopie Playa internet (5giga na 18 miesięcy). Dostałem informacje że towar został wysłany a ja musze przygotować kurierowi 2 rzeczy a mianowicie ksero dowodu osobistego oraz do wyboru ksero drugiego dokumentu (np prawa jazdy) lub zaświadczenie tylko już nie pamietam czy to o zatrudnieniu czy o zarobkach
ODPOWIEDZ