iPlus na dwa komputery

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gosiaczek22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-21, 18:03
Lokalizacja: Warszawa

iPlus na dwa komputery

Post autor: Gosiaczek22 »

Witam mam takie pytnke a zarazem prozbe o pomoc mam iPlusa podlaczonego do laptopa poprzes kabel usb (laptop ma XP) chce udostepnic polaczenie iPlusa na drugi laptop ktory wbodowany czytnik WLAN i Bluetooth ale nie mam zielonego pojecia jak sie do tego zabrac drugi laptop ma (VISTE) Bardzo prosze o pomoc.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: zDaleKi »

Powinno się to dac zrobić w taki sam sposób jak to było w tym przykładzie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=54554#54554
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: Artur_prezes »

Ja mam tak zrobione z kumplem. Mam internet Clearwire Boradband podłączony do komputera i zrobiłem na komputerze kumpla i moim kreatora sieci bezprzewodowej i udostępniłem mu to połączenie przez tegoż prostego kreatora. Ja nie jestem wymyślnym informatykiem a zrobiłem to za pierwszym razem. Tylko jedna rzecz trzeba było oba komputery zrestartować i wyszukać połączenie sieci bezprzewodowej wewnętrznej połączyć się i wpisać ustalony na początku kreatora klucz sieciowy. Identycznie łączyłem się z przez iPlusa z modemem Huawei E620. Jakby coś to pisz na PW mogę ci to wytłumaczyć.
CLEARW'RE
Broadband
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: sapnews »

Tworzysz at-hoc i łączysz się laptopami po WiFi. Podłączasz iPlusa i we właściwościach dial'up-a masz zakładkę zaawansowane --> opcja: zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera --> i wybierasz połączenie sieci bezprzewodowej.

Teraz zaczyna wszystko działać :]

Ps. Ustaw na sztywno sobie adresy IP na WiFi w laptopach: np. pula: 192.168.1.1, maska: 255.255.255.0 --> w drugim ustaw bramę jako adres IP pierwszego komputera.

Nie powinieneś mieć już problemu.

Pozdrawiam,
Sietrov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-06-20, 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: Sietrov »

Mam podobny problem.
Z tym, że już kilka takich sieci pomontowałem, więc wszystkie ustawienia mam ok.
Objawy to 'zamulenie'. Pinguje wszystkie strony normalnie, ale sama strona ładuje się koszmarnie (jeśli w ogóle) długo.
Dodam tylko, że mam aktualnie obcięty transfer, ale nie wierzę, żeby 11 megowa sieć muliła się z tym 4-5kb/s.
Komputer dzielący łącze, to Toshiba A-65, z modemem Huawei E630 na XP,
maszyna odbierająca to nowiutki MSI PR200 na viście, próbowałem Wi-Fi oraz przez BT.
Przy czym z wisty korzystam po raz pierwszy i zachodzę w głowę jak to możliwe, żeby cały sztab programistów z nastawieniem na stworzenie przyjaznego i łatwego w obsłudze systemu potrafili stworzyć coś tak zakręconego i nieintuicyjnego co można spotkać tylko w akademikach ASP.
Gdzieś mi się o uszy obiło, że te nowe karty Wi-Fi nie obsługują tych starszych, przynajmniej nie domyślnie i niby należy je jakoś przestawić z a na g czy na odwrót, nie mam bladego pojęcia gdzie tą opcję odnaleźć.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: wojteks »

Sietrov pisze:mam aktualnie obcięty transfer, ale nie wierzę, żeby 11 megowa sieć muliła się z tym 4-5kb/s
A jak te same strony otwierają się na Toshibie? bo jeżeli masz obcięty transfer to strony będą się otwierały baaardzo wolno. Musisz poczekać na normalny transfer i wtedy coś pomyślimy.
Sietrov pisze:te nowe karty Wi-Fi nie obsługują tych starszych
Jeżeli są zgodne z 802.11b to obsługują, czasami trzeba to we właściwościach karty włączyć lub przełączyć na b/g (Menedżer urządzeń, karta WiFi, właściwości, zaawansowane)
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: YaHooo »

Sietrov pisze:Dodam tylko, że mam aktualnie obcięty transfer, ale nie wierzę, żeby 11 megowa sieć muliła się z tym 4-5kb/s.
A próbowałeś przesłać coś pomiędzy komputerami w sieci (bez użycia internetu) np. poprzez udostępnianie jakiegoś pliku?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Sietrov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-06-20, 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: Sietrov »

Na toshibie przy obciętym transferze wyciągam jakieś 4 kb/s co wystarczy na serfowanie po sieci (może czasem zwolni i nie można używać 'ciężkich' serwisów z flashem, a gmail się długo ładuje, ale reszta działa).
Stara karta ma znaczek 'super g', a nowa jest ustawiona na wartości b/g.
Udało mi się jednorazowo załadować jakaś stronę z nowego komputera, ale przy automatycznie ustawionym IP, gdy wpisuję ręcznie w ogóle nie reaguje.
Udało mi się wreszcie połączyć, wyświetlała się ścieżka:
nowy komp -> sieć -> brama (stary komp) -> internet.
Traktuje stary komp jako bramę i nie da się z nim komunikować.
Pojawił się też kolejny problem, otóż moja leciwa już toshiba niespecjalnie radzi sobie z Wi-Fi, tzn. przegrzewa się (zwłaszcza teraz-latem nawet stojąc na podstawie chłodzącej) i zawiesza. W związku z tym jestem zmuszony używać BT.
Ale tu sprawa wygląda identycznie, gdy ustawię automatyczne IP, to widzę ruch w sieci, ale żadnych innych oznak, jeśli sam ustawię vista twierdzi, że jest problem z IP i w szczegółach pokazuje wyłączoną usługę DHCP. Po za tym, na obrazku wyświetla 'Sieć niezidentyfikowana'.
Próbowałem przesyłać pliki, bez skutku.

Właśnie przywróciło mi transfer, bez zmian.

edit:

Po prostu rozbiłem sobie głowę o vistę.
Próbowałem połączyć komputery crossem i ciągle jest konflikt IP. Jeśli ustawię automatycznie, to się łączy ale tylko odbiera, jeśli sam ustawię IP to połączy się, ale wyskakuje 'sieć niezidentyfikowana' i w ogólne nie ma ruchu.
Co jest grane?

edit2:
Udało się połączyć komputery crossem, wyświetla ładnie ikonkę połączenia z globusikiem,
pinguje witryny, pinguje toshibę, niestety nie udało się nic udostępnić, nie daje się mapować, strony się nie ładują.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: YaHooo »

Połączenie bluetooth pomiędzy komputerami oraz udostępnianie nim połączenia jest bardzo trudne do zrobienia. A próbowałeś robić tak jak jest w naszym <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> a konkretnie w tym wątku > ICS - udostępnianie połączenia internetowego! <
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Sietrov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-06-20, 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: Sietrov »

Tak. Czytałem te wszystkie FAQi, jedynych rzeczy jakich nie miałem ustawionych jak w tym temacie z dzieleniem przez ICS to pakiety, powyłączałem wszystkie zbędne.
I jest jedna różnica, w FAQu jest napisane, że we właściwościach modemu powinny być wpisane DNSy, natomiast u mnie jeśli je wpiszę to modem nie potrafi się połączyć i mam ustawione na auto. Powpisywałem, więc DNSy i WINSy iPlusa we właściwościach kart jednego i drugiego kompa i w ten sposób udało mi się je połączyć, w każdych innych ustawieniach nie udaje się połączyć sieci.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: YaHooo »

Sietrov pisze:właściwościach modemu powinny być wpisane DNSy, natomiast u mnie jeśli je wpiszę to modem nie potrafi się połączyć i mam ustawione na auto.
Niekoniecznie muszą być wpisane. W tym linku co Ci wcześniej podałem masz mój post o udostępnianiu połączenia z modemu na kartę wi-fi. Ja tam nie wpisywałem we właściwości modemu nic, nawet adresu IP.

Ja podczas konfiguracji kart nie ustawiałem żadnych serwerów DNS, tylko podstawowe właściwości TCP/IP. Ponadto zamiast wpisywać DNS'y Plusa w komputerze któremu udostępniamy internet warto wpisać inne np. Open DNS:
- Preferowany serwer DNS: 208.67.222.222 (Open DNS)
- Alternatywny serwer DNS: 208.67.220.220 (Open DNS pomocniczy)
I tak trzeba ustawić na drugim komputerze. Jak ustawisz na karcie tego komputera w którym się znajduje modem to internet może nie działać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: zDaleKi »

Sietrov pisze:I jest jedna różnica, w FAQu jest napisane, że we właściwościach modemu powinny być wpisane DNSy, natomiast u mnie jeśli je wpiszę to modem nie potrafi się połączyć
Może były wybrane inne DNSy niż operatora i dlatego nie działało? DNSy zawsze muszą jakieś być albo wpisane ręcznie albo przydzielone z automatu. ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Sietrov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-06-20, 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: Sietrov »

Wpisałem open DNS, bez zmian.
Na razie próbuję tylko po kablu, otoczenie sieciowe nadal nie działa, ale udało się dzielić zasoby, przez uruchom=>\\192.168.0.1\, a także przez ipmsg.
Szukałem tego problemu gdzie indziej i jest on prawie na każdym forum o takiej tematyce,
w jednym z nich zasugerowano nieszczęśnikowi, żeby sprawdzić czy przypadkiem provider
nie blokuje dzielenia łącza. Tak było w istocie. Provider odblokował i działało.
Czy wiecie może jak to wygląda z iPlusem?
Czy KOMUKOLWIEK udało się podzielić łącze przez modem iPlusa?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: YaHooo »

Sietrov pisze:Czy wiecie może jak to wygląda z iPlusem?
Na pewno Plus nie blokuje możliwości podziału łącza. A poza tym jak używasz ICS'u do dzielenia internetu to z tego co wiem nie da się tego zablokować. Ale mogę się mylić. Niemniej jednak sam pisałem poradnik na tym forum jak udostępnić iPlusa którego mam. > Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc <
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Sietrov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-06-20, 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: Sietrov »

Udało mi się połączyć przez wi-fi, prawdopodobnie chodziło o ashampoo firewall na toshibie.
Niestety wiekowa toshiba nie radzi sobie specjalnie obciążeniem jakie powoduje wi-fi,
komputer prawie natychmiast zawiesił się.
Docelowym rozwiązaniem jest podział łącza przez BT.
Jednakże zanim to osiągnę (tylko i wyłącznie z Waszą pomocą), jako rozwiązanie zastępcze zmuszony jestem do uwiązania nowego lapsa kablem sieciowym.
Jak już wcześniej pisałem, komputery są połączone, można dzielić zasoby strony się pingują,
firewalle wyłączone, witryny NIE ŁADUJĄ SIĘ.

Zauważyłem pewną opcję, której nie potrafię zmienić:

Obrazek

być może opcja ta jest odpowiedzialna za brak dzielenia łącza po kablu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: YaHooo »

Sietrov pisze:Zauważyłem pewną opcję, której nie potrafię zmienić:
Właśnie aby udostępnić łącze internetowe na sieciówkę LAN ta opcja jest kluczowa. Trzeba w niej wybrać właśnie kartę LAN. A próbowałeś tworzyć nowe połączenie dial-up według naszego <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> > Konfiguracja połączenia dial-up < może w tym tkwi błąd.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: krystianb »

Zauważyłem pewną opcję, której nie potrafię zmienić:
Czy aby nie znaczy odznaczyc allow... ok zastosowac, potem wejsc jeszcze raz zaznaczyc allow i od razu wybrac wlasciwa opje? u mnie dziala po bluetooth do komorki:D i to zwyklej, (uzywam oprogramowania widcomm) wykorzystuje PAN jedyne co SE **** obsluguje.

Choc nie wydaje mi sie zeby wifi bylo bardzo obciazające dla systemu chyba ze to jest pentium 1:P

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2008-07-01, 07:53 ]
Poprawa wulgaryzmu :nienie:
Ostatnio zmieniony 2008-07-01, 06:52 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: Jaco »

krystianb pisze:wykorzystuje PAN jedyne co SE **** obsluguje.
Jeszcze raz tak napiszesz i nie będzie tak kolorowo :dobani:
Sietrov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-06-20, 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: Sietrov »

UWAGA! rozwiązałem problem.

Oczywiście szczytem mojej naiwności było przekonanie, że windowsy same załatwią sprawę.

Na szczęście microsoft to nie jedyna firma pisząca soft i zapomocą 'third party software' udało się wreszcie podzielić łącze.

Program o którym mowa to: WinRoute Lite 4.2.5.
Program mam odpalony w tle niewiele pamięci zabiera i co najważniejsze dzieli każdy rodzaj łącza, udało mi się podzielić łącze przez BT! Poprostu rewelacja.

Obrazek

Dziękuję wszystkim, którzy próbowali mi pomóc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: YaHooo »

Sietrov pisze:Program o którym mowa to: WinRoute Lite 4.2.5.
Rzeczywiście jest taki program, ale niestety z tego co wiem to on nie jest darmowy :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: iPlus na dwa komputery

Post autor: Jo_gurt »

Jest jeszcze kilka mu podobnych, ale podobieństwa idą też na cenę - niestety powyżej zera :/
ODPOWIEDZ