Sferia nowa oferta internetu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Moje 3 grosze

Post autor: al-czerniawski »

Klientem Sferii jestem od dawna, od Dowtela 2000. Dziś korzystam z nieco przestarzałego ADU-E100D z transferami 250-1000 kbps. A mieszkam daleko poza zasięgiem Sferii.
I śmiem twierdzić, że to nie Sferia jest be ale ci, którzy spodziewają się cudów po radiówce.
Trudnię się m.in. sprzedażą i instalacją routerów do modemów Sferii. Bywam więc u ich różnych klientów. Widzę jak ludzie traktują modemy. Ich indolencja czasem jest dla mnie, człeka o technicznej duszy, przygnębiająca.
Często obok instalacji routera przychodzi mi instalować anteny bo klientom się wydaje, że pudełko modemu powinno samo sprawę załatwiać. Są zdziwieni gdy nagle Internet się ożywia po takim zabiegu.
Inna sprawa, że Sferia nie udziela wsparcia w tym kierunku. Ogranicza się do podpisywania umów tylko w tych lokalizacjach gdzie mają sprawdzony zasięg. Zakładają, że oferowany zestaw powinien sobie poradzić.
Moja rada: zamiast psioczyć kup sobie antenę ;-) No, chyba, że jesteś w rejonie gdzie zapychają się nadajniki zbyt dużym ruchem :-(
Olmi?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-09-12, 09:13

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Olmi? »

Witam,
przyłączę się do wymiany doświadczeń ze Sferią, którą mam od września. Raz było lepiej, raz gorzej, od listopada - tragdeia. W styczniu cały czas prędkość ok 300 kb/s czasem 600Kb/s ale ! uwaga - rano nawet 1200 się trafiło... Oczywiście mierzone na stronie Sferii wszystko w warstwie EVDO. Regularnie zgłaszam niskie transery, raz tak sieć działała, że 25% pingów do DNS-a ginęło. I co ? A więc wg specjalistów to po pierwsze mam znakomite transfery bo większość abonentów ma takie więc wszystko ok. To że pakiety giną? oczywiście sytuacja poprawna... Dostałem pismo, że była rozbudowa, ma być lepiej - ale nie jest. Już mi się nawet dzwonić ani pisać do BOK-u nie chce.... Niestety, nie mam alternatywy.

Okolice Warszaw, a konkretniej Starych Babic. Nadajnik ponoć gdzieś na Bemowie - ale to stajna informacja, raz przez pomyłkę chyba ktoś sie wygadał, nie chcą udzielić żadnej informacji na ten temat.

Pzdr
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

Olmiś pisze: Nadajnik ponoć gdzieś na Bemowie - ale to stajna informacja, raz przez pomyłkę chyba ktoś sie wygadał, nie chcą udzielić żadnej informacji na ten temat.

Pzdr
Nie jest tajna, po prostu do niczego Ci niepotrzebna i dlatego nikt jej nie udziela. :)
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
dobry duch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-08, 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: dobry duch »

jbalc11 pisze:Skladalem do panstwa konsultantow reklamacje od 3 dni.
Co dzien slysze do pastwa konsultanta termin 48 godzin/
Minelo od pierwszej reklamcji 78 godzin.

Na rozpatrzenie reklamacji jest czas 14-30 dni, 48 godzin to rozpatrywanie problemu technicznego, takze nalezy rozróżnić te dwa pojęcia. Poza tym na reklamacje jest odp pisemna a na zgloszenie telefoniczna

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-02-08, 23:28 ]
Przycięcie cytatu. Nie cytujemy całego tekstu. Ok ?
Ostatnio zmieniony 2008-02-08, 23:28 przez dobry duch, łącznie zmieniany 2 razy.
Zuza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-10, 07:42
Lokalizacja: Wwa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Zuza »

Internet (Axesstel) rozłącza się co 10 min. Przy czym nie wystarczy połączyć nazad. Trzeba wyszarpać kabel z USB (czasami trzeba to robić kilka razy, żeby modem załapał) lub zresetować kompa. W BOK-u telefonicznym kazali mi się zgłosić do serwisu. W serwisie pan mnie poinformował, że modem jest w porządku i przekazuje sprawę do działu technicznego. To było w piątek. Wczoraj zadzwonił łoś z "działu technicznego" (posadzili faceta, który nie ma o niczym zielonego pojęcia i kazali dzwonić, wystawiając na żer zachwyconych usługami klientów), po czym poinformował, że w ciągu 14 dni wyślą mi z działu reklamacji pismo w sprawie mojego rozłączania się. Niestety nie wie co w piśmie jest, bo ta sprawa jest "specjalna". Pewnie mi zaproponują, że na cały 1 miesiąc obniżą mi abonamentu o 3%. Bardzo mnie to ucieszy, biorąc pod uwagę, że to początek mojej przygody ze Sferią i na razie płacę jakieś 1 zł czy jakoś tak. A nawet jeżeli nie, to ja chcę płacić cały abonament i mieć działający internet.
Modem był sprawdzany na dwóch kompach i w dwóch lokalizacjach. Mieszkam na zabitej dechami wsi, ale podobno zasięg tu jest b. dobry. Nie mam możliwości podłączenia nic innego. Poza Orangem, z którym właśnie mi się kończy umowa i nie chcę nawet wspominać więcej o tym badziewiu dramatycznym.
Poza tym ten internet nawet dobrze działa, znaczy z wystarczającą mi prędkością.
Tylko co zrobić z tym rozłączaniem?
Olmi?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-09-12, 09:13

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Olmi? »

Miecio pisze:
Olmiś pisze: Nadajnik ponoć gdzieś na Bemowie - ale to stajna informacja, raz przez pomyłkę chyba ktoś sie wygadał, nie chcą udzielić żadnej informacji na ten temat.

Pzdr
Nie jest tajna, po prostu do niczego Ci niepotrzebna i dlatego nikt jej nie udziela. :)

Ale może być bardzo przydatna... jak klient pyta, powinien dostać taką informacje.
Bemowo, jest duże, początek w odległości ok. 5 km (w lini prostej), po drodze bloki, las itp.
A chciałbym wiedzieć, czy może jest/będzie BTS bliżej, i ładnie pokryje podwarszawski obszar gminy Stare Babice a ja będę miał do nadajnika 2-3 km ?

I może wtedy zacznie działać, jak powinno, chyba, że Sferia ma problemy dalej, w swojej sieci...

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-02-14, 12:07 ]
Pytanie do Miecia wydzielone tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=69991#69991
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Khalbar »

a ja czekam zasięg sferii kończy się na wsi obok 4 km odemnie i już lipa telefonu ani internetu z tego sie nie da wykrzesać !!!!!

30 km od warszwawy i sferii niema 2008 mamy i co i nic sie nie zmieniło wszystko jest po staremu !!!! żadnej perspektywy w powiększaniu zasięgu w kierunku mojej okolicy :cry: :dobani: :klnie:
baltimora
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-28, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: baltimora »

Co za dramat, jak to wszystko czytam. Ja już mam 2 miesiąc neostradę i jest spoko. Płacę 120 zeta za telefon i neo. Żadnych problemów. Wszystko działa jak należy. Sferia powinna mieć minimum uczciwości przestać pobierać opłatę za internet w takiej jakości. Wtedy nie narażałaby się na uzasadnioną niestety krytykę ze strony konsumentów.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

właśnie dowiedziałem się czegoś lepszego nie dość że ich usługi są na takim a nie innym poziomie to zabraniają używania anten kierunkowych
tylko dookólne
jaja jak nie wiem
człowiek sie stara samodzielnie poprawić ich net a oni jeszcze robią jakieś fochy
:gwiazdki: :dobani:
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: al-czerniawski »

Khalbar pisze:a ja czekam zasięg sferii kończy się na wsi obok 4 km odemnie i już lipa telefonu ani internetu z tego sie nie da wykrzesać !!!!!
Zapewne da się wykrzesać, tylko trzeba użyć silnej anteny kierunkowej. Np. ATK10 umieszczona w paraboli min 100 cm, lepiej w większej.
Paweł pisze:właśnie dowiedziałem się czegoś lepszego nie dość że ich usługi są na takim a nie innym poziomie to zabraniają używania anten kierunkowych
tylko dookólne
Natomiast informacja Pawła o zakazie używania anten kierunkowych, uzyskana od jakiegoś
fachmana ze Sferii, wydaje mi się nie znajdować potwierdzenia w żadnych oficjalnych dokumentach Sferii.
Jedyne logiczne uzasadnienie takiej opowieści to w przypadku gęstej zabudowy miejskiej i wielu nadajników, może teoretycznie zachodzić przełączanie odbiorców przez system, do nadajników o najmniejszym obciążeniu. W takim przypadku antena kierunkowa może faktycznie zafiksować odbiorcę na jednym nadajniku nie pozwalając mu na korzystanie z innych lepszych chwilowo połączeń.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

Paweł, kto dokladnie Ci o tych antenach powiedzial? Nie chodzi mi o nazwisko tylko o stanowisko, funkcje.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

wiadomość od magika który montuje anteny zewnętrzne klientom sferii
ale jak al-czerniawski podejrzewam ze po prostu sprzedał bajer
swoją drogą nie dojechał do mnie....... :dobani:
a może znacie kogoś z okolic józefowa kto za rozsądne pieniądze wejdzie na mój dach i zamontuje mi antene?
bo mnie niestety lęk wysokości nie pozwala :zawstydzony:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: bob »

Paweł pisze:może znacie kogoś z okolic józefowa kto za rozsądne pieniądze wejdzie na mój dach i zamontuje mi antene?
http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... Szukaj&lr=
Poszukaj.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

dziękuje za wskazówki :D
ale tak już sprawdzałem
:ok:
d3ugi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-27, 08:07

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: d3ugi »

Witam,
Jestem użytkownikiem sferii od czerwca 2007r.
Mam od około miesiąca duże problemy z łączem.
Internet przez około 6 miesięcy działał bardzo dobrze - osiągałem transfery rzędu 120 KB/s, po przekraczaniu limitów odpowiednio mniej.
Mieszkam w okolicach Warszawy zasięg mam cały czas na full(nawet bez anteny)ale antena jest podłączona i wystawiona za okno tak na wszelki wypadek, modem to takie niebieskie ustrojstwo ANYDATA, łącze to transfer XL.
I teraz od około miesiąca internet chodzi tak słabo, że stronki typu onet.pl potrafią się otwierac 10 minut(oczywiście jak w trakcie mnie nie rozłączy) nawet na gmail nie chce mi zalogować, ponieważ wyskakuje komuijat że łącze jest za słabe.
Praktycznie moge <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> tylko z gg.
Jak próbuje sciągnąć pliki czy to rapidshare , ftp mojej szkoły, instalke gg czy cokolwiek innego prędkość nie przekracza 1-2 KB/s,
zresztą przy próbie wykonania testu przepustowości na stronie sferii też otrzymuje mniejwięcej takie wyniki.
Nie moge praktycznie z niczego <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> oprócz gg, ponieważ doczytanie jakichkolwiek obrazków na stronce trwa wieki lub wcale się nie doczytują,
żadne videogoogle czy youtube nie działa(znaczy się działa ale przez godzinke przy bardzo dobrych wiatrach załaduje się 1-2 sekundy filmiku)
nawet radia internetowe się przycinają.
Wcześniej wszystko działało pięknie (oprócz p2p i jak nie przekroczyłem limitów ale to uroki sferii) a teraz od miesiąca praktycznie nic.
Mam jeszcze problem z rozłączaniem, przez jakiś tydzień rozłączało mnie po 3-4 razy na 10 minut więc nawet na gg nie mogłem korzystać, ponieważ szło się pochlastać. Teraz jest troche lepiej, zainstalowalem AutoConnecta to mniej to odczuwam (btw. na autoconnecie jest taka zakładka jak statystyki transferów to mam tam średnią prędkość sciągania 900 b/s !!!!! 8 lat temu na modemie mialem 50 razy lepsze wyniki !!!!!!) ale i tak rozłącza mnie po kilkanaście razy dziennine albo i lepiej
Wczesniej rozłączenia się zdażały, ale 1-2 razy dziennie max a net potrafił chodzić po 12-14 godzin bez rozłączenia.
Czy ktoś mógłby mi pomóc??
Już nie wiem co mógłbym zrobić : przeinstalowałem sterowniki od modemu, przeskanowałem kompa antywirusem, windows jest wmiare swiezy.

Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać
Ja już sie zaczynam się łamać 114zł miesięcznie za ledwo działające gg to !!lekka!! przesada.
Dałem znać do sferii o problemie zostałem poinformowany że moje zgłoszenie trafiło do działu reklamacji i mam dostać odpowiedź listem poleconym.
Czekam już tydzień listu nie ma a net dalej nie działa :(

Z góry dziękuje za każdą pomoc

Pozdrawiam
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: al-czerniawski »

d3ugi pisze:zasięg mam cały czas na full(nawet bez anteny)
Może jesteś adresatem mojej prośby zawartej w temacie: Silny sygnał a zrywanie połączeń w Sferii?
Jeśli masz zacięcie badacza to może coś wniesiesz od siebie?
sebinio_23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-27, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Co z tą Sferią???

Post autor: sebinio_23 »

Witam,
Od dłuższego czasu szukałem forum na którym poruszane są kwestie internetu za pośrednictwem Sferii. Jestem posiadaczem tej "usługi" od marca zeszłego roku. Modem to niebieskie pudełeczko z napisem AnyData z transferem XL.
Do lutego tego roku byłem bardzo zadowolony z usług Sferii.
Niestety byłem... ponieważ od początku lutego przeżywam koszmar związany z moją jedyną alternatywą dostępu do internetu.
Mieszkam w okolicach Hynka i mimo iż mam możliwość internetu w kablu (Aster), to z powodu najmu lokalu zdecydowałem się na umowę ze Sferią.
Nie będę opisywał jak dziś wygląda moja bolączka, ponieważ sprawa została już doskonale opisana przez użytkownika powyżej "D3ugi".
Sytuacja dosłownie lustrzana.
Wykonałem odpowiednie ruchy w kierunku poprawy (telefoniczne zgłoszenie, sprawdzanie prędkości łącza, pytania konsultantów "w którym miejscu stoi modem ???", odpowiedż "od marca zeszłego roku w tym samym" itd, itp) i ... czekam na list polecony ze Sferii.
Jestem pewien że to nie przypadek że Sferia od jakiegoś czasu nie spełnia naszych oczekiwań, tyle że nie bardzo wiem jak z tym "przypadkiem" walczyć.
Jeżeli ktoś ma podobny problem (liczę na takich którzy powiedzą "miałem"), proszę o podzielenie się na tym forum.
Pozdrawiam,[/b]
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: bob »

Sytuacja dosłownie lustrzana.
Takie odniosłem wrażenie czytając Twój post.
sebinio_23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-27, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: sebinio_23 »

Miałem na myśli "identyczna"
Awatar użytkownika
krowasc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-02-06, 20:15
Lokalizacja: Stara Praga

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: krowasc »

Od początku lutego mam tą samą sytuację, co sebinio_23 i d3ugi. Reklamacja poszła 2 tygodnie temu i się nie odzywają.
Kazz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-01, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Kazz »

Witam.
Na forum trafiłem zupełnie przypadkiem i szczerze mówiąc jestem bardzo zaskoczony.
Używam modemu anydata z transferem Night i do tej pory miałem tylko jeden problem. Jeden problem od 2,5 miesiąca! Może poprostu mam szczęście jeśli chodzi o lokalizację a może poprostu mam świadomość że jest to radiówka. Prędkości jakie osiągam to ok 1200 kbps (chyba tak to się pisze nie jestem biegły w technicznych sprawach) a czasami nawet 1600. Chodż nie powiem są dni kiedy mam ok 400 :dobani: Ale jest to radiówka.

Natomiast jeśli chodzi o reklamacje ( na tym akurat się znam ;) ) czas rozpatrywania jest to 14 dni roboczych, a maksymalnie 30 - Regulamin świadczenia usług to potwierdza. :)

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych ( a także niezadowolonych ;) ).
...............................................................

only easy rider.
spad_wawa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-04, 10:48
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: spad_wawa »

witam jestem tu nowy
zainteresował mnie temat sferii wiec pomyślałem ze sie podzielę swoimi relacjami z ta firma

1) podpisałem umowę z promocja 3 miesiące za 1 zl na 2 lata transfer xxl ( około 2mb/s)
pierwsza faktura przyszła na 70 pln a po 2 miesiącach już 90 w tym koszty dzierżawy modemu
2) internet zaczyna działać już po około 2 dniach średnio ale jest
3) po ok tygodniu pojawiają sie problemy z transferem
i składam pierwsze skargi i reklamacje (zostaje totalnie olany)
4)czas wakacji i niekorzystanie z usługi
5) wracam z wakacji i sie przeprowadzam z Bielan na saska kępę
6) problem transferu i jakości połączeń narasta ( transfer spadł do około 50kbps czasem do
125)

7) składane są ponowne reklamacje l nie mogą ich przyjąć bo muszę zmienić adres posiadanego urządzenia wiec to robie (za darmo)
ciągle telefony do sferi głownie tłumaczone tym ze mam złe ustawienia modemu w konfiguracji
8) składanie nowej reklamacji która ma być rozparzona w ciągu 24h a okazuje sie że zajęło im to 4 dni
9) oczekiwanie na przyjście odpisu reklamacji (7dni)
10) i tu pierwszy sukces napisali mi ze mogę rozwiązać umowę przed terminowo bez ponoszenia dodatkowych opłat
11) biorę pismo do reki i jadę do sferii na dzielna daje pani pismo a ona chce mi wmówić ze rozwiązanie umowy będzie dopiero 1 maja czyli 2 miesiące po złożeniu wniosku a nie miesiąc jak jest w regulaminie oczywiście nadal muszę płacić przez 2 miechy robie małą awanturkę i kobieta przyznaje mi racje ze mogę rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym wiec to robie wracam do domku i już wieczorem na szczęście nie ma już netu
rezultat:
podpisałem umowę na 2 lata tj do 2009roku a zerwałem ja po 6 miesiącach
nie płacąc kary

WAŻNE
jeśli dostajecie faktury wyrównawcze tak jak ja dostałem tzn 2 faktury na -50% i druga z jakimiś groszami to lepiej zadzwonicie do nich i sie zapytajcie ile macie tak naprawdę zapłacić
bo z faktur mi wynikało ze mimo to ze jest obniżony rachunek to i tak muszę zapłacić ponad 180 pln a kobieta przez tel mi powiedziała ze 46,70 wiec naprawdę uważajcie na to
jeśli ktoś ma pytania jak z nimi walczyć służę rada
gg: 2043552
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: ksen »

Witam,
jest rada na nasze bolączki ze Sferią!!!!!!!! :super:
Mianowicie,"należy antenkę magnesem przypiąć do kaloryfera"........
TAKą oto poradę dostałem ostatnio od serwisantów Sferii na moje zapytanie odnośnie reklamowanych "do2,4 MB/S" a tym co jest w rzeczywistości. :brawa: :brawa:
Warszawiakom gratulujemy Sferii....
S F E R I A MOTOROLA A1000 TECHNOMATE 9100
Awatar użytkownika
krowasc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-02-06, 20:15
Lokalizacja: Stara Praga

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: krowasc »

Dzwoniłem przed chwilą do pomocy technicznej z pytaniem o remonty nadajników na terenie Warszawy. O to streszczenie:
-są remonty nadajników
-których?
-nie mogę odpowiedzieć
-może pani podać lokalizację nadajników?
-nie
-dlaczego?
-bo są tajne ze względów bezpieczeństwa
Ze śmiechu rozłączyłem się. Pani Milenie, z którą rozmawiałem dziękuję za uprzyjemnienie mi tego śnieżnego popołudnia.
marcokolo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-04, 20:47
Lokalizacja: wawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: marcokolo »

Witam wszystkich
Niestety należę do tych nieszczęśników którzy posiadają to cudowne niebieskie pudełeczko.
U mnie jest ten sam problem ,ciągłe zrywanie połączenia a co do prędkości to ślimaki są dużo szybsze ,zaznaczę że korzystam z tego niby internetu w Raszynie.
Od blisko miesiąca już się tak męczę i czekam na odpowiedź z reklamacji ,mam nadzieję że coś konkretnego napiszą bo od BOK nic się nie dowiesz bo to tajemnica państwowa.
Chociaż ostatnio jakaś lasia z BOK dzwoniła do mnie z zapytaniem czy mam doprowadzony kabel z TP bo podobno mają coś podpisać z TP o dostęp do ich linii ale o co dokładnie chodzi to nie wiem. :dobani:
d3ugi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-27, 08:07

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: d3ugi »

do mnie tez dzwonila juz z 3 tygodnie temu mial byc polecony z odpowiedzia o reklamacje a tu dalej cisza ...
Gumek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-06, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Gumek »

Witam wszystkich, pierwszy raz na forum piszę choć trochę już czytam.

U mnie to samo co u Was czyli ciągłe rozłączanie i spadek (wg. mnie ograniczenie) transferu dokładnie od nocy z 5-go na 6 luty, godzina 1:00 w nocy. Akurat coś ściągałem i pamiętam nagłe ograniczenie downloadu. Od tamtej pory jest jedna poprawa, a mianowicie od wczoraj godziny 12:06 do teraz (czyli cały dzień i prawie 4 godziny) nie rozłączyło mnie ani razu co wcześniej się zdarzało minimum raz na 56 minut. P2P nie działa od początków stycznia. Wcześniej było jak w umowie.
Przez pierwsze dni września P2P działało nawet na maksa jak wszystko inne, czyli średnio 115 KB/s przy sygnale nie dochodzącym do czerwieni. Od końca stycznia jakby poprawił się sygnał i siła dochodziła często do maksa a szybkość do ok. 150 KB/s.
Potem kupa... mieszkam w Warszawie na ul. Ząbkowskiej.

BTW: Siła sygnału prawie cały czas na maksa :-)))

Edit: po ręcznym rozłączeniu nadal przerwy, maksymalnie co ok. 55 minut. Tylko AutoConnect mnie ratuje jako tako.
Ostatnio zmieniony 2008-03-06, 18:00 przez Gumek, łącznie zmieniany 1 raz.
SyFeria
marcokolo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-04, 20:47
Lokalizacja: wawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: marcokolo »

Problem zaczął się właśnie tak jak Gumek pisze w nocy z 5 na 6 lutego.
Kazz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-01, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Kazz »

A czy jest ktoś kto ma transferNight?
Wybaczcie, ale może wyda wam się to dziwne - ja problemu nie mam. Nie wiem kompletnie jaka jest różnica techniczna bo chyba z tych samych nadajników jest sygnał...
Ostatnio na ośle 150 kilo to tak spokojnie.
...............................................................

only easy rider.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

marcokolo pisze:Problem zaczął się właśnie tak jak Gumek pisze w nocy z 5 na 6 lutego.
Kontakt z BOK. Może mają/mieli awarię? ;)
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
ODPOWIEDZ