Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

zorian pisze:myślałem że to Plus nie chce mnie wpuścić na roaming
W niedługim czasie postaram się coś z tym zrobić.
Pozdrawiam
Janek
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.57
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Zminimalizowano efekt chwilowych zamrożeń programu.
2. Zmiany dotyczące USSD:
- usunięto przycisk USSD z okna SMSów, teraz znajduje się obok przycisku SMS w oknie głównym programu,
- usunięto przycisk GPS z okna głównego programu, "GPS" został w menu górnym,
- zmieniono trochę rozmieszczenie elementów w oknie USSD,
- odpowiedź znajduje się w polu "Odpowiedź" umieszczonym w oknie a nie w komunikacie,
- poprawiono działanie niektórych kodów USSD,
- dodano trzy kody do operatora Orange.
3. Poprawiono działanie wyboru operatora: Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Zm. operatora.
4. Dodano łatwe otwieranie FAQ dotyczącego TNI:
- Informacje -> FAQ (online),
- Informacje -> Pomoc -> Największa i najświeższa baza wiedzy o programie (FAQ).
5. Zmieniono link do sterowników: Informacje -> Pomoc -> Sterowniki (drivery) i oprogramowanie do modemów.
6. Uaktualniono listy darczyńców w programie (Informacje -> Dotacje) i na stronie. Dziękuję wszystkim.
7. Podziękowania dla Chrisa-Kr, który szczególnie pomaga mi przy zmianach i rozwoju programu.
Pozdrawiam
Janek
izyget
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-05, 18:27
Lokalizacja: z bieszczad

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: izyget »

Dzięki janek, programik jest fantastyczny, dziala jak rakieta, jak bede mial troche wolnej kasy <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> zrobie dotacje :brawa: :brawa: :brawa:
poczta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-20, 08:53
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: poczta »

Witam,
swój problem opisałem wcześniej. Sprawdziłem na 2. komputerze(W7 64bit) i wszystko chodziło ok. Tutaj modem w menadżerze figuruje jako Sierra Wireless HSPA Modem- bez 3. w nazwie jak na pc właściwym. Nie sprawdziłem jego działania z TNI z własnego zapominalstwa.

Dziś po włączeniu komputera zauważyłem, iż jest on podłączony do sieci. Modem nie był widoczny przy konfiguracji połączenia. Połączenie stabilne od 50 minut. Przy wcześniejszych próbach nie mogłem nawiązać połączenia.

Odpaliłem wiec TNI po aktualizacji. Niestety tutaj ten sam problem.

PS. Po 1. godzinie rozłączyło i nie mogę nawiązać połączenia. Systemowo miałem -97 dB stabilne połączenie, Watcher -99 dB i zrywa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

poczta pisze:Niestety tutaj ten sam problem.
Nie jestem pewny czy problem nie leży w tym, że Sierra działa w trybie NDIS.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Nie jestem pewny czy problem nie leży w tym, że Sierra działa w trybie NDIS.
U mnie bez problemu działała w trybie dial-up. W Watcherze trzeba było włączyć Dial-up networking. I działał bez względu na działający równolegle tryb NDIS - w komórkowych połączeniach szerokopasmowych było widać nazwę operatora i siłę sygnału.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

Maciek764 pisze:U mnie bez problemu działała w trybie dial-up.
Ale te połączenie najpierw trzeba mieć ;) Domyślnie nie ma takowego.
Maciek764 pisze:I działał bez względu na działający równolegle tryb NDIS
Tak to prawda, tylko mówię tego dialupa trzeba najpierw zestawić :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Tak to prawda, tylko mówię tego dialupa trzeba najpierw zestawić :)
Fakt. Ja już dawno praktycznie całkowicie straciłem kontrolę nad tym co mam w modemach i w połączeniach dial UP bo przez mojego kompa już przeszły cztery Huaweie, jedna Sierra i 3 telefony w trybie modemu + mam kilka modemów over bluetooth link więc bajzel mam niesamowity ;) O dziwo wszystko działa. :hyhy:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

Maciek764 pisze:O dziwo wszystko działa. :hyhy:
Czemu ma nie działać ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Mnożące się połączenia sieciowe!

Post autor: Chris-Kr »

W swoim TNI zajrzałem do Ustawienia > Połączenie > Wybierz - edytuj połączenie i odkryłem, że mam tam całe mnóstwo połączeń o nazwie "PL-Orange".
Co ciekawe, w systemowym oknie "Połączenia sieciowe" jest tylko jeden egzemplarz takiego połączenia.
Połączenia o takiej nazwie używam w programie Mobile Partner, ale ostatnio Mobile Partnera używałem dosyć rzadko i zastanawiam się skąd mi się te nowe połączenia wzięły, tak wygląda, jakby były one tworzone przez TNI.
Problem u mnie istnieje od niedawna, kilka dni temu już takie mnogie połączenia widziałem i je pousuwałem, a te które znalazłem dzisiaj, to są już nowe.
Napiszcie, czy ten problem występuje także u Was.
Krzysztof
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Czemu ma nie działać ;)
O ile w systemie nie ma jakiegoś ograniczenia portów COM to będzie działać. Czasem tylko w TNI trudno się połapać gdy się wybiera port do komunikacji AT.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Maciek764 pisze:Czasem tylko w TNI trudno się połapać gdy się wybiera port do komunikacji AT.
Ustawienia -> Auto modem i port -> Próbuj automatycznie ustawić port...
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: piori »

Czy można by przy okazji następnej aktualizacji dorzucić regułę wykrywającą port oraz modem ZTE (konkretnie model k3565-z)?
Tu widać nazwę portu komunikacyjnego do komend AT:
Obrazek
a tu nazwę modemu:
Obrazek
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

piori pisze:Czy można by przy okazji następnej aktualizacji dorzucić regułę wykrywającą port oraz modem ZTE (konkretnie model k3565-z)?
Tak.
piori pisze:Tu widać nazwę portu komunikacyjnego do komend AT:
Dzięki za screeny. A nie ma innego, np: Port ZTE AT Port ? NMEA bardziej mi się kojarzy z portem do GPSu ale mogę się mylić.

Swoją drogą nazwy w listach w Auto modem i port można edytować, są cztery puste pola do dopisania (zanim to uczynię na stałe w programie) ręcznego od Inny 1 do Inny 4.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: piori »

To lista dostępnych portów:
Obrazek
Info o BTS'ie działa także na porcie ze słowem modem, ale to port potrzebny do nawiązania połączenia. Na pozostałych wywala "Nie otrzymano prawidłowej odpowiedzi z portu".
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Mój mózg mi podpowiada, że na COM37 powinno teorytycznie działać.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

piori pisze:To lista dostępnych portów
Widzę że rzeczywiście nie ma portu z oznaczeniem AT, pytałem ponieważ znalazłem między innymi taką listę portów:
ZTE Mobile Broadband AT Port
ZTE Mobile Broadband Modem
ZTE Mobile Broadband NMEA Port
I teraz mam mały dylemat jakich słów kluczowych użyć do definicji portu w przytoczonym przeze mnie przykładzie, nie jestem pewien, który port powinienem zdefiniować.
Oczywiście twój port będzie dodany prawidłowo.

[ Dodano: 2011-11-14, 16:06 ]
Maciek764 pisze:Mój mózg mi podpowiada, że na COM37 powinno teorytycznie działać.
No niestety nie, port Diagnostic jest portem do którego nie wysyła się standardowych komend AT.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: piori »

janek222 pisze:znalazłem między innymi taką listę portów
Należałoby ustalić jakiego modelu dotyczy ta lista i sprawdzić w praktyce działanie komend AT na tych portach. Niestety ja posiadam tylko ten jeden model firmy ZTE, więc raczej nie pomogę...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

janek222 pisze: ZTE Mobile Broadband AT Port
Moim zadniem ten port powinno się używać do komunikacji AT.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:NMEA bardziej mi się kojarzy z portem do GPSu ale mogę się mylić.
NMEA jest standardem magistrali cyfrowej stosowanej generalnie w urządzeniach nawigacyjnych, a GPS jest tylko jednym z wielu różnych urządzeń, jakie można do tej magistrali podpiąć.
Standardowo przy pomocy magistrali NMEA łączy się w jedną sieć takie urządzenia jak: GPS, chart-plotter, autopilot , echosonda, speed-log, wskaźnik kierunku i siły wiatru, radar, radiostacja, Navtex itp.

[ Dodano: 2011-11-14, 22:50 ]
Warto by sprawdzić ten port NMEA pod kątem użycia go do komend AT, bo on się właściwie do niczego innego nie nadaje, ze względu na niską prędkość transmisji w tym standardzie (4800 b/s).
Krzysztof
m4ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-14, 15:41
Lokalizacja: Łaskarzew

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: m4ko »

Czy program działa w routerem axesstel mv510 w technologii CDMA?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

Czy program działa
Nie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

ZTE MF192 w orangefree --> konfiguracja

Post autor: unpublished »

Witam,

Czy może mi ktos udzielić wskazówek (najlepjej od podstaw) jak skonfigurować ten programik tak by działał z modem ZTE MF192 w sieci Orange(3G) na systemie Windows7


UStAWIAŁEM ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ i ZA KAZDYM RAZEM MAM BŁĄD 777, samo urządzenie jest wykrywane:
COM13: Port ZTE MF192 AT Port (COM13)
COM14: Port ZTE MF192 ATExt Port (COM14)
COM15: Modem ZTE MF192 USB Modem
W żadnej konfiguracji nie działa, zarówno z włączona komunikacją AT jak i z wyłączoną. Dodam może jeszcze że urządzenie jest sprawne bo działa pod oryginalnym (tfu) softem orange.


Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.

PS. Jeżeli nie chce się komuś zaśmiecać forum to proszę o info mailem <[email protected]>
Ostatnio zmieniony 2011-11-17, 04:20 przez unpublished, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Top NetInfo - FAQ

[ Dodano: 2011-11-17, 11:12 ]
unpublished pisze:UStAWIAŁEM ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ i ZA KAZDYM RAZEM MAM BŁĄD 777
Dziwna sprawa, bo błąd 777 oznacza:

777 The connection attempt failed because the modem (or other connecting device) on the remote computer is out of order.
777 Próba połączenia nie powiodła się, ponieważ modem (lub inne urządzenie łączące) w komputerze zdalnym nie działa.


Ale nie jest wykluczone, że prawdziwa przyczyna jest całkiem inna.
samo urządzenie jest wykrywane:
COM13: Port ZTE MF192 AT Port (COM13)
COM14: Port ZTE MF192 ATExt Port (COM14)
COM15: Modem ZTE MF192 USB Modem
Jako modem powinien być ustawiony COM15, jako port do komunikacji AT - port COM13 lub ewentualnie COM14.
W żadnej konfiguracji nie działa, zarówno z włączona komunikacją AT jak i z wyłączoną. Dodam może jeszcze że urządzenie jest sprawne bo działa pod oryginalnym (tfu) softem orange.
A czy na pewno ubiłeś oryginalną aplikację Orange'a zanim uruchomiłeś TNI?
Otwórz Menadżer Zadań i sprawdź, czy tam nie działa jakiś proces z tej aplikacji.
PS. Jeżeli nie chce się komuś zaśmiecać forum to proszę o info mailem <[email protected]>
To nie jest "zaśmiecanie forum", bo właśnie po to udzielamy porad tutaj, a nie na PW lub maila, żeby następni użytkownicy nie zadawali tych samych pytań.
Krzysztof
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

ZTE MF192 w orangefree --> konfiguracja

Post autor: unpublished »

A czy na pewno ubiłeś oryginalną aplikację Orange'a zanim uruchomiłeś TNI?
Otwórz Menadżer Zadań i sprawdź, czy tam nie działa jakiś proces z tej aplikacji.
W moim przypadku to i tak było bez znaczenia bo w usługach i autostarcie już dawno ubiłem wszystko co związane z francetelecom za wyjątkiem samych sterowników modemu, gdyż "orangesoft" działa bez tego sprawniej i jest mniej syfu w pamięci.

Powracając do problemu TNI i modemu ZTE MF192 - Rozwiązany, działa, jako AT port (COM13) Przyczyna była dość dziwna, trzeba było:
- wszędzie w ustawieniach zaawansowanych związanych z ZTE ustawić baud rate na 921600
- właczyć sprzętowe sterowanie przepływem (Out x CTS flow)
- RTS control na handshake
- zmniejszyć opóźnienie odpowiedzi AT na 500ms.

Teraz działa elegansio, szybciutko się inicjuje i nie zawala pamięci jak syf orange.

Przydało by się tylko by autor programu dodał dwie przydatne funkcje:
1. Wyłączenie nadajnikka przy rozłączeniu (syf orange to robił)
2. Opcje rozłączenia połączenia o danej godzinie. (przydatne dla taryf nocnych)


W każdym bądz razie dzięki serdeczne za pomoc i mobilizacje do samodzielnego dłubania, a przedewszystkim autorowi TNI za wspaniały soft.


PS. Czy jest możliwość "manualnego" przełączenia się na inny nadajnik orange (bo łączy mnie z oddalonym o pare KM, a pod nosem mam drugi też orange z tymi samymi parametrami i 'technologiami")?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

unpublished pisze:Czy jest możliwość "manualnego" przełączenia się na inny nadajnik orange (bo łączy mnie z oddalonym o pare KM, a pod nosem mam drugi też orange z tymi samymi parametrami i 'technologiami")?
Nie. Można jedynie przestawić antenę kierunkową o ile ktoś ma.
Pozdrawiam
Janek
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.58
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. W Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komunikacja AT:
a) W Różne dodano:
- informacje o modemie,
- informacje o karcie SIM.
b) W polu "Polecenie AT" wysłane komendy są zapamiętywane, wystarczy użyć przycisk w dół aby widzieć listę wysłanych komend. Strzałka w dół na klawiaturze zmienia komendy ostatnio wysłane.
c) Część poleceń z Różne zostało przeniesionych do nowych przycisków: ZTE, Novatel.
2. Usunięto problem z pojawiającą się listą odebranych SMSów w okienku z powiadomieniami.
3. Dodano Ustawienia -> Ogólne -> Rozłącz z internetem o godzinie.
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF192 w orangefree --> konfiguracja

Post autor: Chris-Kr »

unpublished pisze:Przydało by się tylko by autor programu dodał dwie przydatne funkcje:
1. Wyłączenie nadajnikka przy rozłączeniu (syf orange to robił)
Mógłbyś sprecyzować, o co dokładnie Ci chodzi i jaki to ma mieć cel?
Krzysztof
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

TNI - propozycje, uwagi.

Post autor: unpublished »

Chris-Kr pisze:
unpublished pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Mógłbyś sprecyzować, o co dokładnie Ci chodzi i jaki to ma mieć cel?

Uniemożliwienie by inny program zainicjował połączenie internetowe z tego urządzenia. W chwili gdy jest ono wyłączone to staje się nie dostępne. Łatwo sobie wyobrazić jaki będzie rachunek jak torrenty i inne downloadery pójdą mobilnym internetem po przekroczeniu godzin nocnych w których można ściagac bez limitu transferu, a przez przypadek jakiś inny program zainicjuje połączenie (np. klient poczty lub dialer/wirus). W laptopach dodatkowo jest to jakaś tam oszczędność energii.

Dodam może że soft (tfu) orange posiada taką opcję, która w dodatku działa bo niebieska dioda przestaje się palić, a w przypadku TNI po rozłączeniu i wyjściu z programu dalej sobie mruga, choć teoretycznie ruchu sieciowego nie ma.

Mam propozycję odnośnie TNI:
1) Czy nie bardziej praktycznie było by umieszczenie nowej opcji "rozłącz z internetem o godzinie" w glownym menu przy przycisku "rozłącz" lub "zamknij" ?
2) Może fajnie by było gdyby TNI będąc w obszarze powiadomień, znikał z paska zadań?
3) Czy racjona
lne było by dodanie opcji wymuszenia połączenia 3G

Pozdrawiam.

PS. Sorry wiem upierdliwy jestem, nie dość że dostałem za free zajefajny programik to jeszcze się czepiam i wynajduje... (ale i tak już nikt mnie nie zmusi bym wrócił do sof-TFU orange) Jeszcze raz podziękowania dla autora TNI i chylę czoła za inicjatywę, zaangażowanie i poświęcenie !!!

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2011-11-20, 08:47 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2011-11-20, 16:24 przez unpublished, łącznie zmieniany 4 razy.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

unpublished pisze:Uniemożliwienie by inny program zainicjował połączenie internetowe z tego urządzenia.
Osobiście to mi się nie podoba bo np. dlaczego ktoś po zamknięciu TNI nie miałby później ustanowić połączenia w prosty sposób za pomocą dial-up. Oczywiście taka funkcja mogła by się pojawić z dopiskiem "nie zalecane", użytkownik by decydował czy jej użyje. Wydaje mi się że chodzi o komendę AT+CFUN=0
W tej chwili jej nie implementuję chociażby ze względu na post: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=143845#143845 Użytkownik mógł nieświadomie wyłączyć porty modemu jeszcze inną komendą ale tej pewności nie ma tym bardziej że wyraźnie twierdzi że wyłączenie modemu spowodowała ta właśnie komenda. Wolałbym aby więcej osób się wypowiedziało na ten temat. Jest jeszcze komenda AT_OAIR http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=326455#326455 specyficzna dla modemów firmy Option ale wydaje mi się że tu nie o nią chodzi.
unpublished pisze:1) Czy nie bardziej praktycznie było by umieszczenie nowej opcji "rozłącz z internetem o godzinie" w glownym menu przy przycisku "rozłącz" lub "zamknij" ?
Ilość kliknięć była by ta sama (2):
1. Strzałka w dół -> Wybór w menu
2. Ustawienia -> Ogólne
unpublished pisze:2) Może fajnie by było gdyby TNI będąc w obszarze powiadomień, znikał z paska zadań?
Ustawienia -> Start programu -> Przesuń do traya
unpublished pisze:3) Czy racjonalne było by dodanie opcji wymuszenia połączenia 3G
Ustawienia -> GPRS/UMTS -> Wymuszaj technologie
Ostatnio zmieniony 2011-11-20, 09:56 przez janek222, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Janek
ODPOWIEDZ