Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TNI - propozycje, uwagi.

Post autor: Chris-Kr »

unpublished pisze:Uniemożliwienie by inny program zainicjował połączenie internetowe z tego urządzenia. W chwili gdy jest ono wyłączone to staje się nie dostępne.
Według mnie pomysł dyskusyjny, gdyż już oczami duszy widzę całą falę skarg o treści: "Modem mi dotychczas działał, zainstalowałem TNI i modem przestał mi się łączyć z internetem".
Najbezpieczniej jest wyciągnąć modem ze złącza USB, a jeśli to jest modem wbudowany, to on zazwyczaj już ma funkcje wyłączania.
A poza tym, żeby to miało sens, to ta funkcja zapewne też musiałaby być programowalna.
Mam propozycję odnośnie TNI:
1) Czy nie bardziej praktycznie było by umieszczenie nowej opcji "rozłącz z internetem o godzinie" w glownym menu przy przycisku "rozłącz" lub "zamknij" ?

Dobry pomysł, popieram.

2) Może fajnie by było gdyby TNI będąc w obszarze powiadomień, znikał z paska zadań?

Opcja do włączenia w menu: Ustawienia > Start programu > Przesuń do traya.

3) Czy racjonalne było by dodanie opcji wymuszenia połączenia 3G
Ustawienia > GPRS/UMTS > Wymuszaj technologię > Tylko UMTS/HSDPA
(do Autora: Warto by ten tekst zaktualizować do postaci "Tylko UMTS/HSxPA" :) )

Uprzedzając następne pytanie, z góry odpowiadam:
Top_NetInfo FAQ - pytanie #24.
Krzysztof
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

Witam,

Sorry, masz rację! To ja nie sprecyzowałem. Nie chodziło mi o fizyczne wyłączenie urządzenia (tak by widniało jako wyłączone w menadżerze urządzeń) ale prawdopodobnie o "AT+CFUN=0". Piszę prawdopodobnie gdyż nie jestem ekspertem i nie mam za bardzo pojęcia jak to dokładnie działa. Mogę tylko stwierdzić że skutek po wpisaniu tej komendy jest właściwy, tzn. lampki w modemie gasną i nie można (przynajmniej u mnie) nawiązać "automatycznie" połączenia bez odpalenia TNI lub orangesoftu (nie wiem czy ma to związek z tym że te mają "zapisany" PIN). Nie istotne i nie warto się zastanawiać nad tym dla czego tak się dzieje, ważne że z "AT+CFUN=0" działa tak jak powinno i urządzenie nie "ginie".

Rozumiem też, że ten program nie powstał indywidualnie dla mnie, więć nie naciskam w żaden sposób, ale gdyby przy okazji była możliwość dodania opcjonalnie takiej funkcji przy rozłączaniu (gdzieś w dowolnym miejscu w ustawieniach) i nie szkodziło by to w żaden sposób innym, to było by extra. Tak w ogóle to przepraszam za zamieszanie i proszę o ewentualną wyrozumiałość, bo wpadłem niedawno na Wasze forum i sieję zmęt jakimiś zachciankami i pytaniami, zamiast napisać tylko dziękuję za darmowy super soft i siedzieć cicho. DZIĘKUJĘ :)
janek222 pisze:Ilość kliknięć była by ta sama (2):
ja tylko sugerowałem że może w "rozłącz" było by łatwej/prościej/przejrzyściej (bo bez wchodzenia do ustawień gdzie jest dużo opcji).


Jeszcze raz przepraszam i dziękuję! Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2011-11-21, 13:30 ]
"bynajmniej" to nie "przynajmniej"
Ostatnio zmieniony 2011-11-21, 13:29 przez unpublished, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

unpublished pisze:ja tylko sugerowałem że może w "rozłącz" było by łatwej/prościej/przejrzyściej (bo bez wchodzenia do ustawień gdzie jest dużo opcji).
Będzie w menu Połącz skrót do tej zakładki w ustawieniach.
unpublished pisze:którą opcję zaznaczyć w przypadku gdy chcę wymusić "3G"
UMTS / HSDPA (WCDMA)
Pozdrawiam
Janek
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.59
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Od tej wersji plik z listą BTSów aktualizuje się tu:
Informacje -> Lista BTSów (xls) -> Dost. aktual. bazy
2. Usunięto listę BTSów z ustawień.
3. Dodano do menu przycisku "Połącz" pozycję "Połącz / rozłącz z internetem o godzinie".
4. Dodano informację o sposobie zmiany dźwięków powiadomień: Ustawienia -> SMS, powiadomienia
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
3k12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-11-20, 19:50
Lokalizacja: Wwa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: 3k12 »

Witam

Może dodać jeszcze:

- wyłącz komputer o określonej godzinie
- okres rozliczeniowy i tam możliwość ustawienia by nie liczyło transferu w godzinach od-do ( to dla tych co mają nielimitowany transfer w godzinach nocnych a mają włączony w programie okres rozliczeniowy) bo potem trzeba robić korektę transferu. W historii połączeń by była wtedy dodana informacja np. "taryfa nocna"
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:4. Dodano informację o sposobie zmiany dźwięków powiadomień: Ustawienia -> SMS, powiadomienia
Pozwolę sobie rozwinąć nieco ten opis.
Ponieważ użyty w TNI do tego celu systemowy dźwięk przychodzącego emaila jest trochę mylący, więc w programie można zamiast niego użyć jakiegoś innego, własnego dźwięku.
Spośród wszystkich dźwięków jakie znalazłem na swoim komputerze, najbardziej pasował do tego celu plik apert.wav, który znalazłem w pakiecie Open Office.
Ścieżka do tego pliku to: C:\Program Files\OpenOffice.org 3\Basis\share\gallery\sounds\
Ze względu na prawa autorskie Autor TNI nie może tego dźwięku dołączyć do swojego programu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by indywidualny użytkownik dysponujący na swoim komputerze pakietem Open Office, użył tego dźwięku do jakichś własnych, dodatkowych zadań na tym komputerze.
Krzysztof
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

Sorry dopiero teraz zauważyłem ten post i całkiem oczywisty jest Twój pkt. widzenia.
Niestety, w ramach pomyki wpisaem AT+CFUN=0, czym odciem mu zasilanie i nie wiem, jak go wczyŠ. Nie jestem w stanie zrobiŠ tego poleceniem AT+CFUN=1, bo nie ma portˇw, a modem znik. Reinstalacja driverˇw nic nie daje, reset ustawie˝ w Biosie te.
Fakt, umieszczenie AT+CFUN=0 (nawet z info że na własne ryzyko) jest jak najbardziej niewskazane. Rozumiem to i nie nalegam, odchodząc od tego pomysłu, bo pomijając oczywiste względy mogło by to przez przypadek zaszkodzić reputacji programu.
Wpadłem natomiast na inne rozwiązanie, można dodać okienko z możliwością wpisania komendy AT wykonywanej po rozłączeniu. Wtedy każdy mógłby sobie wpisać to co by chciał i było by to bez szkody dla kogokolwiek. Czy taką ewentualność możesz rozważyć?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

unpublished pisze:można dodać okienko z możliwością wpisania komendy AT wykonywanej po rozłączeniu.
Jesteś chyba jedyną osobą której coś takiego jest potrzebne, nie wystarczy Ci wysyłanie komend AT z miejsca do tego przeznaczonego (Komunikacja AT)?

Programy producentów najczęściej sterują logika na płycie głównej która deaktywuje modem (tak samo może deaktywować WiFi czy BT).
Nie pomagam na PW!
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

TNI 3.59a (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z archiwum, w tym czasie program musi być wyłączony.

Zmiany:
1. Przeniesiono część elementów z menu przycisku "Połącz" do menu górnego "Połączenie".
2. Dodano (część mogła już być w poprzedniej wersji):
a) Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Wyślij komendę AT po rozłączeniu z internetem
b) Ustawienia -> Ogólne -> Połącz z internetem o godzinie
c) Ustawienia -> Ogólne -> Rozłącz z internetem o godzinie
d) Ustawienia -> Ogólne -> Wyłącz komputer o godzinie
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

janek222 pisze: a) Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Wyślij komendę AT po rozłączeniu z internetem
Dzięki serdeczne !!! Opcja wyłącz komputer o godzinie też jest całkiem na miejscu, bo nie trzeba stosować dodatkowych programów do tego celu.

Jeszcze jedno, czy zna może ktoś kod do wyłączenia nadajnika radiowego, bo z tego co zauważyłem AT+CFUN=0 wyłącza modem i nie można ustanowić połączenia informując że modem nie jest zalogowany (o to chodziło), ale dalej pokazywana jest siła sygnału i nazwa operatora, czyli wygląda na to że odbiornik radiowy nadal działa.

Pozdrawiam.

PS. Niech ktoś powie że jest lepszy program niż TNI, to normalnie naubliżam:)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

unpublished pisze:dalej pokazywana jest siła sygnału i nazwa operatora
Należy zamknąć okno "Komunikacja AT" i poczekać kilkanaście sekund a informacje o sile sygnału i operatorze się zaktualizują.
unpublished pisze:wygląda na to że odbiornik radiowy nadal działa
Nie powinien, u mnie nie działa.

[ Dodano: 2011-11-22, 08:42 ]
unpublished pisze:nie można ustanowić połączenia informując że modem nie jest zalogowany
Aby TNI mimo wszystko ustanawiał połączenie, zalogował się do sieci podczas próby nawiązania połączenia należy ustawić:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Zainicjuj modem podczas próby połączenia
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

janek222 pisze:Nie powinien, u mnie nie działa.
Znalazłem AT+CFUN=4 (Turn off RF Rx/Tx circuit), po tym ginie zasięg i brak jest informacji o operatorze.
janek222 pisze:Aby TNI mimo wszystko ustanawiał połączenie, zalogował się do sieci podczas próby nawiązania połączenia należy ustawić:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Zainicjuj modem podczas próby połączenia
Nie pomaga - jedyna opcja jaką wyczaiłem (bez odpinania modemu) to wpisanie AT+CFUN=1, po tym normalnie jest gotowy do pracy, zapala sie najpierw czerwona, a potem niebieska lampka i można się bez problemu połączyć.

Mam teraz jeszcze jedno lamerskie pytanie: jak w jednej linijce wpisać parę komend AT (w Twoim programiku jest opcja do wpisania komend inicjalizacji modemu (ustawienia/połączenie/dodatkowe polecenia inicjujące) i tam chciałbym dopisać owe AT+CFUN=1, czy możesz napisać jak to zrobić?

Tak przy okazji mam opis serwisowy komend AT modemów ZTE (by ZTE) chcesz może?

Pozdrawiam i dzięki

PS. Zareklamowałem Twój sofcik na elektroda.pl bo tam też kiedyś szukałem i parę osób było zainteresowane, mam nadzieję że nie masz nic przeciwko.
Ostatnio zmieniony 2011-11-23, 07:24 przez unpublished, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

unpublished pisze:Znalazłem AT+CFUN=4 (Turn off RF Rx/Tx circuit), po tym ginie zasięg i brak jest informacji o operatorze.
Nie mam pewności, nie sprawdzałem, ale parametr może być specyficzny dla modemu.
unpublished pisze:jedyna opcja jaką wyczaiłem (bez odpinania modemu) to wpisanie AT+CFUN=1
Wystarczy zaznaczyć Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Zainicjuj modem podczas próby połączenia... Po zaznaczeniu wciśnięcie przycisku Połącz powinno być równoznaczne z wysłaniem do modemu także komendy "AT+CFUN=1" a dokładniej AT+CFUN=1,0 Możesz sprawdzić jak modem reaguje na tą komendę, jak będzie źle to zmienię na wersję bez drugiego parametru. Może być tak że modem nie wyrabia się z logowaniem do sieci i należy kliknąć dwa razy "Połącz" lub zwiększyć Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Opóźnienie po PIN...
unpublished pisze:Tak przy okazji mam opis serwisowy komend AT modemów ZTE (by ZTE) chcesz może?
Proponuję umieścić gdzieś w necie i dać odnośnik na tym forum.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

janek222 pisze:Wystarczy zaznaczyć Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Zainicjuj modem podczas próby połączenia... Po zaznaczeniu wciśnięcie przycisku Połącz powinno być równoznaczne z wysłaniem do modemu także komendy "AT+CFUN=1" a dokładniej AT+CFUN=1,0 Możesz sprawdzić jak modem reaguje na tą komendę, jak będzie źle to zmienię na wersję bez drugiego parametru. Może być tak że modem nie wyrabia się z logowaniem do sieci i należy kliknąć dwa razy "Połącz" lub zwiększyć Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Opóźnienie po PIN...
Niestety nie działa, tylko wprowadzenie AT+CFUN=1 /ustawienia --> komunikacja AT i PIN --> komendy AT/ odpala go, ewentualnie wyjęcie z USB i ponowne wsadzenie. Czy nie można jakos umieścić w jednej linni (w: dodatkowe polecenia inicjujące) dwóch poleceń AT: AT+CFUN=1 i inicjalizacja modemu (oczekiwanie z mojej strony na dodatkowe okienko AT w Twoim programie było by zdecydowanym przegięciem i bezczelnością, więc nawet nie proponuje tego, gdyż z punktu widzenia większości użytkowników jest to bez sensu). Jeżeli chodzi o czasy to są OK - zwiekszałem, ale potem zmnejszałem bo się spokojnie wyrabiał (na 300 odzczyt i 500 pin, choć na 50 i 100 spokojnie się wyrabia).
Proponuję umieścić gdzieś w necie i dać odnośnik na tym forum.
Może zasugerujesz jakieś konkretne miejsce bo nie bardzo wiem gdzie, a warto chyba się podzielić bo może się to komuś przydać gdyż jest to pełen opis producenta w formacie PDF.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Używanie polecenia AT+CFUN=4 jest raczej zajęciem dla ludzi o mocnych nerwach.
Po wysłaniu tej komendy mój Huawei E1750 wylogował się z sieci operatora, ale włączenie go z powrotem już takie proste nie było.
Zawiodły komendy:
AT+CFUN=1
AT+CFUN=1,0
ATZ
AT&F
modem nie chciał zobaczyć żadnej sieci.
Na szczęście, wyjęcie i ponowne włączenie modemu do gniazda USB pomogło.
Polem ustaliłem, że w przypadku mojego modemu skuteczne jest też polecenie AT+CFUN=1,1 ale swoje już podżyłem ;)

[ Dodano: 2011-11-23, 18:19 ]
unpublished pisze:Może zasugerujesz jakieś konkretne miejsce bo nie bardzo wiem gdzie, a warto chyba się podzielić bo może się to komuś przydać gdyż jest to pełen opis producenta w formacie PDF.
Nie bardzo chce mi się wierzyć abyś sam nie znał takich serwisów, ale żeby wyręczyć Autora, podaję kilka adresów darmowych serwisów prowadzących hosting plików:

http://www.wrzuc.to/
http://www.voila.pl/
https://rapidshare.com/
http://uploaded.to/
http://www.pl.image-share.com/
http://imageshack.us/
http://www.mediafire.com/
http://iv.pl/
http://www.speedyshare.com/
http://www.uploadking.com/
http://www.multiupload.com/
http://www.fotosik.pl/
Ostatnio zmieniony 2011-11-23, 19:17 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 2 razy.
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

TNI 3.59b (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z archiwum, w tym czasie program musi być wyłączony.

Zmiany:
Zmieniono w programie komendę inicjującą modem AT+CFUN=1,0 na AT+CFUN=1

Z tego co pamiętam w modemach Huawei mogła coś pomóc komenda AT+CFUN=6 a komenda AT+CFUN=1,1 resetuje modem tak jakby został odłączony od prądu i za chwilę podłączony ponownie.

Przykładowo dla Teltoniki składnia komendy AT+CFUN może wyglądać (w innych modemach inaczej) tak (źródło: http://www.gotronic.fr/doc/robotique/25145at.pdf):

Kod: Zaznacz cały

AT+CFUN=0 Note: set minimum functionality i.e. MS is switched off
OK or +CME ERROR: <error>

AT+CFUN=1 Note: Set full functionality mode
OK

AT+CFUN=6 Note: allow SIM-TK commands and enables fetching of proactive commands by SIM-APPL from SIM
OK

AT-CFUN=7 Note: disable SIM-TK commands and enables fetching of proactive commands by SIM-APPL from SIM
OK

AT-CFUN=8 Note: disable fetching of proactive commands by SIM-APPL from SIM-card
OK

AT+CFUN=15 Note: Reset MS without resetting SIM
OK

AT+CFUN=16 Note: Reset MS with resetting SIM
OK

AT+CFUN? Read command
+CFUN: <power_mode>,<STK_mode>

AT+CFUN=? Test command
+CFUN: (list of supported <fun>'s) e.g. +CFUN: (0,1,6,7,8,15,16) OK

5.3.3 Defined values

<fun> selected functionality which may be:
0 : minimum functionality meaning switch off of the MS
1: full functionality meaning start up MS (from offline mode)
6: enables the SIM-toolkit interface and fetching of proactive commands by SIM-APPL from the SIMcard
7: disables the SIM-toolkit interface and enables fetching of proactive commands by SIM-APPL from the SIM-card
8: disable fetching of proactive commands by SIM-APPL from the SIM-card
15: silent reset (reset MS without resetting the SIM)
16: silent reset (reset MS with resetting the SIM) 

<power_mode> may be:
1: MS is switched on
2: invalid mode 

<STK_mode> may be:
0: inactive state
6: enables the SIM-toolkit interface and fetching of proactive commands by SIM-APPL from the SIMcard
7: disables the SIM-toolkit interface and enables fetching of proactive commands by SIM-APPL from the SIM-card
8: disable fetching of proactive commands by SIM-APPL from the SIM-card
unpublished pisze:Może zasugerujesz jakieś konkretne miejsce bo nie bardzo wiem gdzie
Osobiście nie używam ale listę serwerów wysłałem na pw.
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:Z tego co pamiętam w modemach Huawei mogła coś pomóc komenda AT+CFUN=6 a komenda AT+CFUN=1,1 resetuje modem tak jakby został odłączony od prądu i za chwilę podłączony ponownie.
Faktycznie tak jest.
W moim E1750 po wyłączeniu radia poleceniem AT+CFUN=0 mogę je włączyć poleceniem AT+CFUN=1 lub AT+CFUN=1,0 natomiast po wyłączeniu radia poleceniem AT+CFUN=4 mogę go włączyć tylko poprzez AT+CFUN=6.
Oprócz tego, w obu powyższych przypadkach skuteczne jest (tak jak napisałeś) chwilowe odłączenie zasilania komendą AT+CFUN=1,1.
Krzysztof
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

Chris-Kr pisze:Używanie polecenia AT+CFUN=4 jest raczej zajęciem dla ludzi o mocnych nerwach.
Nawet nie miałem pojęcia że tak mogę narozrabiać:( aż strach pomyśleć gdyby nie zadziałało AT... i byłby to laptop - perspektywa przecięcia ścieżki zasilania, a potem skrosowania.

Co do nazw serwerów to owszem znam ale po pierwsze myślałem że może jest jakiś specyficzny server do tego typu śmieci, po drugie z tego co się orientuję to po jakimś czasie (miesiąc?) są kasowane uploady o ile nie ma się konta premium (przeważnie jak coś potrzebuje to wykupuje SMS konto 24/h i lecę via Jdownloader). Wrzuciłem na rapida bo tam nie ma tych śmiesznych capivita, nie pakowałem bo to zaledwie 1M. Może nie jest to najświeższa wersja, ale działa. (ktoś mi obiecał nowszą - jak tylko dostanę to wrzucę)


Lista kodów AT do modemów ZTE: http://rapidshare.com/files/2737017880/AT_ZTE.pdf

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

unpublished pisze: i byłby to laptop - perspektywa przecięcia ścieżki zasilania, a potem skrosowania.
Łatwiej wyjąć i włożyć kartę mPCIe.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

janek222 pisze: Zmieniono w programie komendę inicjującą modem AT+CFUN=1,0 na AT+CFUN=1
Chyba nie tu tkwi problem. Dalej mam to co miałem (nawet przy wł. opcjach zainicjuj modem ...).
-----------------------------
AT
OK
ATE1
OK
AT+CPIN?
AT+CPIN?
ERROR

Ramka z informacją o błędzie:
Modem nie jest zalogowany i nie oczekuje kodu PIN.
Komunikat modemu:
AT+CPIN?
ERROR

------------------------------
Dopiero jak manualnie wpiszę (w okienku komendy AT) AT+CFUN=1 to poprawnie działa mi opcja "Połącz". Nie wiem być może najpierw program próbuje wsłać do modemu np. PIN, a dopiero potem komende AT+CFUN=1, a jak mi się wydaje ta powinna być w pierwszej kolejności wysyłana.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

unpublished pisze: Lista kodów AT do modemów ZTE: http://rapidshare.com/files/2737017880/AT_ZTE.pdf
Wielkie dzięki za dokument. Taki mały OffTop, ale jak miałbyś jeszcze jakieś ciekawe dokumenty to chętnie je przyjmę ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

TNI 3.59c (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z archiwum, w tym czasie program musi być wyłączony.

Zmiany:
unpublished pisze:najpierw program próbuje wsłać do modemu np. PIN, a dopiero potem komende AT+CFUN=1, a jak mi się wydaje ta powinna być w pierwszej kolejności wysyłana.
Niestety brak tu standardu, pamiętam że kiedyś to zmieniałem dla innego modemu i było dobrze, niestety nie pamiętam dla jakiego. W związku z tym w tej chwili zrobiłem regułę dla ZTE. Z modemem ZTE program powinien już poprawnie współpracować i z innym, którego nie pamiętam. Jak jeszcze z innymi będzie problem to wprowadzi się korekty.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Linuxiarz »

Taka mała uwaga. W zakładce USSD> Operator: GaduAIR jest już nie potrzebny ten operator, ponieważ zakończył on już działalność.

Tak samo trzeba zrobić, w zestawieniu internetu na kartę. :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

TNI 3.59f (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z archiwum, w tym czasie program musi być wyłączony.

Zmiany:
1. Został usunięty operator GaduAir z USSD i APN.
2. Ostatnie dwie minuty przed wyłączeniem czasowym komputera będzie wyświetlany komunikat z dźwiękiem o tym informujący.
3. Został dodany skrót "Wyłącz komputer o godzinie" do menu przycisku "Zamknij".
4. Poprawiono działanie wyłączania czasowego komputera, nie działało po zaznaczeniu "Wyłącz w menu możliwość wył. i rest. komputera".
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

janek222 pisze:Niestety brak tu standardu, pamiętam że kiedyś to zmieniałem dla innego modemu i było dobrze, niestety nie pamiętam dla jakiego. W związku z tym w tej chwili zrobiłem regułę dla ZTE. Z modemem ZTE program powinien już poprawnie współpracować i z innym, którego nie pamiętam. Jak jeszcze z innymi będzie problem to wprowadzi się korekty.
Witam,

Wszystko działa teraz poprawnie (przy włączonej opcji zainicjuj modem podczas próby połączenia....). Dzięki serdeczne !!! W sobotę może mi się uda sprawdzić na innych modemach.

Swoją drogą to dziwne że problem ten wystąpił tylko przy ZTE bo na zdrowy rozsądek najpierw powinna być inicjalizacja modemu, a potem inne komendy, ale być może się mylę bo znawcą nie jestem.

Powracając jeszcze do wątku paru komend w jednej linni, czy naprawdę jest to nie wykonywalne? Co prawda sam próbowałem wstawiać różne separatory i nie dawało rady, ale z drugiej zaś strony pamietam że kiedyś za czasów BBS przy zwykłych modemach była taka możliwość. Być może umożliwiał to sam terminal/dialer wyłapując np "|" i traktując jako nową linijkę - tego nie jestem w stanie stwierdzić. Lepsze modemy (np. US Robotics Courier, Zyxel Elite) miały też możliwość zapisu w romie paru konfiguracji definiowanych przez użytkownika.



[ Dodano: 2011-11-25, 03:51 ]
3k12 pisze:- okres rozliczeniowy i tam możliwość ustawienia by nie liczyło transferu w godzinach od-do ( to dla tych co mają nielimitowany transfer w godzinach nocnych a mają włączony w programie okres rozliczeniowy) bo potem trzeba robić korektę transferu. W historii połączeń by była wtedy dodana informacja np. "taryfa nocna"
Czy ten pomysł padł śmiercią naturalną, czy są jakieś szanse na realizacje, bo osobiście uważam pomysł za dobry, a samą funkcję za przydatną i praktyczną.

Jeszcze raz dzięki serdeczne i pozdrawiam!
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

unpublished pisze:Czy ten pomysł padł śmiercią naturalną, czy są jakieś szanse na realizacje, bo osobiście uważam pomysł za dobry, a samą funkcję za przydatną i praktyczną.
Może nie łapię niuansów (nie mam iPlusa, więc z tego nie korzystam), ale wydawało mi się, że te rolę spełnia włączenie opcji "iPlusopobieracz"?
Krzysztof
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: TheArt »

Czy twój program działa z AirCard 875 i siecią Play, czy oprócz jego uruchomienia są potrzebne jakieś kody czy posiada interfejs.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

TheArt pisze:Czy twój program działa z AirCard 875 i siecią Play, czy oprócz jego uruchomienia są potrzebne jakieś kody czy posiada interfejs.
Program nie wymaga instalacji w systemie, nie ingeruje w Rejestr, z założenia miał być uniwersalny i współpracować z jak największą ilością modemów, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś go sobie odpalił i sam spróbował, czy działa :)
Krzysztof
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: TheArt »

A te całe listy opcji trzeba generować czy wystarczy uruchomić.

[ Dodano: 2011-11-25, 12:32 ]
Link http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip wyświetla zieloną witrynę z treścią missing plug-in.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

TheArt pisze:A te całe listy opcji trzeba generować czy wystarczy uruchomić.
Tutaj masz link do obrazkowej instrukcji konfiguracji programu: http://www.sklepy.ehost.pl/tutorial1/tutorial_top_netinfo_ras.htm
Od razu podaję link do FAQ TNI: http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?title=Top_NetInfo_-_FAQ
W przypadku typowych modemów wystarczy wybrać operatora i modem na domyślnych ustawieniach powinien zacząć działać, oczywiście pod warunkiem, że w systemie są zainstalowane do niego sterowniki.
Link http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip wyświetla zieloną witrynę z treścią missing plug-in.
To oznacza, ze na Twoim komputerze brakuje jakichś pluginów przeglądarki internetowej.
Link jest poprawny i normalnie działa.
Krzysztof
ODPOWIEDZ