Witam :) Antena + Huawei 160

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Qe eQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-13, 03:39
Lokalizacja: Stg

Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: Qe eQ »

Wiec jak w temacie. Mam do was kilka pytan.
Wiec tak, modem huawei160 + blueconnect

W nocy sciaga max 20kb/s ( o tej porze), zasieg 100% edge. do 24 niemilosiernie zrywa polaczenie (niby jest polaczony ale przestaje sie swiecic lampka na modemie i jest zgon)

Bts mam na 900mhz. (sami mozecie sprawdzic, mieszkam we wsi Grabowiec kolo Pelplina[na zachod] i Starogardu Gd. Pomorskie)
Mam okolo 6-7km do tego bts'a, jak juz wiemy jest przeciazony a zeby bylo milo jest to praktycznie sam las dookola mnie.

Wiec myslalem nad jakas antena kierunkowa, np atk20 ta dluzsza o dlugosci 1,7m i 16,5db. Zauwazylem, ze taka antena jest tansza od podobnej w innym sklepie ktore ma 14db. Co jest dla mnie dziwne, skoro niby jest lepsza.

Sam nie wiem co wybrac, bylbym wam cholernie wdzieczny gdybyscie mi podali linki jaka antene wybrac + konektor. No i z tego co wiem to trzeba jeszcze uchwyt do anteny.

Raczej musialby to byc 10m kabel bo chcialbym ja zamontowac wysoko na domu :)

Wiec prosil bym o linki do tych anten ktore uwazacie za najodpowiedniejsze, najmocniejsze itd :)

No i moze znacie jeszcze jakies sposoby ktore mogly by mi pomoc?
Z gory dziekuje i zycze milego dnia :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: ja.michal »

Qe eQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-13, 03:39
Lokalizacja: Stg

Re: Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: Qe eQ »

Tu wlasnie chodzi o to, ze mam okolo 9km do Bts'a, mieszkam w lesie, w lekkiej dolinie i potrzebuje mega anteny z nasa :D Wiec jest to troche inna sytuacja

Wiec, jest cos mocniejszego od atk 20? Czemu model z 14 db w ktoryms sklepie +100zl kosztuje a w innym 16,5 db kosztuje 60?

I czy sa jakies inne sposoby wzmocnienia transferu i stabilnosci bez giga kosztow
Szczurkuc
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2009-02-02, 20:17
Lokalizacja: Przyłęg

Re: Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: Szczurkuc »

kolego masz dokładnie to samo co ja ja nawet modem do serwisu wysłałem :)
z marnym skutkiem napisali, że modem jest ok..
teraz modem wymieniłem na telefon i działa o niebo lepiej niż na modemie choć łapie tylko GPRS...
teraz dostałem wskazówki by pojeździć po okolicy z laptopem i modemem poszukać BTS-a który będzie się nadawał najlepiej bo jest ich sporo ale co niektóre obciążone a antenkę kierunkową jaką mi polecili to http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_ ... _A7041.htm



choć sądzę, że ta była by dobra
http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7026.htm
Qe eQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-13, 03:39
Lokalizacja: Stg

Re: Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: Qe eQ »

No wlasnie nad tym myslalem, http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7026.htm.

Chyba, ze ktos zna cos mocniejszego
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: Patryk »

Qe eQ pisze:i potrzebuje mega anteny z nasa
Antena z nasa nie pomoże :]
Tyle razy o tym pisałem,że przy EDGE liczy się o wiele bardziej jakość sygnału,a nie jego siła.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: YaHooo »

Qe eQ pisze:Chyba, ze ktos zna cos mocniejszego
Nie warto pchać się w mocniejsze anteny. O wiele lepiej postawić jakiś mały maszt i na jego szczycie zamocować antenę. Co prawda kabel będzie długi, ale to, że antena jest wysoko zrekompensuje straty kabla. Bo sygnał oraz jego jakość będzie większa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Qe eQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-13, 03:39
Lokalizacja: Stg

Re: Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: Qe eQ »

Wiec jak zwiekszyc jakosc sygnalu?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: Patryk »

Qe eQ pisze:Wiec jak zwiekszyc jakosc sygnalu?
Np.postawić maszt i chociaż częściowo wyjść ponad przeszkody.
Qe eQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-13, 03:39
Lokalizacja: Stg

Re: Witam :) Antena + Huawei 160

Post autor: Qe eQ »

Czyli np kupic atk20, z 20m kablem i przytwierdzic to do jakiegos masztu, ktory jeszcze najlepiej przymocowac do domu na wysokosci paru m :D
ODPOWIEDZ