Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: kedi »

Byłem dzisiaj tj 8 grudnia w salonie Play aby zobaczyć jak działa internet po zapowiadanej poprawie po tym terminie i niestety w Tomaszowie Maz w zasięgu 3G strony Play otwierały się z szybkościa porównywalną do predkości uzyskiwanych w technologi gprs.
Awatar użytkownika
grzegorzTST
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2009-12-05, 09:48
Lokalizacja: TST

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: grzegorzTST »

U mnie w Starachowicach internet Play działa z szybkością 3G. Ale z tego co wiem nie wszystko zostało poprawione. Około 25km od mojej miejscowości nie ma w ogóle zasięgu ten właśnie internet, a wg. zapewnień powinien być chociaż GPRS.
grzegorzTST
Józek
### BAN ###
Posty: 335
Rejestracja: 2009-10-25, 08:28
Lokalizacja: Ossa

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: Józek »

grzegorzTST pisze:powinien być chociaż GPRS
Tak tylko że Play Online działa na 3G tylko a nie na GPRS.
grusio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-09, 02:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: grusio »

u mnie od pewniego czasu działa ten net jak "krew z nosa" dodam ze to centrum wawy praktycznie.. i np teraz predkosc 10 Kb nie jest oszałamiajaca.. nawet filmiki z youtube normalnie nie da sie ogladac :( chyba przeciazenia niezłe maja teraz..
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: DJ1910 »

Józek pisze:
grzegorzTST pisze:powinien być chociaż GPRS
Tak tylko że Play Online działa na 3G tylko a nie na GPRS.
Jeśli mamy pakiet Play Online dokupiony do abonamentu telefonicznego lub wykupiony w ofercie Play Fresh to w zasięgu sieci macierzystej net działa i w 2G jak i w 3G :) Oczywiście dla bezpieczeństwa finansowego wtedy wyłączyć dostęp do internetu w roamingu plusowym.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: Tomek7 »

Korzystam z Play Online z miasta Ełk oddalonego ode mnie 15 km już dobre kilka miechów.Jak i na początku tak i teraz jest prędkość ok 1Mb/s pingi ok 100 :ok: .I oby tak dalej :)
drozda
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-30, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: drozda »

Józek pisze:[...]
Tak tylko że Play Online działa na 3G tylko a nie na GPRS.
Już kiedyś była na ten temat dyskusja: działa mi od roku czasu w EDGE POnK na ZTE MF330.
Testowałem w kilku regionach Polski a codziennie w Warszawie.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-12-17, 08:20 ]
Wycinam zbędny cytat wielopoziomowy.
Ostatnio zmieniony 2009-12-17, 08:20 przez drozda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: YaHooo »

drozda pisze:działa mi od roku czasu w EDGE POnK na ZTE MF330.
Tak może być, jednak Play Online ma docelowo działać tylko na zasięgu macierzystym 3g. Tak twierdzi sam operator.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: marens »

Tadam :roll:

Obrazek
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: szalony »

Niestety u mnie Play w Aleksandrowie to porazka :dobani: - jesli samo ladowanie www idzie szybko to sciaganie plikow szczegolnie w godzinach szczytu to srednia okolo 20kB/s - jak chcialem cos wiekszego pobrac i mialem przewidywany czas pobrania 7h to rece opadaja :zdziwko: w Iplusie to co Play u mnie zajmuje 7h mam w 20minut :hyhy: Oczywiscie tak jest u mnie i nie neguje ze gdzies Play moze dzialac ladnie :hyhy:
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: kedi »

Tomaszów Mazowiecki. Mam od ponad tygodnia pożyczony huawei 156g w taryfie 5 giga za 45 złoty. Prędkości mierzyłem na numion.com i tak w dzień prędkość zazwyczaj 100-150 kbps w porywach do 200 kbps dopiero wieczorem zazwyczaj od 23-24 prędkość wzrasta powyżej 500 kbps i dość czesto chwilowo dochodzi do swojego maxa czyli 1 mega.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: DJ1910 »

W zakopcu play online to jakas totalna masakra...

150-250 kbps MAX, czy to w dzień, czy to w nocy...szkoda gadac...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: ja.michal »

DJ1910, długie święta i dużo wolnego. Dziwisz się? Tylko 6 node B w ścisłym Zakopanym. Turyści zjechali.
Ty też tam chyba przyjezdny. :hyhy:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: zDaleKi »

W Zakopcu więcej przyjezdnych (turystów) niż mieszkańców (co nawet na Zakopiance było widać wczoraj i pewnie dziś też będzie widać) więc nie ma się co dziwić.

[ Dodano: 2010-01-03, 09:55 ]
Swoją drogą ciekawe jak inne sieci sobie dawały radę?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: DJ1910 »

Nie no jasne, że to wina napływu ludzi. Tyle że rok temu też spędzalem sylwka w zakopcu i play online śmigał świetnie, ok 1mbps :) Tak więc nie popisali się, bo ilość turystów porównywalna. Inna sprawa że tych co mają komórki w Play jednak z pewnością sporo więcej.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: Procio »

DJ1910 pisze:Tyle że rok temu też spędzalem sylwka w zakopcu i play online śmigał świetnie, ok 1mbps
Przez ten rok na pewno doszło więcej użytkowników korzystających z Play Online :P
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: zDaleKi »

DJ1910 pisze:Inna sprawa że tych co mają komórki w Play jednak z pewnością sporo więcej.
No i tu masz odpowiedź. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
czajoza4
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-08-03, 14:15
Lokalizacja: Święta Katarzyna

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: czajoza4 »

Siemka!
U mnie w miejscowości Święta Katarzyna (ok. 12 km od Wrocławia) przy HSDPA sytuacja wygląda tak:
Obrazek
oczywiście nie zawsze tak jest najczęściej to max 65 kilobajtów/s
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: marens »

Całkiem nieźle 3G działa w Świętej Katarzynie wg. moich testów.
Co prawda NodeB pojawiło się stosunkowo niedawno, wcześniej "zawiewało" z Wrocławia.
Jeśli się nie mylę, to jest tam nawet radiówka. Bazę mają na wierzy kościoła.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: SQ08 »

Wlasnie podczas mojego pobytu w Polsce pod Wroclawiem dobrze wpominam 3G Play'a w Swietej Katarzynie i Radwanicach. Srednia to przewaznie 700-900 kbps.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
czajoza4
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-08-03, 14:15
Lokalizacja: Święta Katarzyna

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: czajoza4 »

Ale co jest najlepsze jak brałem Playa gdzieś z 3 miesiące temu to w salonie powiedzieli mi, że w Świętej Katarzynie nie ma zasięgu 3G. A ja nie patrząc na nich wziąłem i było git
Obrazek
madox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-01-06, 20:46
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: madox »

U mnie ( Bolesławiec,dolnośląskie). Jest tragicznie,a wszystko właśnie od połowy grudnia.
Najpierw były problemy ze stabilnością połączenia.Co chwile było zrywane.Po telefonie do bok,poradzili mi wymianę karty SIM.
Teraz transfer to max 300 kb/s,czasem nawet 100 i mniej.Rzadko kiedy wzrasta do 600 kb/s.Wcześniej było to 1000 kb/s.
Najbardziej dziwne i idiotyczne są wymówki ze strony Play.Dzwoniłem do nich i powiedziano mi,że to nie jest wina sieci.Dział techniczny nie informuje o jakiejkolwiek awarii.Konsultant stwierdził że to wina mojego kompa albo modemu.
Kiedy wkurzony zadzwoniłem dwie godziny później.Usłyszałem że jednak jest awaria i to podobno od dwóch tygodni.Pan wymienił stacje bazowe na których wprowadzono ograniczenia szybkości.Żadna z nich nie była w moim rejonie.Ale jak stwierdził konsultant,w województwie d.śląskim też była podobno awaria.Ale już ją usunięto i do północy wszystko wróci do normy.
To była sobota.Teraz mamy środę a szybkość jak była żałosna,tak jest nadal.
Chyba polityka okłamywania i robienia idiotów z abonentów,to norma w Play.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: marens »

madox pisze:Chyba polityka okłamywania i robienia idiotów z abonentów,to norma w Play.
Problemem są limity 10,16,20GB etc.
Nie ma znaczenia czy to Plus/Orange/Play bo sieć wieczorami się zaczyna przytykać.
Nie mówię, ze jest tragicznie ale nie to co było np. rok temu.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: kedi »

Według mnie problemem nie sa limity bo o nich z góry wiadomo przy podpisywaniu umów. U mnie w regionie wielka trójca wieczorami chodzi dobrze a Play zdecydowanie od nich odstaje. Sam myślałem że taka oferta Playa spowoduje powazne zagrożeniedla dla operatorów adsl bo tam trzeba trzymać linie telefoniczną i za nią płacić nawet mimo tego że ją zawiesimy i część ludzi którzy nie są przesadnymi ssaczami poważnie zacznie mysleć o całkowitym zlikwidowaniu kabla. Niestety kiepska jakosć w przynajmniej wielu lokalizacjach w naszym kraju powoduje że Play nie ma szans na ruszenie tej lawiny (póki co).
madox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-01-06, 20:46
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: madox »

Limity nie mają nic do tego.Chyba ze Play w jakiś sposób ogranicza przepustowość, aby zachować wydolność sieci. Nie ma też znaczenia pora dnia.Do grudnia szybkość wynosiła od 800 do ponad 1000 kb/s.Nie ważne czy rano , popołudniu lub wieczorem.Teraz jest to max 300 kb/s.
martinus1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-22, 17:57
Lokalizacja: lodz

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: martinus1 »

W Zgierzu porażka dzwoniłem z reklamacja technicy z Play winią modem ,komputer lub karte (przy zasiegu hsdpa mam transfer na poziomie 80kb/s) zdjołem simlocka z modemu wrzucam pulsa i mam 1,5 mb/s niestety muszę się z Play męczyć jeszcze 6 miesięcy
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: ra-v »

Tak od pewnego czasu obserwuje tą telenowele, ale nurtuje mnie kilka pytań.
Czy w Play w połączeniach GSM są tez takie cyrki, że przerywa rozmowy, albo abonent jest nieosiągalny - np. gdy telefon przesyła rozmowę przez macierzystą stację P4? Bo z tego co się zorientowałem to Play korzysta z roamingu Plusa (nie wiem czy dotyczy to wszystkich stacji Plusa czy jakiś wybranych).
A może dało by się właśnie jakimś sposobem połączyć się z netem roamingu (przy pomocy) Plusa? Czy teoretycznie jest taka mozliwość, czy Plus blokuje wszystkie Playe internetowe?
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: wojteks »

ra-v pisze:A może dało by się właśnie jakimś sposobem połączyć się z netem roamingu (przy pomocy) Plusa?
Oczywiście że się da w taryfach głosowych ale będzie drogo.
ra-v pisze:czy Plus blokuje wszystkie Playe internetowe?
To nie Plus blokuje a raczej Play zabrania kartom SIM Play Online abonamentowym i prepaid łączyć się z Node B Plusa.
Nie pomagam na PW!
tigerpc
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2010-01-02, 13:13
Lokalizacja: Katowice/Ostrava

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: tigerpc »

Ja przebywam w Raciborzu i w Katowicach i nie narzekam na Play, sieć działa stabilnie i dosyć szybko, przeważnie prędkość jest do 1 mb tak jak w umowie to informują lub podczas podpisywania umowy, nie mam przerw w dostępie do internetu, chwalę sobie to rozwiązanie z Play Online, w domku wykorzystuję router HUAWEI D100 i nie narzekam, mam sieć na tym zrobione i w miarę fajnie to chodzi, limity które wykorzystuję starczają mi bez problemu, jeżdżę po Śląsku i po Opolskim i nie narzekam, Play działa dużo lepiej na terenach mniej zurbanizowanych niż w wielkich metropoliach, sieć działająca tam na Umts jest mnie wykorzystywana, tam gdzie nie ma łącza kablowego to ludziska kupują mobilny, jeśli chodzi o rejon przygraniczny z Czechami to Play słyszalny jest w Opavie, Krnovie, Ostravie, na obu pasmach GSM i UMTS, więc i Czesi mogą skorzystać z naszego internetu, u nich technologia UMTS kuleje ponieważ praktycznie wszędzie działa technologia CDMA bez limitów, to dopiero jest rewelacja :) jeśli chodzi o zasięg sieci to mam propozycję aby tutaj na forum zrobić dodatkowy stały post na temat zasięgu i rozbudowywanych sieci komórkowych aby każdy z forumowiczów mógł się swoimi spostrzeżeniami dzielić gdzie działają najnowsze sieci komórkowe w Polsce, jaki mają zasięg o obciążenie, w jakich ilościach działają lub gdzie na obecną chwilkę może być awaria, ukłon w stronę moderatorów :) Pozdrowienia :hurra:
Specjalista ds Informatyki i Telekomunikacji

Hobby: Informatyka, Telekomunikacja, Modding,Tester, Testowanie produktów, Sport,
Elektronika, Programista- pisanie programów, tworzenie stron www
madox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-01-06, 20:46
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Jak wam działa Play Online po 7 grudnia 2009

Post autor: madox »

No to masz szczęście ( ale pewnie do czasu). U mnie było już kilka awarii.
ODPOWIEDZ