p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tgapl
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-10, 11:37
Lokalizacja: Olsztyn

p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: tgapl »

1. Czy można korzystać z p2p poprzez sieci operatorów komórkowych?
2. Jak wygląda ta kwestia o poszczególnych operatorów?
3. Zakładamy maksymalny abonament z min. 4 GB przesyłu, jak wygląda realne pobieranie z sieci p2p, w takich warunkach? Inne opcje mile widziane.
4. Czy to w ogóle ma sens? Nie mam stałego dostępu do internetu, gdzie możliwe byłoby korzystanie z p2p.
Dell Latitude D500, 1 GB RAM, XP Pro
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Mikolaj211 »

tgapl pisze:1. Czy można korzystać z p2p poprzez sieci operatorów komórkowych?
Można.
tgapl pisze:2. Jak wygląda ta kwestia o poszczególnych operatorów?
Można u wszystkich. Prędkość nie będzie zależała od operatora, tylko od dostępnej technologii i urządzenia.
tgapl pisze:3. Zakładamy maksymalny abonament z min. 4 GB przesyłu, jak wygląda realne pobieranie z sieci p2p, w takich warunkach?
Co tu można powiedzieć?? To zależy ile pobierzesz... Ale tak mogę Ci trochę przybliżyć... Można sobie pobrać parę piosenek, ale filmy i gry... Normalny film .AVI to około 700mb. Niby można pobrać ponad 5 filmów, ale p2p to nie wszystko!! Wtedy brakło by Ci transferu na przeglądanie stron... Ale jeżeli np. nie korzystasz dużo ogólnie z internetu, to pod koniec okresu rozliczeniowego, jak zostanie Ci np. 1GB, to możesz spokojnie wykorzystać na pobieranie.
tgapl pisze:4. Czy to w ogóle ma sens? Nie mam stałego dostępu do internetu, gdzie możliwe byłoby korzystanie z p2p.
Tak ogólnie, to trudno powiedzieć. Wywnioskowałem, nie wiem czy dobrze, że korzystasz z UMTS? Jeżeli tak, to prędkość nie jest zła, jedynie limit...

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Sundance_kid »

tgapl pisze:Zakładamy maksymalny abonament z min. 4 GB przesyłu, jak wygląda realne pobieranie z sieci p2p, w takich warunkach? Inne opcje mile widziane
Nawet jak nic nie pobiera to wysyła i pobiera dane.
tgapl pisze:Czy to w ogóle ma sens? Nie mam stałego dostępu do internetu, gdzie możliwe byłoby korzystanie z p2p.
Jeśli jesteś cierpliwy to ma sens. Bo w momencie kiedy będziesz miał tylko GPRS korzystanie w p2p i stron będzie bardzo niekomfortowe.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: mar_kow »

Sundance_kid pisze:Nawet jak nic nie pobiera to wysyła [...]
Szybkość pobierania jest uzależniona również od prędkości wysyłania. Czasami się zdarza że mając prawie cały plik nagle nasz seed się odłączy i wtedy my stajemy się głównym "dawcą". Wtedy zazwyczaj ciągle wysyłamy - licząc również dane wysłane może się okazać że nasz film (700 MB) będzie nas kosztował 4 GB danych.
Poza tym, ping w sieciach gsm to ogólnie mówiąc "masakra" - a programy p2p nie za bardzo to tolerują.
Nie mówiąc tu już o legalności pobieranych danych... ;)
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: de_stroy »

Co do p2p... Dla mnie to ma sens przy pobraniu paru piosenek na miesiąc, jakiegoś ebooka... Zależy tez jeszcze od limitu, jaki się posiada. Przy takim jak mój w orange (0,5GB) p2p nie ma większego sensu. Po przekroczeniu limitu, pobieranie jednego filmu (700MB) zajmuje jakieś 8 dni, przy non stop włączonym sprzęcie. Biorąc pod uwagę, że mobilny net lubi się czasem zawiesić, rozłączyć itd...
Kolejną sprawą jest odpowiednia konfiguracja programu p2p. Próbowałem na emule extreme - jakiś czas chodziło bez zarzutu, po czym przestało mnie łączyć z serwerami. Pomogła starsza wersja muła, z włączonym protokołem maskowania.
Podsumowując: do p2p jest stałe łącze. Na tym internecie da się, lecz nie ma to najmniejszego sensu.

Pozdrawiam bardzo serdecznie!
Komu w drogę, temu notebook...
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: norbert486 »

Stary temat ale dodam swoje trzy grosze według mnie pobieranie plików z p2p ma sens, ale w pewnych warunkach tak jak u mnie laptop niskie zurzycie energii ok,30W, filmy tylko w rmvb ok350 mb sztuka i ciągnę po limicie cieżko idzie ale jest to wykonalne przy odrobinie samozaparcia.Na Pcecie nie bardzo to się chyba kalkuluje bo zużycie prądu będzie dużo większe ok 120W, bez monitora..Jak koś zasysa po limicie to niech opisze wrażenia :-),
e50+iplus=180kb/s
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: kedi »

Tak troche zbaczając z podstawowego tematu dodam że u siebie też mierzylem dokladnie 3 razy pobór prądu i wychodzi mi pobór 105-115 wat na komuterze z pentium 4 1,6Ghz uruchomiona muzyka w winamp, mocne glośniki (chyba 800wat w/g pmpo) 2.1 regulacja glośności ustawiona na komfortowy niezbyt glośny odsluch, uruchomione kilka zakladek w Internet Explorerze i śmiganie po necie oczywiście panel lcd 17" wlączony.
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: norbert486 »

To nie tak źle mniej niż by się mogło wydawać choć niewiele, jak dokonałęś pomiaru i jaką masz grafikę bo to też ważne.
e50+iplus=180kb/s
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Blido »

norbert486 pisze:jaką masz grafikę bo to też ważne.
Nawet najważniejsze, bo karta graficzna to najbardziej prądożerny podzespół. Np. nowe karty z chipsetem GF8800 ciągną nawet grubo powyżej 200W (zależnie od producenta) czyli więcej niż cały "biurowy" desktop.
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: norbert486 »

pobrałem film rmvb po limicie 350mb czas to 50 godzinek nie wiem czy warto się tak bawić, telefon (jako modem) cały czas gorący jak patelnia :-)
e50+iplus=180kb/s
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: kedi »

grafike mam zintegrowana na plycie glównej. Dwa razy mierzylem w ten sposób że spisywalem dokladne wskazanie licznika na początku zabawy i po paru godzinach na końcu, oczywiście wszystko inne odlączone od sieci (pamietac o lodówce :) ). Raz kumpel przyniósl jakiś miernik potem ten wynik podstawil do jakiegoś prostego wzoru i też tak wychodzi w tym przedziale.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Blido »

Trochę zaczęliśmy :offtopic: ;)
Dyskusję na temat poboru energii przez komputer prowadzimy tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=11203
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: norbert486 »

Może ktoś jeszcze napisze o swoich doświadczeniach z p2m :-), po i przed limitem npewno sa takie osoby
e50+iplus=180kb/s
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Boras »

Uważam, że jeśli się jest w zasięgu HSDPA i trochę to zaplanuje to ma wielki sens:) Gdy zbliża sie limit to można zaszaleć (oczywiście bez restartowania połączenia) i wyciągnąć wiele GB ;) Trzeba szukać dobrych stron tego internetu :hyhy:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: YaHooo »

Boras, masz tu wielką rację ja robię tak zawsze jak piszesz i jestem z tego bardzo zadowolony. W sumie jakoś ten szybki internet trzeba wykorzystać :cwaniak:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
karol755
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-04, 20:08
Lokalizacja: brzesko

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: karol755 »

ja na EDGE czasem coś sciągam z p2p ale to musi byc coś wyjątkowego i raczej nie ma to sensu jeżeli ściągana rzecz ma ponad 1 GB trwa to po prostu za długo (już lepiej sobie iść do sklepu) no i tylko nocą wtedy mam możliwy max download a w dzień nie zawsze jest tak różowo, tylko jest tego wada jeżeli jest mało seedów to potem czasami trzeba długo czekać na ponowne połączenie z jakimś (chociaż jak jest mało seedów to ogólnie muli każdemu nie tylko użytkownikom netu komórkowego)
no i programik polecam bittorrent wg mnie idealny dla internetu komórkowego
Ostatnio zmieniony 2008-08-28, 16:49 przez karol755, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: YaHooo »

Na EDGE faktycznie może się nie opłacać, ale przy prędkości około 15kB/s ściągnięcie 1GB wymaga niecałych 20 godzin, więc moim zdaniem jest to wynik do zaakceptowania. Co innego na HSDPA czy nawet UMTS to już ma duży sens.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: pidsud »

Boras pisze:Gdy zbliża sie limit to można zaszaleć

Wczoraj miałem 950MB transferu więc rozpocząłęm swój pierwszy maraton ściągania :hyhy: Przez noc zassało 350MB, dziś o 5rano zacząłem pobierać jeszcze jeden plik, na początku było 15-17KB/s czyli tak jak zwykle, a gdy po godzinie spojrzałem... 3,7-4,1 KB/s. Spróbowałem inny plik tak - samo. A podobno dopiero po rozłączeniu przycinają.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: YaHooo »

pidsud pisze:A podobno dopiero po rozłączeniu przycinają.
Jak zechcą to sami rozłączą. Właśnie w poprzednim miesiącu już nie dałem razy zassać dużo, bo rozłączyli. Po przekroczeniu limitu o małą wartość (chyba 100MB) rozłączyli i przycięli. A poza tym po przycięciu mam zasięg UMTS, a nie jak do tej pory HSDPA. Widocznie Plus coś kombinuje.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
quick
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2007-12-25, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: quick »

a wie ktoś jak wygląda sprawa z oglądaniem na Sopcascie? (program znany w necie z tego, że można oglądać tam mecze). Pytanie odnosi się do tego ile pobiera to MB itp.
Ostatnio zmieniony 2008-08-28, 16:50 przez quick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Jo_gurt »

Blido pisze:Np. nowe karty z chipsetem GF8800 ciągną nawet grubo powyżej 200W
No ale tylko na caly gwizdek, w pracy buirowej tyle nie zzeraja :)
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: norbert486 »

Raz się żyje 20 dni do nowego limitu, ale zapuściłem pobieranie co będzie to będzie. A miałem kablówkę,,ale cóż kablówki do pracy nie wezmę...:-). Pozdrawiam wszystkich po limicie i nie tylko.
e50+iplus=180kb/s
Awatar użytkownika
Jakub
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2008-08-21, 11:58
Lokalizacja: Chojnice

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Jakub »

Ja zawsze ściągam coś kiedy widzę, że niedługo skończy mi się limit, albo na przyciętym już łączu. Ostatnio miałem pecha bo oglądałem filmiki na YouTube i po przekroczeniu limitu o 500 MB przyszła burza z piorunami. A właśnie chciałem zasysać film. Na przyciętym iPlusie wyciągam max lekko ponad 3 KB/s, Więc film który waży około 700 MB ściąga mi w 4/5 dni. Gorzej na Blue Connect tam wyciąga na przyciętym trochę ponad 1 KB/s i ciągle się zatrzymuje. Ale denerwuje mnie gdy widzę, że wysyła z prędkością 32 KB/s, na iPlusie też z większą prędkością wysyła niż ściąga.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: YaHooo »

Jakub pisze:Ja zawsze ściągam coś kiedy widzę, że niedługo skończy mi się limit, albo na przyciętym już łączu.
Bardzo dobre rozwiązanie, ja też je stosuję.
Jakub pisze:po przekroczeniu limitu o 500 MB przyszła burza z piorunami.
To jeszcze można tak ponad limit naciągnąć :zdziwko: Ja od paru miesięcy mam, że po przekroczeniu o 20-50MB sesja jest rozłączana i mam już nałożony limit.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Boras »

YaHooo pisze:Ja od paru miesięcy mam, że po przekroczeniu o 20-50MB sesja jest rozłączana i mam już nałożony limit.
U mnie tak samo niestety. Wcześniej sobie bez problemów dociągałem z 800MB (jakiś filmik itp) gdy już się zbliżał limit a teraz z chirurgiczną dokładnością następuje rozłączenie a po ponownym połączeniu już limicik... :/ Wcześniej to jeszcze można było coś konkretnego zassać aby sobie wynagrodzić nadchodzący limit a teraz jest totalna klapa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: YaHooo »

Boras pisze:Wcześniej to jeszcze można było coś konkretnego zassać aby sobie wynagrodzić nadchodzący limit a teraz jest totalna klapa.
Dokładnie, chociaż u mnie po limicie 100MB ściąga się jakieś 8-9 godzin (co jest jeszcze do zniesienia). Jednak już o przeglądaniu stron w czasie ściągania nie ma mowy. Pozostaje tylko gg.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Pawe??? »

pidsud pisze: A podobno dopiero po rozłączeniu przycinają.
Mnie też przycinają bez rozłączania niestety :(.
iPlus 110 + Comander2 ~20kB/s
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Blido »

Mam ostatnio pewien problem z p2p. Po instalacji SP2 do mojego XP-ka (był on niezbędny żeby zainstalować sterowniki do karty muzycznej) torrenty przestały się w ogóle ściągać (na wszystkich klientach) wygooglowałem co jest nie tak i dowiedziałem się że SP2 ogranicza jednoczesną ilość połączeń TCP/IP do 10. Użyłem więc XP-AntiSpy i ustawiłem tę ilość na nieograniczoną. Ściąganie ruszyło, ale nigdy nie przekracza 70KB/s Wcześniej tyle osiągałem na uTorrencie, w którym cały czas widniał komunikat o braku połączenie, więc używałem Flashgeta, który sobie radził świetnie (DL w granicach 250-300KB/s) teraz jednak problem występuje na obu klientach. Dla pewności sprawdziłem także na BitTorencie - tak samo. Ktos wie co jest grane i jak to naprawić? Dodam, że pliki z FTP ściągają się bezproblemowo.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Jo_gurt »

Blido, a może trzeba co nieco skonfigurować w firewallu windowsowym? SP2 mocno zmienił standardową zaporę.
Swoją drogą gratuluję refleksu i polecam SP3 :hyhy: ;)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: p2p a mobilny internet-czy to ma sens?

Post autor: Blido »

Windowsowy firewall, jak i całe to badziewne centrum zabezpieczeń jest całkowicie wyłączone. Zamiast tego używam PCtools Firewall Plus - mam go od dawna i nigdy nie sprawiał problemów, ponadto ma sporo przydatnych funkcji, jak np. blokada wstawiania kodu do pamięci itp. Co do SP3 - dziękuję, postoję. Chyba że miałoby to w czymś pomóc. Musiałbym ściągnąć z internetu, a SP2 już miałem na płytce ale niezainstalowany, ponieważ wychodzę z założenia, żeby nie zaśmiecać kompa tym co jest mi niepotrzebne. Sound Blastera przełożyłem do innego kompa i przerzuciłem się na integrę, a jak wcześniej napisałem, jej stery wymagają SP2. Tylko to skłoniło mnie do instalacji.
ODPOWIEDZ