acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ps2master

acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: ps2master »

czy ktos posiada ten model laptopa lub podobny bo ja go mam i zastanawiam sie czy jest jakas mozliwosc skonfigurowania go by lepiej współpracował z kartami Sony Erikssona (ja mam gc 75e ) <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> działa tak sobie, czesto przerywa :/ moze polecicie inny modem który bedzie współpracował na 100% z tym laptopem aha i jeszcze jedno jezeli bedzie ktos chciał mi podac model jakiegos modemu to jedna uwaga musi pasowac do wejscia PCMCIA
ps: przy okazji :P czy wie ktos na jak długo ograniczają przepustowość urzytkownikom którzy przekroczyli limit bo mi chyba ograniczyli speeda :/ i nie wiem jak długo to bedzie trwac mam nadzieje ze nie do konca umowy bo zostało mi jeszcze półtora roku :/
Gość

Re: acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: Gość »

mam taki laptop i tez mi to działa załosnie
nie ograniczają przepustowosci jak na razie
sławek w

mam cg85

Post autor: sławek w »

miałem gc75,laptop Acer Aspire 3002nlc, chodził nieciekawie ale większych problemów nie było.do winowsa serwice pack2 może to coś daje ale nie wiem do końca
jsawic
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-30, 10:54

modemy se

Post autor: jsawic »

Witam,

Z moich obseracji wynika, że to modemy z serii cg 75/85 mają problemy ze współpracą z komputerami z procesorami AMD. Przy produktach Intela działają bez zarzutu.
Co do limitów to plus tnie i to znacząco po przekroczeniu transferu 1GB.

Pozdrawiam
Jarek
FS L7310W
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: canidy »

ps2master pisze:czy ktos posiada ten model laptopa lub podobny bo ja go mam i zastanawiam sie czy jest jakas mozliwosc skonfigurowania go by lepiej współpracował z kartami Sony Erikssona (ja mam gc 75e ) <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> działa tak sobie, czesto przerywa :/ moze polecicie inny modem który bedzie współpracował na 100% z tym laptopem aha i jeszcze jedno jezeli bedzie ktos chciał mi podac model jakiegos modemu to jedna uwaga musi pasowac do wejscia PCMCIA
:/
Słyszałem, że na AMD mniejsze kłopoty są z kartami Merlina.
Rozwiązaniem 100% działającym będzie też modem na USB.
Poza tym nie lepiej korzystać z modemów EDGE? GPRS jest strasznie wolny.
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: bbart »

Ja również posiadam Aspire 3003 WLMi i miałem kiedyś modem GC 79, który w ogóle nie współpracował z moim notkiem. Zmieniłem go na Sierra Wireless Aircard 750 (w moim przypadku z sieci Vodafone) i od tego czasu zapomniałem co to modem. Poprostu raz go włożyłem do notka i już go nie wyciągam. Jest na tyle krótki, że w ogóle nie wystaje z gniazda PCMCIA. Jedynym elementem wystającym jest antena. Ale najważniejsze jest to, że działa on na moim notku wyśmienicie. Nie ma żadnych problemów z połączeniem no i przede wszystkim nie zrywa połączeń. Pracuje wręcz idealnie, choć niestety oferuje tylko GPRS.

Próbowałem również Option Globetrotter Combo EDGE i po raz drugi się zawiodłem, gdyż on również ma problemy ze współpracą z niektórymi notkami wyposażonymi w procesory AMD. Pozostaje jeszcze spróbować modemów Merlin. Podobno nie mają problemów ze współpracą z AMD.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: bob »

Próbowałem również Option Globetrotter Combo EDGE i po raz drugi się zawiodłem, gdyż on również ma problemy ze współpracą z niektórymi notkami wyposażonymi w procesory AMD.
Nie zawiodłeś się na karcie.Chodzi o laptopa.Wszystkie te wymienione karty nie mają problemu z Toshibą,Sony,Ibm i innym solidnym sprzętem.Nie chodzi o AMD tylko o zasilacz lapa,pomyśl o tym. :wink:
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: bbart »

bob pisze:Nie zawiodłeś się na karcie.Chodzi o laptopa.Wszystkie te wymienione karty nie mają problemu z Toshibą,Sony,Ibm i innym solidnym sprzętem.Nie chodzi o AMD tylko o zasilacz lapa,pomyśl o tym. :wink:
Chyba musisz przeczytać jeszcze raz moją odpowiedź, gdyż jest tam napisane, że:
bbart pisze:Ja również posiadam Aspire 3003 WLMi i miałem kiedyś modem GC 79, który w ogóle nie współpracował z moim notkiem.
Jak również napisałem, że:
bbart pisze:Próbowałem również Option Globetrotter Combo EDGE i po raz drugi się zawiodłem, gdyż on również ma problemy ze współpracą z niektórymi notkami wyposażonymi w procesory AMD.
Gdzie wyczytałeś, że zawiodłem się na karcie? Ja nic takiego nie widzę. Poza tym nawet jak bym napisał coś takiego, to mam do tego prawo, gdyż te modemy nie współpracują z niektórymi modelami notebooków wyposażonych w procesory AMD (mój właśnie jest jednym z tych modeli).

Poza tym napisałem również, że:
bbart pisze:Zmieniłem go na Sierra Wireless Aircard 750... Ale najważniejsze jest to, że działa on na moim notku wyśmienicie.
Czyli jednak są firmy, które potrafią dobrze zrobić urządzenie, które będzie poprawnie współpracowało nawet z moim notkiem.

I jeszcze jedna sprawa. Twierdzisz, że:
bob pisze:Wszystkie te wymienione karty nie mają problemu z Toshibą,Sony,Ibm i innym solidnym sprzętem.
Na jakiej podstawie sądzisz, że Toshiba, Sony i IBM są solidne, a Acer nie? Skoro te karty nie współpracują z niesolidnym sprzętem, to czemu wszystkie bardzo dobrze działają właśnie na Acerach lecz wyposażonych w procesory Intela (nawet o wiele tańsze modele ze słabszą konfiguracją)?

Nie twierdzę, że Acer robi świetny sprzęt i nie z tego powodu go kupiłem. Kupiłem go dlatego, że oferuje przyzwoitą jakość wykonania i przyzwoite osiągi za cenę, która jest dla mnie do zaakceptowania (czyt. na moją kieszeń). Nie zmnienia to jednak faktu, że SE jak również Globetrotter nie działają u mnie a Sierra Wireless tak. Na takiej podstawie mogę twierdzić, że zawiodłem się na nich, choć tego nie robię, gdyż zawiodłem się na współpracy tych kart z moim notkiem. Nie szukam tu winnych tylko przestrzegam ps2mastera przed kosztownymi eksperymentami z wyżej wymienionymi kartami.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: draconair »

(...)
Na jakiej podstawie sądzisz, że Toshiba, Sony i IBM są solidne, a Acer nie? (...)
to ja się wypowiem ... wystarczy na nie popatrzeć i spytać się w pożądnych sklepach o awaryjność takich urządzeń ...
draco =] pisze: (...) [ chyba, że lubisz ryzyko a laptopa nie zdejmujesz z biurka i traktujesz go w kategorii "desktop replacement" ... zresztą ... i tak bym brał Asus'a ]

mówię stanowcze nie dla Acer'a ... bez względu na to co w niego wpakują ... (...)
kid88 pisze: draco =] dlaczego tak źle oceniasz jakość laptopów firmy Acer??
draco =] pisze: ponieważ znajomy sprzedawca w sklepie w Częstochowie mi mówi, że spora część wraca po miesiącu/kilku miesiącach ( 3 ) z uszkodzeniami ... fatalne wykonanie ... zresztą widziałem dwa takie laptopy oddawane w ramach gwarancji ... mnie to wystarczy do tego by besztać tą firmę ...


nie mozna oczekiwać, że laptopy robione na najtańszych komponentach będą kompatybilne ze wszystkim, inni pożądni producenci, którzy wiedzą, że są problemy z takimi kartami starają się zapobiec problemom na platformie amd i umieszczają takie kostki odpowiedzialen za porty PC Card [ niekoniecznie te najtańsze], aby wszystko działało sprawnie

a tak poza tym, to wystarczy popatrzeć na asusa i acera, które są obok siebie ... acer aż odpycha od siebie ...

dalej ... wolę kupić toshibę o nieco gorszych parametrach [ zwykle rozvhodzi się o 100Mhz na procesorze i połowie mniejszej pamięci ... więc pamięć można zawsze dokupić później a 100Mhz na procesorze to nikogo nie zbawia a satysfakcja z posiadania toshiby pozostaje a nie niskobudżetówki spod maski acer ...]

wiem, że trochę nie na temat, ale mnie dołuje to, że ludzie wcale nie myślą jak kupują laptopy ...

//cytaty zaczerpnięte z forum komputer świat ekspert [ gdzie "draco =]" to ja ... ]
Plus LTE
Orange VDSL
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: bbart »

Generalnie zgadzam się z Tobą draconair jednak Twoje porównanie wziąwszy pod uwagę, że bierzesz informacje na temat awaryjności z innych for dyskusyjnych, jest chybione, gdyż to właśnie Asus robi najbardziej awaryjny i niesolidny sprzęt. Takie marki jak maxdata, aristo i inne bardzo tanie są o wiele mniej awaryjne od Asusa (według użytkowników różnych for). Co do Acera to jak byś poczytał trochę więcej w tym temacie to doszedłbyś do wniosku, że jednak nie są to notebooki niskiej jakości, jednak niektóre modele są fatalnie zaprojektowane. Jeśli chodzi o internet i modemy PCMCIA to właśnie mój model nie jest zrobiony tak, jak powinien, choć są producenci modemów, dla których nie ma problemu z produkcją urządzeń, które pracują u mnie tak, jak powinny.

Ta Twoja wypowiedź przypomina mi moje zdanie na temat firmy Sony. Za żadne skarby nie kupię nigdy żadnego sprzętu frmowanego przez tą firmę, gdyż kiedyś kupiłem odtwarzacz CD, który bardzo szybko się zepsuł ("skończył" się układ optyczny). Na tej podstawie nie kupię więcej żadnego sprzętu sony z jakimkolwiek układem optycznym. Czy wobec tego sprzęt tego producenta jest do bani...?

Zresztą nie istnieją żadne statystyki mówiąze cokolwiek o awaryjności danego sprzętu danej marki. Jeśli chodzi o Acera to jest tak z bardzo prostego powodu, notebooków tej marki sprzedaje się najwięcej w Polsce i w całej Europie. Oczywiste jest więc, że jak sprzeda się 100 modeli jednej firmy i powiedzmy 15 wróci do serwisu to można powiedzieć, że dana marka jest awaryjna. A co jeśli sprzedamy 10 modeli np. Toshiba i dwie wrócą do serwisu? Wtedy niestety Toshiba okaże się bardziej awaryjna niż Acer.

Warto poczytać trochę forum jednego ze sklepów, które sprzedają notebooki (bardzo znana firma), gdzie wypowiada się bardzo dużo osób na temat swoich maszyn (o wiele więcej niż na innych forach). Jedyne co można stwierdzić czytając te fora to fakt, że to właśnie Asus, bardzo renomowana firma robiąca sprzęt komputerowy bardzo dobrej jakości, jest w kwestii notebooków niestety na szarym końcu. I zaraz być może zostanę zjedzony przez użytkowników innego sprzętu, ale takie wasze prawo. Tak naprawdę to o awaryjności i jakości wykonania niestety nikt nie jest w stanie powiedzieć nic bardziej konkretnego, gdyż nie mamy wglądu do żadnych statystyk, których zresztą nikt nie robi, bo i po co?
draconair pisze:Częstochowie mi mówi, że spora część wraca po miesiącu/kilku miesiącach ( 3 ) z uszkodzeniami ... fatalne wykonanie ... zresztą widziałem dwa takie laptopy oddawane w ramach gwarancji ... mnie to wystarczy do tego by besztać tą firmę
A ja mam znajomych (ok. 10), którzy mają notki firmy Acer i żadna z nich jeszcze nie miała problemów z żadną z tych maszyn. Nie mogę tego powiedzieć np. o firmie Fujitsu Siemens, Asus i ... Toshiba, których to producentów niedziałające notki widziałem. Na tej podstawie, zgodnie z Twoją zasadą, mogę powiedzieć, że jedynie Acer robi niezawodny sprzęt a pozostali producenci robią tandetę. Nie mówię jednak takich rzeczy, gdyż tak naprawdę nie mam żadnych podstaw do tego aby tak mówić, poza raptem moim własnym skromnym doświadczeniem...

Przepraszam za OT i kończę już wypowiedź na ten temat, gdyż jest ona trochę nie na miejscu na forum dotyczącym internetu bezprzewodowego.

Pozdrawiam wszystkich i życzę samych udanych zakupów i notków działających ze wszystkimi dostępnymi akcesoriami na rynku... :)
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: bob »

bbart pisze:
bbart pisze:Ja również posiadam Aspire 3003 WLMi i miałem kiedyś modem GC 79, który w ogóle nie współpracował z moim notkiem.
Jak również napisałem, że:
bbart pisze:Próbowałem również Option Globetrotter Combo EDGE i po raz drugi się zawiodłem, gdyż on również ma problemy ze współpracą z niektórymi notkami wyposażonymi w procesory AMD.
Gdzie wyczytałeś, że zawiodłem się na karcie? Ja nic takiego nie widzę. Poza tym nawet jak bym napisał coś takiego, to mam do tego prawo, gdyż te modemy nie współpracują z niektórymi modelami notebooków wyposażonych w procesory AMD (mój właśnie jest jednym z tych modeli).
To się zawiodłeś czy nie zawiodłeś, bo już zaczynasz coś ściemniać.
boryskonin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-07-05, 20:53
Lokalizacja: Konin

Re: acer aspire 3003WLMi + GC 75e ???

Post autor: boryskonin »

chlopaki -mialem Acera 3002LMi a teraz przesiadlem sie na Asusa A6KM-Q0015H i powiem wam ze jakos jest na duzy plus dla Asusa ale sprzetowo mialem mniej problemow z Acerem mimo ze jest starszy
ODPOWIEDZ