Wyłączanie modemu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
the_patr1ck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-06-12, 17:26
Lokalizacja: Końskie

Wyłączanie modemu

Post autor: the_patr1ck »

Przeczytałem na którymś forum, że router wi-fi powinien być stale włączony. Czy więc Axesstel MV400R powinien być stale włączony (mam uruchomione wi-fi) czy też można go wyłączać, kiedy nie używam internetu?
olo_barti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-05, 12:16
Lokalizacja: Rząśnik

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: olo_barti »

Ja zawsze na noc wyłączam modem bo mnie te diody denerwują i nie zauważyłem żadnych problemów.
mk321
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-24, 23:02
Lokalizacja: okolice Mińśka Maz.

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: mk321 »

Powinien być stale włączony jak jest stale używany. Ale w warunkach domowych to jak się nie korzysta to się wyłącza. A raczej jak się korzysta to się włącza ^^
Ja wyłączam razem z komputerem - nawyk taki. Szkoda prądu :P i zużycia urządzenia. A jak długo chodzi to się trochę nagrzewa... więc według mnie to nawet trzeba wyłączać.

A resetowanie (wyłączenie i włączenie) to nawet jest potrzebę jak się router zawiesi..

A bym zapomniał: jak internetu się nie używa a używa się sieci LAN (przez router) no to oczywiście musi być włączony żeby działało.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: wojteks »

the_patr1ck pisze:czy też można go wyłączać, kiedy nie używam internetu?
Jak go wyłączysz to nic się nie stanie a przystosowany jest do pracy ciągłej (bez wyłączania)
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: YaHooo »

mk321 pisze:zużycia urządzenia.
Tu bym się nie zgodził :] Właśnie półprzewodniki lubią byc w stałej temperaturze. Urządzenie pracując wytwarza jakieś ciepło, a to ciepło wytwarza mniej więcej stałą temperaturę. Więc akurat ciągła praca jest dobra. Poza tym jak urządzenie jest nieużywane przez jakiś czas, a w pomieszczeniu nagromadzi się wilgoć to po właczeniu może się skondensować para wodna i nie będzie działać. Tak więc w tym przypadku ciągła praca nie pozwoli na generowanie się wilgoci na elementach urządzania.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: viktor »

YaHooo pisze:Tu bym się nie zgodził :] Poza tym jak urządzenie jest nieużywane przez jakiś czas, a w pomieszczeniu nagromadzi się wilgoć to po włączeniu może się skondensować para wodna i nie będzie działać. Tak więc w tym przypadku ciągła praca nie pozwoli na generowanie się wilgoci na elementach urządzania.
Pełna zgoda co do opinii tylko producenci dobrej elektroniki technologicznie zabezpieczają elektronikę przed taką sytuacją wilgoci. Pokrywanie np:specjalnymi lakierami.Cała prawda podana jest w dokumentacji urządzenia - warunki pracy temperatura pracy zakres od do oraz składowania zakres od do. Sprzęt kiedyś i tak trzeba będzie wyłączyć a chociażby podczas burzy
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: YaHooo »

viktor pisze:producenci dobrej elektroniki technologicznie zabezpieczają elektronikę przed taką sytuacją wilgoci. Pokrywanie np:specjalnymi lakierami.
Niestety nie widziałem nigdy takiego lakieru, albo nie zwróciłem na to uwagi.
viktor pisze:Cała prawda podana jest w dokumentacji urządzenia
Tak :) Jednak przeważnie pisze, że w przypadku nagłej zmiany temperatury, czy wilgotności nie wolno włączać urządzenia. Z drugiej strony jak urządzenie stoi ciągle w jednym pomieszczeniu to tam nie ma zbytnich skoków temperatury ani wilgotności.
viktor pisze:Sprzęt kiedyś i tak trzeba będzie wyłączyć a chociażby podczas burzy
Jeśli chodzi o to, to ja nigdy nic nie wyłączam podczas burzy. Poza tym jak już wyłączać to wyjąć wtyczkę z gniazda sieciowego. Wtedy to ma sens.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: wojteks »

viktor pisze:tylko producenci dobrej elektroniki technologicznie zabezpieczają elektronikę przed taką sytuacją wilgoci. Pokrywanie np:specjalnymi lakierami.
Wojskowej czy typowo do zastosowań w trudnych warunkach. Normalna elektronika nie jest niczym powlekana/lakierowana.
YaHooo pisze:Niestety nie widziałem nigdy takiego lakieru, albo nie zwróciłem na to uwagi.
Akurat w pracy mam takie sprzęty do specjalnych zastosowań i jak się coś naprawia/lutuje to bez dobrego podgrzania/skrobania (a jak przy grzaniu śmierdzi) nie da się lutować.
viktor pisze:Cała prawda podana jest w dokumentacji urządzenia - warunki pracy temperatura pracy zakres od do oraz składowania zakres od do.
Specyfikację producenta można bardzo mocno naciągnąć bez szkody dla urządzenia
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: Patryk »

wojteks pisze:Normalna elektronika nie jest niczym powlekana/lakierowana.
To zależy,co rozumiemy poprzez "normalną elektrnikę"... ;) SOHO owszem,nie jest zabezpieczene,ale takie CPE outdoorowe...czy sterowniki np.LPG w samochodach (bo seryjne kompy w dzisiejszych czasach sa zalewane zelem hermetycznie) już jak najbardziej.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: wojteks »

Patryk_ pisze:To zależy,co rozumiemy poprzez "normalną elektrnikę"... ;) SOHO owszem,nie jest zabezpieczene,ale takie CPE outdoorowe
Normalna to taka która nie jest przystosowana do pracy na zewnątrz. Nie mówię o CPE czy innych profesjonalnych sprzętach do pracy w dziwnych warunkach.

Axesstel nie jest urządzeniem przystosowanym do pracy na zewnątrz, to najnormalniejsze SOHO (zwykła najtańsza elektronika made in china, tak samo ZTE)
Nie pomagam na PW!
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: viktor »

wojteks pisze:Akurat w pracy mam takie sprzęty do specjalnych zastosowań i jak się coś naprawia/lutuje to bez dobrego podgrzania/skrobania (a jak przy grzaniu śmierdzi) nie da się lutować.
Właśnie to jest ta powłoka którą przegrzewasz lutownicą inaczej usuwasz termicznie to jest to zabezpieczenie. Lepiej jednak delikatnie skrobać bo po przegrzaniu skutek jest opłakany.Stosowałem ten lakier w aerozolu w pracy być może przypomnę sobie nazwę wiem że ściągałem chyba z ELFA.
Ostatnio zmieniony 2009-06-13, 21:27 przez viktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyłączanie modemu

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze:. Normalna elektronika nie jest niczym powlekana/lakierowana.
A, no to temu nie widziałem :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ